ekseri i dspi

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: ekseri i dspi

Post by ChupaChups »

Lexilium sam probala, uzasno uzasno sam mrtva od njega, spavala bih citav zivot , ali sve to je uzalud kad je u mojim mislima samo ex, sta god da sam probala da radim i da ne mislim na to nije islo. Odem u prirodu lijep dan, setam sama i odma sto pomislim je e idem si zavrsiti i tako bude, zavrsim s poslom , nervoza, umor , opet zavrsim, kuci sama, dosadno ponovo isto i tako u nedogled, tako iz dana u dan. Moji su me milion puta vidjeli sa prosirenim zjenicama, bojim se da bi mogli poceti sumnjati, a sigurna sam da primjecuju i moje neraspolozenje, moju promjenu ponasanja.Koncentracija mi je nula bodova, apetit..... Fkt sam u s*anju, ne znam kako da izadjem iz ovoga.
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: ekseri i dspi

Post by ChupaChups »

Daa... zaboravih da napisem... u zadnje vrijeme primjecujem da srce cudno radi, na trenutke tako brzo kuca bez ikakvog napora, ne znam da li to moze imati veze s tim, jer nikada nisam imala takve probleme ??
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: ekseri i dspi

Post by Heroin Rehab 4 YU »

ChupaChups wrote:Daa... zaboravih da napisem... u zadnje vrijeme primjecujem da srce cudno radi, na trenutke tako brzo kuca bez ikakvog napora, ne znam da li to moze imati veze s tim, jer nikada nisam imala takve probleme ??
Naravno da ima veze, tahikardija (tahitita = brzina, kardija = srce, na grčkom)... ubrzani rad srca, obično se javlja tako "niotkuda", dok ležiš, ili sediš, nevezano za fizičku aktivnost - bar u ovom "našem" slučaju.

Leksilijum je bromazepam, i on nije baš najbolji izbor - više služi za spavanje nego za vrstu smirenja koja tebi može da pomogne/olakša.

Ksalol ili xanax (alprazolam) je bolje rešenje kao anksiolitik, ali ne bi trebalo da se meša sa alkoholom (u većim količinama ta kombinacija može da ima i smrtni ishod).

Ovo može da deluje kao da te ja savetujem da se kljukaš lekovima, ali nije tako (staviće me šefica Sanela u top)... samo navodim neke moguće solucije, iako je jasno da ih nećeš primeniti, jer da se zaključiti iz tvojih postova da si ti u ljubavi sa jednom konkretnom stvari, te da ništa drugo to ne može da zameni u tvojoj glavi.

Pravi savet bi bio da posetiš stručno lice, odnosno psihijatra... njemu možeš u poverenju da ispričaš celu priču (iako nije duga) i on ti može prepisati adekvatnu terapiju. Naravno, jedna poseta neće rešiti problem zavisnosti, ali svako putovanje počinje jednim korakom, a moraš se pomeriti iz mesta.

Nemoj da ti bude žao novca za tu posetu psihijatru, it might very well be the best spent money you've had in a long time.

Do danas navučenost na (ove naše evropske) eksere nisam smatrao za uopšte moguće, ali iz tvoje priče i stanja svesti vidi se da imaš baš klasičan primer psihičke zavisnosti. Potraži pomoć.

Želim ti puno sreće i volje da se uhvatiš ukoštac s problemom, kao i da saznaš uzrok istog.
Trgni se, chupo, puko pisanje na ovom forumu možda ti služi da se osećaš lakše, ali dok ne preduzmeš nešto - samo ćeš verglati u mestu.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: ekseri i dspi

Post by yasujirozu »

Heroin Rehab 4 YU wrote:Pravi savet bi bio da posetiš stručno lice, odnosno psihijatra[/u]... njemu možeš u poverenju da ispričaš celu priču (iako nije duga) i on ti može prepisati adekvatnu terapiju. Naravno, jedna poseta neće rešiti problem zavisnosti, ali svako putovanje počinje jednim korakom, a moraš se pomeriti iz mesta.

Nemoj da ti bude žao novca za tu posetu psihijatru, it might very well be the best spent money you've had in a long time.

mišljenja sam, a kako žižek i njegov idol, lakan, zbore, kak je psihoterapija, češće kvalitetnije rješenje od psihijatra, čitaj: dilera ljekova

dakako, za probleme ove vrste
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: ekseri i dspi

Post by ChupaChups »

I mislila sam da posjetim psihijatra ali nisam bila sigurna da li bas njemu mogu da ispricam sve to a da ne budem osudjena i shvacena pogresno.

I ovdje sam zbog toga sto mogu ispricati svoj problem i samim tim mi je lakse kad znam da nisam sama .

Hvala vam puno na savjetima , a ja cu se potruditi da nadjem neko konkretno rjesenje i da se rijesim ovog s*ranja jer ovako tonem sve vise
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: ekseri i dspi

Post by yasujirozu »

bratesestro, ne psihijatra, već psihologa koji je obučen spram psihohoterapije - tebi je potrebna priča s netkim ko će bit dobronamjeran a ne osuđujuć, a ko, pritom, poznaje materiju

ako ne uspije, uvjek možeš da se baciš na SSRI, to nije problem
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: ekseri i dspi

Post by noel »

ChupaChups wrote:Daa... zaboravih da napisem... u zadnje vrijeme primjecujem da srce cudno radi, na trenutke tako brzo kuca bez ikakvog napora, ne znam da li to moze imati veze s tim, jer nikada nisam imala takve probleme ??
Tahikardija, palpitacije, napadi panike... dobrodošla u naš svijet ;)
ChupaChups wrote:I mislila sam da posjetim psihijatra ali nisam bila sigurna da li bas njemu mogu da ispricam sve to a da ne budem osudjena i shvacena pogresno.

I ovdje sam zbog toga sto mogu ispricati svoj problem i samim tim mi je lakse kad znam da nisam sama .

Hvala vam puno na savjetima , a ja cu se potruditi da nadjem neko konkretno rjesenje i da se rijesim ovog s*ranja jer ovako tonem sve vise
Vjeruj mi, psihijatar te neće osuđivat, oni samo rade svoj posao a tvoj slučaj je samo još jedan u nizu... Po meni također najbolje rješenje, iako će te natrpat lijekovima što dugoročno može nanijeti još više štete stoga oprez (potraži psihijatra stručnjaka za ovisnost). Uglavnom, neki korak moraš napraviti jer doslovce si pržiš mozak a kasnije je to teško zakrpati.

Vidim da ti je teško samoj... reci mami, sestri, bratu, prijateljici... nekom... nek te uhvate za rukav i odvedu kuda treba.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ekseri i dspi

Post by sanela »

Samo da potvrdim psihijatar NE. Psihoterapeut DA.
Psihijatar ce ti dati gomilu lijekova, sto mije rjesenje. Trebas otvoreno s nekim razgovarati i naci nacin kako da prevazidjes psihicku zudnju za drogom. Dan po dan.
Post Reply