Trebao mi je netko s kim ću razgovarati

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Naomi
Posts: 1
Joined: Thu Aug 06, 2015 5:20 pm

Trebao mi je netko s kim ću razgovarati

Post by Naomi »

Odlucila sam da se registrujem ovde i da napisem svoju ispovest. Sve je pocelo sa problemima u porodici. Otac alkoholicar cesto tukao majku, brat i ja smo to sve gledali. Sa 16godina sam pocela da se drogiram. Pocela sam se povlaciti u svoj svet. Drustvo na ulici mi je odgovaralo. Pocela sam sve vise da se druzim sa narkomanima. Tada sam mislila da ako probam jednom da vise necu. Pocela sam prvo da uzimam dzoint. Kasnije sam pila tablete, pomesane sa alkohol. Nisam isla u skolu, kuci sam slabo bila. Sa 17godina sam tek sebi priznala da imam problem i isla sam u Palmoticevu sa majkom, bila na terapiji. Uvek sam od majke skrivala svoje probleme i nije primjećivala da se nešto događa sve dok joj jedan dan nisam došla pred vrata ‘nakljukana’ i zavapila: ‘Mama, pomozi mi, vodi me da se lecim. Pustila me taj dan da ospavam, a sledece jutro smo otisli na kliniku. Moj se zivot od tada sveo na dolaske psihijatrima, psiholozima, socijalnim radnicima. Secam se prvi put kad sam usla u tu kliniku osecala sam se prazno, kao da nisam ziva. Nisam htela da tu ostanem, a u isto vreme sam znala da moram da se izborim sa ovim. Ti dani su prolazi sporo. Najgore mi je pala kriza. U pocetku mi je bilo tesko prilagoditi se se svemu, stajanju, spremanju, grupama, razgovorima, obavezama. Posle ovog svega pitam se i sama zasto sam pocela da se uopste drogiram? Mozda sto nisam imala skim podeliti probleme u porodici. Ja sam nasla ekipu koja me je razumela. Sa 18 godina sam ostala trudna i tada sam odlucila da prestanem sa uzimanjem droge. Sa 19godina sam rodila sina koji je hvala bogu bio zdrava beba. Brinula sam o njemu, ali nazalost pocela sam ponovo da koristim drogu. Stalno sam od mame trazila tablete, drogu ma svasta. Zelim da prestanem da se drogiram. Ne znam da li cu uspeti. Znam samo da cu da se potrudim da zbog sina se odviknem. On mi daje snagu. Nadam se da cu da izdrzim.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Trebao mi je netko s kim ću razgovarati

Post by oxo »

Jedan savet-nemoj da trazis opravdanje za svoje drogiranje ni u cemu- jedini i iskljucivi krivac za to si ti, to je bio tvoj izbor. To sto potices iz rasturene porodice je tuzno, ali nemoj da se krijes iza toga. Sama si izabrala, kao i svi mi ostali na ovom forumu
VolimSpeed
Posts: 7
Joined: Fri Jul 17, 2015 4:54 am

Re: Trebao mi je netko s kim ću razgovarati

Post by VolimSpeed »

skidaš se sa tableta i vutre ? To ide na suho ko podmazano ako imaš svoje ja i ako možeš reć' NEĆU TO.. mislim, ispričaj to nekom horsašu da imaš neke krize od tableta i vutre, prvo će te prebit' pa se odvalit' smijat hhh.. sve najbolje u "oporavci"
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Trebao mi je netko s kim ću razgovarati

Post by edy »

oxo wrote:Jedan savet-nemoj da trazis opravdanje za svoje drogiranje ni u cemu- jedini i iskljucivi krivac za to si ti, to je bio tvoj izbor. To sto potices iz rasturene porodice je tuzno, ali nemoj da se krijes iza toga. Sama si izabrala, kao i svi mi ostali na ovom forumu
Apsolutno
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Post Reply