Ispovjest jednog Zenicanina

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Shakal
Posts: 3
Joined: Tue Nov 22, 2005 11:46 pm
Location: Zenica

Ispovjest jednog Zenicanina

Post by Shakal »

Evo vec par noci posjecujem ovaj forum i citam vase ispovjesti,a uporedo se upoznajem sa svojom ne tako novom ali ipak novom bolescu kojom sam se zarazio prije 2 godine!!!E u cemu je kvaka,kvaka je u tome da sam sebi sjebao mozak jedne veceri prije 2 godine :-D i od tada ljudi moji nisam isti :shock: !Moja biografija bi otprilike bila ovakava:Nakon zavrsene srednje skole(fizioterapeut) upisujem Farmaceutski fakultet(u srednjoj sam eksperimentisao sa travom),fakultet je isao nekim normalnim tokom sa povremenim izlascima po Sarajevskim Kaficima,eh malo po malo kako je vrijeme promicalo decko se uvrtio u poznatu Sarajevsku raju(necemo ih imenovati) i posao se lijepo sa njima druziti,tada su ajd recemo u modu dosli Techno i House Partiji i prvi extaziji,fakultet i pored partija ide jos uvijek relativno dobro.Kako su partiji postali sve cesci i desavanja u Sarajevu sve obilnija tako je fakultet sve vise zauzimao 2 mjesto,tada dolazi i obnova godine,poslije nje jos jedna(ovom prilikom napominjem da ni dan danas nemogu da saberem utiske,kakvom se to sve brzinom desavalo,kao da je taj zivot vodio neko drugi a ne ja),nakon 3 godine na Farmaceutskom Fakultetu u svom tom ludilu droge,partija,i onih ruznih kucnih druzenja,ja vrsim prebacaj na VSS Fizioterapeut a uporedo upisujem i Nastavnicki fakultet(mislio da sam pametan momak)pocetkom te godine na novom fakultetu konzumiranje droge postaje sve cesce(coccain,extasy,speed,sto znaci da dop(heroin nisam konzumirao Hvala Bogu pa me Vrag ne zajasi))!U Februaru mjesecu jedno vece u svom stanu sa nekim drustvom dozivljavam to sto dozivljavam kao da je neko iskljucio moju lijevu polovinu mozga,i dan danas mi ponked trne ta polovina:),tada sam osjetio i nekakvu hladnocu u glavi(Sjebao neki kapilar garant),eh od te veceri pa u sljedecih 4 dana nisam mogao oka sklopiti,sna nigdje nije bilo,tada su krenule paranoje,ljudi moji u potpunosti sam zanijemio nisam jebenu kafu mogao naruciti(a i dan danas vise sutim nego sto pricam-ne izgovaram tecno rijeci pa necu ni da se ofiram pred ljudima:)!Kada sam ja skontao sta je bilo,rekoh sebi e sine sto si trazio to si i dobio,na jedvite jade izganjam prebacaj sa nastavnickog fakulteta na nastavnicki fakultet u drugom gradu blize vikendici u kojoj sam mogao sam boraviti(sto znaci da sam pobjegao iz Sarajeva),na vikendici brale sam uzeo motiku u ruke i kopaj sine da izadze to iz tebe(svaki dan kopao istu zemlju,ludzak,ludzak :lol: ),cist zrak,nigdje nikoga,duge setnje po prirodi itd,itd,eh da napomenem vecinu vremena sam spavao,uh kako sam i koliko dugo sam spavao,sto se tice fakulteta jedva na jedvite jade sam sjedao u auto,borio se sa flas bekovima,paranojom od ljudi,muco,razvlacio rjeci,blokirao uh uh kada se samo sjetim,ali na kraju sam ipak uspio da zavrsim taj jebeni fakultet,normalan nisam mogao a sa simptomima sizofrenije uspio,zivot je pun iznenadzenja!!E u medzuvremenu je tu bio i internet pa sam uspio da pronadzem i saznam sta se to desilo samnom,e onda sam se poceo da lijecim raznim prirodnim lijekovima(prije njih 6 mjeseci bio na Lexilijumu),posto su me zainteresovale te trave a da bih samo zaboravio na taj ruzni zivot,ja sam poceo da od tog bilja pravim razna ulja,rakije,meleme covjevce povezem ti se sa nekim travarima nadriljekarima naucim dosta stvari od njih,receptura itd itd,uglavnom to mi je bio hobi!Nakon zavrsenog Fakulteta i provedenih 2 godine u samoci sa biljkama i malog doticaja sa ljudima morao sam se vratiti u rodni kraj!Kako zivot ide tako se i ljudi mjenjaju od stare raje u rodnom gradu nigdje nikoga osim par ljudi koji su se izmjenili totalno,raditi kao Nastavnik osjecam da jos nemogu,komunikacija sa ljudima mi je uzasna,mozda za koju godinu to dodze na svoje,tako da sam ja te svoje recepture ulja bilja meleme rakije ponjeo sa sobom i prije mjesec dana otvorio fizioterapeutsku ordinaciju(Opet Bozije davanje od toga uzimati hljeb uspijem ti ja sa tim uljima izlijeciti par ljudi koji su imali oboljenja kraljesnjice i sada me ljudi pocinju traziti i zvati).Eh kako se sve ovo desilo i zasto se desilo vjerujte ja pojama nemam samo dragi Bog zna sta je i zasto je to sve tako!Ja i dan danas imam problema sa komunikacijom sa ljudima,kada izlazim iz kuce srce mi lupa,lijeva strana mozga jos ponekada trne,cak sam sebe natjerao da izadzem sa djevojkom pa se poslije osjecam kao idiot :-D,pricam gluposti,ali sve to radim samo da se suocim sa raznim paranojama,ulazim u prodavnicu noge mi se tresu ali ja uporan kao ingot,itd itd sto znaci BORBA TRAJE JOS UVIJEK(najveci problem mi je komunikacija sa pacijentima.....a ma sto moram pricati vazno je da ozdrave:),hvala Bogu pa mi dade takav dar,ali eto oduze drugi!To bi bila moja ispovjest,osim mene i sada vas na ovom Forumu to niko nije nikada saznao,mozda su neki slutjeli ali uvijek sam to uspio vjesto odglumiti 8)!Jos jedan podatak ovo se sve izdesavalo u toku zadnjih 5 godina,sto znaci da sam momak od 24 godine,mlad a sta me tek jos ceka!!!Intresujeme sta vi ostali mislite o ovome svemu i kakvi su vasi komentari,a ukoliko neko zna koliko vremenski treba da covjek poslije ovakve povrede dodze na svoje?A ako se neko pita jeli mi ikada padne na pamet da povucem koju ćizicu(crtu,liniju) evo vam odgovora poslije ovoga sto sam prezivio nepada mi napamet,sta vise zamrzio sam rijec droga,ljudi moji koji su to bolovi u glavi bili(Miriso sam krv u mozgu),na lijevo oko slabije vidim koci me nesto kada gledam ustranu,koncentracija mi je oslabila itd itd da neduzim drugovi moji javite se a mozda nekima i budem primjer kako se treba BORITI!!!AJD VOLIM VAS SVIJU ZNAM DA STE I VI PROPATILI KAO I JA,A ONI KOJI JOS PATE NAJBOLJE JE DA PRONADZU SUPROTNI POL KOJI CE IH IZVUCI :oops:
scarabey
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

hey....dobrodosao!!! znam o cemu pricas. Definitivno. I to sto trne...nekako ti se najezi taj dio glave. Uzas. I to mucanje. Civjece nikad u zivotu nisam mucala. ALi nije to ono pravo mucanje...nego...NESIGURNOST!!!! i tu trokiram.... am am am....nista. Sva se uznemirim. I onda ti iznenadni napadi straha i toga...odjednom...srece pocne da lupa, znoje se dlanovi....a ustvari si umoran. No-kako ces spavati kad ti srce divlja u grudima. Znam sreco. Proce i to. Vjeruj mi! kad si vec u travama i to....jel pijes Noni??? meni je jebi ga pomogao. Rascistio mi je mozak nekako. I dao neku snagu. Probaj. Extra vitamini....svakome je pomoglo.
I ja imam flashbacks....!!! Nekad me cak i zarola ...Ex...ono...samo prebaci u drugu i oci se prevrnu u glavi. Samo polako. Idesh...hodas...dobro si ...ziv si. Samo polako. Ovde kazu one day at the time....znaci dan po dan. pisi....
sve najbolje
Luna
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

dobro nam dosao :)

vjerujem da su svi imali neko blago iskustvo kao ti.. ipak ovo o cemu pricas i bas u toj mjeri mi je nepoznato. Mora da si se dobro izbijao ;)

u svakom slucaju, dobro dosao i pisi nam i dalje :)
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
Shakal
Posts: 3
Joined: Tue Nov 22, 2005 11:46 pm
Location: Zenica

Post by Shakal »

Cao novi drugari :D
Hvala vam na vasem javljanju :lol: ,sto se tice Tahitian noni juice-a nisam ga probao,a da iskreno kazem i malo je preskup za Bosansko-Hercegovacki standard,vitamine sam koristio a i dan danas ih žderem ;-) ,Taj Noni djeluje slicno kao i jedan Med sa 17vrsta ljekovitih trava(to sam nabavljo od jednog covjeka iz Hercegovine)!Do sada sta mi je najbolje pomoglo je bio sport,evo vec zadnjih 5 mjeseci bavim se aktivnim plivanjem,moj savjet svima je da ukoliko imaju mogucnost i naravno imaju Bazen(zatvoreni) u svom gradu da idu i da plivaju,jebiga opet ronis,plivas,negledas ljude oko sebe ne zahtjeva previse koncentracije itd.itd.
A sto se tice Jeleninog komentara,odgovor je: jesam ljubavi i to dobro sam se izubijao,zadnjih mjesec dana vukao cize(ama to su bile Čizurine :twisted: ) duge po 10cm a debele ajd slagat cu 1cm,po jednoj veceri oko 5 gr speeda,samo lud covjek bi to mogao da uradi,jebiga mladost,glupost,ludost...... :oops:
Ajd pisite i uzivajte u zivotu(a tko vas nervira nabijte ga nogom u guzicu,pomaze isprobano :lol: )
scarabey
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

@ Shakal: joj stari, dobro nam došao - neka te s nama! Ajme meni svaka ti čast, koji si ti borac - i ja duboko virujem u ljekovitu moć prirode - i virujem da se nikad ne bi bio izvukao da nisi pobjegao u šumu među stabla i bilje... Meni se dogodilo da mi iz čista mira (ne zato što sam se bila ubola u tu ruku, p arecimo u živac, nego sam se baš tih dana bila gađala u livu, a utrnula mi je desna) utrne ruka od koke - utrnula mi je od prstiju, i to kažiprsta i srednjaka pa do 'bunara' negdi, do malo ispod lakta - usrala sam se jer volim crtati i tada sam i svirala još, pa di baš desna ruka - to je trajalo 15tak dana - a bombala sam se tada kokom ka luda, non-stop, i dopom samo na kraju dana, tj. noći, da se spustim... Ti stimulansi su jako opasni, mogu ti razjebati nešto kad najmanje očekuješ! Isto mi je utrnula noga bila od speeda - za to ne mogu tvrditi sto posto je li od speeda ili me dotični otrovao - ali uzimali smo speed neka 4 miseca svaki božji dan - i to ludi speed neki - u NL je on jeftin a prava bomba - uglavnom noga mi je utrnula tako da sam plakala od muke kad sam skužila da ne mogu obuti patiku bez pomoći obje ruke i puno puno natezanja - nemate ljudi pojma kako je teško - zamislite - obuti patiku - ako nemate kontrolu u nožnim prstima - ne možete saviti stopalo - pa bi morala špigete skroz razvezati i onda jadna polako - i to je trajalo par dana ...
A jezivo je to što spominješ okus krvi u mozgu, u glavi ... suosjećam s tobom - drž' mi se - Bog ti dao sreću s tim poslom s biljem - tko zna - možda je baš to tvoja misija u životu, vjerojatno je tako moralo biti - da pomažeš ljudima - vidiš da si nekima već i pomogao - kako te ne bi tražili čoviče - znaš li ti što čoviku znači kad mu izbrišeš, ili bar olakšaš, bol? Joooj, pa SVE bi dao!!! Ovako, da ti se nije dogodilo, tko zna što bi od tebe bilo ... a proći će sve - organizam se sam liječi, uz pomoć svemoćnog vremena!
Ostani s nama, piši, tu si među prijateljima ! Veliki pozz od Ramone!
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Komsija, dobro dosao na forum. Ja nisam u tvom filmu, ali znam da je tesko. Pomagajuci drugima, pomazes i sebi.
Samo naprijed!!!
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Dobrodosao na forum!
Moram da ti kazem da ti se divim,sta si sve istrpeo a nisi digao ruke od sebe i tako si se lavovski borio! Svaka tebi cast,da je meni makar deo tvoje snage i volje,bilo bi dobro!
Image
Shakal
Posts: 3
Joined: Tue Nov 22, 2005 11:46 pm
Location: Zenica

raja ja vas napustam:)

Post by Shakal »

Dragi moji drugovi,znam da se nismo dugo druzili ali ja vas napustam!

U cemu je stvar,e pa ja sam svoju utjehu nasao u Islamu,tacnije vratio sam se svojoj vjeri,znam da na ovom forumu postoji i nemuslimana tj. ljudi druge vjeroispovjesti ali moj savjet je da svi vi procitate sve knjige koje postoje od autora Harun Yahya www.harunyahya.com

!Takodze savjetujem da procitate knjigu Podvale Teorije Evolucije od navedenog autora,knjiga kao knjiga je dobra medzutim ono sto je mene promjenilo mozemo reci iz temelja preko noci kao da ti je neko upalio lampu u mracnom hodniku je dio u toj knjizi tacnije dio izmedzu 181 stranice i samog kraja knjige!!!

Knjige mozete skinuti sa njegove stranice,pod odjeljkom za jezike imate Bosanski i Srpski i knjige koje su do sada prevedene!!!
Nadam se da cete uspjeti skontati taj dio u knjizi sa tim saznanjem ajd moze se reci spoznajom uspjet ce te prebroditi svoje probleme,i sve negativno sto vas okruzuje!

Jednom rjecu:Sve je ovo pozornica i sve je ovo oko nas imaginarno
,ne postoji posto to ne postoji ne postoje ni nasi problemi:)
:lol: :-D 8) :wink: :o :shock: :partyman: :drinkers: :rock:
Sve je to ljudi moji u nasim Glavama!!!
E ja sada odoh uzivati u ovim slikama sto se emitiraju a za vas neznam:)
Raja hvala vam na onim savjetima ali covjek lijeci sam sebe...........
PS:Nemojte misliti da sam napravio recidiv nedaj Boze pa da sam ovakav....ovo je cisto unutarnje zadovoljstvom sto ga zelim podjeliti sa vama a sto zelim da se desi i vama od srca!!!!
VELIKI POZDRAVI IZ ZENICE A MOZDA USKORO PREDZEM U SARAJEVO:)
scarabey
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Robijasica here!

Post by LuLu »

Zenica man-u, wassup brate? E brate i ja sam iz Zenice aj ako zelis neki kontakt neku spiku da razbacimo javi se na olja54@hotmail.com, aj da ne blejim vise ja sam svoje komentare ovde davno ostavila :)! Pa paaaa man-u
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
titanik
Posts: 16
Joined: Sun Feb 26, 2006 2:06 am

isto tako

Post by titanik »

pozdrav svima,ja sam novi clan,imam 27.god-iz Zenice sam,pa za pocetak da samo kazem da mi se isto to desava i mislio sam da ludim.Lupanje srca,napetost mozgd,nevjerovatan strah,napadi,oduzimanje nogu i.t.d.To se ne moze opisati.Usput,da izjavim da sam na metad..terapiji zadnje 2.god.,ali jos se nisam skinuo sa horsa.Budem cist par mjeseci,taman krenem normalan zivot i odjednom dodje dan,ponovo:-(
Post Reply