ekseri i dspi

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

NemamFejsbuk
Posts: 11
Joined: Sat Jun 20, 2015 2:24 pm

ekseri i dspi

Post by NemamFejsbuk »

Pozz ljudi.... samo varim nista vise... i sve je bilo ok dok nisam poceo da idem na tehno zurke i tako to... i tamo znaci svi su na ekser ili spid... tj. hemiju... al bas svi... znaci bas sam vidio jedna preprelijepa djevojka iz grada isto na to igra predobro ludnica.. isto svi likovi iz grada koji su skroz normalni samo eto vole dobar provod.. znam ima likova koji se i navucu al jbg na sve se covjek moze navuci ali vecina njih samo uzima na te partyje... jedini sam ja bio na vutri na tim zurkama.. E sad imam jedno misljenje kako su to party droge i mogu da se ostave (nista strasno) znam mnogo ljudi kojima hemija jednostavno dosadi i omrzne im se, a drugo misljenje je ono koje namece ovaj forum oni su narkomani, nema izlaza, svi ce oni zavrsiti na pajdu, probas jednom gotov si i tako.... mislim da je to preuvelacanje kao i za vutru sto sam provjerio.. Znam likove koje je usrao spid a znam i likove koji dugi niz godina velika tehno desavanja isprate ekserom il spidom i nikad nigdje drugo nisu uzeli osim na zurci.. Sad je moje pitanje da li ovo samo trend i vecina njih ostavi hemiju kad mu dosadi ona depra ili su vec upali u dubok stepen narkomanije i nema povratka. takodje od eksera se ne moze navuci jer se stvara tolerancija posle odredjenog vremena i ne moze da te odradi pa ljudi prelaze na ds. Takodje pravu narkomaniju tablete i pajdo bih da se zaobidju i da se ne spominju pozdrav:)
Nelica
Posts: 2
Joined: Sun Feb 14, 2016 2:28 am

Re: ekseri i dspi

Post by Nelica »

Svatko tko proba nesto "više",ne može nikoga da krivi osim samog sebe,jer sve je stvar vlastitog izbora. I nekad,prije nekoh desetak godina ljudi su se izbijali po partyima,ali ne toliko kao danas,ne sa tako lošom drogom kao danas...
I ja brijem,i piham ali imam svoje granice koje sam odavno mogla prijeći da sam htjela. I danas dan,nekad na party-u se ubijem od dspia a nekad nista ne uzmem i opet mi bude do jaja...sve ti je onako kako si napraviš,tako će ti biti. Tako da,drž se ti vutre i pokojeg exera kad ti dođe ;)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: ekseri i dspi

Post by noel »

Sve ovisi od čovjeka i njegovih predispozicija. Većina se zadrži na dizalicama, uglavnom dok im ne dosadi ili dok ne dođu u određene godine. Ali određen dio će sigurno zaglibiti, to se najčešće dogodi kad trava i benzodiazepini više nisu dovoljni za spuštanje, pa se krene s dopom. Koristi zdrav razum i oprezno.

*malo se više raspitaj o drogama koje uzimaš, pa ćeš znati da nisu tako bezopasne kako se čine. Velike doze + izmorenost + nespavanje = psihoza ili trigger za šizofreniju, tu su i epi napadi, svašta... Očito još nisi upoznao čovjeka "sprženog" od speeda ili ectasyija, vrlo ružan prizor.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: ekseri i dspi

Post by ChupaChups »

Evo ja sam uzimala eksere samo na partijama, medjutim nakon nekog vremena pocela sam konstantno da ih konzumiram, kod kuce dok lezim na krevetu, poslije posla , svaki slobodan dan, jednostavno ne mogu zamisliti da prodje vise od 5 dana a da ja ne uzmem 2-3. Naravno na pocetku je bila dovoljna jedna ali sada mi treba 2-3 da bi osjetila par sati ljepote. I to sam sve uspjela za svega 9 mjeseci. Ja sam psihicki navucena i to je mnogo lakse nego fizicki ali svejedno meni predstavlja veliki problem i veliku patnju kada pokusam da ne uzimam to. Neko ce reci daj pricas gluposti ko se jos navukao na eksere, ali ja jesam, to nije nikakvo umisljanje, glupiranje itd itd nego mi je fkt pretesko jer ne mogu sebe da zamislim bez toga , zadnji novac dajem na to, nemam volje ni za sto drugo osim da zavrsim par komada. Mogu reci da sam dosta toga probala( lsd, koku, speed, vutra, dmt , tramale/trodoni....) nista ali nista me nije zadrzalo kao ekser i jako mi je tesko bez toga.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: ekseri i dspi

Post by noel »

Baš sam nedavno upoznao lika koji uzima ex "kao antidepresiv" gotovo svakodnevno. To su nezamislive posljedice za psihu i garantirano nizanje F-ova u kratkom roku pa i eventualni potpuni nepovratni slom. NEMOJ, kthnxbai.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: ekseri i dspi

Post by ChupaChups »

Ja stvarno ne znam sta da radim. Pisala sam na drugoj temi o svom problemu, ali mislim da je ova prikladnija jer se radi o ex. Znaci uzimam to redovno skoro 10 mjeseci ali zadnja 2-3 mjeseca svaki drugi treci dan. Prije dva dana sam poslije posla zavrsila dvije, i uzivala kod kuce sama. Jednostavno ja ne mogu bez toga, ostajem sve vise bez novca , pocela sam da se zaduzujem da bih mogla uzeti par kom. Ne mogu da se skoncentrisem na druge stvari jer neprestano mislim na to . Iako sam uzela prije samo dva dana vec sad imam ogromnu zelju da opet uzmem, a novca vise nemam , osoba od koje sam zavrsavala trenutno nema kod sebe, uzasno sam nervozna i samo razmisljam o tome , kako doci sad do toga, osjecam gusenje, nervozu, nemam volje, ne spavam, jednostavno kao da umirem bez toga, ne zivim. U glavi haos. Ne znam, stvarno vise ne znam sta da radim, a znam da ne mogu ovako zauvijek.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: ekseri i dspi

Post by W.White29 »

uzasno sam nervozna i samo razmisljam o tome , kako doci sad do toga, osjecam gusenje, nervozu, nemam volje, ne spavam,
Zenska glavo uzmi lexilium ,bensedin il`nekih drugih sedativa sta se mucis...spusti se vidis da si nafrizirana ko muscle car:)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: ekseri i dspi

Post by yasujirozu »

"ženska glavo" :lol:

idi mami tako se obraćat, dilberu (a ostatak "savjeta" je jednako impotentno-praznoglav, ko i pisac)

drž se čupo, i mojne ideš na varijantu anksiolitika: jednom probah lorazepam, poslije netkog muz. festivala, a upravo zato što je bilo sakaćenje s alkoholom i brzinama, i nikad više: prije tog "ljeka", a zbog narečenog uništavanja "supstancama" koje je u cugu trajalo 6 dana, bio sam zombi... poslije 2 lorazepama (slovima: dva), maltene nisam mogao disat... neka gadna sinergija emdiemeja, benzodiazepina, ne spavanja i sledstvenog preumora sinapsi i neurona, žeeestoko me tada uzdrmala
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: ekseri i dspi

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Ja bih se delimično složio sa obojicom iznad.

Da je nešto potrebno, jeste... možda neki ksalol ili xanax ne bi bio loš (kao što kaže dečko iz Banja luke).

Doduše, yasu also has a point... ali on priča o uzimanju benzodiazepina nakon dizalica na žurci ili festivalu, i to je tačno da je zajebano.
Uzimao sam bensedin nakon 2-3 dana nespavanja, esida, spida i eksera, i to je bio način da svaku noć imam epi-napade u snu (samo u snu).
Ali to "u snu" nije ništa lakše, padneš sa kreveta, ako živiš s nekim vide te u tom stanju, a ako živiš sam - ničega se ne sećaš, samo krv po celoj sobi.
Išao sam na sve moguće analize i snimanja glave - i ništa... sve samo zbog droge i te "kombinacije". Bez benzosa, nije naravno bilo ni epi-napada, pa makar ne spavao i po 7 dana.

Dakle, ne bih preporučio benzose za spuštanje posle spida i esida.

Ali u slučaju ove devojke, ona MORA da nadje neku zamenu, nešto što će da je smiri malo.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: ekseri i dspi

Post by yasujirozu »

ovo je bio baš grozomor - tahikardija, znojenje... nekakav užasan osjećaj nelagode kao da ću da umrem (tuširah se hladnom vodom, nekoliko puta...)

vjerojatno, a kad promislim, ti anksiolitici pomognu ljudima koji su se baš uhvatili u kolo s (meta)amfetaminima; zvuči logično, no sam ja imao i hektolitre alkohola u sebi...
Post Reply