pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
zorz
Posts: 1
Joined: Mon Dec 07, 2015 10:16 pm

pomoc

Post by zorz »

Pozdrav svima , imam sedamnest godina i jos jedan sam u nizu koji trazi izlaz iz ovog zacaranog kruga.Imam par pitanja koje me izjedaju iznutra pa cu napisati ukratko nesto o sebi.Bio sam aktivni sportista ali to mi je pocelo biti jako dosadno ici svaki dan na treninge, usput mi desi mi se povreda pa sam i prestao sa treniranjem.Pre srednje skole sam imao veliki prezir prema drogi,cigaretama.U prvoj godini srednje skole sam da ne ispadnem picka probao travu a i zanimalo me kako je.Nisam bas ukapirao rad tako da sam uzeo da upalim sam dzoint od koga sam osecao vrtoglavicu.Kasnije samo poceo pusiti travu po malo i doso sam do toga da pusim svaki dan po jedan dzoint.Ali nikad mi nije to pruzalo neko specijalno zadovoljstvo uvek sam jurio nesto vise mislio sam da ce biti bolje a nije bilo.Zatim sam probao brzinu nisam apsolutno nista osetio nikakve efetkte, nakon toga uzeo ekser i skapirao da je to prava stvar i zaljubio se u njih.Cigare ne pusim a ni travu nisam specijalno pusio jer mi se nije svidjala.Moji drugovi su resili da probaju heroin jedini ali nisam hteo ja da konzumiram slozio sam pricu da sam probao da ne ispadnem picka.Posle toga uhvatio me period da citam dosta stvari o heroinu i pocelo je da me kopka kakav je osecaj, toliko mi se uvuklo u podsvest da sam i sanjao kako vucem.Preko tih citkanja sam i stigo na ovaj forum i citam ispovesti ljudi nekako mi je to zanimljivo da citam sta se kome desavalo kako je ko poceo.Mesec dana nista ne uzimam a pre toga imam period tri cetri meseca gde sam resio da nikad nise necu kupiti gudru i to stvarno jos stoji u tih tri cetri meseca zeznuo sam se cetri pet puta sa ponekom bombonom kad me neko castio i svaki put sam se pokajao jer mi je dosadila vise.Sad su na red dosla moja pitanja.Mislim da sam u ovom mom periodu drogiranja pojeo pedesetak eksera izvuko dvadesetak grama spida cetri puta pio mdmu dve slike zalepio jednom pecurke pojeo.Znaci nisam ovde jer ne mogu da prestanem, ne muci me crv i tako to.Od ovolikog staza drogiranja sto smatram da nije bas puno i da je vama smesno cak. svaki dan me muci to koliku sam stetu napravio sebi.Svakih nekoliko dana me ziga malo srce vrlo malo ali redovno, krci mi stomak ne od gladi nego drugacije nekako.Zanima me da li je moguce da sam napravio stetu i da cu da umrem sa pedeset pedeset pet godina kako ja mislim ili mozda samo trebam sacekati vec pauzu krenuti da treniram i mogu da povratim organizam ono sto sam unistio.Posle svih ispovesti procitanih ovde ne vuce me da probam H jer vidim da dosta ljudi mislilo isto ko i ja ma samo jednom i nikad vise ali plasim u buducnosti da mi se ne omakne sad u ovim godinama i pored nenormalne zelje strah me je bilo da povucem crtu a mogo sam visee puta.Znam da nisam neki pisac, molim samo za vasa misljenja i izvinite ako vas mucim nekim za vas smesnim pitanjima jer vi ipak imate mnogo ozbiljnije probleme od ovih mojih klinackih.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: pomoc

Post by sanela »

@zorz, dobrodošao na forum!
Pročitala sam šta si napisao i samo ukratko da ti odgovorim.
Donio si dobru odluku kad si odlučio da ne želiš više da koristiš ecstasy, speed, travu. Potpuno su razmljivi tvoji strahovi i pitanja u vezi s tim koliko si oštetio svoje zdravlje koristeći droge. Ti si mlad i bavio si se sportom, a organizam je sklon tome da se brzo regeneriše. Što se brže vratiš sportu rekreativno, to je za tebe bolje i organizam će se prije oporaviti. Naravno, potrebno je postepeno da povećavaš intenzitet treninga, da prilagodiš prehranu treningu i da budeš istrajan. Možda će ti na početku biti teško dok se vratiš u formu, ali budi uporan.
Bilo bi dobro da se odmakneš od društva koje koristi drogu i da se okreneš zdravim navikama. Sretno.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: pomoc

Post by preispitivac »

Zorz, pravu stvar radis. Jos samo da zamenis to drustvo, nadji neke drugare koji se bave sportom vise, ne te sto se drogiraju. Ti koji ti daju eksere ti i nisu prijatelji. Lepo je baviti se sportom, mnogo se bolje osecas, bices zdrav. Ta stvar "bojim se da ne ispadnem picka", to ti pogresno percipiras - najlakse je uzeti, teze je reci ne. Dakle, istina je da picke probaju, a hrabri iskuliraju.
Jurim rep
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: pomoc

Post by yasujirozu »

preispitivac wrote:najlakse je uzeti, teze je reci ne. Dakle, istina je da picke probaju, a hrabri iskuliraju.
kak ti kenjaš, al prvorazrjedno :mrgreen:
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: pomoc

Post by preispitivac »

Sto kenjam? I ti i ja znamo da je ovo istina. To sto ni ti ni ja to ne mozemo ne znaci da ja sad serem. To je dobar savet, jes' da bode oci kad ga ja kazem, al svasta bode oci ionako. Treba imati muda za mnoge dobre stvari, a sesti na sanke pa nizbrdo, to je pickin dim. Ziv bio
Jurim rep
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: pomoc

Post by oxo »

Kad sam se raspisao na svim temama da napisem nesto i na tvojoj. Delujes kao normalan decko. Tri reci - vreme leci sve. Zapamti to, ljudsko telo je cudo koje moze da istrpi najgora sranja a moze da ga slomi nesto najbezazlenije. Batali gudru, telo ce se oporaviti, daj mu vremena. Batali gudru, jos jednom. To ti je osnova i prvi i osnovni i naj jebeno bitniji korak koji moras da uradis. Ostalo ce doci na svoje mesto. Ja prvi nisam verovao da cu se ikada oporaviti od posledica drogiranja, bio sam siguran da nikada necu ziveti normalnim zivotom. Kad ono medjutim, desilo se, desava se..

batali gudru(opet) i ne brini
Post Reply