Da li zna neko ko se bavi u Beogradu sa ADHDom?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
CovekSaProblemom
Posts: 2
Joined: Fri Jan 30, 2015 3:57 pm

Da li zna neko ko se bavi u Beogradu sa ADHDom?

Post by CovekSaProblemom »

Ja se izvinjavam sto ovde pisem, moderator slobodno ako misli da je ova tema neprikladna neka je obrise.
Napisao sam ovde jer ima najveci promet a nikako ne mogu doci do odgovora.

Sumnjam vec duze vreme da imam ADHD i veoma se pronalazim u pricama ostalih koji pate. Pokusao sam vec zadnjih godinu dana kod psihologa razne metode medjutim veoma malo rezultata imam.

Bio sam kod dva psihijatra koji su pokusali da me posalju u neke njihove grupe za razgovore koje kostaju bogaoca. Rekli su mi da ne postoji ADHD i da nemam hiperkinetski poremecaj jer nisam puno zivcan. Sto me je veoma iznerviralo. Pokusao sam sa Prozacom i Rivotrilom da resim slucaj, koji mi je opet psihijatar prepisao, medjutim zavrsio sam u jos goroj poziciji mesec dana kasnije u onoj kojoj sam bio. Svi moji simptomi su se pogorsali drasticno.



Interesuje me da li neko zna nekog neurologa/psihijatra/kliniku koji imaju iskustva sa ADHDom i farmakoterapijom?

Sportista sam i 5-6 puta u zivotu sam konzumirao alkohol, travu i ostale nelegalne supstance nikad. Ishrana mi je na nivou takodje.


Pomagajte ocajan sam, niko nista ne zna u ovom gradu. :(

Hvala vam ljudi i svu srecu vam zelim.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Da li zna neko ko se bavi u Beogradu sa ADHDom?

Post by sanela »

Dragi @čovekesaproblemom, vjerujem da ti nije nimalo lako sam se nositi sa simptomima koje imaš i za koje sumnjaš da su povezani sa adhd-om. Ne znam koliko ćeš na ovom forumu pronaći informaciju i pomoć koja ti treba. Ja ću ti napisati da bi bilo dobro da na netu potražiš psihoterapeute koji se u BG bave problemima adhd-a, koji imaju iskustva i s kojima možeš razgovarati.
Eh, opet, ja nemam iskustva s tom problematikom. Ne znam koji su dijagnostički kriteriji. Otprilike znam da se tretira Rivotrilom, koji tebi nije pomogao.
Mislim da je ključno da nađeš psihoterapeuta sa iskustvom, a ne psihijatra, jer su psihijatri tu da propišu terapiju, a s psihoterapeutom možeš potražiti uzrok svojih simptoma i pokušati ih razriješiti kroz promjene koje trebaš napraviti u svom životu. A onda, ako bude potrebe za medikamentima, uvijek možeš konsultovati psihijatra, opet, koji ima iskustva.
Mada, opet, ono što ja znam jeste da se adhd uglavnom javlja kod djece.
Možda njih da kontaktiraš?
http://www.jazzord.com/sta-radimo/37-ad ... emi-paznje

Sretno! I javi da li si kontaktirao ovo savjetovalište ili nekog drugog...
CovekSaProblemom
Posts: 2
Joined: Fri Jan 30, 2015 3:57 pm

Re: Da li zna neko ko se bavi u Beogradu sa ADHDom?

Post by CovekSaProblemom »

sanela wrote:Dragi @čovekesaproblemom, vjerujem da ti nije nimalo lako sam se nositi sa simptomima koje imaš i za koje sumnjaš da su povezani sa adhd-om. Ne znam koliko ćeš na ovom forumu pronaći informaciju i pomoć koja ti treba. Ja ću ti napisati da bi bilo dobro da na netu potražiš psihoterapeute koji se u BG bave problemima adhd-a, koji imaju iskustva i s kojima možeš razgovarati.
Eh, opet, ja nemam iskustva s tom problematikom. Ne znam koji su dijagnostički kriteriji. Otprilike znam da se tretira Rivotrilom, koji tebi nije pomogao.
Mislim da je ključno da nađeš psihoterapeuta sa iskustvom, a ne psihijatra, jer su psihijatri tu da propišu terapiju, a s psihoterapeutom možeš potražiti uzrok svojih simptoma i pokušati ih razriješiti kroz promjene koje trebaš napraviti u svom životu. A onda, ako bude potrebe za medikamentima, uvijek možeš konsultovati psihijatra, opet, koji ima iskustva.
Mada, opet, ono što ja znam jeste da se adhd uglavnom javlja kod djece.
Možda njih da kontaktiraš?
http://www.jazzord.com/sta-radimo/37-ad ... emi-paznje

Sretno! I javi da li si kontaktirao ovo savjetovalište ili nekog drugog...

Ja sam uspesno presisao i osnovnu i gimnaziju svojom kampanjom i generalno moji su davno primetili te simptome ali su primetili da se lako adaptiram na njih iako imam cestu odsutnost.

Vise sam ADD nego ADHD, a cinjenica da mogu da spavam kad popijem kafu koja je stimulant, i da imam kilotonu energije generalno iako ne skacem po stolicama,( ali zato tresem noge ko lud ).

Bio sam vec kod dva psihijatra, i ranije kod psihoterapeuta.

Veoma sam lose prosao kod psihoterapeuta jer mi nije puno pomoglo, prvi psihijatar je tvrdio da nemam 'hiperkinetski poremecaj' vec da sam lenj => lol , a druga je rekla da je to americki kapitalizam.


Sto mi je bilo cudno zasto onda vrsi dijagnoze po njihovim sistemima i lekovima ako je sve to kapitalizam ? :vom:

Pogledacu ovo, hvala ti, mada nesto sam skeptican povodom njih.

Nisam nasao puno odgovora preko googla. :|


Inace se tretira najcesce stimulansima ( amfetamin, metilfenidat) ili nestimulansima poput anti depresiva koji podizu i dopamin/noripenephrine ( SNRI)


Rivotril je benzo, koji je vise depresiv, nesto sto me nije uopste opustalo, vec blagoreceno umrtvljavalo i oduzimalo energiju.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Da li zna neko ko se bavi u Beogradu sa ADHDom?

Post by sanela »

Nemoj odustati kod prvog psihoterapeuta. Traži dok ne nađeš nekog ko će ti odgovarati i s kim ćeš moći uspostaviti odnos i ko će te razumjeti. Nije lako, ali je moguće.
Da, znam da je Rivotril BZO i da djeluje sedativno.
Post Reply