Peti mjesec normalaa

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

student
Posts: 12
Joined: Mon Mar 02, 2015 3:41 pm

Re: Peti mjesec normalaa

Post by student »

Hvala na pohvali! :)

Samo mi daj molim te jos reci, zasto izbjegavas izlaziti? To bas nisam dobro shvatio u tvojem postu. Jel izbjegavas doci u napast ili sta?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Peti mjesec normalaa

Post by sanela »

@bbbbb90
Drago mi je što su ti forum i priče ljudi s foruma pomogli da bolje sagledaš situaciju u kojoj se nalaziš. To je i svrha foruma. Super je što studiraš i imaš ciljeve koje želiš da ostvariš. I ja sam se kao studentica počela baviti problemom ovisnosti, a sad sam socijalna radnica i radim u jednoj terapijskoj zajednici.
Ako budeš imao poteškoća sa restrukturiranjem svog života, nemoj oklijevati da se ponovo obratiš geštalt terapeutu. Vjerujem da će ti pomoći.
I hvala ti što si podijelio svoju priču. Vjerujem da nisi jedini koji ima problem s kockom.

@student
Razumijem da si student i da imaš još mnogo toga da učiš o ovisnosti. Forum je dobra startna pozicija. Ipak, opet imam potrebu da ti ukažem na par stvari iz tvog posta.
Sta je empatija i psihopatija? Manipulativan karakter koji ne umije osjetiti potrebe drugih vec samo svoje. Sebicnost u neku ruku. Tako kockar vadi kruh iz usta svoje djece i sav novac trosi na kocku. Tako ogrezli narkoman svjesno laze bliznje i iskoristava njihovu dobrotu.
Empatija znači suosjećanje. I to bi ti trebao znati šta je kao budući ljekar. Psihopatija je trajni poremećaj ličnosti i nema veze sa ovisnosti ili sebičnosti.
S tim sto bih nadodao da je narkoman rob droge, kad se nje rijesi mjenja mu se i karakter. Al karakter kockara zauvijek ostaje isti...tesko se mjenja...ustvari, malo njih je i spremno priznati da imaju problem..
Već napisah, ali i da ponovim. Ovisnost je ovisnost - bez obzira da li je osoba ovisna o drogi, kocki, hrani, internetu... To o čemu je neko ovisan nema veze sa promjenama karaktera. Naš karakter formira splet različitih faktora.
bbbbb90
Posts: 16
Joined: Sat Apr 04, 2015 12:02 am

Re: Peti mjesec normalaa

Post by bbbbb90 »

Drago mi je da postoje takvi ljudi kao ti Sanela koji su spremni pomoci ljudima i da se ovom slicnom problematikom bavis i profesionalno jer se zaista cini meni kao laiku da to dobro radis, da imas smisla za ovakav rad.

Tebi doktore da odgovorim, izbjegavam da se nalazim u neugodnim situacijama, a i ne vidim razlog zasto bih ja bio tu i vracao se na staro, ja sada imam neka druga interesovanja, neke ljude postujem iz tog kruga, neke bash i ne, ali uzak krug prijatelja mi je isti i pocinjem i da se druzim sa drugacijim ljudima, ulazim u neku normalnu svakodnevnicu i navikavam se na to da je normaln ozivjeti normalno, a ne da je to dosadno ili glupo, tako mi je bilo na pocetku, ali sada shvatam da su mnogo hrabriji ljudi koji se sa problemima suocavaju direktno jedan na jedan, a ne odu i ne zatvore se u kafanu il istan danima koristeci narkotike, ispijajuci alkohol i razmjenjivanjem tjelesnih tecnosti dok im to ne postane nesto bez cega ne mogu zamisliti zivot, a taj zivot ukoliko je konstantno takav to je zabrinjavajuce, a i ne mogu otici do nekih od njih i prosipati im pamet jer ce biti sta ces mi ti pricati bio si gori od mene ili vehabiji, dervisu i slicno, a cuo sam da ih dosta misli da sam postao neki vjerski fanatik, ali ne dotice me to.

Pozz svima :)
bbbbb90
Posts: 16
Joined: Sat Apr 04, 2015 12:02 am

Re: Peti mjesec normalaa

Post by bbbbb90 »

Evo sad sa druzenja iz kafane, nakon duzeg vremena sam izasao na jedno druzenje, bio je neki rodjendan u pitanju. Kako to obicno biva neko je imao neki kamencic i kao ajmo, ja jbga kazem ajde i dodjem do toaleta i raskarata to ovaj bivsi brat, ja vec smotuljao novcanicu (kontam ma nisam cugao ni vcrs, nisam vukao haman pet mejseci, jebo jednu liniju) spustim se, krenulo srce da lupa ko ludo, sretan ja i onda se naljutim na sebe, bacim one pare i izletim iz vecea. Odem gore, zavrsim ledeni caj koji sam naceo i kazem bratu ovom jednom da me vise nikad ne zovne na "druzenje", izblejim tu jos malo i kuci.

VJERUJTE MI DA SAM U TRENUTKU KAD SAM S SAGEO I ODLUCIO DA BACIM PARE I NE URADIM SE POMISLIO NA OVAJ FORUM. I HVALA VAM JOS JEDNOM. EVO POLA SEST JE I NORMALA MI JE MADA NISAM NISTA POPIO ILI BILO STA. SAD CU KO BEBA DA ZASPEM, HVALA OVOM FORUMU STO ODAJE I TU NEKU DRUGU DIMENZIJU.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Peti mjesec normalaa

Post by sanela »

Svaka čast!
Hvala ti što dijeliš svoju priču s drugima na forumu!
bbbbb90
Posts: 16
Joined: Sat Apr 04, 2015 12:02 am

Re: Peti mjesec normalaa

Post by bbbbb90 »

Hvala vama sto ovaj forum postoji, ovdje sam procitao i spoznao da se ljudi zaista pravo lome psihicki zbog raznih stvari i gdje me moze pogresan nacin razmisljanja i zivljenja odvesti, ovdje sam u biti prvi put uvidio da se cijena za svaku noc provedenu u nekom "ludilu" svi skupo plate. Bio sam blizu eto povratka, mozda bi to bil otad i nikad vise, ali nisam htio da rizikujem i da pisem kroz koju godinu ovdje ispovjest daleko ozbiljnijeg karaktera. Ovaj forum mi je probudio svijest i to da je svaki narkotik droga, a svaki covjek koji uzima narkotike narkoman, kada se stvari tako postave mnogo se lakse borit isa problemom, a ne zavaravati sebe da je to zabava ili nesto drugo, svi misle da su drukciji i jaci od toga, ali vrlo malo ljudi je zaista jace. Da sam se sinoc vratio mozda bi opet za tri mjeseca razmisljao da li cu da prezivim, a to nisam htio, niti zelim.

PS. nije lose ni na ledenom caju, pogledas trijezno kako izgledaju ta lica kad se urade i sve mnogo drugacije izgleda nego kada se okice iste kao kod drugih, a i sve te price koje se ispricaju sa laznim emocijama zvuce glupo kada nisi u tom stanju uma.

HVALA JOS JEDNOM NA OVAKVOM FORUMU I SVIM LJUDIMA CIJE SAM ISPOVJESTI CITAO.
Post Reply