Prica jednog 19togodisnjaka :)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Nikola96
Posts: 1
Joined: Tue Sep 22, 2015 1:29 am

Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by Nikola96 »

Pozdrav svima.

Ovako ne znam odakle bih poceo imam 19 godina dolazim iz Crne Gore , jos kao mali sam bio jako problematican ujedno i asocijalna osoba .
Sa 15 godina sam uhapsen zbog hakovanja tj difejsovanja nekih hrvatskih sajtova bio sam klasicni no lifer , prosao sam sa uslovnom kaznom no ni tada
se nijesam smirio poceo sam da radim mnogo kompleksnije stvari , sa 17 godina uhapsen zbog zbog racunarske prevare u dobijanju materijalne koristi falsifikovanje kreditnih kartica neovlacena trgovina njima i kradja intetiteta .
Uz pomoc dobrog advokata i tu prodjem nekako sa uslovnom kaznom malo se odlagala sudjenja bilo troskova ali eto prebrodim i to nekako , pocnem izlazit na ulicu prvi put kontakt sa drogom sam imao sa svojih 18 godina probao dzoint sa jednim drugom i tako je to pocelo standardna prica svaki dan razvaljivanje itd .. Poceli polako izlasci , grad provodi itd, ujedno sam bio u svom svijetu dje sam pravio nove prevare varao ljude preko interneta na razne nacine da bih stekao neku materijalnu korist i dobro mi je to islo jer sam vazda bio dobar manipulator i informaticki dobro potkovan , tako bih osmislio laz da je bas tesko ne povjerovati u to .
Kako su poceli tako izlasci imao sam dosta para trosio bih za noc po 300,400e dok moji kuci su jedva sastavljali kraj sa krajem . Ubrzo sam probao kokain na jednoj zurci i tako svake nedelje zurka ovo ono kokain pa onda svakih dva tri dana kokain , pa sam nedje pri kraju 18te godine svaki dan uzimao kokain nebitno je li zurka itd na suvo bih ga uzimao posle dorucka jednostavnosam ga obozavao.
Kako je ponestajalo novca a moje sheme su sve bile ofirnije , poceo sam da uzimam pare pod kamatu ne razmisljajuci kako cu ih vratit samo da idem da trosim da smrcem da budem glavni u lokalu itd , nijesam u nicemu imao granica dok to nije dobro uzelo maha kad je doslo vrijeme da se vracu pare ja ne bih imao pa sam poceo da manipulisem sa njima mada ni to nije mnogo trajalo , ubrzo su mi dosli kuci i krate su se otvorile moji su vratili 4500e
tada kamataskog duga dok sam ja u medjuvremenu pobjegao od kuce i rekao jednom svom drugu dje cu da se krijem , kad sam ja vec pobjegao i nastala opsta panika moji roditelji uopste nijesu znali o cemu se radi niti sta sam ja radio , ovaj drug kome sam rekao dje se krijem je odma prijavio mojim roditeljima .
Nakon toga me je otac pronasao odvalio me od batina i doveo kuci , majka mi se jako razboljela dobila naglu stitnu i poremecaj hormona u kuci je vladao haos moj otac je prodao auto i posudio neke pare da bi vratio te dugove i izgladim ja odnose sa mojima nekako sve batalim mjesec dana nidje ne izlazim ne pojavljujem se nidje sve bude super.
19ti rodjendan sta cu kako cu odlucih da malo izadjem u grad ovo ono uhvatim se staarog drustva pije se otac mi dao nesto para , odma drugovi ajde da zavrsimo polutku ovo ono ja necu nema sanse oni standardna prica ajde nemoj da sis picka i nagovorise me , uzeo ja tu razvalio se prodje i to opet se uhvatim racunara tj kardanja i dalje nesto smisljam neke smicalice prevare i smislim nesto i tu imam nekih prihoda imao para ovo ono opet ja po starom ubijanje od kokaina alkohol grad provodi itd.
Opet mi je ponestajalo para i opet po starom sam poceo da se zaduzujem kod kamatasa , ali ovaj put ja vratim pare i to me bass ponese tako sam se oslanjao na neke stvari , pa opet se zaduzim ukupno na vise mjesta pijem ludujem dodju dani na naplatu ja na netu ovo ono opet tranjam nesto da zavrsim i ne uspijem .
Tada sam poceo da lazem kamatase imace pare sj preko sj , oni ajde sacekacemo i tako su vidjeli da ih petljam i lazem pa su me sacekali ispred nekog lokala isprebijali od batina stavili u gepek i poveli me na neko jezero i ja tu nijesam imao nikakvog izlaza i sta cu nazovem svog oca ispricam mu sve, covjek sta ce sin sam mu dodje dogovori se sa njima kad ce dobit pare ovo ono da skratim pricu vrati mi otac i te pare pozajmi kod rodjaka.
U kuci vlada haos majka mi se bas razboljela i jako je emotivno vezana bila za mene da kad bih izasao iz kuce ona bi pocela da place tako sam bio jedno vrijeme uz nju smirio se skroz otac bi mi stalno nabijao na nos da sam ja za sve kriv za to njeno stanje polomio mi je racunare , meni je polomio nos od batina .... Evo proslo je 5,6 mjeseci prije 7 dana su ustanovili mojoj majci da ima tumor na mozgu i to zlocudni tako ga nazivaju , ne mogu vam opisati kako se osjecam svi mi kuci prebacaju da sam ja kriv za sve u glavi mi je haos , druga nemam svi su me napustili svi su bili tu dok sam imao para kad su dolazili problemi polako su i oni odlazili. Ne znam ja nemam problem kao vas vecina odje ali isto tako ni moj problem nije nesto mnogo manju svak to dozivljava na svoj nacin , kokainske krize nijesam imao spavam 2,3 dana i ka nov . Ali eto sta se izdesavalo jednom momku od 19 godina i kroz sta on prolazi i odlucih to podjelit sa vama :) Cuvajte se i pazite na sebe , cuvajte svoje bliznje :) A ja cu pokusati ovo vec nekako psihicki da izdrzim. Pozdrav
CyberT
Posts: 4
Joined: Thu Apr 22, 2010 11:34 am

Re: Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by CyberT »

Drug i ja sam carder iz BiH usputa da se javim,cekam sudnjenje de mi reci sta mogu poduzeti u vezi s tim da bolje prodjem na sudu , znaci carder sam i bivsi ovisnik o heroinu a sadasnjio metadonu a pored toga uzimao sam i doar dio ostalih supstanci kao i one supstance za koje mnogi niste ni culi da postoje a nazivaju se "Research Chemicals" to su analozii pravih droga ali su malo strukturu izmjenili da bi bilo legalno...Imam 22 godine eto ne znam sta bih napisao vise ako mozes ostavi mi svoj email nikola
Sretno i cuvaj se lave jednim dijelom i jesi kriv a drugim i nisi jer Bog (Allah) je taj koji odlucuje o stvarima...
Pozdrav iz Travnika , Bosna i Hercegovina ako mognes javi mi se na email : kulnovikk@gmail.com
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: ?????

Post by Hemfri »

CyberT wrote:Drug Sretno i cuvaj se lave jednim dijelom i jesi kriv a drugim i nisi jer Bog (Allah) je taj koji odlucuje o stvarima...
Pozdrav iz Travnika , Bosna i Hercegovina ako mognes javi mi se na email : kulnovikk@gmail.com
A šta da radimo mi koji se ne mollimo SveVišnjem Allahu-pošto si tako napisao,da ispada da je samo on Bog, I jeste za Islam,kao što je za židove Jehova,za hinduiste Buda (moj deda se zvao Buda :) , za hrišćane Isus+njegov "otac"+Sveti Duh i tako dalje...šta bi nama ostalima,
rekao-KOME MI da se molimo i kako si napisao-KO ODLUČUJE O NAŠIM ŽIVOTIMA ??? KO ?
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
CyberT
Posts: 4
Joined: Thu Apr 22, 2010 11:34 am

Re: Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by CyberT »

Ne Hemfri , pogrešno si me protumačio drug , za mene je to Allah za nekoga Isus etc etc....
Stop nacionalizmu ! ! ! ;) Ne kažem da si ti nacionalist nego je to opšta parola hehe
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by Hemfri »

MA shvatio sam te-samo me je zanimalo sta ces mi napisati-koa odgovor,uostalom,da sam "nacionalist-a" ne bih napisao "SVEVISNJEM Allahu",ja sam dete mesovitog braka,imam i Katolike,i muslimane,i jevreje u porodici-tako da i da hocu ne mpgu da budem nacionalno obojen,kad imam SVE naj vece religije u svojoj krvi ;) ,aj pozdrav svima
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by Hemfri »

E ljudi,ZNAČI ODUŠEVIO SAM SE KAD SAM JUčer Vidio na CNN u ,kako Ser Charles Bronson (Multimilijarder - Vlasnik "VIRGIN" MEGA Multinacionalne,neki kažu posle Microsofta NAJ BOGATIJEG čoveka na planeti zemlji..i tako to...)je za tv govorio o tome kako pokreće VELIKU i SKUPU Kampanju za DEKRIMINALIZACIJU NARKOTIKA,KAKO se više ne bi dešavalo da kad uhvate korisnike ih hapse i prave im kriminalni dosije koji im može praviti ozbiljne štete za budućnost u nalaženju posla jer po njegovom mišljenju ,KORIŠĆENJE-KORISNICI NISU KRIMINALCI I NE TREBA IH TRETIRATI TAKO A ON ĆE POKRENUTI PLANETARNU KAMPANJU DA SE NAPOKON DEKRIMINALIZUJE DROGA!!! Šta sad imate da kažete na ovu naj noviju vest-ko ne veruje neka pročita na sajtu CNN-a! Ovo posebno poručujem "onima sa ovog foruma" koji su u fazonu da zavisnike treba tretirati loše,kako im treba pomoći ali PRE svega i NADASVE POD JEDAN IH TREBA OSUDITI ŠTO SU POSEGLI ZA TIME,PA ONDA IZ TOG STAVA I POLOŽAJA se upustiti u rad sa njima!
Taj čovek Je PREBOGAT,i može mnogo kad nešto odluči i krene u to!
Čak je dodao da je to ,mislivši na korisnike narkotika-povreda privatnosti i zadiranje u istu,te kako je to slobodna volja pojedinca i ako ne ugrožava drugoga NIJE NIKAKO NEŠTO ŠTO SE MOŽE SMATRATI KRIMINALNIM DELOM! (to ne važi za proizvođače i distributere) , Šta recimo TI Sanela kažeš na to što od pre neki dan javno zastupa Ser Charles Bronson - VIRGIN ?
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by sanela »

Mislim da je to glupost.
Ovisnost je bolest do koje dovodi zloupotreba narkotika. Ako ih ucinimo dostupnijim, a ionako su dostupni, problem se nece rijesiti, nego ce postati jos veci.
Ionako je drzava najveci diler legalnih droga, razlicitih supstitucija. Ovako bi postala jos veci diler.
A sto se tice tretiranja ovisnika, potrebno je primjenjivati postojecu zakonsku regulativu gdje se ovisnil salje na lijecenje, a ne u zatvor.
Eto, to je moje misljenje.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by sanela »

I to postivanje privatnosti... Ako svojim drogiranjem ugrozavas druge, tu nema nikakvog prava na privatnost. Treba se umijesati da bi se problem rijesio.
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by motivation »

Ser Charles Bronson Multimilijarder - Vlasnik "VIRGIN" MEGA ... se more bit necim urokao, ili neko mu od rodbine pa mu se oci otvorile. Humanost ? Dao Bog, a tesko... Jer u tom slucaju, ima mnogo nuznijih investicija za potrosit te multimilijarde, elem, ako ne pojede vuk magarca, svaki pokusaj sapiranja ove strasne i nepravedno nakacene reputacije sa lica krajnjih korisnika droge, je dobro dosao...
Tamo nekad dok sam volontirala, na Udruzi za prevenciju ovisnosti, (tad nisam ni pripadala gore navedenoj kategoriji ) bilo je nakavih istrazivanja o sjajnom projektu u NJemackoj. Ko ce ti ko Svabo.
Ideja se zasnivala, na apsolutnoj legalizaciji svih droga. Uz uspostavu centara, za registraciju i podrsku korisnicima. Naime tu ne samo da bi dobio pribor (kao u nekim zemljama) vec i samu drogu za konzumiranje, pod nadzorom zdravstvenih djelatnika... Potpuno besplatno. I krajnji cilj bi bio kroz par godina, ustvari stavljanje pod kontrolu prometa opojnim drogama i samog crnog trzista. I tu je poenta da diler nema kome prodati, pa je ne treba ni nabavljati. Zadnja faza bi bila potpuna kontrola nad ovisnicima i samom distribucijom droge. Sto bi u jednu ruku smanjilo niz steta, uzrokovanih nelegalnom uporabom i prodajom.
Sta bi na kraju, ne znam.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
direktor_Dragan
Posts: 10
Joined: Tue Nov 17, 2015 12:43 pm

Re: Prica jednog 19togodisnjaka :)

Post by direktor_Dragan »

pogledajte film ako vas mrzi da citate knjigu ''HRABRI NOVI SVET'', pa ce vam biti jasniji ovakvi predlozi, i kuda drustvo ide
Post Reply