Nevjerovatna prica o skidanju

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
neven93
Posts: 3
Joined: Wed Jun 10, 2015 3:12 am

Nevjerovatna prica o skidanju

Post by neven93 »

Pozdrav svima na forumu!
E ovako da ne duzim pocetak svi znate kako to pocinje uglavnom bio sam navucen na spid i tablete...Pio sam na dan tablu dvije raznih boba...navece sam redovno bio na spidu a travu sam pusio ko cigare...nisam mogao ama bas nista da radim ma ni da pricam s ljudima ako nisam pod dozom necega...imao sam strasne psihicke krize....spao sam bio na 53 kile totalno blijed u licu izgledao sam kao neki samrtnik....sve do jedne noci koja mi je promjenila zivot..... Prijatelj koji ziv u jednom naselju malo izvan grada je proslavljao rodjendan u nekoj kafani u tom naselju i bio sam pozvan...Sa sobom sam ponio robe za dozivotne robije....Tu je bila jedna djevojka koju sam ja znao iz vidjenja i uvjek mi je bila nekako simpaticna...da rascistimo odmah ona nikad u zivotu nista nije uzimala i to joj se gadilo....To vece smo se smuvali malo se ljubili i djuskali...alii to vece sam se ja izdobijao ko nikada u zivotu...mjesao sam travu alkohol apaurin ja msm i uz to sam ismrkao s dvojicom "prijatelja" 4-5 grama amfetamina.....Ujutru kad sam se vracaao kuci onesvjestio sam se i poceo pjeniti na usta,da nije srecom slucajni prolaznik pozvao hitnu pomoc umro bih na licu mjesta....zavrsio sam na intenzivnoj par dana,posto tamo ne daju telefon da se koristi poceo sam da razmisljam o svom zivotu i dokle sam se doveo,kad su me prebacili na hirurgiju jer sam se i dobro polomio prilikom pada dobio sam mobitel...pala mi je na pamet ideja da toj djevojci posaljem poruku i poksam ostvariti neku vezu to bi me valjda udaljilo od droge....i tako smo se satima dopisivali i dopisivali...po izlasku iz bolnice odmah smo ugovorili sastanak i zapoceli vezu...od tada sam cist odjebao sam svo drogirano drustvo i zivim novi zivot..ali to nije sve ....prije jedno mjesec dana trazio sam nesto u kuci oko faksa i nadjem jednu svesku rozih korica...pihh odakle mi ova sveska...otvorim i vidim njeno ime i prezime napisano njenim rukopisom...zacudih se pomislim da joj nije ostala sveska neka onda skontam da je to nemoguce nikad nije donosila svesku nikakvu kod mene...i odjednom BAM! sjetim se prije jedno 2 godine kad sam drogiran sjedio na nekoj klupi nasao sam tu svesku (tad se nismo znali) i pomislio kao moram naci ovu curu vratiti joj svesku ona je moja srodna dusa....kada sam joj donjeo svesku i prepricao sve ostala je u soku...eto to je ta moja neka prica.nisam neki u prepricavanju al nadam se da vam se svidja ova istinita prica...i poruka za kraj za sve koji se bore s ovisnoscu...ljubav pobjedjuje svaku ovisnost...zato ljudi bacajte te sprice i smrkove ganjate cure! pozdrav od nevena ...
Audrey
Posts: 12
Joined: Tue Jun 09, 2015 2:23 pm

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by Audrey »

Dragi Nevene, tvoja prica je filmska i drago mi je sto si pronasao takvu ljubav koja ti je,slobodno mogu reci,spasila zivot i sto si sretan i bez tih otrova u svakodnevici.Cuvaj tu djevojku i vjeruj joj!Ako ti ikada dode zelja za necim,povjeri joj se!
Malo me i rastuzila prica jer sam se sjetila mojih pocetaka sa zarucnikom koji je sigurno ovisnik o travi,a sad sumnjam i o tezim drogama.Kad smo poceli,nije mogao skinuti pogled s mene i necu zaboraviti jednu vecer kad se rasplakao iz cista mira i rekao da ne moze vjerovati da sam ja pored njega,da je dobio na lotu i kako se bio vec pomirio sa svojim zivotom.Poceo je trenirati,dobio je kile,oblaciti se fino i uredno,svugdje je zelio ici iako je prije kako je rekao izbjegavao ljude.Svi su se cudili sto smo zajedno,cak i njegov brat iako nitko nije bio covjek da mi kaze u sto se upustam.
Sad citajuci tvoj post razmisljam da li sam ga ja u necemu razocarala da je opet propao i sto sam mogla jos uciniti.Sjecam se kako je govorio da se naspavati moze samo kad ja spavam pored njega.On je malo stariji od mene,ja sam bila uvijek odlikasica,zavrsila sam jednu od najboljih gimn.u zg,a sad sam na pravu.Bas nikad nisam imala doticaja s drogom niti s takvim drustvima(koliko znam).On je jedva zavrsio srednju.Prijateljice su mi na pocetku govorile da smo ljepotica i zvijer,ali meni izgled nikad nije bio bitan.U njemu sam osjetila nesto drugo.Cak je i sam govorio da ne zna sto radim s njim i kako se boji da cu ga ostaviti.Meni nije bilo jasno kako uopce moze misliti da me ne zasluzuje.
I evo,dvije godine kasnije od ljubavi,princeze,andela postala sam kurva,smece,dubre...
On je propao psihicki i fizicki,a mogu reci da sam i ja od silnog stresa.
I evo,ja sam se odmaknula od njega da vidim hoce li se sto promijeniti,ali mislim da sam izgubila bitku.
On ocito vise voli tu prokletu drogu.
I boli,neopisivo...Radije bih da je upoznao drugu zenu nego ovo...

Zelim ti i dalje svu srecu svijeta s tom djevojkom!!!
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by Hemfri »

Posto sam upisao reziju skoro,zamolio bih odobrenje da upotrebim ovu pricu za ispitni film na Fakultetu Dramskih Umetnosti u Beogradu-Ispitni kratki film.
Inace ,ja ODAVNO pisem ovde na forumu i uopste govorim i stojim iza tog vidim i tvog stava ,da je MAGICAN "lek" za narkomaniju a i dalje jednostavno Ljubav-Emotivna Ispunjenost koja daje smisao zivotu i razlog da se uopste postoji....All we need is love (and sex but not drogs)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
neven93
Posts: 3
Joined: Wed Jun 10, 2015 3:12 am

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by neven93 »

Audrey-Hvala puno,i mene je rastuzila tvoja pricam mislim nisam upoznat sa detaljima al mislim da bi trebala se naci s njim obaviti razgovor podjeli mu i ovu pricu ako treba,od prave ljubavi nikada ne treba odustati...

Hemfri -bila bi mi cast kad bih pogleddao film o mom zivotu,naravno da imate odobrenje ako treba javite se u inbox da podjelim jos neke detalje i da se dogovorimo,,,srecno s ispitom i jedva cekam da to pogledam!
gonzo88
Posts: 11
Joined: Tue Jun 09, 2015 3:24 pm

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by gonzo88 »

bravo nevene,vidim da si jako pametan decko i samo je bitno da nastavis tu gdje si stao,znaci drzi se te djevojke i mani se svih mogucih kombinacija is vih mogucih "pajdasa"koji su na bilo kojoj vrsti droge,bila ona i kako je neki zovu laka droga trava..nema laki it ekih droga postoje samo droge i to je sve zlo druze zato glavu gore i naprijed,zelim ti svu srecu ovog svjeta i ako bog da uz boziju pomoc ces da uspijes..sretno i pisi nam..a zahemfrija veliki pozdrav..
ja sam imao istu situaciju kao ti s djeovjkom samo sto sam je ja ozenio i bila mi je zena,dala mi je sve sto jedan covjek moze da pozeli od svoje zene ali ja to nisam znao da cjenim pa sam je napustio i vratio se ponovo poroku zvanom heroin,hvala bogu sad sam dobar i cist sam ali sam izgubio zenu koju nikada vise necu naci tj.necu naci vise nikada zenu kao nju,ona je bila sve sto covjek moze pozeliti ali meni su bili rpeci jarani od nje pa sam uz te jarane se vratio horsu a nju izgubio,zato tebi kazem da se manis pajdasa ,radije budi sam u zivotu ali nemoj da imas kontakt s ovisnicima a sada hvala bogu nisi sam i imas djevojku koja te podrzava u svemu..glavu gore i guraj dalje nevene..pozz :drinkers:
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by pavaoiztarza »

Priča sjajno zvuči. Podsjeća me na pustinju, u kojoj zao duh kaže Isusu: "Pogledaj sva blaga svijeta. Sve ti dajem, ako padneš ničice i pokloniš se meni."

Volio bi čuti da ljudska ljubav može zamjeniti Božju ali odgovor na to pitanje prepuštam tebi.

Život položiti za tebe može samo Bog, javno na križu.

Toliko te ne može voljeti ni majka, ni otac ni djevojka.

Zašto ne razmotriš tu ponudu ? Bog ti nudi da na toj ljubavi izgradiš kuću svog života.

Svi ostali su temelji građevina na pijesku - do prve poplave.
bbbbb90
Posts: 16
Joined: Sat Apr 04, 2015 12:02 am

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by bbbbb90 »

prejako
neven93
Posts: 3
Joined: Wed Jun 10, 2015 3:12 am

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by neven93 »

Proslo je vise od 4 mjeseca otkad sam ovo postavio,i dalje sam cist i dalje smo zajedno i uskoro nam je godisnjica pozzz svima
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by sanela »

Super!
Nek vam je sretno!
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Nevjerovatna prica o skidanju

Post by nenormalan-a-lud »

Ovo ni skorseze ne bi smislio , svaka cast
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
Post Reply