Pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Beel_
Posts: 38
Joined: Sun Jan 11, 2015 12:18 pm

Re: Pomoc

Post by Beel_ »

Evo da se i ja javim malo :) Narucen je kod psihijatra za ponedjeljak i cvrsto stoji iza toga da ce ici i da zeli da se resi svega. Po njegovoj prici nista nije uzimao vec par dana ( dobrih par dana ) i radili smo neke testove za to, tako da mu verujem. Jos ćemo u ponedjeljak videti sta ce da bude.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomoc

Post by sanela »

Super. Samo naprijed! :)
User avatar
Beel_
Posts: 38
Joined: Sun Jan 11, 2015 12:18 pm

Re: Pomoc

Post by Beel_ »

Hvala puno Sanela :)
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Pomoc

Post by dzankoza »

Gde nestade beel. jeste li konacno posetili lekara ili se to odlozilo na par dana ili mozda neki mesec. Nadam se da nisi pala na neku njegovu pricu.
User avatar
Beel_
Posts: 38
Joined: Sun Jan 11, 2015 12:18 pm

Re: Pomoc

Post by Beel_ »

Da, daaa. Bili smo kod lekara, pristao je, otisli smo, rekao je da je sve to iza njega, da sada ne koristi nista vise, te da mu ne treba nikakva terapija niti bilo sta slicno. Posle toga je poceo da se svadja samnom, rekao je kako on nije narkoman,njemu ne treba lecenje, da je lud sto je uopste pristao na to. Nismo se culi uopste vec 2 dana. Na pozive i poruke ne odgovara, ne zeli da se javi, kako su mi rekli. I evo, sedim i cekam. Ja nisam odustala, ne znam je li on. Nisam pametna uopste. Nemam nikakvu predstavu, sta i kako dalje.
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Pomoc

Post by dzankoza »

Klasicna narkomanska prica.A kod lekara je otisao zbog tebe a ne zbog sebe. e zato ti treba da predjes u kontra napad.nemoj da sedis i da cekas da te pozove i da ti se izvinjava i da tako radi sa tobom. verij mi da koristi sto mu tako verujes i sto ga volis. to ce uvek da se ponavlja. Nemoj da dozvolis da sa tobom radi sta hoce.Nemoj neko vreme da mu se javljas na telefon.Jednostavno mora da oseti da gubi prijatelje. vecini nas je upravo to trebalo da dodju do dna da bi krenuli da pomazu sebi. iskuliraj ga neko vreme i pisi sta se desava.
User avatar
Beel_
Posts: 38
Joined: Sun Jan 11, 2015 12:18 pm

Re: Pomoc

Post by Beel_ »

Ne znam stvarno sta da radim.Ponestaje i meni snage da se borim sa svim njegovim problemima, pored svojih. Ali nema veze, borit cu se do zadnjeg atoma snage, dokle god budem mogla. I ja sam mislila da iskuliram ako bude zvao, a ja vise necu da ga zovem. Neka vidi malo kako je to. Pisat cu sta god da se desi, uvek sam spremna na sve. Samo se nisam nadala bas sa ce to na kraju ispasti ovako kako jeste, jer je bio melem zadnjih par dana. Ali Boze moj, ziv covek kroz svasta mora da prodje :)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Pomoc

Post by Hemfri »

Beel_ wrote:Ne znam stvarno sta da radim.Ponestaje i meni snage da se borim sa svim njegovim problemima, pored svojih. Ali nema veze, borit cu se do zadnjeg atoma snage, dokle god budem mogla. I ja sam mislila da iskuliram ako bude zvao, a ja vise necu da ga zovem. Neka vidi malo kako je to. Pisat cu sta god da se desi, uvek sam spremna na sve. Samo se nisam nadala bas sa ce to na kraju ispasti ovako kako jeste, jer je bio melem zadnjih par dana. Ali Boze moj, ziv covek kroz svasta mora da prodje :)
ETO VIDIŠ Beel,SVE SAM TI JA TO UNAPRED VEĆ NAPISAO I PREJUDICIRAO DA ĆE SE VRLO VEROVATNO TAKO KAKO SI SAD NAPISALA STVARO ODVIJATI!
I lepo ti kaže "kolega" dzankoza (što uze takav nick:(...elem,napisao sam ti da očekuješ da će da posustane i da se desi UPRAVO TO ŠTO SE I DESILO SAD poslednje....ali....
Vidi ,iako si ti napisala ovde nama -forumašima kako "nije bitna hronologija i istorijat vaše veze i događaja stvari",JA TI OPET PONAVLJAM DA JESTE BITNO DA NAM NAPIŠEŠ SVE ,jer hajde budi REALNO ISKRENA-kako možeš očekivati neki "pametan savet"ili komentar ovde ,ako deliš sa nama-kojima se isprva i obraćaš,polovične informacije-pod izgovorom,ili da ublažim,objašnjenjem "kako je to njegova privatna stvar-i kako se u to nema šta mešati ili zalaziti u detalje",ONDA NE OČEKUJ VALIDAN SAVET-KOMENTAR.
Zamisli da se obraćaš za pomoć recimo nekom detektivu da ti pronađe krivca koji ti je prvo pretio da će ti ukrasti tvoja npr kola ,a potom je to i uradio,i sad si kao ostala BEZ tih kola a na pitanja zamišljenog detektiva kojeg koristim sad ovde kao metaforu za tvoju priču i uopšte tvoj "slučaj",-na njegova pitanja da mu detaljno ispričaš-ko je on,na koga sumnjaš,zašto na tog nekog sumnjaš,da li se vi poznajete,ako se poznajete-odakle i koja je to CELOKUPNA DETALJNA PRIČA između tebe Beel i njega,...itd,itd,itd...a ti-OČEKUJUĆI POMOĆ,NA DIREKTNA I DETALJNA PITANJA ODGOVARAŠ POLOVIČNO....kažeš recimo ,kako je to privatna stvar i nije bitno...ALI OČEKUJEŠ DA TI NAĐU KRIVCA I KOLA!?! Da Li "zamjećuješ"da JE SVE BITNO!-SVAKI DETALJ,MA KOLIKO ON BIO MALI I PO TEBI ,ILI "NE BITAN",ili "JE TO NJEGVA PRIVATNA STVAR"
-TAKO JEDNOSTAVNO NE IDE,NE MOŽEŠ,ako imaš TAKAV pristup celoj tematici,onda ,meni bar,nije jasno ,na koju foru ti onda uopšte očekuješ,kako si SAMA REKLA-NAPISALA,neki komentar,savet i /ili nečije iskustvo koje bi ti pomoglo....hajde ,budi BRUTALNO ISKRENA,ako ništa drugo,ono bar PREMA SAMOJ SEBI! Porazmisli Beel o ovome što sam ti ,IZ NAAAAAJ BOLJE NAMERE sad napisao. :shock: :? :?:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Pomoc

Post by dzankoza »

To sto ti na samom pocetku ponestaje snage nije bas dobro,tek si na pocetku. I nemoj da se nadas da ce drugacije da se ponasa, nemas poma koliko smo spremni da povredjujemo sve ljude oko sebe.Budi spremna da te toliko povredi de ces pozeleti da ga odmah ostavis. mozda gresim ali mislim da ti njega neznas bas dobro i da on nije bas takav kao sto se tebi predstavlja.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomoc

Post by sanela »

Eh, da i ja nešto napišem...
Prvo, draga moja, ovo što se desilo je potpuno očekivano i nemoj da te čudi. Ovisnici kupuju vrijeme i povjerenje ljudi oko sebe tako što "pristaju" na liječenje. To te je džankoza, a i Hemfri, upozorio da stvari mogu krenuti tim smjerom. E sad, drskost i nejavljanje, on je na neki način ljut na tebe što si ga "primorala" da potraži pomoć iako on "nije narkoman" i zato što ga ti vidiš kao "narkomana. A s druge strane, sigurno je ljut i na sebe svaki put kad uzme drogu, jer vidi da mu se život pretvara u sranje, a ne može se sam izvaditi iz toga. Onda opet uzme da ga ne bi "prala" grižnja savjesti. Helem, to je zatvoreni krug.
Činjenica je da on nije udario glavom u zid i skont'o da nema kud dalje. Sva vrata mu trebaju biti zatvorena da bi skontao da je u sranju do vrata i da se guši.
Savjet koji ti je džankoza dao da okreneš ploču i da ga prestaneš zvati je zlata vrijedan. Pusti ga. Znam da je teško, znam da ćeš misliti na njega, pitati se je li živ, je li dobro... Ali, ono što je najvažnije da shvatiš jeste da ti nemaš problem s drogom, ON ima PROBLEM. Ti ne možeš rješavati njegov problem, to je njegov posao. Ti ga možeš podržati u drogiranju ili ga možeš podržati u liječenju ako si s njim. A možeš se i povući i čekati da on potraži tebe. Što se može desiti, a i ne mora. Ali, ono što je ključno, ti trebaš živjeti svoj život. Posvetiti se sebi. Jedna djevojka ovisnika je jednom na forumu napisala da kad je raskinula s momkom shvatila je da ona nema nikakvih problema u životu. Cijelo vrijeme se bavila njegovim životom i njegovim problemima. Ona više nije imala ni svoj život. Draga moja, osvrni se oko sebe, vidi koliko si dobila, a koliko izgubila svoj život u vezi sa svojim dečkom. Pokupi komadiće svog života i počni graditi svoj život. Njemu jasno daj do znanja da ga voliš i da ćeš mu biti podrška kad se bude odlučio liječiti. U svakom drugom slučaju, nećeš ga podržavati u drogiranju....

Hemfri, ovo je javni forum i svako odlučuje koliko će svoje privatne priče podijeliti sa svima nama. Ja ne podržavam da ljudi otkrivaju svoj identitet na forumu, kao ni specifične detalje koji ih mogu na bilo koji način ugroziti. Ili, otkriti njihov identitete. Ovaj forum čita jako puno ljudi koji se nikad nisu registrovali, niti napisali nijednu riječ. Zato, oni koji pišu imaju veliku hrabrost što svoju priču dijele s drugima, jer tako ne pomažu samo sebi, nego i onima koji čitaju. Naravno, za više detalja, tu su privatne poruke, ako neko procijeni da mu treba dodatna informacija o nekome.

I mogu se složiti skoro sa svime što ti je džankoza napisao, draga moja.
Post Reply