DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by Param-parcad »

Gde ste forumaši,novi,stare gnjide,bestidnici i ušljivci...crvi,evo i ja nešto da napišem :) Šta ima novo kod vas?jel' se i dalje bodete u bulju i u istu jebete za dop(šala,to se ja pretvaram da me i zanimate uopšte :) )Rekao bih da sam uspeo da se otarasim heroina ali nisam neki šampion čim mi je život krenuo ovako,ukratko ću,neću vas smarati previše...Možda ima i više od 2 god.ali nisam napravio nikakav napredak,čak sam nazadovao...U početku sam bio strejt od svega(nikad nisam bio pušač)trenirao,radio i naravno posle pola godine me prošla euforija e onda sam počeo malo po malo da pijem...i treniram kick boks što nikome ne preporučujem tu kombinaciju...moje alkoholisanje se svelo da moram da se napijem svaki put kad izadjem...apetiti su rasli za alkoholom,sve manje sam imao volje da radim i tu mi se javi ponovo stara boljka(dilerski posao je pošten posao)i uhvatim da opet radim sa vutrom...e kad sam palio i džointe i pio alkohol,počeo sam da upadam u tuče,sranja a da nisam uopšte ni svestan sa kim sam se tukao i zbog čega...tu se uhvatim svakakve bagre(napominjem da pre nikad nisam pio pa zato zvuči kao priča tinejdžera)...pravio sam sranja i smirivao bih se,povlačio u sport ali taj život vuče,tj osećaj kada izlazim i pijem.Napravio sam sranja i među društvom jer mislim da me je jedan "prijatelj"ali ne mogu da grešim dušu,nisam 100 posto siguran, mučki nabio nož u ledja time što me namestio.samo je on znao neke stvari...Život mi je do poslednjeg leta bio odličan jer u alkoholizmu svaka nevolja prolazi za barem 7 dana.da ne pravim digresiju na temu nego odmah da predjem na stvar.Pao sam u oktobru u svojoj kući sa 280 grama trave i 46 grama kokaina,tukli su me,svašta je tu bilo da bih priznao i jednostavno sam rekao da sam travu zasadio a koks kupio za sebe od nekog klinca iz bg-a što više nije dostupan na telefon.uzeo sam najskupljeg advokata i tu sam morao da prsnem pare ispod stola(morao sam da vratim Suzukija rr 750 kk kog sam bio i kaparisao,šmrc,njega ne mogu prežaliti ali to nije tema),već kako sam sebi u kratkom vremenu učinio život da mi svi pozavide(ovo je"ironija"za neupućene)...ovaj...kud sam stao... a da,posle pada počinjem da uvidjam kako se ljudi oprezno ponašaju oko toga prema meni,ppa da me sumnjiče najbolji drugari,e tu postajem kivan na svet,da mrzim ljude,počinjem da pijem i izlazim svaki dan,to me je koštalo 380000 dinara,što sam hvatan u vožnji,poteri u pijanom stanju,48 oduzetih bodova,četiri udesa do nove godine sa autom,samo sam pio,izlazio,pušio vutru i trenirao,znači lud kao struja...mrzeo sam policiju oduvek,nikada sa njima ne bih saradjivao ma koliku štetu da mi pričine,zato sam smatrao da mnogi moji drugovi su obične pizde jer polaze od sebe,to sam jasno video po njima...i taman shvatim da me alkohol skroz uzima i trgnem se nekako jedva ali nastavljam da pušim travu ali samo je kupim za sebe...taman sam pola paketa poneo da popušim sa drugarom kad eto ih,tri inspektora prolaze pored mene u uskoj ulici i stadoše da me pretresaju...nisam stigao taj hed ni da izvadim iz džepa,jedan žvalavi inspektor me izvuče i gurnu na auto da me pretresa,ja levu ruku munjevito u džep on me hvata i ja ga opalim laktom u glavu i bacim ga preko kuka...tu sam više prsao,počeo da se rvem sa njima,svi su me držali za ruku i nekako uspem da stavim i onda smo svi pali na beton,rvali se,hvatali za vrat,vikali da ispljunem i ostala sranja i razapeše me majmuni i taj što sam ga laktom me počeo da štema i štema...čak me je nogama nabijao u facu,razbio mi je glavu na više mesta dok je udarala o beton i ladno me onesveste davljenjem i nekako su skupili to sranje što sam imao i onako mokro ga stave u pvc paket i napišu jedan jebeni gram...ali,obzirom da su mi naneli ogromnu fizičku štetu,dogovorili smo se da ja njih ne tužim(što i ne bih svakako) a oni da me ne tuže za napad na službeno lice...otegao sam taj zadnji deo priče jer sam od tada dobio ponovo neko,da ne kažem poštovanje ali mi nije bilo bitno više,pogotovu ti ljudi,prijatelji...otegao sam zadnji deo u suštini jer sam tek posle tog dogadjaja seo i dobro razmislio.prihvatam sve što ne mogu da promenim,trudim se da zaradim za prokletog advokata i čupam se iz govana koliko mogu,mada znam da ću ležati sigurno trojku ali jbg,život ide dalje ja nekoliko meseci trezan,bavim se povremeno sportom radim i razmišljam kako bih sebi uzeo neku kawasaki nindžu,pičio i uživao ali tehnikalije i pririteti...biće vremena za sve ako ovako nastavim,eto,to je to strejt sam a vi što niste,nosite se :)
P.S.Bar ću u zatvoru moći da pročitam silne knjige koje sam u životu zacrtao pa se i čak obrazujem ko zna...Možda dobijem i zahvalnicu iz zabele za sve wc-e što sam glancao pa me preporuče kao komunalnog radnika da metlam ulice po svom rodnom gradu,hehehe :)
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by VVV -ex prokleti »

Pozdrav param...
Kao što si možda i sam primjetio nije me bilo na forumu više od 2 godine je sam i ja malo zaglavio unutra(dobio sam 30 mjeseci ali sam pušten na uvjetni 6 mjeseci ranije... ono dobro vladanje i to...)
Čuj moram ti priznat da ovo što si napisao za knjige tako i jest, samo čitanje i čitanje...jedino što kod nas u Zagrebu imaš taj prokleti Remetinec koji je u principu zamišljen kao istražni zatvor s kapacitetom za otprilike 500 ljudi, ali unutra je i više od 1000 duša, (u biti više je pravomoćnih koji izdržavaju kaznu nego ovih u istrazi) tako da su resursi nikakvi. O knjigama da i ne govorim...ja sam imao sreću pa mi i bratić i sestrična rade vezano za knjige(ona u firmi gdje se i tiskaju, a on je tehnički urednik u našoj najvećoj nakladničkoj kući...)tako da od svake knjige koju su radili oni imaju po 1 primjerak što je meni unutra bilo od presudne važnosti...(btw u ove 2 godine unutra kad bih išao računat ispada da sam pročitao preko 200 probranih naslova)
Uglavnom htio sam te pitat gdje ćeš služiti kaznu, u kakvim uvjetima, hoćeš li imati kakve pogodnosti...? Pitam jer uopće nisam upućen u vaš zatvorski sustav(nisam bio ni u naš do unazad 2 godine pošto nikad u životu nisam bio ni evidentiran a kamoli kažnjavan...)
Moj savjet za unutra ti je da se držiš knjige, ako ti se da treniraj, ali najbitnije od svega po meni jeda se okružiš kvalitetnim ljudima koji ne zamaraju jer znaš kako se kaže: "Nije teška robija, ne robijaši" što je jebena istina...
Da ne duljim puno, savjet: uživaj koliko god možeš i iskoristi svaki dan maximalno, (mi kažemo u se, na se i poda se...) tako da znaš da si uživao koliko si mogao i da ne žališ ni za čim...
Uhhh al se razbacujem mudrostima sam sebe iznenadim nekad...


Uživaj care i pozdrav!
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by Param-parcad »

Pa pazi buraz,ne verujem ni da kod nas ušuškavaju zatvorenike(eventualno pendrecima),i ovde su prepuni zatvori sa nikakvim uslovima,još nisam dobio presudu ali za koji dan idem na "glavni pretres" pa će mi uvaženi sudija to svakako reći...pošto su gužve mogu me baciti mitrovicu,zabelu ili klisu...možda mi daju da biram,ko zna...koje sam sreće,ima da me ubace u ćeliju sa hiperaktivnim romom koji nije išao u školu,glup je i neobrazovan a pritom stalno nešto melje i priča :) Reci mi EX,jesi imao prilike da uživaš u blagodetima samice i kakav je bio osećaj?
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by VVV -ex prokleti »

Nažalost nisam.
Kod nas ti je samica privilegija, i to"samica" ne znači da si sam nego ste dvojica u sobi i to je otprilike najbolji smještaj koji si možeš organizirat...
A ako misliš na samicu tipa "samica" kao u filmovima, gdje ideš za kaznu ako si nešto zasrao...prostorija 2 sa 2, bez prozora i osim kreveta ništa u njoj to nisam imao prilike iskusiti jer to kao takvo ne postoji.
Postoji nešto slično i to se zove "gumenjara"...sama riječ ti kaže prostorija obložena nekom vrstom gume ili nekakve strunjače...uglavnom tamo ideš po kazni na najviše par dana, prvo sve stvari ostaviš vani ispred, pa čak i ono što imaš obuveno na nogama...ulaziš bos, oni te svežu i to na poseban način u tzv. "bananu"...ruke ti svežu iza leđa, dobiješ pojas kroz koji idu lanci od nogu i od ruku i onda legneš na trbuh pa ti povežu noge(koje ti savinu u koljenima) i ruke tako da se praktički međusobno dodiruju.U toj prostoriji nema ničega pa ni wc-a, tako da moraš urlati ne bi li te čuvar čuo pa da te oslobodi da obaviš nuždu pa se vraćaš unutra. Znalo se dogoditi da se peder ne javi pa se dečki useru i popišaju po sebi jer ne mogu više trpiti a upravo to nikako ne smiješ napraviti unutra(još ti to i objasne po ulasku) jer za to te kažnjavaju jednom velikom porcijom batina po tijelu, obično njih 4-5. I dok si unutra glavni problem je temperatura...ako je ljeto onda ti upale grijanje, a ako je zima hlađenje...uglavnom potpuno si nemoćan, nemaš zraka,prozora, komunikacije sa bilo kim,wc-a,vode,hrane,deke ili jastuka( a i nije baš da možeš spavati u tom položaju...)...
Sve u svemu nije baš lijepo u "gumenjari" (sad sam prije izlaska čuo da su ih ukinuli u potpunosti)...

A smještaj općenito u Zatvoru u Zagrebu ti je soba(ćelija) 4 i pol metra sa 4 i pol metra, oduzmeš jedno 2 kvadrata za wc, staviš 3 kreveta na kat i još jedan "kabrio", 1 stol sa dvije klupe,1 stolica,1 manji stolić, 6 ormara(kazeta),tv,radio,dvd,kuhalo za vodu...i tomu svemu dodaš 7 ljudi, zatvoriš vrata 24 sata(imaš pravo na šetnju u trajanju od 2 sata) i to ti je formula za robijanje by hrvatsko pravosuđe...
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by nepopravljiv »

samica je prava stvar,ja sam proveo 5 dana samice.i dan danas je se rado sjecam.najteze mi palo sto cigara nije bilo.pisao u plasticni bidon,masturbirao da ubijem vrijeme...cekao terapiju.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by Param-parcad »

Znači,sve u svemu,milina božija.Naročito je zanimljiv koncept"gumenjare"...Nepopravljivi,šta s' to napravio kad si dobio divnu samicu?Meni ne bi bile problem cigare,jer nisam nikad bio pušač...Mada mi svi kažu da ću u tvorza da propušim samo tako...Ja,jebote...gde je gromoglasan aply-use...aplauz,čestitanja,skandiranja zbog moje čistoće???Ala su ljubomorni ovi narkomani,ne praštaju uspeh pa to je :lol:
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by preispitivac »

'Ladno si me naterao da se ulogujem, Param i dalje si 'tica lastavica, da si ziv i zdrav tako lud, doveka. Sto se petljas sa vutrom, vidis da to nije za svakoga, hahah
Jurim rep
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by demijan »

Lepo sam rekao neko te prodao za tu kolicinu.90 posto te neko namesti.najpametnija stvar unutra je da ne ulazis ni u kakve seme.tako se najlakse zaduzuju ljudi.to sto ne palis je isto plus.to su veliki troskovi.samica ti ne treba osim ako bas ne mozes da je izbegnes.postuj pravila,kodeks,ne talasaj i ako se bas nesto desi otimaj se,nedaj na sebe.bilo bi super ako bi bio radno angazovan ili trenirao.brze prolazi vreme.ja sam recimo imao samicu par puta.posle te bace u izolaciju ali time gubis privilegije,paket,poseta i dobijas lose karakteristike za uslov da te puste u slobodnjake etc ma daleko bilo svakom.ako mozes da citas brze prolazi dan.ja predzadni put kada sam bio dozvolili tv i dvd po sobama.e to je bilo super.ujutro trening,pa gledanje neke serije,pa malo u sali sah ili karte,rucak,malo odmor pa opet trening na drugoj setnji.tusiranje i blejanje u sali do spavanja.cas prodje dan.sve najbolje paramparcad
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by sanela »

E moj paramparčad... Nek si ti čist, a sve ostalo nek ide do vraga!! Jes' to htio čuti?
Nema monotonije kod tebe, uvijek neka akcija.
Sa srećom. Nemam ti šta drugo reći. I čuvaj se.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: DUGO NISAM NIŠTA NAPISAO...

Post by Hemfri »

Je li paramparcad,a da li si razmotrio opciju da malo odes negde vani (nadje se uvek neki nacin,znam da ne mozes legalno,jer ti je oduzet pasos-putovnica),mislim,ako do sada nikada nisi lezao na robiji,a kapiram da nisi klinac,da li postoji BILO KAKVA opcija da ti izbegnes taj zatvor i da se pre presude i lezanja sklonis negde i pokusas tamo negde sve ispocetka?
Ne pametujem niti mudrujem,samo ne zelim nikome da robija,i uvek sam za varijantu -Izbeći zatvorsko služenje po svaku cenu,pogotovo ako te zemlja-mesto ne drži nekim kvalitetnim vezama,u smislui da te ništa lepo ne čeka kad izađeš iz tvorza-da li si razmislio o toj opciji-da se ti lepo skloniš negde u inozemstvo zaboraviš na kazne.... samo glasno razmisljam...sve naj i pazi se...jbg... :(
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply