Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Miss Sunshine
Posts: 1
Joined: Tue Mar 29, 2016 6:37 pm

Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by Miss Sunshine »

Samo bih htjela prokomentirati jednu činjenicu da se ovisan može postati o bilo čemu kada čovjek to forsira.Točnije ljudi koji su nezasitni postat će ovisni i o alkoholu,sexu,drogi,nikotinu,hrani ili bilo kojoj vrsti uživanja.Htjela bih istaknuti da je moć psihe neograničena.Uživam party droge dugo,ali jako oprezno točnije savjesno.Odlazim na party samo jednom u 2 mjeseca i tada se počastim samo onolikom dozom koliko mi je potrebno da se zabavim (a to je jako malo) i nikad ne uzmem ni trunčicu više nego što mi treba,fino đuskam i čakulam s ljudima,malo se opustim od svega i super.Jedini razlog zbog kojega nisam ovisna je što znam točno koliko smijem dopustiti sama sebi.Znači ako probaš drogu jednom,mora ti se toliko svidjeti da si ju priuštiš svaki dan? Pa ljudi moji nismo u dobu kada su droge tek došle na ulice.Oko nas je na tisuće ispovijesti o ovosnostima.Zar se ljudi samo tako mogu prepustiti želji za stalnim užitkom iako su svjesni da ih to vodi ravno na dno? I o alkoholu postanu ovisni oni koji se ne mogu zadovoljiti umjerenim konzumiranjem.Ne želim ovim nikoga provocirati! Samo želim ukazati na prekrasan i raskošan razum koji svi dobijemo po rođenju i njime možemo manipulirati svime,a ne dopustiti da nešto manipulira s nama.
Pozdrav svima,nadam se da ćete shvatiti što sam htjela reći :)
Anonimna86
Posts: 5
Joined: Tue Mar 22, 2016 9:27 am

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by Anonimna86 »

samo je pitanje vremena....ne brini, svi smo prošli tu fazu rekreativnog uživanja ;)
Audrey
Posts: 12
Joined: Tue Jun 09, 2015 2:23 pm

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by Audrey »

Slažem se da ljudi mogu postati ovisni o bilo čemu,ali također su i posljedice ovisnosti različite težine.
Smatram da je ostatak tvog posta prilično opasan jer navodi na ideju da je drogu lako kontrolirati pa bi te neki tinejdžer mogao i poslušati te se odvažiti.A imaš li kontrolu možeš saznati tek kad si se upustio u to.
Po meni je jedina prava kontrola izabrati ne eksperimentirati.
S druge strane,ako razumni ljudi mogu kontrolirati uporabu droga,otkud toliko ovisnika i što zapravo takva konstatacija govori o tim ljudima,da su oni glupi,nerazumni,maloumni ili??? Tu ne shvaćam što si željela reći.
Po toj istoj tvojoj teoriji,kada bi i ti poznavala svoj prekrasan i raskošan razum,ne bi niti tebi jednom u dva mjeseca trebala tabletica ili sto već za opuštanje ili zabavu.
Naše tijelo je čudesan instrument i primjerice opuštanje možemo postići tehnikama disanja,vježbom možemo postići i stanje praznog uma itd.itd.

Hoću reći da je problem ovakve ovisnosti prekompleksan da bi se moglo na taj način razmišljati.
Vjerujem da su mnogi počeli upravo takvim stavom kakav imaš ti.
Svakako se nadam da ćeš ostati u kontroli...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by nepopravljiv »

to rekretaivno ili vikend drogiranje se zove strucno narkofila, nikakvu toplu vodu nisi izmislila. a opet nije isto ispusit djokavac subotom uvece ili smrkat speed , bijeli itd ili zveknut se dopom uvenu.svi smo mi neko vrijeme kontrolisali svoje drogiranje neko vise neko manje vremena ali na kraj svi isto zavrsimo.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by nepopravljiv »

ima jedan navuko se kad je napunio 50 godina u prkno. a drogirao se tako 20 rekreativno. i onda su mu bile krive 2 maloljetnice kaze one su ga navukle na drozu. :D ziva istina slusao sam njegovu pricu u jednoj grupnoj seansi.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by dina_d »

nidje veze prica …mislim sve ovisnike i bivse ovisike koje poznajem jesu puno vis einteligentiniji od mojih noramalnih prijatelja ..gleam samo moj sin ..ne sto je moj nego je jako inteligentan i pametan …pa eto kako takvi koji su toliko inteligenti postavi ovisnici ….mozda bas zbog toga …neznam ...
Plavilett
Posts: 1
Joined: Mon Feb 15, 2016 2:15 am

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by Plavilett »

Book drustvo!
Da i ja nesto priupišem na ovoj temi..
Takodjer sam vikend narkic,7 godina vutra,speed,alkohol..zadnjih godinu dana cvoneri i partiji..
Sto reci? Nije da sam ovisan o drogi,vise o tom stilu zivota..stalne nabavke,sitna dilanja da mene ispadne free itd.. to je problem,veliki..u takvom sam drustvu,naravno da su se "normalni" odmakli od nas.
Sad nakon mnogo gluposti,kazni,saobracajki,propale veze,shebane obitelji,3 shebana zuba i nedostatka volje za takvim zivotom pozelih se maknuti od svega..
Dode mi da odem van zemlje,no ovdje imam super posao. U biti nista mi ne fali no nesretan sam i ne zelim vise ovakav nacin zivota..
Pokusavam se uklopiti u normalnu raju,i taman kad mislim super je ekipa sve pet netko pita jel duvam jel vucem..pa zar su svi na necemu?? Sa starim poznanicima ne mogu izlazit jer takodjer ili cugaju u nenormalnim kolicinama ili duvaju vutru..nevjerojatno je to kako su ama bas svi oko mene nenormalni..
Zar da se zatvorim kuci i ne idem nikud?
A opet s druge strane mislim aj okej se naduvat jednom tjedno,dvaput..no onda to postane od-do tjedan dana i opet sam u bedu kad skuzim..
Zadnja godina na eksu me fakat promjenila,speed mi se zgadio uzasno,cvoneri vise ne predstavljaju apsolutno nikakvu zabavu a ja nezz kud cu i sta cu..visak slobodnog vremena radi budalu iz mene koja ne zna kud bi..
Procitao sam sve ispovjesti na ovom forumu,stvarno se trudite pomoc i olaksat jedni drugima.
Mozda nisam dostojan uopce da pisem svoje gluposti jer stvarno mislim da sam dete kreten koji je zadnjih 7 godina bacio uzalud, na nekoliko lijepih sjecanja,koja ionak rijetko kom mogu ispricat,na desetke tisuca kuna bacenih u vjetar i u drzavni proracun..
Najgore je kad se zapitam,cemu to sve? Da li je moglo drugacije? Sto bi bilo kad bi bilo,da nisam ovak da nisam onak..
Veliki sam pozitivac i uvijek gledam naprijed, ostavilo je sve to traga na meni,ali zelim se promjeniti i biti uzoran clan drustva..a ne obiljezeni narkoman iako ti sto tako pricaju ne znaju nista o meni..
Ne znam..doslo mi je da napisem nesto..mozda ce netko prokomentirat,sto bi mi bilo drago..mozda netko s pametnom idejom kakvom..
Pozdravljam vas sve i zelim vam puno energije za vase muke..nadam se da cete se zasitit svega cim prije i da cemo se vidjet negdje na nekom lijepom i uzornom mjestu..
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by Hemfri »

...ma Nije-Nego...šic-pic i trt-mrt,i na kraju-PrrrrrrD-SmrrrrrrD
(Naravno da se NE MORA postati zavistan o gudru-to mogu reći iz Ličnog primera,gde sam DESET GODINA redovno uzimao skoro SVAKODNEVNO DOP,a da pri tom "uopšte nisam ni malo bio zavistan-ovistan o gore pomenuti Hors",znao sam "da je samo još ovaj put i prestajem čim odlučim-što sam mogao kad god sam hteo"...nego nisam nikada odlučio da prestanem jer,zaboga,držao sam pod Apsolutnom kontrolom uzimanje Heroinčeta -evo ,i SAD kontrolisano se ponekad čačnem ali SVE je to pod striktnom kontrolom-pazim da me ne uhvati doktor na detekt testu i VSE je ok....buahahahaha :shock:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by trgup »

Miss sunshine, mislim da gledaš malo previše iz SAMO svoje perspektive. Problem uzimanja bilo čega od droge mislim leži puno prije samog uzimanja, period od djetinjstva pa do uzimanja. Odgoj, nedostatak ljubavi, nepoštivanje sebe, ateizam, manjak samopouzdanja, neispunjenost, depresija i još stotine koječega. Ovisnost ide postepeno, a tko nije prosao ne može shvatit.
Imaš sreću da ti se nije desila, ako već možeš skoro bez toga, onda nemoj više nikad uzeti ništa i uživaj u tome da ti netreba. Ja nisam mogao više bez exa i brz kad sam probo. Kad kažes prekrasan i raskošan razum po rođenju, to je istina, ali taj razum u mome slučaju je postao teško depresivan, zbog gore navedenih razloga, svega po malo.
Malo tko mislim da bi uzimo bilo što da mu odlično non stop... Pozdrav
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Tko kaže da se o drogama mora postati ovisan?

Post by Jony Spirala »

Ne, ne mora se postati ovisan o drogama. Ja osobno poznajem ljude u zrelim godinama koji su rekreativno konzumirali i heroin, pa nisu nikada postali ovisni.
Ali, ne kaže se bezveze "rizično ponašanje/razmišljanje", jer ako tako gledaš onda su ljudi ovisni i o sexu, novcu, čokoladi, adrenalinu, pustolovinama...

Sa takvim načinom razmišljanja ti naprosto sebe želiš uvjeriti u bezazlenost takvog ponašanja. Ali vjeruj mi...
To nije tako, niti je to situacija na koju bi mi trebali reći; "Da, to je super-kul cura, koja se rekreira sa nekim vrstama amfetamina...i to je prihvatljivo".
Nije uopče prihvatljivo...a najmanje je kul.

Zašto?

Zato jer je to (kao i u mome slučaju) prelazak, ne socijalno-kulturoloških normi, već svjesno ugrožavanje vlastitog zdravlja sa poslijedicama koje ostaju za cijeli život.
Da, svaki bonbon, svaka crta brzine, bijelog, svaki bonkas, trip itd ostavlja trajne promjene u neuronskoj strukturi, napravi drasitčan disbalans u hormonalnoj ravnoteži...
Drugim riječima...svaki put kad si "high", svjesno ili na silu (čitaj neprirodno) forsiraš svoje tijelo da te dovede u željeni osjećaj. To, kao i sve na ovome svijetu, ima svoju cijenu.
Samo što je cijena "high osjećaja" vrlo visoka. Svi ti osjećaji su lažni i umjetno izazvani. Poslijedica toga, kada malo zagrizeš u "ozbiljniju konzumaciju" je;
1.) Da se više nikada nećeš osjećati "uzvišeno, produhovljno" - bez upotrebe marihuane.
2.) Da više nikada nećeš osjećati tako "močno, puna ega, znanja..." - bez upotrebe kokaina.
3.) Da se više nikada nećeš osjećati tako "puna snage, staloženosti, razumijevanja za druge..." - bez upotrebe amfetamina, bonbona i sl.
4.) Da se više nikada nećeš osjećati tako "smireno, blaženo, bezbrižno..." - bez upotrebe poijata (heroin, terapije - isti klinac).

Znači, najveći problem "psihički vrlo jakih rekrativaca" je u tome što uz pomoću kemije izazivaju takva stanja, koja su u kemijskom smislu nemoguća za normalnu, zdravu osobu.
pa će taj osjećaj ponoviti, kad-tad. Onda će ga "malo pojaćati", pa kada niti to više nije dovoljno...onda se mora preći na nešto jače, jer ovo više od mene ne radi "supermana".

I ja sam bio "rekrativac", koji je kao mladić 17-21 konzumirao samo takve "party droge". A onda sam se navukao na heroin, pazi sad...u srednjim tridesetima.
Post Reply