Droga_prati me od kad znam za sebe

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Aless
Posts: 15
Joined: Sun Feb 14, 2016 4:40 am

Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by Aless »

Dragi moji,za ovaj forum znam odavno ali tek sam sad osetila potrebu da postanem clan i pocnem da pisem svoju ispovest.jos dok sam bila u maminom stomaku imala sam prvi kontak sa drogom i najverovatnije sam se ,,drogirala'' svih devet meseci mamine trudnoce jer kad sam se rodila ,rodila sam se u krizi tako da su me lekari skidali fenobarbitonom dve nedelje i posle toga sam pustena kuci kao zdrava i normalna beba.Predpostavljate da zelim da kazem da sam dete narkomana.I pored toga sto su mi roditelji bili narkomani meni nije nista falilo bar u materijalnom smislu..Uvek sam imala vise od svojih drugara.Najbolje igracke,garderobu,letovanja,zimovanja....Mama i tata su verovatno mislili da ce tako da mi nadomeste ono sto mi je uskraceno, njihova paznja.To je ono sto mi je falilo konstantna prisutnost i paznja.Prvi put su otisli u zatvor kada mi je bilo 2 ili 3 godine,mama je bila 7 meseci za tatu ne znam.Drugo mamino odsustvo je bilo kada sam imala 12 god tada sam vec imala i mladu sestru.Posto su se moji razisli sestra i ja smo najvise vremena provodile kod tetke,tata bi nas tu i tamo obilazio i pomagao ali ja sam preuzela brigu o mladoj sestri.Kada je mama izasla posle 13 meseci pojavila se u jednoj emisiji gde je otvoreno pricala o narkomaniji i o tome kako je ona drugi covek i kako nikada vise nece probati to sranje.Naravno to obecanje nije ispunila iako je zaista verovala u to a meni se usrala u zivot jer je tada cela skola saznala za njih i drugovi su mi okrenuli leda a skolski psiholog poceo da nas obilazi.Tu je pocela moja zivotna prekretnica od odlicnog daka do daka kiji je poceo da bezi iz skole i kuce i postaje sve gori.Nikada nije odustajala od mene uvek me je pronalazila i vracala kuci.Tu je bio pocetak mog kraja.Sa 13 godina sam se prvi put susrela sa marihuanom tako sto je mamina drugarica donela punu kutiju trave koju je nasla svojoj cerki pa da zastiti svoje dete donela je nama u kucu da se stekuje.Znajuci sta je to ja odnesem u skolu i podelim drugarima.Svi su me tad gledali kao glavnu facu i meni je to imponovalo.Ja je nisam ni probala ali sam navukla muriju na vrata a vise se ne secam kako je sve to proslo sa policijom.Godinu dana posle tog dogadaj ja sam zapalila prvi dzoint.I tako dok se moja generacija polako navlacila na brzine pa i na dop ja sam jos uvek duvala po nekad vutru i uvek govorila da to meni ne moze da se desi jer znam kakve su patnje i onog ko je navucen i njegove porodice.Celo moje drustvo je bilo i govnima i svi su dolazili da traze savet i pomoc od moje mame koja im je pomagala savetima o tome kako da se skinu kako da ostanu cisti.Meni je sve to imponovalo jer nisam bila vise odbacena nego super drugarica koja ima kul mamu.Cak nam je dozvolila da zivimo u kuci mog dede koja je bila prazna i u istoj ulici sve to da bi bila u centru desavanja i pod uslovom da nema droge ni za koriscenje ni za prodaju.Tako je i bilo dok jedan dan nije nasla slamcice i ostatke od dopa i zabranila nam da se skuplamo tu.jos uvek nista od toga nije bilo moje.Za docek 2000 prvi put sam probala ekser,dupli micubisi i tako je bilo i 1 i 2 januara kada sam pravila zurku za 18 rodendan.Ja koja sam pre toga slusala narodnjake pocinjem da slusam psihodeliju i zivot mi se okrece zA 360 c na bolje jer sam imala komplekse od debljine.Za samo par meseci sam mogla da nosim mini suknje kratke majce i da imam decka kog pozelim sto do tada nije bio slucaj.Za sada toliko sledi nastavak.....
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by W.White29 »

Nadrogirana jos kao fetus,gdje su sad oni sto se busaju pusenjem trave i gutanjem bendzosa u 12,13-oj godini:D
Aless
Posts: 15
Joined: Sun Feb 14, 2016 4:40 am

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by Aless »

DVA PUTA PISEM I BRISEMI SE NA NEKU FORU OVO JE TRECI PUT DA POCINJEM...NE ZNAM ZA DRUGE KOJI SE HVALE JA SE NE HVALIM PISEM ISPOVEST DA SU SUDBINA I OKOLNOSTI BILE DORUGACIJE JA NIKAD NE BIH USLA NA OVAJ FORUM.DA NASTAVIM SA MOJOM PRICOM.TE ISTE 2000 GOD NA LETO KRECEMO PORODICNO NA MORE ,MAMA,OCUH,DVE MLADE SESTRE I JA.PRVOBITAN PLAN JE BIO DA IDEMO U BUDVU I JA PONESEM EKSERE,SPID,ZA DISKOTEKE,VUTRU ZA SPUSTANJE .MAMA MENJA PLAN ODLAZIMO ZA PETROVAC,PRAVO MESTO ZA SMOR I ODMOR.ONA BRZINA MI VISE NIJE BILA POTREBNA A KEVA MI NADE I VUTRU I BACI JE.TADA JE U NASOJ KUCI BILO DOPA KOLKO TI DUSA ZELI A NIKAD SE NIJE KRIO OD MENE JER SU ZNALI DA JA IMAM ODBOJNOST PREMA DOPU.MEDUTIM....MOJI ODLAZE NA PLAZU JA OSTAJEM U SOBI POD NEKIM IZGOVOROM DA SAM UMORNA,VEC SAM ISPLANIRALA MOJ POCETAK KRAJA...NA STOCICU NA SVESCI STOJE ISCRTANE LINIJE I SLAMKA,KAKO SU ONI IZASLI TAKO SAM JA POVUKLA LINIJU.NARAVNO BILO MI JE DOSTA DA MI SE SLOSI ,ISPOVRACA I NA KRAJU ZASTONDIRA.VRACAJU SE MOJI SA PLAZE I ZATICU MENE NA KREVETU PREVRNUTU SA NOVINAMA NAOPACKE.MAMA VIKNU ,,ALEKSANDRA STA TO RADIS,,!JA JOJ NARAVNO DAM NEKO GLUPO OBJASNJENJE U KOJE JE ONA POVEROVALA.I TAKO SE SE DESAVALO SVO VREME DOK SMO BILI NA MORU,OCUH JOJ GOVORI DA SAM NA HORSU JA KAZEM DA NISAM I ONA MENI POVERUJE.JEDNOSTAVNO NIJE MOGLA ILI SMELA SEBI DA PRIZNA DA JOJ SE CERKA DROGIRA....NASTAVICE SE...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by Vivaldi82 »

. Procitala sam dosta ispovesti na ovom forumu ,dosta strasnih iskustava ,ovo je po meni jedna od najstrasnijih realnosti narkomanija i roditeljstvo.Pogotovo ako je roditelj totalni neodgovorni idiot i egoista koji je izgubio vezu sa realnoscu i nije sposoban da se brine ni o sebi a kamoli o deci . Grozno je kad ti neki diler vrbuje dete i prodaje mu drogu u skoli ili komsiluku al je daleko gore kad to dete ne mora ni da izadje iz kuce da bi naslo i probalo drogu.
Kazes,Keva i 0cuh na plazu a tebe ostavili samu sa dopom spremnim na izvolite ,pa sta su ocekivali ,kad prodjes pored dopa 100 puta 101 put ces povuci lajnu iz radoznalosti ako ni zbog ceg drugog .Ja bi takve roditelje tukla dok se ne onesveste ,pa im onda oduzela decu PA IH ONDA NEGDE ZATVORILA DA KRIZIRAJU NA SUVO,pa ih opet tukla ....a narkoman sam .Shvatam ja da si odrasla sa zavisnicima i da ti to bilo svakodnevnica ,al jedno je drogirati se(i stetiti samo sebi i biti bar toliko obziran da te deca ne vide) a drugo je drogirati se pred detetom i dozvoliti da se droga vuce po kuci ko secer i kafa.Ne moras da budes kao tvoji roditelji ,potrazi pomoc,izbori se ,izaberi zivot vredan zivljenja .
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by sanela »

Hej, vivaldi, draga, kako si?
Jesi li na metadonu?
Aless
Posts: 15
Joined: Sun Feb 14, 2016 4:40 am

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by Aless »

vivaldi ne znam od kad si ti na ovom forumu ali ako si odavno recimo od 2005 mozda prepoznas i postove od moje mame.nije da je branim alisobzirom da je pocela da se drogirara od svoje 13 god.prvo sa opijumom pa dopom,pa upoznala mog tatu koji je jedan od prvih narkomana i dilera u beogradu nije imala puno mogucnosti.on joj je takoreci bio ucitelj a da je prestala da se drogira prestala bi i da radi a onda ne bi imali od ceka da zivimo,
.da bi radila i putovala moralo je da budebtransparentno u kuci tako da sam ja sa svime bila upoznata.i bas zbog toga sto je sve bilo transparentno nadala se da ce mi se to gaditi i da necu nikad probati.drugacije je bilo pre 30 i kusur god a drugacuje sada.uostalom nisam ja pocela sa njo da uzimam vec sa mojim drugovima,a moras priznati da je nas cela generacija otisla u kurac
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by sanela »

Jel ti mama Katarina?
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by Vivaldi82 »

Izvini Aless sto sam ti na neki nacin ocrnila mamu,nisam mislila samo na nju nego uopsteno ,pogodila me tvoja ispovest i razumem te zasto trazis opravdanja za nju ,mama ti je a zavisnik ,to je bolest cesto jaca od zdravog razuma.Pogresila je po meni, trebala je da se drogira van kuce ako bas mora ,a s tobom prica otvoreno o svemu i upozori te na drogu i pakao kojem vodi,bez da ti je pokaze. Ako je vec uzimala mogla je da te zastiti vise ,da ne dozvoli da u sopstvenoj kuci gledas heroin na gomili i jos gore da te ostavi samu u sobi sa heroinom na stolu,ti rece da si tad prvi put uzela,ne ljuti se al bolje da te dala na usvajanje ili te ostavila sa nekim rodjacima ako je morala da diluje i zivi od toga trebala je da se odrekne tebe ,to je po meni zrtva ali i cin ljubavi prema detetu.To ja mislim ,naravno ne znam nista o vama i vasem zivotu i okolnostima ,napisala sam uopsteno da je nedopustivo ostaviti dete da odrasta u sredini gde se svakodnevno prodaje i koristi droga.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Aless
Posts: 15
Joined: Sun Feb 14, 2016 4:40 am

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by Aless »

Jeste sanela ona je
Aless
Posts: 15
Joined: Sun Feb 14, 2016 4:40 am

Re: Droga_prati me od kad znam za sebe

Post by Aless »

Vivaldi donekle si u pravu ali iskreno istorija se ponavlja a ka moje dete ne bih dala nizasta na svetu.ja imam jos dve sestre koje su normalne i zdrave samo sam ja skrenula sa puta a sto je najgore drogu sam prvo nasla na ulici , ove satro lakse'onda u kuci dop
Post Reply