Pomozite mi!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Pomozite mi!

Post by imee »

S deckom sam u vezi bila preko 5 godina, od svoje 17godine, njemu je sada 25 godina.
Pricali smo o braku i trebali smo se vjencati krajem ove ili iduce godine.
Bili smo skupa sve do prije 20ak dana u vezi na daljinu (jer je trenutno u inozemstvu), a onda me ostavio
jer me "odjednom ne voli i nije sretan sa mnom", a 12. mjesec ja sam otisla
k njemu tamo i zivjeli smo skupa mjesec ipo dana jer se on zbog posla nije mogao vratiti kuci.
Tad sam iz njegovih poruka prijatelju saznala da je vukao kokain.
Inace znala sam da je u drustvu
koje mnogo pusi travu (i da mu se par prijatelja iz naseg mjesta drogira na sto je on govorio meni da se nikad
ne bi drogirao al da bi probao), al kokain me stavrno zabrinuo. Kad sam mu rekla sta sam
procitala bio je ljut jer sam mu usla u poruke i rekao mi njegov zivot njegova stvar..kasnije kad
sam se smirila pricali smo o tome i priznao mi je da je u prosloj godini vukao 4 puta, da ne kupuje
i da ne bi trosio pare na to, da je bio dobar osjecaj i da je zelio probat, na sto sam mu ja rekla da je probanje uzet
jedanput...al rekao je da nije ovisan i obecao mi da nece vise.
malo nakon toga na jednom partiju na koji me vodio (nije skontao da sam skontala)
bio mu je ponudjen kokain i odbio je i bas pokazao prijatelju da nece uzet radi mene.
priznao mi je jos i da je probao speed i ekstazy.
Znaci on je meni lagao minimalno godinu dana jer za drogu sam saznaala
tek kad sam zivila s njim u tih mjesec dana...da nisam procitala ne vjerujem da bih skontaala

Mene zanima kako prepoznati jel on ovisan a sebi ne zeli priznat ili ja pretjerujem?
Dok sam bila tamo sa njim stavrno je mnogo pušio travu, nisam primjetila da je
uzimao nesto drugo, nos mu je krvario dva puta u tih mjesec ipo iz cista mira,
znao je bit umoran i neraspolozen, dosta veceriju nije htio da negdi idemo neg da "chila"
skontala sam da je mnogo istrazivao o drogama tj da je naucio kako biti high a da ga njegovi ne skontaju
kad sam ga pitala kakav je osjecaj govorio bi da digne raspolozenje al ni u jednom trenutku nije
psomenuo nikakve posljedice lose da ostavi droga kasnije....rekao je da meni ne bi dozvolio da probam
jer ja bih se kao odmah navukla
i jos mi je jednom pjan rekao kao ako ikad pozelim vuc kokain kao da to bude samo jednom, da mu obecam to
i ja sam mu na to odgovorila da ja uopce nemam zelje za tim i njemu je bilo drago sto sam to rekla

Pomozite mi sa svojim iskustvima, molim Vas!
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: Pomozite mi!

Post by suprug83 »

Vidi ovako...ako niste zajedno tesko da mu mozes pomoci...ako i zelis daj Boze da ti dozvoli ...ako se navukao...a sve su prilike da je...na cemu ce zavrsiti zavisi samo od njega. Govorim iz licnog iskustva gandza...ajmo malo na partije koji ekser...pa malo furamo spid po slavama,kafama,kucama,sa zenama...(jednom sam naletio i na koku-vrh gore bi al kad dodje ono dole...bas strasno slijetanje..to je jedini put kad sam "vidio" da sam u takvom stanju da nekoga na smrt povrijedim) jednom i nikad vise..
E pa onda nema niceg u drugom gradu s drugim ljudima dosadno aj malo vako pa malo onako...rekreacija iz jednom godisnje poce biti samo petkom i eto HOP nisi ni rekao...ćamil dopa uz jutarnju kafu...itd itd...hocu reci sledece mislim da ti decko vec ima problem...sad je jednom mjesecno zuraja do jaja...jedan ex lajns koke...sutra ko zna...ima ljudi nije da nema koji mogu i dan danas "kako hoce" s tim stvarima al to su bas bas "jaki" ljudi glavom,psihom,karakterom...bla bla...a ako si s njim moj savjet ne odvajaj se od njega ni kad je u wc-u...stavi uho na vrata i slusaj i stopaj vrijeme (ako ga bas volis-covjek je najveca zivotinja sta sve moze da podnese i uradi) i tako minimum 24 sata...ako je na dopu il koki vec u to vrijrme krece nervoza... ONDA KRECE LAŽ!!!ZNACI MORA OVO ILI ONO IL TAMO IL VAMO da ne duzim sve ce uraditi da se odvoji na minut dva od tebe da se "snadje"...o kakve su to "logicne"lazi...NARKOMANSKA MANIPULACIJA-strasna moc prevare,obmane i ubjedjivanja...ja sam jednom bio go pred zenom drzao fva grama medju guzovima uradjen ko stoka i gledamo se u oci i ide PRIZNAJ DA SE DROGIRAS...KAZEM TI SI LUDA!!! OCI U OCI...naravnonazslost "pobjedim"...da se razumijemo supruga mi nije levat...zna sve i svasta o svemu i o svim gudrama sem o dopu mislim zna i o njemu al ne iz svog iskustva...hocu da ti kazem da ljudi koji se drogiraju mnogo dobro lazu i manipulisu situacijama...tako da sem naravno iznenadnog testa (sto da ne-ljubav je cudo)...iz extra dobrog u odjednom lose raspolozenje-nervoza,umor,slinjenje,spavanje pa ne spavanje...bolovi u nogama...slab apetit....LOS FIZICKI IZGLED NA KRAJU KRAJEVA.

et malo nekih primjera i iz mog licnog iskustva nekih stvari pa ako ti sta mogu pomici dobro i jeste...i naravno ono najbitnije KO NE ZELI NADJE RAZLOG KO ZELI NADJE NACIN!!!

"LJUBAV JE NAJAČA DROGA"
imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Re: Pomozite mi!

Post by imee »

On je otisao u inozemstvo kod rodjaka. Bio je sam bilo mu je uzasno dosadno
i poceo se druziti sa rodjakom i s rodjakovim prijateljima koji je njegovih godina kojemu kurve nisu strane,
koji je diler trave i koke, koji mu je davao besplatno travu , vjerojatno i kokain
al bi onda posudio od njeg 100,200eura i nikad mu ne bi vratio...
znam da se dosta promjenio poceo slusat repere koji su u zatvoru radi droge
koji u pjesmama spominju izraze "dok mi smrce koku s k*rca"
nocu se uzasno uzasno znoji, mokar se budio
znao je poludit rad sitnice, al bi se smirio odmah kad bi skontao da sam ga cudno pogledala
svi u drustvu su na travi redovno, a za kokain ne znam koliko cesto
znam da mu rodjak uvijek uza se ima trave i ima neku tekucinu za nos koju non stop ustrcava
bit ce jer mu je presuh il sta li vec...
mislim preduga je prica bilo je tu svega, najmladji rodjak je jedno vrijeme bio zagalvio u tripu
tad ja nisam znala za ostale droge osim trave, i tad je moj decko pisao mi kako vise nece sutiti na zlo
kako ce prestat pusit travu jer je od nje lijen i zaboravlja..al rodjak mu se oporavio i ta faza
ostavljanja trave je trajala mjesec dana
al zasto mi je rekao da me ne voli? zasto me odgurno od sebe, a toliko toga smo prosli skupa
a i prije neg sam saznala jer sam mu prvo saznaala za prijatelje da vuku redovno rekao je kao oni imaju problem
on nije takav on da nije vukao...i ja se malo uvalila u poruke i vidim poruku prijatelju..citiram

toliko sam bio pjan da se ne sjecam jesam li vukao
prijatelj ga pitao pa jesi li
on mu odgovorio rekli su mi da jesam
asta
Posts: 34
Joined: Mon Apr 20, 2015 4:17 pm

Re: Pomozite mi!

Post by asta »

Bok
Imam nekako osjecaj da to njegovo drogiranje nije ono pravo,tesko,da me ne shvatis krivo,nema bezazlenog drogiranja Znat ce ljudi s foruma mozda bolje pojasniti.
Ono sto ti ja mogu reci iz svog iskustva,od dugotrajnog uzimanja kokaina covjek postaje razdrazljiv,paranoican,svemu kontrira,svi su protiv njega,skriva stvari itd. A uz koku koja "dize" se cesto posegne za necim sto ce konzumenta "spustiti" nakon cijelog dana/noci nabrijavanja,a tu nastupaju heroin,razne tablete itd i tu krecu problemi.
Ono sto sam htjela reci je da mi se cini kako to ne traje toliko dugo da je bas bas navucen.
Koliko sam shvatila to traje oko god dana i nije svakodnevno? Znaci da je u fazi iz koje ce ili izaci ili nece,ali bilo bi dobro u svakom slucaju da izrazis zabrinutost (da ne kazem drukas) njegovima i da pokusas s njime razgovarati.
imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Re: Pomozite mi!

Post by imee »

I ja isto mislim da nije dugo mozda 2 ipo godine maksimalno, jer je tad prvi put uzeo speed
i odma mi rekao i ja mu na to rekla kao ne igraj se sa tim i to je bilo to, uglavnom shvatio je da sam protiv toga
i zato mi vise nije gvorio kad je na partiju uzeo ekstazy il tako nesto...jer zna da sam protiv tog

al stavr je u tome da je on u drustvu koje je malo duze u svemu tome, i sto on sve to opisuje kao super je
znaci presao je iz faze eksperimentiranja, i naucio je podosta o drogi kako da se uzima da se ne skonta
npr znao je povracat ako alkohol i travu(valjda) skupa mjesa pa se onda zna opredjelit kad ce se vise napusit
da alkohol ne pije. ili o tableticama kako se mora hidrirat i izgleda mi ko da ne moze bez trave bar tih mjesec dana
jer je znao cijeli dan bit napusen, cim mu prestane djelovanje novi joint pravi..
dodje s posla odma mota, kad je s tim prijateljima pretvara se u drugu osobu, kao faca je
ne mogu ti to opisat
svakako smatram da je na dobrom putu da postane zavisnik ako vec nije
imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Re: Pomozite mi!

Post by imee »

Znam da travu mora pusiti petak subotu i nedjelju,to se odma narucuje a ako ima trave i za ostalih dana i tad ce je pusiti,
i to jednom ju je pusio iako je znao da mora s ocem ici raditi i to jos mi je rekao da se uspio kontrolirat da mu stari nista nije skontao
a za kokain i ostale ludosti, mislim da je to rezervirano za ekipu, za partijanja , nez stvarno koliko puta
jer mi je dosta lagao, rekao u godinu dana sam vukao 3, 4 puta pa onda maksimalno 5 ko samo probao al sad mu ti vjeruj
imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Re: Pomozite mi!

Post by imee »

I da sjetila sam se sad nove godine, poslao me sa svojom rodicom da sa njom krenem u stan u kojem cemo slaviti novu godinu
a on je otisao pjeske sa tim svojim rodjakom i kad je dosao tamo pitala sam ga jeste li pusili putem on je rekao
da nisu, a meni je to bilo cuudno kako nisu kad taj lik non stop gubi se negdje i vraca, i travu pusi ko cigare nenormalno

i nakon 15ak minuta ja ga opet pitam pa kako to da niste pusili on je rekao jesmo i ja ga pitala pa zsto si mi lagao
on je rekao zato sto me nije bilo udarilo pa sam se osjecao ko da nisam pusio wtf >S
i kasnije u toku veceri on i njegov rodjak su se iygubili ja sam otisla za njima da bi me njih dvojica zamolili
da ih pustim same u sobi da ce oni smotat dyoint i ja sam otisla al me uhvatila paranoja
jer kako to da ne mogu bit s njima u sobi kad motaju dzoint kad su vec to radili preda mnom bez problema
i uhvatila me panika i otisla sam im opet u sobu i kako sam bila pjana i panika me spopala decko me izveo vanka na zrak
i ne sjecam se sta smo tad pricali jer sam bila pjana, al sam mu vjerovatno govorila da sam mislila da je rijec o kokainu
a ne o travi, a on da me uvjeravao suprotno..kad smo se vratili unutra njegov rodjak taj mi je uhvatio pricat kako moj decko
ima svoj mozak zasto ga toliko provjeravam da ga on ni na sta ne nagovara, kao zasto ga toliko provjeravam..
al precudna mi je atmosfera bila jendostavno nsiam mogla protiv sebe, panika me uhvatila
bojala sam se da cu ga vidit kako vuce kad udjem u sobu tako da sam usla i samo rekla meni je lose, nisam se usudila ni pogledat oko sebe
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomozite mi!

Post by sanela »

Lijep pozdrav @imee i dobrodošla na forum...

Iz tvojih poruka mi nije baš jasno šta želiš dobiti na forumu.
Ti si sa svojim dečkom bila 5 godina. U tom periodu je on pušio travu, tebi je to bilo prihvatljivo. Međutim, kad si saznala da koristi speed, kokain, tebi je to počelo smetati. Cijelo vrijeme spominješ njegovog rođaka koji je diler, koji isto koristi drogu. Pretpostavljam da misliš da je tvoj dečko pod njegovim utjecajem i da zato koristi kokain. Moram ti reći da je tvoj dečko dovoljno odrastao da zna šta je dobro, a šta loše za njega. On sam smatra da nema problem s drogom i da može funkcionisati na način na koji je navikao. On ne osjeća nikakve posljedice ni zbog svakodnevnog pušenja trave, a pogotovo radi povremenog konzumiranja kokaina. Što me navodi na to da će on nastaviti tako da se ponaša. Ti si ga počela kritikovati zbog toga što radi, on je odlučio da vi prekinete i da on nastavi da živi kako želi.
Tvoj dečko, sad već bivši, je izabrao da živi tako da može da se drogira.
Ti nikako ne možeš utjecati na to šta on sada radi. Ne bi mogla ni da ste u istom gradu, a kamo li u drugoj državi. Znam da ti je teško, da bi voljela da se on promijeni, da bi mu htjela pomoći... Ali, on ne želi pomoć i jasno ti je to stavio do znanja.
Možeš reći njegovima, ali budi svjesna da će ga to još više udaljiti od tebe. Ali, opet, nećeš sama nositi teret toga da samo ti znaš da on koristi drogu. S druge strane, budi svjesna i toga da postoji velika šansa da će on vrlo vješto izmanipulisati svoje roditelje da je to uzeo nekoliko puta i da se ti njemu želiš osvetiti , jer te ostavio....
Ja bih ti preporučila da se odmakneš i od njega i od cijele te priče. Možeš mu reći da ti je stalo do njega, da ga voliš i kad bude želio da napravi neke promjene u životu, da ćeš biti uz njega.
Sve drugo što bi ti sad željela napraviti je gubljenje vremena i energije.
Ali, najteže je pustiti...
Posveti se sebi u svakom pogledu.
Sretno i piši šta se dešava....
Svaki post koji je ovdje napisan, nekome može pomoći...
imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Re: Pomozite mi!

Post by imee »

Htjela sam znati pretjerujem li ili on stvarno ima problem sa drogom...
Ja o svemu tome nista nisam znala, osim ponesto o travi, i sve me to sokiralo i razocaralo
jer meni je pricao o braku o djeci o nekom zajednickom zivotu, a onda saznam da je uzimao sve to
i i dalje uspijemo nekako funkcionirati dok smo zivjeli skupa,i dalje planiramo sve isto
govori mi da me voli da se ne brinem, sve ce on srediti, a onda 20 dana nakon
sto sam se vratila doma on mene ostavi kao da sam nitko i nista, jer je bio nervozan,
a ja pitala sto i uslijedilo je ignorirnje 3 dana i poruka zelim prekid, razmisljao sam o svemu
ti mene volis al ja tebe vise ne, najbolje da vise ne budemo skupa jer to vise nije to..
I time ja vise nista ne mogu napraviti, ja ga moram pustiti, a jedino sto se promjenilo u nasoj vezi
je to sto sam ja saznala za taj njegov tajni zivot sa prijateljima
ne znam, ja sam nasla posao, i puno se bolje osjecam nego prije, malo sam se trgnula,
ali ne bih sebi oprostila da se njemu nesto dogodi, a ja sam znala na kakvom je putu i sutila
znam ja da on sam ima svoj mozak i da je sam odgovoran za sebe i svoje postupke
i ne svidja mi se osoba u kakvu se pretvori kad nismo skupa, i znam da je stavrno ovako najbolje
al opet ne mogu da ne mislim o njemu i svemu sta se dogadjalo
imee
Posts: 16
Joined: Mon Feb 29, 2016 3:05 am

Re: Pomozite mi!

Post by imee »

Dodje mi da se i sama drogiram koliko me sve ovo jos muci.
Uzasno sam nesretna sto ne mogu nista uciniti, sto ne znam sta je u njegovoj glavi.
Znam po fejsu da je počeo dosta izlaziti i jos s tim ljudima.

Kako da izbacim sve nase iz glave i krenem dalje
i pustim ga da zivi svoj zivot kad znam da je glup i da ce uzimat opet jer on misli da je frajer
da on to sve moze kontrolirati
Post Reply