pozdrav svima

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
arctic
Posts: 8
Joined: Fri Sep 19, 2014 3:36 pm

pozdrav svima

Post by arctic »

pozdrav, poštovanje svima
red je da kažem koju reč - kao kad čovek ulazi u nečiju kuću -- red je da izgovori ponešto, mada vas trenutno ne bih zamarala svojom ispovešću.

davno, ima više od 4-5 godina sam našla ovaj forum tražeći neke informacije, ali sam zaboravila i korisničko ime i šifru. prijavih se opet. ranije se nisam često javljala- ponekad samo, kad bi neku temu koja mi je bliska bila videla, ponešto kratko bi napisala. uglavnom reč podrške il neku konkretnu informaciju, u slučaju da nekom može pomoći. iz tog sam se razloga opet i prijavila jer me spopala muka zbog nestašice buprenorfina u gradskim državnim apotekama pa sam se nadala možda ću ovde pronaći neki putokaz i videti kako se drugi ljudi kolege : ) snalaze.

nadam se da je forum aktivan, nešto mi se čini kako nema "svežih " postova
pozdrav svima, arctic
SUOVISNICA
Posts: 7
Joined: Sun Aug 31, 2014 11:47 pm

Re: pozdrav svima

Post by SUOVISNICA »

Pozdrav Artickt,ja ti bas i ne mogu pomoci,obzirom da sam u drugim gov@$& :-( Cisto da te pozdravim,pozelim sve najbolje,a to sto se tice aktivnosti...Ja sam nova ovdje i vidim da su uglavnom stari postovi...izgleda da se niko vise ne drogira,kasnim ocito :-) :-)
..........
Posts: 30
Joined: Sat Nov 13, 2010 1:36 am

Re: pozdrav svima

Post by .......... »

Nadje se ponekad neko da svrati na forumu.ti samo pisi,izbaci sve od sebe.bice ti lakse.arctic sry sto ti upadam na post,a nemam informaciju.ja sam iz makedonije,trenutno zivim u srbiji.znam da ga u mk ima stalno,posto je alkaloidov proizvod.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: pozdrav svima

Post by sanela »

Dosta ljudi cita, obzirom da ima slicnih problema... Ali, ako imas potrebu nesto da napises, slobodno pisi. Naci ce se neko da ti odgovori...
arctic
Posts: 8
Joined: Fri Sep 19, 2014 3:36 pm

Re: pozdrav svima

Post by arctic »

[quote=".........."]Nadje se ponekad neko da svrati na forumu.ti samo pisi,izbaci sve od sebe.bice ti lakse.arctic sry sto ti upadam na post,a nemam informaciju.ja sam iz makedonije,trenutno zivim u srbiji.znam da ga u mk ima stalno,posto je alkaloidov proizvod.[/quote

ha, jedva sam uspela naći opcijukako se odgovara na post - jedva uspedoh i to isključivo sa citiranjem ..@Suovisnice, hvala na dobrodošlici. i ti primećuješ kako je izgleda forum slabo i retko posećen ("svi su otišli na neko zabavnije mesto...") ili možda čak rešili opijatske probleme (idealno)

@...... trotačkice, jeste bup nam dolazi iz makedonije - ali ga trenutno nema ni u jednoj državnoj apoteci (2mg) - kažu: ne znamo kada će se pojaviti. neki su uspeli naći mesta gde ga je bilo prošle nedelje (zaliha) ali narkomani takve informacije ne dele...
trenutno ponegde ima ovih od 8mg ali pitanje je dokle će i to potrajati :O evo šta me zadesilo prošle nedelje: moja dr opšte praxe je na odmoru. menja je neka koja čim čuje za bup, duple recepte i upisivanje istog u knjigu narkotika - reaguje kao da sam pripadnik meksičkog kartela što je iz hira došao nju da smara. održala predavanje o protokolima i birokratiji vezano uz lek.
inače, meni lek prepisan da tako kažem - u dvojkama. u obližnjoj apoteci uz dz kažu nema. kreće šok, pa panika. retko ljubazna med. sestra okreće telefone apoteka ne bi li saznala gde ga ima, i uputila me (valjda je po mom držanju i izrazu lica uvidela o čemu se radi)...nakon otprilike sedam-osam kontaktiranih apoteka što su sve redom ponavljale-nema=nema = ne znamo kad će ga biti - nalazi jednu u kojoj joj kažu kako je ostala "poneka kutija".

jurim ka tamo, stignem al kažu mi gledajući recept kako nemaju onoliko koliko je meni potrebno (dobijam na nedelju dana). par zadnjih kutija im ostalo (zabačeni su). onda apotekarka održi bukvicu kao da sam pripadnik meksičkog kartela što je došao po kilograme opijata...vrati me kod dr. jer recept ne pokriva onoliko koliko mi je potrebno=u odnosu na to koliko je njima ostalo.

slomljena se vraćam kod dr, ali gđa dr zamena kaže kako nema govora da mi poništi recept, napiše novi - ne bi li bez problema podigla terapiju u osmicama - kojih je bilo najnormalnije. opet objašnjava protokole i šta se sme a šta ne. od toga kako nadležni proveravaju izdati i prepisani bup do toga kako policija proverava podatke unete u knjigu narkotika (???!!!) (nije mi jasno priča li čemu zapravo to služi i kako bi trebalo da ide ili mi priča kako se zapravo dešava s tim).

vraćam se u apoteku, na ulazu vidim dve žene što se raspravljaju s apotekarkom i shvatim da je reč o onim preostalim kutijama (jer ostavih tamo dokumenta knjižicu l.k. izveštaj)
nemam recept za osam mg i sve bilo uzalud. pritom apotekarka upada u prosvetiteljski mod - te mi povišenim tonom objašnjava kako se ja 'zapravo ne lečim' (?!) - kako, molim ?

"jeste, lek služi za lečenje opijatske zavisnosti, ali ti sigurno kući imaš neke rezerve ako ga piješ već dve godine, a pošto ga piješ već dve godine taj lek se pije tako što bi trebalo da se smanjuje, a pošto si stalno na istoj dozi i ne smanjuješ ga - ti se znači i ne lečiš, već ga uzimaš kao drogu, da da ovo je sada tvoja droga" :cry: nokaut

mislim se - rodjena jesi li čula možda za pojam supstitucije ako si već tako upućena te daješ sebi za pravo kao prodavac lekova da objašnjavaš ljudimaa njihovo stanje vezano uz bolest i lekove prepisane im...bukvica njena se odnosila na činjenicu da onih par kutija što mi prodaje - nisu dovoljne (u odnosu na prepisanu količinu) te da cela dva dana ostajem prazna, odnosno bez terapije.

druge dve žene pomenute već, naizmenično se svađaju i plaču. hoće ove "moje" kutije. jezivo neprijatno. apotekarka me sabija uza zid - ili uzmi ovo čega ima ili ništa.
šta ću ova dva dana - ko te jebe, jer nemam te imaginarne rezerve što je pominjala, nisam ni u kontaktu s nekim ko je u sličnoj poziciji (selidba bila u pitanju a i asocijalnost post-opijatskog tipa)zato mi i nije bilo poznato oovo dešavanje sa nestašicom, sasvim nepripremljena sam bila.
uzmi ili ostavi varijanta. i šta ću.

ove nedelje se situacija nije promenila. osim što leka više nije bilo ni u jedinoj apoteci koju sam kasnije onog dana našla, a nalazi se van grada (morala bi do tamo busem, ovim za prigradske linije, lastom, karta 55odin). negde u malom mozgu sam danas gajila nadu kako ako sve bude ko prošle nedelje makar imam tu opciju za posetiti i preživeti. ne lezi vraže, i tamo je nestalo.

ipak, nakon nekih savetovanja sa kolegama gdja dr zamena se umilostivila da napiše recept sa varijantom od 8 mg.
njega još uvek ima po apotekama, kako kažu - zasad.

sve me ovo pomalo izbezumilo. podsetilo na one muke kad juriš gudru a nje nema ili ti izmiče. očaj živi.
ne znam ljudi da li ste imali sličnu situaciju, d li je iko čuošta se događa, zna li se rauzlog ovoj katastrofi ??

negde kažu - neće ga ni dobijati više. drugi tvrde - problem je nastao u ministarstvu zdravlja. treći kažu kako je do ovih gnjida što uvoze - koje navodno ovog meseca nisu uradile standardni atest što se radi za sve lekove (??!!!) četvrti tvrde kako je sve zbog toga što bi uskoro participacije trebalo da se smanje (neko plaća punu cenu, dok je s participacijom iznos nešto manji) (hmmmmm, mada sve je zasad manje od onih 20. 000 dvadeset hiljada koje smo davali drajzerovoj, mi neki namagarčeni budalani štto su odmah ušli u program čim se pojavio - l to je tek zasebna priča...)

ne znam šta je od ovoga navedenog razlog ovoj situaciji.

nadala sam se ugledaću na forumu poneku reč o ovome, kontajući kako su ljudi ovde sigurno razmenili koju reč medjusobom. sad se opet osećam ko pala s marsa, ko da ne živimo u istim gradovima, sličnim situacijama...pa pobogu Bgd ima ukupno 4-5 dežurnih državnih apoteka. valjda većina ljudi iz ovog grada u njima kupuje, il eventualno u onoj koja je uz lokalni dom zdravlja...

onda vidim kako svežijih, novih postova i nema - a kamoli o ovoj temi : (

ne podnosim tu vrstu neizvesnosti kad pojma nemaš šta te čeka iduće nedelje .

mnogo, i previše me sve podsetilo na heroin. muka mi je.

ponvljam - obema se zahvaljujem što ste mi odgovorile. puno znači u ovakvoj situaciji, a nimalo nema veze što niste upućene u ovo dešavanje.

kako ide vaša borba trenutno ?

pozdrav, arctic
arctic
Posts: 8
Joined: Fri Sep 19, 2014 3:36 pm

Re: pozdrav svima

Post by arctic »

sanela wrote:Dosta ljudi cita, obzirom da ima slicnih problema... Ali, ako imas potrebu nesto da napises, slobodno pisi. Naci ce se neko da ti odgovori...

dugo nisam koristila nikakav forum, ali sećam se pre oko pet-šest godina uglavnom su ljudi bili aktivni - na dnevnoj bazi. ako dosta ljudi samo čita, uskoro više i neće biti ničeg za čitanje ako se ljudi opet ne uključe...mada, stoji i to kako je ovo postala korisna baza podataka, o problemu.
hvala ti sanela.
pisaću, jer mi samo to i preostaje.
tresnuo me period jake nestabilnosti što se poklopio sa ovim spoljnim problemima nestašice leka.

zato i pitam ove dve dobre duše što su se javile s odgovorom - kako teče njihova borba (bez obzira na to na šta se odnosi)
pozdrav, arctic
SUOVISNICA
Posts: 7
Joined: Sun Aug 31, 2014 11:47 pm

Re: pozdrav svima

Post by SUOVISNICA »

Hvala :-) Mah....sta da ti kazem,nemam jos snage za ispovijed...frisko mi je sve,suprug je tek otisao u komunu,a ja s dvoje male djece....cekam i molim Boga....Eto,mozda cu pisati i detaljnije,sada nisam na tom levelu....trenutno pasivno,citam,pokusavam naci tu neku slamku da se uhvatim....eto toliko za sada :-*
Post Reply