Početnica-koliko je opasno ovo što radim?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Početnica-koliko je opasno ovo što radim?

Post by nepopravljiv »

boli nju kura. sto odje neko njoj savjete daje .kajisaj ,cigla na gas. :D pa ko osta ziv osta.bagro jedna drogaska treba nas sve strijeljat.salu na stranu.ali samo najaci opstaju isto je tako i u narkomaniji. :arrow:
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Početnica-koliko je opasno ovo što radim?

Post by sanela »

escape to nowhere wrote:. na rejvove ne idem, i to mi je krivo, izmedju ostalog Exit se blizi i bice ovo 1.put posle 11 godina da ne idem, ali zacrtao sam sebi da ove godine iskuliram sve, pa dogodine ako budem stabilan da idem strejt na desavanja idem, ako ne jbg moracu da pronadjem drugu zanimaciju. promene su jako teske ali dobit je ogroman.
molim te poslusaj nekoga odavde i potrazi bilo kakvu pomoc, imas sjajnu sansu jer si na pocetku, posle je sve teze i treba sve vise vremena.

@escape to nowhere, dobrodošao na forum!
Svaka čast što si na vrijeme potražio pomoć i počeo da mijenjaš sebe, svoje navike i pogled na sebe i svijet. To nije lako i treba puno odricanja, ali kako si napisao da je svaka promjena teška, a dobit je ogromna. Proces oporavka od korištenja droga je proces odrastanja koji je prekinut u trenutku kada se počnu droge koristiti.
Sretno i samo naprijed....
ibee
Posts: 2
Joined: Sat Jun 06, 2015 11:20 pm

Re: Početnica-koliko je opasno ovo što radim?

Post by ibee »

Hej pocetnica!
Jooooj toliko sam ljudi oko sebe prepoznala u tvojoj prici da jednostavno moram nesto napisati.slicnih smo i godina ja imam 23.
I ja sam iz zga,tako da znam sta mislis pod procvatom partija :D
Ja po njima idem od 15. Godine,i svega sam se nagledala stvarno ALI bas zbog toga sam vecinu vremena izbjegavala gudru u sirokom luku (dobro osim trave jbg).prvi trip sam pojela na prvom partiju u zivotu totalno nesvjesna sto uopce uzimam.pojela sam ih jos desetak tad u kratkom roku i to je to nakon toga do 19. Godine nista.od tad do sad sam nekoliko puta vukla spid,mdmu koku i tako ali to stvarno nije bilo cesce od 2 puta godisnje pa i manje.koliko god su me nutkali (a jesu svaki vikend a i bila sam 3 godine u vezi sa narkomanom iz mojeg sadasnjeg gledista) uvijek sam odbijala bas zato sto sam znala da ce mi se previse svidjet. I naravno svidjelo mi se,i kad nesto uzmem jos 2 tjedna razmisljam samo kak i kad cu ponovo tako da te kuzim.ali onda se osvrnem oko sebe i pogledam di su sad svi ti ljudi s kojima sam brijala po partijima godinama.kunem ti se rijetko ko je normalan.znaci to su živcani ispadi,nekontrolirane emocije,nesreca i neispunjenost i nemogucnost da se vrate u normalni zivot.tako da mi se sve to gadi a moj ti je savjet nikako se nemoj gudrati vise od 2-3 puta godisnje i reci sebi npr. Za novu,rodjendan ili tak nesto i ne posustaj ako vec ne zelis savjet tipa nikad vise nemoj uzeti drogu ni alkohol.drzi se tih prijatelja koji su ti vec poceli srat jer ako tako nastavis brzo ces se od njih udaljiti i naci nove koji ce podrzavati tvoje navike-klasicna prica.pazi se i alkohola jer kad se covjek napije ne donosi bas najrazboritije odluke.i procitaj tu na forumu koje iskustvo ovisnika o spidu i dizalicama da ti se malo zgadi.trudi se druzit sa ljudima koji nista ne konzumiraju sto cesce! Nadam se da sam pomogla bar malo svojim iskustvom, cuvaj se pusa
ibee
Posts: 2
Joined: Sat Jun 06, 2015 11:20 pm

Re: Početnica-koliko je opasno ovo što radim?

Post by ibee »

E da i najvaznije sam ti zaboravila napisati.ako bi atvarno isla kod psihologa imas u zagrebu besplatno savjetovaliste za mlade preko socijalne,raspitaj se,moja frendica je isla tamo zbog slicnih problema,to je negdje u dubravi i ful je ok zenska bila al mislim da ima vise takvih mjesta.imas i jednu zensku na zvijezdi negdje koja se bavi bas ovisnostima,kod nje moras ic ak padnes a maloljetan si,i ona je odlicna i mislim da isto mozes besplatno kod nje.uglavnom imas toga kod nas :)
downpressorgal
Posts: 3
Joined: Sat Jan 17, 2015 5:39 pm

Re: Početnica-koliko je opasno ovo što radim?

Post by downpressorgal »

Jel bi neko bio ljubazan da baci pogled na pomoc oko buprenorfina tj ko s tim ima iskustva, vidim ovde ljudi odgovaraju a tamo nista, izjadala sam se u prazno
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: Početnica-koliko je opasno ovo što radim?

Post by pavaoiztarza »

Pročitaj novu knjigu od Christian F "Moj drugi život" pa onda svjesno načini odlluku o tome da li se isplati sa sotonom ekperimentisati ili na njegovo kucanje jednostavno odlučiti ne otvoriti vrata
Post Reply