SA DNA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

SA DNA

Post by dzankoza »

I kao sto rece Vuk..Kad krenes da uzivas u mrklom mraku a setalista ti postanu hodnici strave,nocu bdis jer te plasi svetlost.I pocnes da zavidis smrtno bolesnima.. kad gorcina u grlu dobije ukus jagoda a tamne naocare postanu paravan tvojih misli, pozelis da VRISTIS iz sveg glasa i TRESKAS nepostojece resetke svog kaveza. Kada RUZNE SLIKE progutaju tvoja secanja na lepo a LJUBAV ZAMENIS BESOM. Pre svakog jela moras da pljunes i pozelis samo da ubijas.KAD TI SE BOJE POMUTE a miris duvana zamirise na setu,krv izgleda crna poput smrti.I SRCE NA PAPIRU VISE NE MOZES OBOJITI U CRVENO VALJDA JE DOSLO VREME DA PROMENIS DIOPTRIJU
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: SA DNA

Post by dzankoza »

Nekad je potrebno dotaci samo dno da bi mogao da krenes ka vrhu. pre vise od tri godine sam bio na ovom forumu cist kao suza zavaravajuci sebe da se vise necu vracati heroinu napisao svoju ispovest. bio super dva meseca ,nasao dobar posao poceo da radim i na trenutak mi se samo ucinilo da je konacno save ok. sve dok nisam posle par dana zaradio 20e.istog trenutka u meni proradi najopasnija zivotinja od svih na ovoj planeti,je..ni ROVAC.mislim da je jedan sekund bio predugacak za moju odluku da skoknem do dilera i da nastavim po starom. Tako i bi.Na zalost sam dobro zaradjivao i preko plate pa je moje drogiranje bas lepo napredovalo. I tako godina dve tri sve dok od tolikog dodatnog rada nisam sebe doveo na kilazu manekenke pa vise nisam bio u stanju da dodatno zaradjujem.
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: SA DNA

Post by dzankoza »

radio sam samo za platu koja je meni bila nedovoljna za mesec dana. ond krece klasika pozajmljivanje kradja po kuci svadje i jos mnogo toga vecini vas sa ovim problemom dobro poznato da vas sad negnjavim sa detaljima. u medjuvremenu upoznajem devojku sa istim problemom i nakon nekog vremena ona ostaje trudna. u glavi mi opsti haos ali se odlucimo na abortus. Nije ovom svetu bio potrban jos jedan narkoman makar ne na samom rodjenju.
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: SA DNA

Post by dzankoza »

izgubljen u vremenu i prostoru dani su mi prolazili u drogiranju i svadji sa svima oko sebe. mrzeo sam ceo svet i nista mi nije bilo bitno sem svoje narkomanske guzice. svaki dan budjenje u krizi i cekanje da se upali prokleti tel.i da konacno stigne ta prokleta poruka. mrzeo sam taj glas sa druge strane koji kaze da se jebeni diler jos nije upalio minit mi je bio kao godina.Ustvari poceo sam da mrzim sve oko sebe sve me je uzasno nerviralo vise mi nije bilo lepo ni kad se sredim. Tako u svom tom besu dam otkaz na poslu neznajuci sta i kako dalje. Posto sam tolike godine lagao sve oko sebe bio sam bas vest u tome pa su moje lazi prolazile jos neko vreme.Nikad ih nisam smisljao unapred vec je to kod mene dolazilo u sekundi. to je kratko trajalo pa sam na kraju izradio brata za neku lovu a njega nisam smeo ni trebao. dao mi je pare da odnesem njegovom prijatelju a ja pravo kod dilera.Znajuci da nece odmah da sazna bio sam u fazonu kao vraticu za par dana. dok jedno jutro nije zazvonio tel on kod prijatelja i osu paljbu po meni :smt067 kaze sacekaj me kuci da razgovaramo. stvarno nisam imao vremena posto sam zurio na komb. a i nisam bas zeleo daga vidim. Odem lepo zavrsim peticu i tek kad sam se sredio odem do njega na posaoposto nisam imao bas mnogo izbora. Pola sata sam se vrteo oko zgrade po prvi put smisljajuci sta da sad slazem. skupih hrabrost i udjoh kao da ulazim u sami pakao ocekujuci neznam ni sam sta.Reci nisu bile potrebne. njegov pogled je bio dovoljan.Seo sam i cutao. cekajuci da mi svasta kaze pa da odem i srucim u sebe oonaj ostatak heroina i da lepo overim u nekoj kenjari kao pravi narkoman.
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: SA DNA

Post by dzankoza »

Jos jedna teska zima se vuce,teske misli nesanica bol..Kao da je sa svim onim opalim liscem jesenas opala i nada za bolje sutra.Mislim da je konacni gubitak u zivotu kad covek izgubi nadu to je onaj trenutak kad se najvise klone, kad pristaje na sva sranja sto mu se serviraju.i onaj nepodnosljivi osecaj usamljenosti. javi mi se povremeno ono detinje kada se verovalo u cuda i kada je sve bilo moguce i imalo smisla. Kazu samo napred ali gde je to napred i sta me ocekuje u toj buducnosti. ako se cudo ipak desi,znam desice se nekom drugom. Nezalim se za mene je pravo cudo da sam jos ziv
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: SA DNA

Post by dzankoza »

i cudo se nije desilo drugom. Desilo se meni.umesto gore pomenute paljbe :smt067 , dobih veliku ruku prijateljstva i poziv da pomognem prvo sebi a i drugima koji me jos uvek vole. poslednja ponuda ze pomoc. Poceh da vrdam kao netreba mi ja cu to sam samo mi trbaju pare za subove i za par dana ce biti gotovo, po hiljaditi put zavaravajuci samog sebe. jos jednom je usledilo pitanje dali hohes da se lecis.. Dugo sam razmisljao svasta mi je prolazilo kroz glavu. S jedne strane moj dugogodisnji narkomanski staz a sa druge nesto nepoznato cega me je priznajem vise bilo strah.Prelomio sam u sebi pokusacu nemam sta da izgubim.. Uuvek mogu biti narkoman, to makar nije tesko. Svima sam rekao ko sam i sta sam bio godinama i prepustio mojima da resavaju moj problem posto ja to ocigledno nisam ni umeo ni znao.Sto pokazuju godine bezuspesnog skidanja na svoju ruku.Za 4 dana sam bio na detoksikaciji.Odradio to i sad svako jutro 2 bloka jedan za drogu a drugi za alkohol posto sam brate pio kao stoka, tu je i gomila raznih antidepresiva.Uglavnom se osecam ok. ucim da pricam sa normalnim ljudima ucim i sve ostale normalne stvari za koje nisam ni znao da radim. kao malo dete sve ispocetka. nisam ni verovao da obicna setnja sa normalnim ljudima moze da me usreci.jedino sto se osecam malo kao da je sve iscedjeno iz mene. kao pustinja koja ceka makar i kap kise koja ce da je vrati u zivot
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SA DNA

Post by sanela »

Sretno!
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: SA DNA

Post by dzankoza »

hvala Sanela. trudicu se da ovo sad izguram do kraja. moram nemam gde nazad. sad igram igru otvorenih karata. Nemam cak ni keca u rukavu. za sad se dobro borim. nije mi lako ali guram nekako uz strogi nadzor mojih roditeljima koji me guraju i maksimalno su uz mene. imam tretman kao kao tridnica. jedino sto sam zaboravio normalno da zivim pa je ovo sve novo za mene. cak i mam dozu straha od tog sveta. :smt090 :smt090
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: SA DNA

Post by dzankoza »

I prodjose ovi silni praznici sa mnogo zurki veselja alkohola. droge i raznih iskusenja kojima sam po prvi put odoleo.Toliko svega oko mene.. Moram priznati da mi nije bilo lako. ali sam se nekako osecao kao da sam dobio pa najmanje Nobelovu nagradu. nism ni sanjao da mogu lepo da se osecam cak bez ijednog popijenog piva :D .Covece pa pricao sam sa normalnim ljudima o obicnim temama nevezanim za drogu i moj prthodni zivot.Jeste da jos nisam vest u tome ali ucim polako.
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: SA DNA

Post by dzankoza »

LJudi neznam sta se desava samnom. Iimam neki strah da izadjem do grada.Kakva su vasa iskustva. Redovno pijem blokatore i ok sam. Nije ona prica da nisam rascistio sa sabom na koju cu stranu sa zivotom.Jednostavno neznam cega se plasim. verujem da je neko imao slican problem pa me zanima kako se boriti sa tim. ](*,)
Post Reply