Moja ispovjest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Moja ispovjest

Post by pavaoiztarza »

Dragi forumaši,

jako me raduje što malo vremena mogu provoditi sa vama. Upravo sam završio čitanje knjige od Christiane F "Moj drugi život" .Sjajna stvar, sjajna knjiga.

Oduvijek sam želio uključiti se u probleme, koje imate. Bilo bi sjajno kada bi mi bar malo ispričali ono nevidljivo u vašim životima: ko su roditelji ? čime se bavite ili ne bavite ? šta čini da se osjećate dobro, a šta loše ?

Iz mog iskustva su korijeni važniji od lišća stabla. Ako možemo zajedno izliječiti bolestan ili iščupati loš korijen, onda sam ja "in" u tom poduhvatu.

Moja je priča druge vrste: u jednoj tački života su mi propali svi mogući započeti poslovi, odnosi i projekti. Imao sam snage upitati zašto. I odgovore sam našao. Ako to može pomoći nekome, javite mi se.

Molim vas da mi malo ispričate o vašoj porodici i odnosima u njoj, bez obzira na to kakva je porodica (moja je bila vrlo problematična).

Zato ne bih volio da razgovor počne od lišća ("ja sam od sedmog razreda na ovome ili onome") nego od bašte, puta, neba, komšije. Kontate ?Doćemo na temu lišće, obećavam.

Odgovarajte na postove.

Hvala!
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Moja ispovjest

Post by motivation »

Lijepo od tebe što te veseli vrijeme provedeno na ovom forumu. :) Smijem pitati zasto? Jesi mozda novinar ( jer psiholog i psihijatar vjerojatno nisi)
Oduvijek sam želio uključiti se u probleme, koje imate.
koji je tvoj motiv ili mozda fascinacija narkomanijom ? Kako postavih par pitanja uctivo cu odgovoriti na tvoje. Moja oba roditelja su visokoobrazovani, uzorni gradjani. Tvoja predpostavka nije netocna da vecina problema potjece iz disfunkcionalnih obitelji, ali daleko od toga da je uslov. Moze biti kljucan cimbenik ali ne i nuzan. L.P.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Moja ispovjest

Post by sanela »

@pavaoiztarza, dobrodošao na forum!
Vidim da si zainteresovan za problematiku ovisnosti i da si željan informacija. Na forumu možeš svašta naći i pročitati.
Obzirom da si "novi kolačić na forumu", prije nego što kreneš tražiti informacije ili dijeliti savjete, bilo bi dobro da se predstaviš, napišeš nešto više o sebi i svojim iskustvima, te motivaciji da tražiš informacije na ovom mjestu.
U suprotnom, vjerovatno nećeš naići na podršku od ljudi koji ovdje pišu.
Kakogod, sretno u potrazi za odgovorima! :wink:
Jamerody
Posts: 2
Joined: Sat Jun 20, 2015 5:58 am

Re: Moja ispovjest

Post by Jamerody »

I want you to tell me what you know.
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: Moja ispovjest

Post by pavaoiztarza »

motivation wrote:Lijepo od tebe što te veseli vrijeme provedeno na ovom forumu. :) Smijem pitati zasto? Jesi mozda novinar ( jer psiholog i psihijatar vjerojatno nisi)
Oduvijek sam želio uključiti se u probleme, koje imate.
koji je tvoj motiv ili mozda fascinacija narkomanijom ? Kako postavih par pitanja uctivo cu odgovoriti na tvoje. Moja oba roditelja su visokoobrazovani, uzorni gradjani. Tvoja predpostavka nije netocna da vecina problema potjece iz disfunkcionalnih obitelji, ali daleko od toga da je uslov. Moze biti kljucan cimbenik ali ne i nuzan. L.P.
Ja nisam fasciniran narkomanijom uopšte. Razlog zbog kojeg sam se uključio na forum je taj što na tu pojavu imam perspektivu, koja može koristiti mnogo ljudima, koji žele izaći iz te situacije. Iako perspektiva može zvučati njima čudno, ona uspijeva.
Da, nažalost je većina porodica danas nefunkcionalna a dokaz je zvanična statistika iz opštine Novi Grad Sarajevo, gdje je zabilježen razvod sedam od deset zasnovanih brakova.
Dakle je i statistički vjerovatnoća da se čovjek uopšte rodi u totalno haotičnoj porodici sedam od deset. Ako su ti roditelji uopšte u braku a imaju niz poteškoća, to znači da si u onih tri od deset, kojima je nekako pošlo za rukom da uopšte ostanu zajedno. Razvod braka je težak duhovni udarac, od kojeg je oporavak toliko težak, da supstance izgledaju bolje nego bilo koja druhga opcija. Dokaz za to je Christiane F, dijete razveenih roditelja i zadnja informacija, koju imam - Curt Cobain.
Kako nije udarac, kada se dijete u tinejdžerskoj dobi nađe na ulici samo i - sve je bolje od tog straha. No međutim, postoji ljubav i sila, koja je tolika da čak i taj golem problem postaje ništa, kada se u nju utopi.

DAkle je motiv uključivanja taj, što imam perspektivu, koja može pomoći da se problem razumije kao beznačajan - kada se utopi u okean ljubavi, koji stoji na raspolaganju svakome. Zar nije ukradena ljubav doslovno korijen problema ?

Ha, sviđa mi se ovo.

Molim moderatora ovog foruma za strpljenje, čak iako odmah ne razumije moje argumente.
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: Moja ispovjest

Post by pavaoiztarza »

Jamerody wrote:I want you to tell me what you know.
I want to let you know that once a dirty piece of cloth falls into the pool of clean water with chlorine, its influence is done with.
Likewise, if this dirt of spiritual darkness called intoxication, falls into the wide-open hands of God, its influence becomes insignificant.

Try it - go to the swimming pool. Every once in a while, someone will pee in it. Will that make the pool unusable ? No. People still swim in it without consequences.

I wish you had that knowledge - God of Israel and God of Jesus Christ is waiting for each dirt to be washed in the pool of his love.
Why don't you do the research yourself - seek this God and He will let Himself be found by you.
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: Moja ispovjest

Post by pavaoiztarza »

sanela wrote:@pavaoiztarza, dobrodošao na forum!
Vidim da si zainteresovan za problematiku ovisnosti i da si željan informacija. Na forumu možeš svašta naći i pročitati.
Obzirom da si "novi kolačić na forumu", prije nego što kreneš tražiti informacije ili dijeliti savjete, bilo bi dobro da se predstaviš, napišeš nešto više o sebi i svojim iskustvima, te motivaciji da tražiš informacije na ovom mjestu.
U suprotnom, vjerovatno nećeš naići na podršku od ljudi koji ovdje pišu.
Kakogod, sretno u potrazi za odgovorima! :wink:
Hvala. Čućemo se.
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: Moja ispovjest

Post by pavaoiztarza »

sanela wrote:@pavaoiztarza, dobrodošao na forum!
Vidim da si zainteresovan za problematiku ovisnosti i da si željan informacija. Na forumu možeš svašta naći i pročitati.
Obzirom da si "novi kolačić na forumu", prije nego što kreneš tražiti informacije ili dijeliti savjete, bilo bi dobro da se predstaviš, napišeš nešto više o sebi i svojim iskustvima, te motivaciji da tražiš informacije na ovom mjestu.
U suprotnom, vjerovatno nećeš naići na podršku od ljudi koji ovdje pišu.
Kakogod, sretno u potrazi za odgovorima! :wink:
Hoćeš li mi molim te reći kako se mijenja password na forumu ? Imam neki komikovani i elim to promjeniti ?

Također kako se dobijaju email obavjesti o postovima na email ?

Hvala
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Moja ispovjest

Post by sanela »

pavaoiztarza wrote:
sanela wrote:@pavaoiztarza, dobrodošao na forum!
Vidim da si zainteresovan za problematiku ovisnosti i da si željan informacija. Na forumu možeš svašta naći i pročitati.
Obzirom da si "novi kolačić na forumu", prije nego što kreneš tražiti informacije ili dijeliti savjete, bilo bi dobro da se predstaviš, napišeš nešto više o sebi i svojim iskustvima, te motivaciji da tražiš informacije na ovom mjestu.
U suprotnom, vjerovatno nećeš naići na podršku od ljudi koji ovdje pišu.
Kakogod, sretno u potrazi za odgovorima! :wink:
Hoćeš li mi molim te reći kako se mijenja password na forumu ? Imam neki komikovani i elim to promjeniti ?

Također kako se dobijaju email obavjesti o postovima na email ?

Hvala
Kad se loguješ uđeš na svoj profil i nađeš postavke. I sve promijeniš.
Post Reply