Ja nisam JA.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Ja nisam JA.

Post by aca »

I moj matori je pijanac.Odnos sa njim?Uvek kada ga vidim setim se Ivana Karamazova
-Ko nije pozeleo da ubije roditelja?-
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Ja nisam JA.

Post by nepopravljiv »

ne nikakvu grizu savjesti on je pio i prije mog drogiranja.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Ja nisam JA.

Post by aca »

Hristos Voskrese!
User avatar
Coco
Posts: 17
Joined: Tue Apr 15, 2014 1:10 am
Location: NS

Re: Ja nisam JA.

Post by Coco »

aca wrote:I moj matori je pijanac.Odnos sa njim?Uvek kada ga vidim setim se Ivana Karamazova
-Ko nije pozeleo da ubije roditelja?-
Jebeno je to baš. Moram i tebe da pitam je l se osećaš delimično odgovornim zbog toga što on pije?
Prazna sam kao vasiona.
User avatar
Coco
Posts: 17
Joined: Tue Apr 15, 2014 1:10 am
Location: NS

Re: Ja nisam JA.

Post by Coco »

nepopravljiv wrote:ne nikakvu grizu savjesti on je pio i prije mog drogiranja.
Nisam mislila zbog drogiranja već ovako životno.. tipa zbog tvog ponašanja prema njemu, postignutom uspehu u životu i sl. Jedan od razloga zašto ja ovo pišem (a zato sam te i pitala) jeste jer osećam veliku grižu savesti, kao da sam ja kriva što je on pio i da sam ja bila drugačija da bi sve bilo drugačije. Svesna sam da nisam mogla biti kriva kao mala ali kasnije, imam osećaj da sam svojim buntovničkim ponašanjem doprinela da poveća količinu alkohola i odvede se u propast...
Prazna sam kao vasiona.
User avatar
Coco
Posts: 17
Joined: Tue Apr 15, 2014 1:10 am
Location: NS

Re: Ja nisam JA.

Post by Coco »

aca wrote:Hristos Voskrese!
Vaistinu voskrese! Svako dobro tebi i svim ljudima koji danas proslavljaju Uskrs! (a i onima koji ga ne slave :D)
Prazna sam kao vasiona.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Ja nisam JA.

Post by aca »

Vidis da nisi prazna kao vasiona :D Ti si iz Beograda?
P.S.Vasiona nije prazna :rock:
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Ja nisam JA.

Post by nepopravljiv »

moj otac bi pio i da sam ja postao doktor nauka,takav je covjek on nepriznaje da ima problema sa alkoholom.nikakvi moj neuspjeh u zivotu nema veze sa njegovim alkoholisanjem.pije jer voli da pije takav je jbg.po mojem netreba da imas grizu savjesti.
aca
Posts: 28
Joined: Thu Apr 10, 2014 11:19 am

Re: Ja nisam JA.

Post by aca »

Kakva crna griza savesti,sto kaze Bukovski:
- Kada si tuzan pijes da kao 'ublazis muku I rasteras tugu',ako si sretan pijes da bi proslavio to sto je dan poceo dobro ,kkada ne mozes da nadjes razlog pijes cisto da bi se nesto desavalo jer ti je dosadno.-
To je zavisnost,a zavisnik uvek ima spremno opravdanje.Sudim po sebi.Drogiram se jer mi zivot besmislen,pijem zato sto sam usamljen,niko me ne razume jadan ja :D
Hvala bogu,ne drogiram se I ne pijem vise vec duze od 3 godine,ali otac pije bez problema ne razmisljajuci koliko mi time odmaze.Sva sreca pa izaziva kontraefekat.Kada kroz prozor vidim da ga komsije vode blatnjavog jer je pao negde I nije mogao da ustane pomislim
-Boze,pa ovako sam I ja izgledao!Ne ponovilo se!
Kada mu predlozim lecenje on kaze da je popio samo jedno pivo,da je pitanje dana kada cu ja ponovo poceti I slicno.
Sva sreca pa sam oguglao na ovakve uvrede I namerno sabotiranje mog truda.ali griza savesti?????Zasto,zato sto sam trezan,a covek koji treba da me podrzi ne daje ni 5 para za to jer 'on me poznaje I ZNA da meni spasa nema' :? Rodjeni otac.....
15 godina sam krivio druge,dosta je bilo.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ja nisam JA.

Post by sanela »

Aco, svaka čast na apstinenciji i na prihvatanju situacije u kojoj se nalaziš!
Post Reply