Koliko su opasna moja razmisljanja?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Koliko su opasna moja razmisljanja?

Post by noel »

Nevjerojatno dobar opis narkomanije motivation, zaista, takve stvari bi trebale na reklamne panoe. Svaka čast!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Koliko su opasna moja razmisljanja?

Post by motivation »

noel, lutalica i lujka, Bog vas blagoslovio i bio uz vas, uvijek vam na pomoci..
Vjeruj, svasta mi dodje da napisem, i da iznesem cak svoju sramotu ovako javno samo za spas njene duse.
Nedavno procitah kolumne nekakvog maxa, literarno i stilski jako dobro, sa navodnom svrhom prevencije narkomanije, no u taj celofan "patnje" lijepo je upakovana fascinacija i glorifikacija heroina, te nacin njegovog izrazaja i impresije su pogubne za jednog tinejdzera, cak i onog koji nema takvih ideja a nakon procitanog vrlo lako ih dobije. Mislim da bi slicni dnevnici, trebali biti strogo kontrolirani prilikom plasiranja u javnost, a Bogu hvala medju nama ovisnicima ima i veoma obrazovanih ljudi ( ovo zvuci kao ironija ) pa ispravicu se, medju apstinentima ima intelektualno sposobnih, literarno obdarenih, koji mogu vjerno prikazati gorku istinu, kako u heroinu dosita nema nikakvog dobra i spasiti bar jedno dijete, da ode u propast.
Time, malo iskupiti i svoju dusu, jer kazu najveca je sreca pomoci drugome. Donosi mir, duhovno ispunjenje, a mozda nam se Gospodar smiluje u plemenitoj nakani.
Bar se ovdje na forumu moze otvoriti poseban topic, za emocionalna i fizicka iskustva na krizi te najprakticniji tekstovi, da idu u siru i konkretniju distribuciju.
E moja Katarina, satrasmo se mi oko tebe.. Daj, nemoj nas trud prezreti i razocarati ovolike ljude kojima je stalo do tebe, a pazi ni ne poznaju te !
Vladati nad sobom najveća je vlast.
lilly marlene
Posts: 11
Joined: Mon Aug 08, 2016 8:04 am

Re: Koliko su opasna moja razmisljanja?

Post by lilly marlene »

Draga curo , toliko si mlada a mislis vec na ono najgore , kad sam bila tvojih godina razmisljala sam drugacije mada sam zivi dokaz kako stvari krenu pogresno i kasnije kad godinama potiskujes probleme.Koliko sam te ja shvatila tebe upravo i vuce opasnost u tu zelju za heroinom.Pises da si procitala mnoge lose i teske sudbine i opet to zelis jer "znas koliko je opasno to sto zelis".Nemoj se zavaravat , neznas .Isto sam sve znala pa ipak ne\svjesno usla u taj pakao ,vidjela sam prijatelje kako se unistavaju ali sve sam to stavila u neki zaborav i krenula i ja tom stazom.Da sam znala tad sto znam sad potrazila bih pomoc istog trenutka kad sam pomislila na heroin zato pokusaj s nekim razgovarat o svemu,otvori se nekom , znam i to je tesko ali vjeruj to je rjesenje.Dokle god se osoba nesuoci sa svojim problemima iz njih nema izlaza.
Dalje, postavi sebi neke ciljeve , razmisljaj o svojoj buducnosti , znam nije lako , nije nikom vjeruj mi ali nepostoji problem koji se nemoze prevazic ako to zelis.
Evo ti jedan od mojih primjera koji sam rijesila vremenom kroz tri koraka,prepoznaj,prihvati,promjeni. Prije sam donosila nagle odluke nerazmisljajuci o posljedicama ,trebalo mi je vrijeme da to shvatim ,znaci prepoznala sam svoj problem ,prihvatanje je bilo malo teze (ma nisam ja takva),promjena jos teza,trebalo je dosta strpljenja jer su navike gadna stvar ali malo po malo promjena je dosla.
Nadam se da ces nac neki smisao u ovom sto sam napisala .
Pozz i nedaj da ti heroin udje u zivot , nikad....
Sometimes the wrong choices
Bring us to the right places. :!: :!: :!:
BellaBella
Posts: 2
Joined: Sun Oct 16, 2016 12:08 pm

Re: Koliko su opasna moja razmisljanja?

Post by BellaBella »

Ne, ne , ne ne radi to. Kloni se tog drustva. Ja sam sa 14-15 godina bila u slicnoj situaciji, privlacila me je tamna strana, i upala sam u lose drustvo. Tada su to na svu srecu saznali moji roditelji i poduzeli su drasticne mjere. Sada imam 22 godine i studiram medicinu (to je razlog zasto sam citala ovaj forum,a registrovala sam se samo da ti napisem ovo). U adolescenciji sam bila cesto lose, kao i ti i to je bio razlog zasto me je privlacilo sve to. Ali odavno je sve proslo. Ovdje su ti pisali sta ce se desiti ako probas heroin, ja ti to ne mogu reci jer nikada nisam probala na svu srecu, a bila sam u kontaktu sa ljudima koji su mi nudili neke lakse droge. Mogu ti reci sta se moze desiti ako ne uzmes to. Imat ces citav zivot pred sobom, priliku da putujes, da upoznajes nove ljude, da napredujes, da postanes neko i nesto. Zar nemas zelju da izgledas dobro, da nosis lijepu odjecu, da uzivas u hrani, da imas ljubimca, da se smijes??? Neces nista imati ako probas heroin. Imat ces mnogo zdravstvenih problema, boljeti ce te, biti ces kao bolestan covjek. Cijeni svje zdravlje i mladost, nemoj raditi nesto sto je grehota za tvoj mladi i zdravi organizam. Sve ce te to stici, i to ne za 40 godina, vec za 15. Da si vidjela kako izgledaju bolesni ljudi u bolnici koji umiru u bolovima, cijenila bi svaki trenutak tvog sretnog zivota. A vjeruj mi da si jako sretna. To kroz sta prolazis je samo trenutno stanje, to su neke hemijske reakcije u mozgu, manjak seratonina, ali to ce proci vrlo brzo. Pokusaj se baviti nekim sportom, fitnessom ili yogom , postavi sebi cilj npr da se dovedes u formu, potrudi se oko svog zdravlja i izgleda i bit ce ti zao da se unistavas. Nadam se da sam ti malo objasnila da je zivot lijep i da treba da ga iskoristis na najbolji moguci nacin.
Nagarjuna
Posts: 2
Joined: Sun Oct 16, 2016 12:09 am

Re: Koliko su opasna moja razmisljanja?

Post by Nagarjuna »

Zeznuto zna biti u tim godinama. I Eros i Tanatos drmaju svom silinom, uz potrebu za eksperimentiranjem, a nema dovoljno iskustva za osjecaj dugorocnih posljedica. No odluke koje se donose mogu imati dugorocne posljedice kako direktno kroz ovisnosti tako i indirektno kroz zapostavljanje skolovanja, upetljavanja u nezdrave komplicirane odnose i slicno, a sto dodje na naplatu prije ili kasnije.

Srecom ima puno drugih nacina ispipavanja granica i bauljanja po unutrasnjim mrakovima. Rijetko tko je ozbiljno stradao od prevrtanja krizeva po grobljima ili sado-mazo orgija u lokvi kozije krvi, a niti sve droge nisu jednako opasne. Kod stvari koje mogu direktno ozbiljno stetiti zdravlju i imaju visoku vjerojatnost dugorocnih negativnih posljedica bolje je povuci cvrstu granicu ako nista vec i zato sto ce te i u tom mrakoistrazivanju brzo ogranicit i iz romanticne projekcije emotivnih potreba na zamisljene scenarije postati nesto puno banalnije i neugodnije.
lutalica
Posts: 64
Joined: Fri Feb 21, 2014 9:24 pm
Location: split

Re: Koliko su opasna moja razmisljanja?

Post by lutalica »

Pozdrav ljudi!Zna li neko sta je sa ovom malom?Nadam se da nije presla na tamnu stranu.pisite ako znate.ili ako ti Ekatarina citas javi se.Pozdrav
Kriza,agonija zivih mrtvaca!
Post Reply