Apel za pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Ludi Momak
Posts: 26
Joined: Tue Aug 06, 2013 4:52 am

Apel za pomoc

Post by Ludi Momak »

Ne želim da pišem nekakve dugačke ispovjesti o svojim djecijim danima pusenju trave i smrkanju spida.Vecina nas ima slicnu pricu kako je pocela i kako smo usli u ovaj svijet,neko zbog drustva,radoznalosti,zelje za bjezanjem od realnosti itd.Danas pisem ovo jer bi zelio da mi pomognu ovde neki iskusni ljudi koji su prosli pakao droge i koji znaju svasta.Pisat cu samo o zadnje dvije,tri godine kad sam se zasitio spida trave i ostalih lakih droga,pa sam dosao u kontakt sa tramalima apaurinima ukratko opijatima.Dva mjeseca sam pio trodone svaki dan na kraju po 20 komada dok nisam bio prinuden da prestanem.Tad sam se upoznao sa pravom krizom mucio sam se patio uspio sam se skinut pa se opet navuci.Ta avantura sa trodonima vukla se 2 godine dok nisam konacno se zasitio govana prestao sa njima vratio se treningu udebljo se 20 kila.Ali danas ne pisem povodom trodona njih sam se rijesio i uopste me ne privlace.Danas pisem jer sam u zadnja dva mjeseca krenuo sa žutim govnetom znajuci da cinim veliku gresku ali sam mislio da drzim sve pod kontrolom.Nisam navucen jer sam imao iskustva sa krizom pa sam zbog toga se drogiro dva tri dana zaredom pa odmorim dva.Uz to sam i treniro i dan danas treniram imam isto kilograma.Problem je u tome sto sam prije 3 sedmice na nagovor starijeg junkija prvi put probao iglu i tu krecu moji problemi.Jos uvijek nemam krizu jer radim isto ko i prije odmaram svaki treci dan i cetvrti ali mislio sam da cu se moci kontrolisati i prestati osale.Zelim nekakav savjet jer svaki put kad se sredim kazem sebi ovo je zadnji put onda odmorim jedan dan i vec drugi dan pucaju me jeze ali nista strasno ali jebe me neutaživa želja.Volio bi samo da izdrzim tri dana bez igle mislim da cu onda moci nikako da se ne lupam.Konacno sam sredio svoj zivot dobro mi ide i sad dodje taj dop ne mogu da ga se rijesi.RECITE MI MOLIM VAS STA VI MISLITE DA LI MOGU DA SE SPASIM POSTO JOS NIKAKO NISAM ZAREDOM SE OPALIO TRI DANA NEMAM NEKU KRIZU SAMO KAD NE UZMEM BUDE MI ZIMA I NE MOGU SPAVAT,DAJTE NEKI SAVJET KAKO DA GA SE RIJESIM NA CISTO DA NE MORAM NIKAKVE ZAMJENE UZIMATI,NE ŽELIM JA OVO HOCU DA SE BAVIM SPORTOM????????
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Apel za pomoc

Post by sanela »

Danas pisem jer sam u zadnja dva mjeseca krenuo sa žutim govnetom znajuci da cinim veliku gresku ali sam mislio da drzim sve pod kontrolom
Da nema ove rečenice i ovakvog razmišljanja, mislim da ne bi bilo ni problema s drogom. :)
Jaka zelja koju imaš da koristiš heroin nema veze s krizom, nego sa zeljom da iskusiš taj dozivljaj ponovo. Sport, sam po sebi, ti ne moze pomoci. Potrebno je da potraziš stručnu pomoć, razgovaraj s psihoterapeutom koji će ti pomoći da prevladaš psihičku krizu koju osjećaš. Ne mislim da ideš kod psihijatra, nego psihoterapeuta, razlika je što ti psihoterapeut ne propisuje lijekove. Mozda bi ti mogao neke lijekove proporučiti kratkotrajno da piješ.
Promijeni krug prijatelja, okruzenje, budi uvijek okupiran...
Piši...
Aless
Posts: 15
Joined: Sun Feb 14, 2016 4:40 am

Re: Apel za pomoc

Post by Aless »

TEBI BAS TREBA POMOC JER AKO OVAKO NASTAVIS ODE TI ZA PAR NEDELA U K...AC.PROBAJ DA POTRAZIS STRUCNU POMOC,RECIMO DA LEGNES U BOLNICU DOK NE POPIJES PRVI BLOKATOR,I NARAVNO DA PROMENIS DRUSTVO
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Apel za pomoc

Post by motivation »

Faza honeymoon :( stanje "zaljubljenosti"
I meni je isto bilo, i svima ostalim sto su se navukli a znas kako ona ide ? Napravis "lukav" plan i misli zec da ce pobijediti lisicu. Sve je to igra , i koji god potez da povuces, ceka te zamka. To foliranje sa 3 dana uzimanja i dva odmora je trasiranje sigurne staze na putu ka propasti. Kunem ti se.

Doci ce moment kad se budes gudrao tri dana, pa ces i cetvrti, uz obecanje sebi da ces 1000 % odmarati naredna 3-4... Pa ce proci jedva dva dana, pa ces krenuti sa pet zaredom, jer to hiljadu puta zadnji put, moze se hladno nazvati definicja narkomanije. Cak i ako izdrzis 5 dana, preplavice te lazno samopouzdanje onda ces sebe ubijediti, da ces uzimati 5 pa odmarati 5 ma kako god da ti bude, obecas, "kad bi se raspadao, kad bi me sam vrag gonio vilama izdracu 5 dana" i sve se tako pomices pomalo, onda se igrom slucaja desi neki realni problem, s nekim se posvadjas, pa da sebi das oduska, roknes se jednom jer to je kao , "objasnjavas sebi" vanredna situacija.. Nece se ponoviti. A za to vrijeme si se zaljubio do usiju u gudru.. da vise slobodno ne moras da kalkulises, navucen si . Prije ili kasnije u roku od mjesec dana ti si ROB. Vec sada si rob, sa manje lanaca, koje mozes prekinuti ako odmah prestanes, odes na planinu, selo, bilo gdje sklonis se na neki period. A ako nastavis da se igras -IZGUBIO SI! U stanju nadrogiranosti lako planiras, kako ces izdrazati.. a vidio si dan kad si cist kako ti se svijest mijenja, i sasvim si drugi covjek koji ima samo jedan cilj- nadrogirati se.

Cak i kad bi otisao u neku vukojebinu na mjesec dana. I bio sve vrijeme cist, kad bi se vratio, sta bi ti prvo palo na pamet da se nagradis ? Ti znas odgovor.
To su cini bez premca, igra bez granica, u kojoj uvijek gubis. Svaki sut je sve tezi, nakon svaka tri dana je teze izdrzati bez cetvrtog. I nema tu neki caroban recept. Svaki te vodi, u propast osim jednog, da prestanes sasvim. Doce vrijeme kad vise neces moci da se boris, i samo ces se prepustiti kako te struja nosi. Dok jos imas vremena, ne kalkulisi nista,ne racunaj sta bi-kad bi, molim te ko brata nemoj. A lako je reci. Tesko je to sprovesti.
I meni su govorili, molili, preklinjali. Tad mi je dijagnoza bila, stetna upotreba, pa ovisnost u posmatranju a ja samo racunam, kalkulisem. I evo me sad potpuno razvijene ovisnosti na svim segmentima licnosti. Razmisli. I kad se puknes, a znam da hoces,bar za "oprostaj" nemoj praviti plan koliko ces dana biti cist glumeci Isusa pred raspelom, nego u onoj euforiji napisi popis stvari koje ces uraditi, i uradi ih na silu, makar ti se ne radilo, odnesi baki cekere sa pijace, popravi komsiji crijep, istrci 8 km, i nedaj si vremena da razmisljas. Daj sve od sebe. Ukljuci se u crveni kriz, obidji sirotinju, zadaj si sto vise zadataka. I pocni od ranog jutra.
I obv. potrazi strucnu pomoc. Ali ne ocekuj od njih da zavrse posao. Imas jos vremena, ustvaari nemas. To ti je jedna istina.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Apel za pomoc

Post by motivation »

Vece giljotine covjek sebi ne moze pripremiti, od koje uvijek strepis, kad ce pasti i odrubiti ti glavu, sa koliko god uzadi je svezes, nisi siguran. Kako da ga se rijesis ? Odgovor je najjednostavniji i najtezi moguci. ALI LAKSI, jednostavno NE POSTOJI. Nema bezbolnog rjesenja, da ti to ko odsale . Jedino rijesenje je da prestanes sasvim, da obrises, brojeve i onu listu poziva takodje... Jer ti nadodje poslije nekog vremena da prelistas svoj smatphone, i nadjes poziv od prije 7-10 dana, najbolje promijeni karticu, i druzi se sa normalnim svijetom, upisi jos neki trening, alpinizam ili nesto zajebano, adrenalinsko. Ovo ide rigorizno. Ostro. Jer u suprotnom ako pokusas sebi da olaksas, samo ces otezati.

Moras trpiti i patiti, i zeljeti, i ceznuti jer nema hipnoze da zaboravis. Jedini izbor je da to uradis sad, nego da se odes dalje , kad ce biti trostruko teze, ili da se dovees u moju situaciju, ili goru neku od terapije do terapije izmedju cetiri zida, kad zivis samo zato sto moras.
Razmisli, sagledaj koliko ti je sad tesko. Zamisli, jos teze ako korak odes dalje. I bolje ti se sad pretrpiti, i biti slobodan, nego kasnije a pitanje je hoces li ikad biti slobodan. Sve ti je dobro krenulo, a izgubices sve i sto je najgore izgubices sebe, svoje zdrave emocije snagu, volju i samopouzdanje... Supstitucija nije rjesenje, metadon je isto sto i heroin, bup i sub su zavaravanje, samo dobijenje na vremenu da skupis svu snagu da bi mogao opet da trpis, patis, ceznes i zelis. Sve ti je jasno i sve je na tebi. Javi kako ti ide, sa srecom.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Apel za pomoc

Post by dzankoza »

motivation wrote:Doci ce moment kad se budes gudrao tri dana, pa ces i cetvrti, uz obecanje sebi da ces 1000 % odmarati naredna 3-4... Pa ce proci jedva dva dana, pa ces krenuti sa pet zaredom, jer to hiljadu puta zadnji put, moze se hladno nazvati definicja narkomanije.


Definitivno je sve tacno i provereno sto je rekla Motivation. Imas ovde milion prica i iskustava sa heroinom. Procitaj ih malo i veruj mi na rec da neces uspeti tako da se zezas sa heroinom. Sa njim ne prolazi ta prica danas se gudriram a sutra necu. NJEMU ili se posvetis maximalno ili ga zaobilazis. Od mene toliko
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: Apel za pomoc

Post by suprug83 »

...kad se sjetim samo...petak je...moze subota pa se odmori dan,dva,tri...pa se okrenes i vidis 5godina u magli,hiljade i hiljade maraka bacenih....

Ps. Motivacija objasnila
Anonimna86
Posts: 5
Joined: Tue Mar 22, 2016 9:27 am

Re: Apel za pomoc

Post by Anonimna86 »

na dobrom si starom utabanom putu da završiš kao većina nas tu....tako smo i mi počeli...misleći da sve držimo pod kontrolom, pa nam sve to uzelo 10 godina...sad smo čisti, prošli pakao...ali nemoj se zavaravati, nitko ne uspije držat kontrolu, uvijek je dop taj koji preuzme vodstvo...moj savjet, promijeni okolinu, potraži pomoć roditelja, psihoterapeuta...nastaviš li ovako, za godinu dana ćeš tražiti popis komuna
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Apel za pomoc

Post by motivation »

e moj dzankoza, izgleda nama je vise stalo nego njemu... a razumljivo je to- jer nije on bio u nasoj kozi, mi u njegovoj jesmo. Izgleda da bas svako mora proci svoju skolu. I don t like the drugs but the drugs like me.... Rijetki su oni pametni.
Ludi momak, nadam se da sad ne kljucas negdje.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Apel za pomoc

Post by dina_d »

ovaj mali ludi momak se ne javlja …nadam se da ce procitati vase poruke i da ce mu doprijeti do mozga --inace tezak put ga ceka ---pozdrav svima
Post Reply