POMOC oko buprenorfina

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

THEstranger
Posts: 12
Joined: Thu Dec 04, 2014 3:47 am

POMOC oko buprenorfina

Post by THEstranger »

Pozdrav svima..bio sam heroinski zavisnik ali sam davno izasao iz toga...poceo sam na ulici da kupujem buprenorfin pre nekih godinu dana,svideo mi se i isto je bilo kao i na dopu,kao uzimacu ga ja po neki put prvo je pocelo jednom u mesec dana,pa jednom u nedelju dana,sto se sad svelo na to da ja vec nekih 3 do 4 meseca koristim buprenorfin ne svakog dana ali otprilike na 2 do 3 dana moram da uzmem jednom,a doza koju uzimam je 8mg.danas sam cvrtsto resio da prekinem sa uzimanjem...inace pored svega toga sto uzimam buprenorfin ostavio sam se svih poroka,alkohola cigareta,sa porodicom je sve okej,jedino sto nemam posla trenutno,a inace igram i fudbal imam treninge 3 puta nedeljno i utakmicu jednom nedeljno znaci aktivan sam 4 dana sto se sporta tice.moji ne znaju za sve ovo sto se desava a ne smeju ni da znaju ne bih da duzim jako je teska prica i ako opet cuju da imam neki problem letecu iz kuce,a imam i devojku koju volim vise od svega i koja ne zna uopste za moje koriscenje buprenorfina...molio bih sve dobre ljude da mi pomognu bilo kojim savetom ako mogu..koliko ce mi trajati kriza na sve ovo sto sam naveo?inace nemam recepte ni za kakve lekove,jedino sto mogu da nadjem to je ksalol i mozda formidal ali nije sigurno,to na ulici.a ne bih da se obracam lekarima,pa sam hteo da vas zamolim za pomoc kako se mogu najbolje skinuti,samo mi je problem nesanica,ovo sve ostalo cu pokusati sam,ne znam kako cu ali moracu...inace sam kao sto kazem koristio samo sa ulice buprenorfin nisam bio stalan korisnik i staz mi je nekih godinu dana od toga ozbiljno uzimam nekih par meseci mozda od avgusta na po 3 dana koristim 8mg.hvala vam svima unapred...i svaki savet je dobrodosao,samo ne mogu reci devojci i mojima,recite mi sta bi bilo dobro da nabavim od lekova i koje najlakse mogu naci i sta ciniti u mojoj situaciji bez opcije da kazem roditeljima.HVALA VAM...
THEstranger
Posts: 12
Joined: Thu Dec 04, 2014 3:47 am

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by THEstranger »

i da dodam,sta me ceka,sta da se nadam i sta da radim sa psihom zna li neko nesto sto mi moze skrenuti misli koliko toliko sem treninga...moram prestati da uzimam,moram....samo
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by zeleni »

jalova ti je varijanta sam da se skidaš, to verovatno znaš i sam.
al eto, ipak.

dakle, logika bi rekla - smanjuj malo po malo dok ne dodješ do 1mg, pa pola, završavaj dvojke pa ih deli na četvrtine i onda, kad više ne bude moglo da se deli, onda jebiga, skok u ladnu vodu. neki sedativi, ovo ono...

opet, teško ćeš to sam. neverovatno kako djankiji uvek poveruju u istu sopstvenu laž da će nešto sami da reše. neće te niko izbaciti s gajbe zbog iskrenosti. zatraži stručnu pomoć, ako to uradiš, onda lekari neće dozvoliti da ti iko okrene ledja. kad već imaš porodicu.

aj, uzdravlje :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by nepopravljiv »

Ima nedje po forumu Vojo je pisao kakva je krizurina od metadona i subotexa, od subotexa nije mogo ruku podici kolko mu je lose bilo i traje. Stvarno tesko da se izdrzi sam da se skidas i jos da ne provale ti tvoji treba krizirat tu i da ne vidi niko tesko je to. Bolje da podjes kod doktora
THEstranger
Posts: 12
Joined: Thu Dec 04, 2014 3:47 am

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by THEstranger »

jeste u pravu,ali nisam koristio toliko dugo i nisam imao terapiju kao sto su svi imali,zato mislim da mi nece biti toliko tesko...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by Hemfri »

THEstranger ,vidi druže,potpuno je NE etički,NE moralno ,NE iskreno , NE ozbiljno uopšte razmišljati u pravcu "sam ću JA da rešim problem zavisnosti" , priTomE UOPŠTE NE umanjujem tvoju ISKRENU Želju i Volju da se rešiš problema koji si izneo ovde i podelio sa nama na forumu,i 99 posto će ti ISTO reći-poručiti,da -još pogotovo što imaš DOBRU situaciju što se tiče odnosa u porodici ŠTO JE PO MENI NAJ ,NAJ ,NAJ VAŽNIJI FAKTOR OD SVIH da bi se krenulo sa USPEŠNIM rešavanjem problema zavisnosti,pa još i ta devojka,ODLIČNU startnu poziciju imaš ,samo-OTIĐI LEPO kod lekara i zajedno SA LEKARSKIM NADZOROM A NE NA SVOJU RUKU,kreni da rešavaš svoju zavisnost,jer IPAK će lekar da ozbiljnije i iznad svega STRUČNO i UHODANO ti pomoći nego LI bilo ko ko nije doktor koji se bavi lečenjem zavisnosti!
Želim ti SVE NAJ i da ipak sebe "prevariš" i odeš kod nekog dotkora kome je posao da leči zavisnost!
Mislim da je to NAJ veća "Mudrost" koju ti može neko savetovati a da ti iskreno misli dobro i zdravo!
Ajd,pa javi kako ide,pozz :finga:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by Boban »

Nije jaka kriza od bup-a ako se spustas.Bilo bi dobro da neki lekar to uradi umesto tebe.Ja sam bio na 8 mg pa sam se sam skinuo pomocu stapa i kanapa ali veruj zikra nije jaka ako se spustis.Srecno kako god odlucis.Pozdrav
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by david »

Gledaj sve je dobro dok još buprenorphine radi , pa ti se čini kako ćeš moći to pregrmiti da nitko ne primjeti.... ali vjeruj mi kada kriza počne ( od buprenorphinea lagano počinje i pojačava se kroz par dana) tada će početi psihičke muke depresija, bezvoljnost, počet ćeš gubiti snagu u nogama) teško ćeš uspostavljati komunikaciju sa roditeljima, a obaveze koje svakodnevno obavljaš jednostavno će ti biti užasno teško obavljati jer nećeš imati ni snage ni volje.... percepcija će ti se odjednom promijeniti sve će ti biti nekako drugačije , ljudi okolina oko tebe i tada ćeš se naći u pravom problemu....

Ne znam kakav imaš odnos sa roditeljima ali iz iskustva mislim da ti je najbolje priznati roditeljima da si eto kao i većina nas upao u taj problem i sada je gotovo nema povratka, potrebna ti je pomoć, samim roditeljima će biti opet lakše da si priznao i potražio pomoć od njih nego da saznaju to od nekog drugog ili još gore da počnu primjećivati da sa tobom nešto ne valja jer će to biti neizbježno ako tako nastaviš muvati iza leđa...

Možda ti se sada prijavljivanje u centar čini kao nešto prestrašno ali vjeruj mi, svi smo mi to prošli i to ti je najbolji put za riješavanje problema. Sa roditeljima ćeš otići u centar , psihijatrici ćeš sve reći kako je to počelo i što se izdogađalo, ona će ti odrediti terapiju ( imaš brzi detox, spori detox i održavanje) i sa roditeljima se vratiš kući, odeš kod svog liječnika opće prakse sa nalazom od psihijatrice i on ti prepiše dupli recept za buprenorphine koji ćeš sam moći podignuti u apoteci..... od toga trenutka počinje tvoje liječenje. Imat ćeš vremena dok si na njemu da polako posložiš sve kockice u glavi, roditelje ćeš imati kao podršku i moći ćeš sa njima otvoreno pričati što te muči i kako se osjećaš, te ćete se tako zajednički boriti i suočiti se sa stvarima koje te muče i možda ćete čak doći i do uzroka problema....

To kako si ti rekao da bi sam na svoju ruku pregrmio krizu me podsjeća na mene i mojih početaka eksperimetiranja sa drogom, dok sam se isto kao i ti skrivao od roditelja, i u krizi morao obavljati zahtjevne poslove pogotovo među ljudima u krizi uff užas... znoj na čelu mi je bio veličine lješnjaka, a u glavi konfuzija, još se ljudi šale i pričaju svakojake zgode a meni je da se bacim sa najbližeg mosta od muke.... ništa prijatelju moj od toga , problem će ti tu i dalje ostati i kad tad ćeš se morati suočiti sa njime.... a da bi izbjegao većinu muka i nepotrebnog uzaludnog kriziranja nadam se da ćeš smoći snage i suočiti se problemom na vrijeme ....

Evo to ti je moj iskren savjet iz ličnog iskustva

Drži se i ništa se ne boj, pomisli u sebi : "Što je najgore što se može dogoditi?" Pa neče te nitko ubiti zbog toga.

Eto pozdrav i piši nam kako je pošlo i kako ide bez buprenorphine-a...
THEstranger
Posts: 12
Joined: Thu Dec 04, 2014 3:47 am

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by THEstranger »

bobane a reci mi kako mislis dok se spustas? hvala vam svima na pomoci,probacu ovako sam,ako ne bude islo reci cu i to je to....za sada moze da se prezivi okej je ali tek pocinje ono najgore...hvala svima na odgovorima...
THEstranger
Posts: 12
Joined: Thu Dec 04, 2014 3:47 am

Re: POMOC oko buprenorfina

Post by THEstranger »

samo da znam sta mi se ovo desava kao da ce srce da mi eksplodira kao da imam nesto...samo mi treba neko ko ce da me podrzi i dalje nisam uzeo izdrzavam...
Post Reply