Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by Jony Spirala »

x
Last edited by Jony Spirala on Tue Aug 16, 2016 10:01 pm, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by sanela »

Dobrodošao na forum!
Ja bih ti rekla da nađeš sebi dobrog psihoterapeuta s kojim možeš da razgovaraš o svojim unutrašnjim stanjima i osjećanjima. Uz lijekove koje piješ, bilo bi dobro da imaš nekog stručnog ko se neće držati priče o ovisnosti, nego ko će ti pomoći da upoznaš sebe i otkriješ novu energiju i motivaciju.
Bilo bi dobro da se baviš nekim sportom, i to podstiče razinu hormona, ide lijepo vrijeme, vozi bicikl, trči...

Piši kako ide i sretno! ;)
btw. Odlično pišeš.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by noel »

Stvarno odlično pišeš, pročitao sam sve u jednom dahu (što je neobično, jer budimo realni, sve su te priče uglavnom jednake, nekad do te mjere, da čovjek sebe može prepoznati u tuđim tekstovima).

Shvaćam te u potpunosti, sličnih smo godina, na istoj supstitucijskoj terapiji (također želim izbaciti, sa sličnim motivima, ali se bojim još manje kvalitete života bez terapije).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by Jony Spirala »

x
Last edited by Jony Spirala on Tue Aug 16, 2016 10:01 pm, edited 1 time in total.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by zeleni »

Gde to piše da u životu moraš da budeš iskonski srećan? Ne shvataj život preozbiljno, ne lomi glavu nekim metafizickim pizdarijama.
Nema idealnih uslova, ni za zivot ni za skidanje, sve se desava uvek i nikad, sve je i crno i belo. A in between are different shades of gray.
Ne daj se, generacijo :mrgreen:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by zeleni »

A i taj "normalni" zivot je frazetina. Mi nit smo normalni nit bih ja volela nit mogla da nadjem sebe u tim pricama. Skini se i plivaj. To je sva normala koja ti treba. Sa strejterima ionako nikad neces umeti da se sporazumes do kraja. A i koji ce ti kurac...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by sanela »

Zeleni, legendo...
100% si u pravu.
:D
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by Jony Spirala »

x
Last edited by Jony Spirala on Tue Aug 16, 2016 10:02 pm, edited 1 time in total.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by zeleni »

supstitucija je harm reduction. iz perspektive države. evo vam, drogirajte se, ne kradite, smrdite i crknite. žrtvovane su čitave generacije. depopularizovaćemo dop i neće biti nove masovne regrutacije djankija. a vi koji ste se zajebali, jebiga, zajebali ste se. ne da nam se da vas čupamo, a ni vama se ne da, pa dok trajete - trajete... da ne bude zabune, daleko da sam ja protiv održavanja, samo mi je krivo što su toliki ljudi bačeni pod led.

usput, sinoć sam sanjala pun gan dopa i kao, jurim negde mesto da se puknem. nema ni ushićenja ni radosti ni želje, samo ona glupa navika - imam pun gan, normalno da ću da se klepim. bezvez.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by zeleni »

razumem to što kažeš da kod tebe ništa nije jednostavno, niti crno i belo. ali shvati pojednostavljanje stvari i situacija i promišljanja o smislu ili besmislu života kao terapiju. moraš da se maneš komplikovanja ako hoćeš da se skineš. vrlo jednostavan dan, vrlo jednostavne obaveze, neki glupi dnevni poslovi, sve u cilju da sprečiš velike oscilacije u osećanjima, koje sve nas nužno vode nizbrdo. treba bi neko sidro, neka čvrsta struktura. za jedno vreme. kod mene je to, za sada, upalilo.
aj, metafizičar, do pisanja :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply