Requiem for a Dream

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Requiem for a Dream

Post by ziki »

Meni ovo lici na potrebu za pisanjem, i tu ima talenta...i tako i nastaju dobre knjige.
Droga se ovde provlaci vise kao inspiracija ili povod za pisanje.
Stice se utisak da se cak negde i gubi kao glavni problem, sa kojim bi se trebalo suociti na jedan malo manje mastovit nacin.
Ne kazem da nije problem, a nije ni off topic na ovoj temi.
A i ovo moje sad ispada kao kritika knjige...
Neke stvari je i bolje posmatrati tako, i opisivati sunce i zvezde na putu ka skidanju.
...
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Requiem for a Dream

Post by oxo »

A zamisli da si batalila jos kod prvog posta, u junu... al bi sada bilo lepo?

Nego, brzo prodje vreme, procice brzo i dan, mesec, sest. Samo je pitanje, da li ces u sledecem junu biti strejt 6 meseci ili ces opet pocinjati?..
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by suprug83 »

I sta nam bi sa pjesnikom???

Kako poceti kako kockicu bacit?Moram reci da sam se u mnogo cemu pronasao u ovim textovima motivacije...na razne nacine..pocev od gubitka prijatelja,radne okoline,price...svega...Ne znam da li da krenem sa "ispovjedanjem" ili sta...Ja sam ovde novopeceni...sto bi se reklo al "staza" imam vec dosta mnogo-pocev od trave u srednjoj,malo ekstaza kroz vojsku i poslije,preko speeda i cuge vecinom kroz raju i druzenje (a raje i druzenja fala Bogu uvjek bilo) do eto onog najcrnjeg zadnjih 3 godine hajmo reci (motam filmove gledam slike gdje sta i kako) sjecam se da smo se kleli nikad dop ...bar ja...nikad igla...bilo je kad se ubodem tu je kraj i u bodoh se!!!Sjecam se govorio sam nikad dop,odavno sam ga probao tj. prvi put sa 17-18 godina ne sjecam se...znam da je bilo prije vojske...nije mi "lezao" ja sam vise covjek od "plesanja" ..visak energije...mogu reci -REJVER U DUSI-:) i dan danas PsihodelijaNAJMILIJA :) pokrece...i moram reci da sam se nagledao svega u zivotu i prosao sto sta...i vidjao i znao ljude sa problematikom droga al uvjek bilo ... ma jok ja znam ja imam granicu...bla bla bla citav zivot rad... i tak ja se smjestim tu gdje jesam i dan danas...papiri oko stana ...sahrana ...bla bla...malo smirim...inace bio i jebivjetar da tako kazem...od druga do druga od grada do grada...da skratim duga je prica...ozenim se dobijem dijete...ljepota stan imam svoj,posao lijep i malo po malo pocnem ja sa dopom...kako kad ni sam ne znam kako uletih u sve to...moram da letim s teme na temu a i da skratim... LAZ LAZ LAZ meni je to sve jedna velika laz...kako sam zenu poceo da lazem tako sam sve redom okolo sebe poce da lazem i sve vise da se drogiram...zena je inace znala za travu exere speed pa cak i za dop nekad davno i to sam vukao pred njom...nisam htio da krijem...ljutila se al ja nisam htio kriti...inace zajedno smo "radili" sve al rijetko ...partije kad su..rodjusi neki...slavlja...e a onda sam ja zaronio!!!ZADNJI PUT SAM SE UROKAO 28 NOV. kad sam joj i priznao sve...jednostavno nisam mogao da LAZEM VISE NJU i da radim sebi sve sto sam radio jer jednostavno to nije bio momak kog sam JA POZNAVAO!!! Tu pocinje moja borba i pita ona pa sta je sad drugacije...bla bla kad sve to znas i kazes mi sad sto nisi prije se skinuo kako mislis sad...kako sam priznao..kaze radi djeteta da skontam sta cu i kako cu...kaze ako mislis da mozes i ako mislis da zelis prije svega da do izguram kaze ja sam tu...kao prijatelj drug...i radi djeteta da ima zdravu porodicu pa ako i kad prodje i dodje vrijeme mozemo pricati oko nas dvoje!!!MENI I VISE NEGO DOVOLJNO DA SE VECJEDNOM UPUSTIM U ONO O CEMU VEC ODAVNO MASTAM!!!...sta je drugacije-za pocetak SUPRUGU NE LAZEM I IMAM DRUGA PORED SEBE!!!...poslije "neke kucne price" mog prrbacivanja lafo ja ovo ja ono...a ja urokan spakujem se i krenem u komunu da se lijecim...navece..sve ja isplanirao...drug jedan bio u splitu negdje...i ja cu nekako do tamo al da se ja jos jednom uradim pa idem...uradim se jos jednom skuvam komad rekoh da ga ne razvlacim a vec sam imao dva u sebi...i to stojeci se upucam i jedva na nogama ostanem...mislio sam da ako sjednem to i bi...kako sam se usrao da sam hodao teturao ne znam ni sam ni kako ni koliko...uglavnom cekajuci sutra a tek je bilo 23h onako slogiran mozak sto na sat...ni kljuce ni cese...samo u glavi sta ce reci ljudi,sve ce se saznat,bruka,sramota,jadni zena i dijete moje sta uradih...kajo ce mi sin odrastati...kako ce ga gledat u skoli...vratim se ujutru kuci...odustanem od komune sjednem sa zenom popricamo...kaze ona to iz tebe heroin prica..kaze kako ces na suvo ...REKOH NA SUVO...samo da na pomenem tri godine smrkanja...prosao neke krizice da tak kazem 4-5 dana ne spavanje..jeze bolovi u nogama..stomak i to...7 dana plafon8 dan covjek pocne zdravo razmisljat..na nos je bio doza gram do navece dva nekad...al oktobar i novembar na igli uz gram dnevno do navece dva pretezno a nekad i jace..primjerice ovaj zadnji dan e stoga je bilo esej napisat kao motivacija pa se na suvo skidat!!! Malo prije sam se nasmijao na onih 18-20 sati :) zakljucam se ja u stan i krecemo prvi dan prespavao...posto me odradilo onih 3 gr junacki...da ne ulazim sad u dane i detalje...4 dan strasno- nespavanje je najsmjesnije od svega sto se desava...sjetim se lika kad rece proklinjat ces ti mene radi ovog (iglu sam s njim) i ne znas ti sta je kriza dok ne budes sjedio na solji grcio se i povracao a tecnost i zlo ti izlazi na sve rupe gdje si supalj!!! Au kako sam ga se sjetio i ti napadi pratio sam traju taj 4 dan 12 h 5 dan 9 h 6 dan me fulilo kontam jbt prezivih ka 7 dan 9 h opet...pa ljudi to je strasno...da ne pricam stanje u glavi i jadi naj jadniji i ogavniji...kad se Bogu nisam moga pomolit...da kazem Boze pomozi mi....da zaspem 2 min. koda bih se rodio 8kg smrsao sto popijes to povratis...tek 9 dan je nesto ostalo u meni....pita djete sta je tati...bolestan je kaze mama...a ja u sobi 7 cebadi dugih gaca majica isvega i treses se ko jermenija....bla bla bla SVE STO SAM HTIO DA KAZEM JE SVE SE MOZE KAD SE HOCE!!!KAO STO REKOSE OVI LJUDI PRIJE MENE ZIKI I JOS NEKI...MORA COVJEK SAM SA SOBOM DA SE DOGOVORI STA HOCE STA ZELI OD ZIVOTA OD SEBE PRIJE SVEGA!!! DA BUDEM ISKRENO NASMIJAN DA IMAM SNAGE I ENERGIJE ZA SUPRUGU I DIJETE.....svatio sam mimo toga sto sam bio toliko sebican da radim sve sto sam radio,da malu laz koju sam izgovorio pocela je da bude "ogromna koju sam pjevao" ...al prekjuce sam svatio (koliki sam samo glup bio) da sve sto imam uzivotu nimalo nisam cijenio ama bas nimalo...nekako se sve kao podrazumjevalo (kakva je laz ta droga-STRASNO) a koliko sam samo Boga molio za sve to...zenu dijete stan auto posao lijep i ja i zena..i sve dobio (roditelje nemam otac poginuo majka umrla)...STA HOCU DA KAZEM LJUDI ETO KOLIKO JE PROSLO OD 28 NOVEMBRA NISTA AMA BAS NISTA JEDAN KAFETIN I DANAS C VITAMIN (uzela supuga da jacamo:) kako se samo dobro osjecam,smijem se radujem jednostavnim i malim stvarima!!!JUCE MI NI MALO DIJETE NIJE BILO RAVNO, KAD SAM USTAO I POGLEDAO KROZ PROZOR(pocelo se i u komadu spavati-nekih 6-7 sati) I VIDIO DA SNIJEG PADA!!!!! Danas sa hodao minimalno 8km...prije podne i sam 5 i poslije sa zenom 3 sigurno...divota od zivota!!! Pa mogao bih i hocu da vam pisem jos stoo sta kako mi je sad dobrooo...vratio sam 12 kg treniram svaki drugi dan ...setam svaki dan 30-45min jedem ko konj...RADUJEM SE MALIM STVARIMA!!! Citam citam sve sto naleti pod ruku-ako je neko za preporucujem KALUĐER KOJE JE PRODAO SVOJ FERARI. Sjajna knjiga. Sve je moguce ljudi!!!

Ps ako moze neko od ovih "starijih" da da neki savjet ili nesto, neki primjer...sta me ceka,kako odreagovati,kako se nositi il sta vec...u buducnosti posto sam i ja da kazem dosta "frisak" u apstinenciji!??
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Requiem for a Dream

Post by dzankoza »

Lepo je to sto si uspeo da se skines na suvo.Ali bi ti bilo pametnije da potrazis strucnu pomoc.Nemoj sad da pomislis da si uspeo da se skines.OK je to sto si uspeo da preguras fizicku krizu, sad treba da si pametan da poslozis kockice sta i kako dalje.Heroin je takav da ce da te iznenadi kad budes mislio da je sve u redu.Ovo ti pricam ne sto sam sad ja nesto pametniji od tebe vec iz licnog iskustva. J sam sigurno 20 puta uspeo da izguram sam na suvo neko vreme, ali nijednom duze od mesec dana. sve dok nisam resio da potrazim strucnu pomoc. i nadam se da sam uspeo. Evo cist sam vise od godinu dana.Ali da neduzim sad najbitnije je da ti imas jaku volju da prestanes sa tim i druga stvar obrati se nekoj ustanovi koja se bavi problemom narkomanije i to ce biti pun pogodak..
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by suprug83 »

...ne mislim da sam skroz uspio al ipak mislim da je ovo dobrih 70% posla...mislim iskljucivo na priznanje svojoj supruzi uz to ona je rekla svojoj mami (koja je kao moja-koju nemam) i mnogo mi je pomoglo...uz to imao sam potrebu na "pravo ispovjedanje" i to mi je u neku ruku skinulo veliki dio tereta s ledja jer me sav daj dop udalji od svega vjere,istine...majci na grobu nisam bio 2 god. a svaki dan prolazim pored groblja...tuzno i zalosno koliko covjek "ode u pm na kvadrat"...tako da burazere i to ce da bude...to je supruga pitala cim sam krenuo u sve ovo...hoces blokatore hoces sub...ne rekao sam...i o tome sam sinoc razmisljao...malo cu da kenjam mozda ali na suvo i nikako drugacije...jer ako nije dop onda je pop ili sub ili bla bla...NIJE VRAT NEGO SIJA...a ljetos sam naletio na moru citajuci manshalth u vezi bola nesto...bla bla TIJELO CE DA IZDRZI SVE I MNOGO VISE A DA COVJEK TOGA I NIJE SVJESTAN SAMO AKO U GLAVI SE DOGOVORI SAM SA SOBOM TJ AKO KAZES JA TO MOGU A MOGU I VISE!!! sjajan clanak kojeg sam se sinoc sjetio po pisanju svega onog...da, i da dodam ovo je rekao covjek koji je radio u nekom restoranu kao kuvar,ustao i bez ikakve pripreme poceo da trci...i ladno istrci MARATON KROZ SAHARU(neka je pustinja u sred ljeta bila) 45km mislim i kad je mislio da stane kaze sebi MA SAMO JOS 100 METARA...covjek pobjedi!!! ja sam tako izgurao...proci ce proci ce jos malo jos malo...pogledam u sat 15 min. proslo...Lauševiću jbm li ti m...,GODINE PRODJOSE A SAT NIKAD!!! ...Sta hocu reci...ne bjezim niodcega...trazicu i psihijatra...sta god treba...kafa,rakija,supa,sarma...sve po redu i sta god je potrebno!

1.Zdrava i jak porodica;
2.Usein Bolt;
3."Istina i Put"

Ps. Ko ima vremena nek uzme Kaludjer koji je prodao svoj ferari nek procita..mnogo dobro i poucno i za mozdane vijuge-mozda nekom da onu dlaku snage da SEBE VOLI DANAS VISE NEGO JUCE!!!
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Requiem for a Dream

Post by dzankoza »

Nebih sad da ti ubujam volju ali si daleko od tih70%. Neide to bas tako lako jeste da te ja nepoznajem dobro i da je svaka osoba drugacija ali se to i igri sa dopom sve svodi na isto. Za pocetak nemoj da bezis od medikamenata, nisu svemoguci ali mogu da te poguraju neko vreme dok se ne udaljis sa ulice. Najbitnija je tvoja volja i podrska supruge. I da retki su oni koji su uspeli da ostave dop tek tako sto kazu sebi necu vise i to je to.Najvaznije je da se boris i da ne odustajes. pomoci ce ti da malo prelistas forum i da vidis kako je to islo kod drugih, da vidis greske i dobre strane ili da se ucis na sebi i svojim greskama sto je sigurno tezi nacin.Kod mene to nije islo tako,ja sam to sve morao da isprobam na sebi.Sto ti ne savetujem da i ti uradis ;)
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by Lujka »

Ne bih da popujem, ali slažem se sa ovim što kaže dzankoza, evo i ja sam se skidala na suho, da li da se pohvalim da sam skoro 3 godine čista, barem mislim da je toliko, prestala sam brojati nakon prve godine...
I, kako je? Živa sam, tko me ne pozna dobro pomislio bi da sam kao i ostali normalan svijet, ali daleko sam ja od normale. Ne fali meni više metadon (15 godina na održavanju), nemam pojma što mi fali, samo znam da mi se život sveo na prelijevanje iz jednog dana u drugi, funkcioniram ja, održavam kućanstvo, par puta tjedno odradim kod odvjetnika, gledano sa strano ispada da je sve OK. A opet, i nije OK. Svako toliko potonem, safata me takva depra da mi se čini da se nikada neću iskopati. Nema ništa džaba u životu, očito, dugovi se plaćaju i vraćaju, ma, da se ne lažemo, posljedice su tu, kemija mozga mi se totalno promijenila, pregorili neki čipovi, pa nisam slomila nogu, i sada samo treba sačekati da zaraste i sve će biti u redu.
Ja ne volim bijele kute i nisam tražila nikakvu njihovu pomoć, ali to ne savjetujem nikome, naročito ako je netko mlađi i ima nekakvu budućnost, ja sam prestara, preumorna i nemam više snage slušati njihove savjete, jer uvijek se sjetim babinih riječi da tuđa kost ne boli, kako bi onda neki doktor mogao znati kako je meni. Dobro u svemu tome je što imam jaki motiv, imam sina koji me još treba i ima da poginem radi njega ako treba, pa radi njega sam i počela sa batalenjem svega.
Neću daviti sa svojim pričama, htjela sam suprugu83 poželiti snagu i volju da uspije i da se iskopa iz svega, jer može se, teško, ali se može, ne oklijevaj, potraži pomoć, nisi sam, imaš obitelj, a to je najveći motiv da se čupaš iz ovog pakla. Sretno!
I, svima koji drže do toga, čestitam Božić :)
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by suprug83 »

....sta reci...MISLIM DA JE OVO NISMO SVI ISTI NAJBOLJI NACIN....NE RADE NAS SVIJU ISTO DROGE A TAKO I NE UTICU NA SVIJU ISTO...ne bih sad da zvucim mnogo prepotentno ili ti lafo da sam pametan nesto ono...ali mislim da covjek mora dobro da poprica sam sa sobom prije svega...onako ispred ogledala da vidis svatis ili sta vec ko si i sta zeliis i sta su ti prioriteti....a ja znam da prije svega zelim da budem sve ono sto nisam bio na dopu...zatvoren,bez emocije,bez osmijeha...bla bla da ne nabrajam....sebe mozda i najvise krivim sto sam dozvolio sebi da ja ne budem ja,kakav apsurd kakva laz i ipak to radis...NEKAZEM JA DA JE SVE TO LAKO...NIJE!ZIVOT NIJE LAK....al kako ono bi..koliko god se neki problem cinio teskim drogiranjem ga mozemo uciniti jos tezim!

DA,I U ZIVOTU KOLIKO GOD BILO NEGATIVNIH STVARI...IPAK TREBA GLEDATI NA ONE POZITIVNE!I ja imam neke zesce spustove da tako kazem...cini se dosadno,smor i tupo sve oko mene....al tu sliku odmah zamjenim sa onim pozitivnim u svom zivotu/ OSMIJEH MOG DIJETETA,SNAGA MOJE ZENE...ZDRAV SAM I STOJIM!...i onda pravac na trcanje pa na sklekove ;) :D :D snaga uma je cudo..i volje...i ka osto rece jedan mnogo dobar covjek..KAKVE SU TI MISLI TAKAV TI JE ZIVOT!!!
...al TAKO JE!!!


JA SAM VISE OD ONOGA STO SE CINI DA JESAM,SVA SNAGA I MOC SVIJETA SU UNUTAR MENE!
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by suprug83 »

Vaistinu! ;)
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by Lujka »

I, di je suprug....
Od srca se nadam da je ovako poletan i dalje, pun volje i snage za promjenom,trči, radi sklekove i da je stavio konačnu točku na i, tj. da je zatvorio životno poglavlje zvano drogiranje.
Sva sreća da nismo svi isti, on je riješio taj problem brzinski, a ne kao ja zajebavam se skoro 3 godine, i još se ne usuđujem reći HOP, skočila jesam ali onaj hop će još čekati...
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Post Reply