Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by zeleni »

dopisano kasnije:

zvučim ko da citiram kuvar, jebiga, sad i ja vidim.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by Jony Spirala »

x
Last edited by Jony Spirala on Tue Aug 16, 2016 10:02 pm, edited 1 time in total.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by zeleni »

nebitno je da li je dar ili prokletstvo. svakako je po malo od oba. al poenta je da je nepotrebno i da vodi u mrkli mrak. mislim da i normalniji od nas pucaju od ove svirepe jave koja nas okruzuje. svemu ce to, rekao bi vudd.
ja sam pocela da trcim. vec godinu dana skoro. i jako mi prija. al sam strejt ko skejt izvesno vreme. samo poneko pivo, every now and then.
sva ta djanki prica o neintegraciji u drustvo jer je drustvo u kurcu je ok kad imas 15 godina. oni se loze na debilne price i kafane i zena/kuca/poso. ti se takodje lozis na slicne takve price jer cuclas sub i mislis da si zrtva nekih nepoznatih sila i nebeske mehanike a zapravo jedini ti se tu pitas. trainspotting je sniman sredinom devedesetih kad je jos pilo vodu da ne biramo ves masine i veliki televizor. jer smo se svi mi, druze, kroz ove godine s dopom integrisali u jednu amorfnu masu - pare, dop, terapija, ludamili, skidanja, navlacenja, skidanja, navlacenja, skidanja, navlacenja... i sta je tu uzbudjenje i sta je tu radost i sta je tu dan koji odskace od svih drugih. bezvez prica. uostalom, droga nije problem, droge vise i nema. kao sto nema ni kul podloga - ni muzike, ni prica ni loznjave. sve je nekako u duhu vremena 21. veka - brzo i bezukusno i bez sadrzaja. koju si knjigu poslednju procitao?


p.s. dzensko sam, da. jebiga, niko nije savrsen :mrgreen:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by Jony Spirala »

x
Last edited by Jony Spirala on Tue Aug 16, 2016 10:02 pm, edited 1 time in total.
lilly marlene
Posts: 11
Joined: Mon Aug 08, 2016 8:04 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by lilly marlene »

Ah, te ozbiljne godine. Dugo vremena mi je trebalo da se priblizim nekoj ozbiljnosti. Evo me sad ,35 za vratom ali i dalje djete u dusi. Mogu reci pamet se promijenila,kao se nadogradila malo . Dobro da i je koliko joj je trebalo i koje sve greske prihvati kao da su dobre. Njihove posljedice i dalje nosim kao svoj kriz ,samo on nije vise tezak kao nekad.
Sad se veselim malim stvarima. Ludosti koje bi danas ucinila su tipa odlazka u setnju u 3 ujutro , kupanje u rijeci dok kisa pada,odlazka na duga putovanja bez ikakvog cilja jer to mi je upravo ono sto mi znaci nesto . Samo opusteno i ne opterecavam se s puno stvari,pogotovo s onima na koje ne mogu utjecat.
Prije sam u glavi imala samo jedno , sta uzet danas da me dan prodje ,toga vise nema , iscezlo kao i pola zivota koje je otislo u nepovrat ali brate reci cu samo jedno , komuna promijeni covjeka kao ni jedna supstanca na svijetu . Kao sto je nas terapeut znao reci : " Ne postoji magicna tabletica koja ce vam pomoc , sve je u vama "! Istina ali covjek mora imat debelu volju da zarije duboko u sebe i izcupa sve sto se godinama skupljalo i poradi na tom.
Pozzzzz.
Sometimes the wrong choices
Bring us to the right places. :!: :!: :!:
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by Jony Spirala »

Čist već nekih tri mjeseca, bez recidiva, terapija...

Zanimljivo je pratiti vlastito psihičko stanje i kako se stvari polako vraćaju na normalu. Polako i neprimjetno se mijenjaju obrasci razmišljanja a time i obrasci ponašanja.

Kao da polako izlazim iz neke zamraćene sobe. Kao da sam, iz dana u dan, polako otvarao vrata. Iza vrata te tmurne i mračne tamnice sada vidim svjetlost i pravo lice života. Nekada lošeg, nekada dobrog. Baš onakvo lice života kakvo jest, kakvo mora biti. Zašto tražiti nešto više, kada na ovom svijetu postoji dovoljno dobra i dovoljno zla da u potpunoj slobodi mogu birati šta želim biti. Kakvim čovjekom želim postati. U toj slobodi ja ću birati stvari koje me čine sretnim... ali i one koje me čine nesretnim. U svojoj nesreći ću uživati. Svu nepravdu, bol i patnju ću prihvatiti, kao što prihvaćam samoga sebe. Jer one jesu i uvijek će biti dio mene. I ja dio njih.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by noel »

Jesi li bio u komuni ili? Ima li neki post gdje si opisao skidanje? Pozdrav i drži se dalje!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
lilly marlene
Posts: 11
Joined: Mon Aug 08, 2016 8:04 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by lilly marlene »

Jony Spirala wrote:Čist već nekih tri mjeseca, bez recidiva, terapija...

Zanimljivo je pratiti vlastito psihičko stanje i kako se stvari polako vraćaju na normalu. Polako i neprimjetno se mijenjaju obrasci razmišljanja a time i obrasci ponašanja.

Kao da polako izlazim iz neke zamraćene sobe. Kao da sam, iz dana u dan, polako otvarao vrata. Iza vrata te tmurne i mračne tamnice sada vidim svjetlost i pravo lice života. Nekada lošeg, nekada dobrog. Baš onakvo lice života kakvo jest, kakvo mora biti. Zašto tražiti nešto više, kada na ovom svijetu postoji dovoljno dobra i dovoljno zla da u potpunoj slobodi mogu birati šta želim biti. Kakvim čovjekom želim postati. U toj slobodi ja ću birati stvari koje me čine sretnim... ali i one koje me čine nesretnim. U svojoj nesreći ću uživati. Svu nepravdu, bol i patnju ću prihvatiti, kao što prihvaćam samoga sebe. Jer one jesu i uvijek će biti dio mene. I ja dio njih.
Na dobrom si putu ,odnosno dobro razmisljas. Inace , isto mi je se desavalo prvih mjeseci sto i tebi,sad kad se sjetim tih dana znam da mi je bilo tesko ali istodobno i sve lakse iz dana u dan. Ali sam nekako bila kao u nekom transu,nemogu to opisat bas ,nekako kao da sam bila u gustoj magli koja se polako razisla i sve mi se izbistrilo. Kad izadjes iz tog stanja sreca je neopisiva,upravo onako kako kazes ,uzivas cak i u svojoj nesreci jer napokon zivis kao covjek a ne kao biljka. Ugl ,samo nastavi bit ce jos bolje ,vjeruj mi....
Sometimes the wrong choices
Bring us to the right places. :!: :!: :!:
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by Jony Spirala »

x
Last edited by Jony Spirala on Tue Aug 16, 2016 10:03 pm, edited 1 time in total.
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Kada se navučeš u ozbiljnim godinama...

Post by Jony Spirala »

lilly marlene wrote:Na dobrom si putu ,odnosno dobro razmisljas. Inace , isto mi je se desavalo prvih mjeseci sto i tebi,sad kad se sjetim tih dana znam da mi je bilo tesko ali istodobno i sve lakse iz dana u dan. Ali sam nekako bila kao u nekom transu,nemogu to opisat bas ,nekako kao da sam bila u gustoj magli koja se polako razisla i sve mi se izbistrilo. Kad izadjes iz tog stanja sreca je neopisiva,upravo onako kako kazes ,uzivas cak i u svojoj nesreci jer napokon zivis kao covjek a ne kao biljka. Ugl ,samo nastavi bit ce jos bolje ,vjeruj mi....
A koliko dugo si ti čista?
Post Reply