Kako?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Penny
Posts: 5
Joined: Wed Jul 30, 2014 9:24 pm

Kako?

Post by Penny »

Ne znam zašto sam baš danas odlučila da ovo sa vama podijelim...ne znam zašto baš danas me toliko stiska u grlu i u plucima i imam osjećaj da cu se fisnuti kroz prozor.....Osoba sam otvorenih pogleda, razmišljanja i vječiti animator i pozitivac...ili kako kažu kad me sretnu..''valja te vidjet''.Sa nepunih 25 godina..završenim fakultetom, uspjela sam zadržati onu ''dječju nedužnost'',blesavost i znatiželjnost, koja me...eto..koštala..i sad me košta. Počela sam eksperimantirati sa ''party'' drogama.Počelo je sa ''speedom'' , preko ''bombona'' do kokaina.U jednom periodu mi se jako sviđalo..nova iskustva..novi ljudi..novi osjećaji..predobri.Što je vrijeme odmicalo...sve se pocelo otimati kontroli. Bilo mi je samo bitno kad ce party (ja kao novopeceni partijaner..sta li? ) ili neka situacija gdje možemo ''uzeti''.Uvalila sam se u dugove..zapostavila fakultet..zapostavila fizicki izgled..i zdravlje.Sve je otišlo u krivom smjeru..počela sam, naravno razvaljena, završavati s kojekakvim likovima, apsolutno mi je bilo svejedno...pocela sam se polako gubiti, bila sam primorana napustiti grad u kojem je pocelo..u kojem sam studirala.U svom rodnom gradu, vodila sam totalno drugaciji zivot, jer je to zapravo provincija gdje ja nemam doticaja sa takvim stvarima, i naravno kad sam pomislila da ce me povratak ubiti...mene je spasio.Tu sam provela oko godinu i pol dana.naravno bez potrebe za tim sranjima..dok se nisam vratila opet u ovaj grad..gdje sam studirala...i sad sam dobila pripravnicki staz...Ta godina i pol dana u mom rodnom gradu mi je pomogla da razmislim i eliminiram situacije..mjesta i ljude koji bi me potakli da uzmem. Situacija se drasticno popravila...bila sam jako sretna. Medjutim opet se pocelo desavati...Pocne tako sto se napijem ko stoka,,,i da mi je jos nesto bolje..da se popravim...Tako sam prije dvije sedmice pocela piti u 9 navece i zavrsila sa lokanjem sutradan u 6 popodne..naravno..konstantno se drogirajuci i fatajuci se sa likom kojeg i ne poznajem i koji ima dijete...sutradan se pozelim ubiti naravno..Samo zelim da dodje taj dan...taj trenutak..kad cu reci NE...i svaki put isto kazem. Ovo je samo u kratkim crtama..jer zelim negdje da istresem...Bilo kakav savjet bi mi pomogao...Samo zelim da ovo prestane..tesko mi je.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako?

Post by sanela »

Draga Penny, prije svega dobrodošla na forum!
Velika je stvar što si napisala/ispričala i podijelila s nama šta ti se dešava. Nikad nije lako govoriti o sebi. Napravila si prvi korak. Eh, šta sad?
Kad si bila kod kuće, bila si dobro, ali kad se vratiš u veliki grad, problemi se nižu jedan za drugim - alkohol, droga, seks s kojekakvim likovima.
Prije svega, zapitaj se šta dobijaš pijenjem alkohola? S kim izlaziš, na kakva mjesta izlaziš? Šta je za tebe zabava? (ako piješ da bi se zabavila, opustila) Koja je razlika između tebe pjane i tebe trijezne u ponašanju? Šta te "tjera" da izlaziš na takva mjesta i s takvom ekipom gdje cugaš cijelu noć? Pokušaj otkriti šta je pokretač takvog ponašanja - pijenja?
Imaš li momka? I kakav je inače tvoj odnos s dečkima kad si trijezna?
Da bi "to prestalo" ti trebaš odlučiti da prestane i ti se trebaš odreći takvog života. Jesi li spremna za to? Koliko si se spremna boriti za promjenu?

Ovo su bila pitanja kojih sam se mogla sjetiti iz ovog što si napisala. Ne moraš meni napisati odgovore, ali bi bilo dobro da sebe ispitaš. Ne bi bilo loše da razgovaraš s nekim psihoterapeutom o tome šta ti se dešava kako bi vidjela šta je uzrok tvog ponašanja, a samim tim i da otkriješ nove načine prevazilaženja tih stanja i situacija.
Ako ti odgovara da pišeš po forumu, piši... :)
Penny
Posts: 5
Joined: Wed Jul 30, 2014 9:24 pm

Re: Kako?

Post by Penny »

Draga Sanela,
Neizmjerno se zahvaljujem, puno mi je lakse kad ovako pisem..Od nedavno imam odredjenu ekipu uz koju mi ne pada na pamet da bilo sta uzimam..pijuckamo lagano..i vecer svaki put bude predivna. Medjutim prikljuci se tih par osoba s kojima smo svi bliski i odmah nek neko napomene...hocu i ja.Al nadam se od danas da ce biti drugacije. Mislim da pribjegavanje ovom svemu proizilazi iz nekog mog licnog..unutarnijeg problema...jer decka nikad nisam imala..mozda jednu vezu od mjesec gdje me ostavio jer nije mogao cekati sex...samo zezancije,,a i iz nekog razloga jako brzo pobjegnu od mene,a malo sam ja nesigurna i ,,no nema veze..hvala punoooo
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Kako?

Post by sanela »

Penny wrote:Draga Sanela,
Neizmjerno se zahvaljujem, puno mi je lakse kad ovako pisem..Od nedavno imam odredjenu ekipu uz koju mi ne pada na pamet da bilo sta uzimam..pijuckamo lagano..i vecer svaki put bude predivna. Medjutim prikljuci se tih par osoba s kojima smo svi bliski i odmah nek neko napomene...hocu i ja. Al nadam se od danas da ce biti drugacije. Mislim da pribjegavanje ovom svemu proizilazi iz nekog mog licnog..unutarnijeg problema...jer decka nikad nisam imala..mozda jednu vezu od mjesec gdje me ostavio jer nije mogao cekati sex...samo zezancije,,a i iz nekog razloga jako brzo pobjegnu od mene,a malo sam ja nesigurna i ,,no nema veze..hvala punoooo

Draga moja, samo piši ako ti odgovara...
Droga i alkohol su uvijek tu "da nam pomognu" pri prevazilaženju nečeg što je unutra. Da bismo zaista to prevazišli trebamo otkrivati nove načine, koji će nam dugoročno bolje pomoći, iako je uvijek najlakše izabrati prvo ono što najbolje znamo - piti, drogirati se, u tvom slučaju.
Da li dečki pobjegnu ili ih ti otjeraš!? Kakve dečke biraš, odnosno, kakvi dečki ti se sviđaju? Koliko voliš sebe i šta misliš da zaslužuješ? Napiši sebi svoje dobre osobine i uspjehe koje si ostvarila i stvari na koje si ponosna kod sebe? I taj papir drži pored sebe. Kad osjetiš da si down, podsjeti se da je puno toga dobrog u tebi.

Sretno!
Penny
Posts: 5
Joined: Wed Jul 30, 2014 9:24 pm

Re: Kako?

Post by Penny »

Cao,opet ja!
Puno ti hvala za ovih par savjeta, stavila sam sve na papir :) Danas se puno bolje osjecam...ovaj tjedan sam isplanirala u prirodi uz neko chillanje, bez određenih ljudi gdje bih mogla popustiti, Uzela sam danas dan odmora, da mogu srediti sebe i pocistiti stan :) Naravno i razmisliti o milijun stvari.Znam da je naspram ostalih koji ovdje pisu..moj problem mozda glup i banalan..al zaista zelim sada uzeti kontrolu...jer me je strah sta je dalje...a povodljiva sam pravo..
Post Reply