Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

student
Posts: 12
Joined: Mon Mar 02, 2015 3:41 pm

Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by student »

Pozdrav svima!


Ovako. Kao sto mi nick i kaze student sam medicine. Trenutno slusam predmet farmakologiju gdje ucimo i o opijatima i drugim sredstvima ovisnosti

Dobio sam zadatak da odrzim seminar o fizickom i psihickom djelovanju opioida te o djelovanju heroina i kokaina kao zasebnih droga.

Medjutim, o djelovanju heroina i kokaina se izbjegava pisati jer bi se time na neki nacin potaklo koristenje ovih opasnih droga. Svugdje se izbjegava napisati tocno djelovanje vjerovatno zbog toga sto je to tesko nekom drugom opisati.

Dakle pitao bih vas da mi iz vlastitog iskustva sta detaljnije i poduze opisete sta se desi onog momenta kad se ustrca heroin ili kokain u venu? Zbog cega je to takav odlican osjecaj da ne mozete vise bez njega? Jel to kao nekakav orgazam na nivou citavog tijela koji dugo traje? Kako se psihicki osjecate?

Zahvaljujem se na odgovorima!
student
Posts: 12
Joined: Mon Mar 02, 2015 3:41 pm

Re: Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by student »

Jel ti se da napisati svoje prvo iskustvo? Zanimaju me fizicke i psihicke manifestacije ustrcavanja ovih droga i njihovog prolaska kroz organizam.

Bio bih ti jako zahvalan!
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by nepopravljiv »

Doktore zar ne pise u te knjige iz kojih ucite kakav je osjecaj?heroinom kad se klepis na venu,prvo sto se osjeti posle nekoliko sekundi je toplina i udar po malom mozgu i zeludcu.nekad bude kao blago padanje u nesvjest. zakuca te,psihicki se osjecas bezbrizno i lijepo,sve je super i dobro da ce sutra nuklearni rat bas te briga.posle nekog vremena posto se klepis zavisi od kolicine i robe pocne da se narodno receno kljuca pada glava stondiras.jako ruzno za vidjet uvjek sam izbjegavao da me normalni ljudi takvog gledaju.a za kokain nemam nekog iskustva jednom sam ga na venu klepao jako davno je bilo i fles me ozuo iz cipela pogubilo me skroznisam znao u koju sam drzavu.tako da sam uvjek smrkao kokain.po meni je to precjenjena droga skupa i svako malo treba da smkas.prva linija najbolje odradi,druga,slabije,treca jos slabije.itd.i vremenski interval izmedju uzimanja bude sve kraci a rad slabiji.naravno posle kokainskog maratona osjeca se covjek napola lud.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by sanela »

Studente, imaš svega na forumu. Samo čitaj, čitaj...
student
Posts: 12
Joined: Mon Mar 02, 2015 3:41 pm

Re: Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by student »

Znaci heroin;
-osjecaj topline koji se siri
-trnci slicni kao kod orgazma, koji se sire cijelim tijelom
-osjecaj zadovoljstva i ispunjenosti
-blazenstvo
-zujenje i pritisak u usima
-osjecaj kao da ce ti glava eksplodirati
-nepoimanje toga sta se oko tebe desava
-osjecaj heroizma..kao da si Bogom dan
-ugodan osjecaj u stomaku (leptirici)
-pospanost (nije mi jasno jel se odmah zaspi?)
-suva usta
-djelovanje traje do 6 sati??


Kokain;
-anestezija na mjestu davanja
-mjesto davanja postane erogeno..osjecaju se ugodne manifestacije
-osjecaju se mravci na kozi
-postane se intelektualno mocniji
-jak priliv energije i zadovoljstva (ispustanje dopamina u cns-u)
-tahikardija
-koza se jezi sto izaziva ugodu
-suva usta
-djelovanje traje najvise sat vremena

Eto tako ja imam poimanje ovih droga. E sad, ako imate sta za dodati ili me ispraviti. Slobodno navalite!
student
Posts: 12
Joined: Mon Mar 02, 2015 3:41 pm

Re: Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by student »

nepopravljiv wrote:Doktore zar ne pise u te knjige iz kojih ucite kakav je osjecaj?
Ma ne pise nista. Kaze da samo izaziva euforiju :D i posle toga su napisane negativne posljedice uzimanja. To je tako, stoga sto ako bi napisali da je osjecaj bozanski, onda bi ga svi uzimali...mozda i bolje tako.

Nije mi jasno da li se nakon uzimanja heroina zaspi? I dali se povraca ( kao sto stereotipni filmovi uvjek prikazu; narkoman se docepa wc-a, sjedne na solju, nafiksa se, zaspi i onda povraca po sebi)??
student
Posts: 12
Joined: Mon Mar 02, 2015 3:41 pm

Re: Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by student »

sanela wrote:Studente, imaš svega na forumu. Samo čitaj, čitaj...
Hm. Procitao sam cijeli forum (Iskustva). Moze se reci da ste mi razbili mnoge stereotipe koje sam imao o narkomanima. Saznao sam zasto ste uzimali opojna sredstva, sta vas je na to navelo...shvatio sam i mnoge stvari o mentalnom sklopu narkomana..ali na djelovanje ovih droga nisam nigdje naisao...zato sam otvorio posebnu temu..nadam se da cete mi pomoci!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by sanela »

student wrote:
sanela wrote:Studente, imaš svega na forumu. Samo čitaj, čitaj...
Hm. Procitao sam cijeli forum (Iskustva). Moze se reci da ste mi razbili mnoge stereotipe koje sam imao o narkomanima. Saznao sam zasto ste uzimali opojna sredstva, sta vas je na to navelo...shvatio sam i mnoge stvari o mentalnom sklopu narkomana..ali na djelovanje ovih droga nisam nigdje naisao...zato sam otvorio posebnu temu..nadam se da cete mi pomoci!
Drago mi je što ti je forum koristio da na ovisnost i ovisnike pogledaš iz drugog ugla i razbiješ stereotipna razmišljanja.
Dobro će ti doći zbog onog čime se baviš.
A kao što vidiš po avataru, ja sam crna ovca, nisam ovisnica. :wink:
Ja samo dajem prostor ovdje ljudima da podijele svoje iskustvo, daju i dobiju nešto za sebe. Nadam se da ćeš dobiti ono po šta si došao.
Sretno!
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Kako tocno djeluju kokain i heroin-vasa iskustva??

Post by Hemfri »

...Nešto razmišljam malo-čitajući ovu temu,samo mogu da konstatujem da žalim za danima kada NISAM IMAO POJMA ŠTA JE i KAKAV OSJEĆAJ DAJE Heroin kad se uzme,BEZ OBZIRA na SVA"opravdanja"i okolnosti koje su dovele do tog A...definitivno je bolje nemati pojma o tome šta je to zavisnost jer mislim da je znanje o pomenutom precenjeno,dao dragi Bog da što manje ljudi IKADA "dozna",sazna,oseti,doživi...drogu i uopšte taj šejtanski zagrljaj koji kad uhvati,nije da ne pušta direktno-već ga ovisnici ne puštaju,ja sam počeo da uzimam iz radoznalosti pitajući se da li ću,kad to uzmem,zaista da se osećam bolje i da mi bude toliko "lepo ,toplo,ušuškano i prijatno"da neću imati ,niti misliti na bilo koji problem koji me mori,i tako je i bilo,dok nisam vrlo brzo postao narkoman koji juri pare za šemu da mi ne bi bilo loše od apstinentske krize,više nije bilo ni govora o ikakvom osečaju lepom,već čisto izbegavanje onog ružnog osećaja koji sledi ako se ne uzme redovno,to jest,kad istekne dejstvo prethotno uzete doze.....o Bože..... :(
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply