opet isto

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

opet isto

Post by ponovo pad »

vozdra forumasi,prije svega zelio bi da kazem da sam nekada davno bio na ovom forumu i pisao svoju ispovjest ali u zadnje vrjeme nisam ga posjecivao.
sada ponov sam dosao na to da pisem ispovjest i vjeruj te mi da mi je ovaj put najteze.za pocetak da kazem nesto o sebi imam 34 godine i prvi put heroin sam probao 1997 godine,od tada sam se skidao milion puta i svaki put bi to bilo kratko do ovg zadnjeg puta koji je bio dug period i super sam se osjecao.naravno kao i svaki put uvjek je teze i teze bilo za skidanje ali ovaj put sam definitivno to bio odlucio i ispostovao sam ga sve do prije 2 mjeseca,cist sam kao sto reko bio veoma dugo i bio sam sretan covjek,nasao sam posao radio i sve kontakte s prijasnjim drustvom sam izbrisao,prosle godine u septembru upoznam djevojku u koju sam se jako zaljubio i obrnuto,poslje kratkog perioda smo poceli da zivimo zajedno i ubrzo je dosao i brak.nasao sam novi posao i razmisljao sam hvala ti boze na svemu ponovo sam onaj stari koji je prije 97 razmisljao svojom glavom,nekada sam govorio njoj i sebi da stavimo kamencic u cipelu da nas malo zulja jer je ovo nenormalno kako dobro ide.naravno njoj sam otvoreno priznao za drogu i prihvatila je sve nikada mi to nije nabila na nos i ja joj se i ovim putem iskreno zahvaljujem(mada ona ovo nikada nece procitati jer ne zna da sam ponovo pao)kao sto rekoh sve je krenulo kako treba brak,posao zivot koji sam jako dugo zelio i molio boga da mi ga da,sve je islo kako treba do prije 4 mjeseca kada sam ja poceo da bez razloga pravim scene u braku i izludjujem zenu,jednu vece sam se pokupio i otisao bez ikakvog razloga napustivsi sve s rjecima da ne mogu vise,ona onako u cudu samo je sutila i vjerujem da nije mogla da shvati sta je snaslo.ni ja ne znam razlog mog odlaska,poslje sam pokusao da se pomirimo ali nije htjela jer sam ispao kreten i nekrivim je nista samo joj zelim srecu.ovo je mali uvod nemoj te mi zamjeriti sto pisem ovako jer sam sav rastrojen i ne znam gdje se nalazim.
drogu nisam uzimao niti u braku niti 2 mjeseca poslje raskida.
dolazi taj dan kada me drug zove na kafu(bivsi ovisnik)za kojeg sam ja mislio da je dobar jer se dugo vremena nismo vidili a cuo sam da je dobar.izasao sam na kafu i cim sam ga vidio sve mi je bilo jasno,bio je spucan i nije mogao da gleda na oci.mislio sam da sam jak i da ja to mogu i nisam mu prigovarao nista nego sam ispostvao tu kafu i otisao sam s njim do lokalnog birtusa.pili smo kafu i razgovarali a moje misli su bile samo na tome kako da se spucam.da se vratim malo na zenu prvih dana prekida bilo mi je jako tesko i nisam se mogao pomiriti s tim da sam izgubio bez razloga nekoga do koga mi je stalo,onda je bilo perioda toplo hladno,kada nisam mislio o njoj.noc prije te kafe s drugom jako mi je falila i nisam mogao da spavam samo sam mislio o njoj..
misli su mi bile smao na tome kako da se spucam i ja,malo sam se borio i jednostavno sam pokleknuo i rekao brate ja nemam semu nikakvu hajde mi zavrsi robu,naravno on nije rekao odma hajde nego kao (zato sto je spucan)brate mojne dobar si tolike godine,nije me mogao sem boga niko zaustaviti i da nerazvalcim odemo i zavrsimo.cim sam se sredio skontao sam sta sam uradio i poceo sam da histerisem na njega,malo smos e zakacili ja sam otisao s ciljem da vise nikada necu da me nazove niti cu ga zvati pokliznuo sam se ali necu vise,mislio sam ok ides kuci neces izlaziti vani par dana i to je to,nisi navucen uzeo si jednom mozes ti to.sutradan sam bio dobar i nisam pomisljao na heroin.pocela je ponov u galvu da mi se vraca moja zena i misli kako mi se ovo desava radi nje i da sam se ogrijesio od istu.kada god sam krenuo da legnem narednih 3-4 dana to mi je bilo u mislima.5 dan sam ustao i nazvao tog druga i rekao mu da cu doci po njega treba mi..to je bio i okidac za povratak mene u pakao droge ponovo.zadnjih mjesec i pol svaki dan uzimam heroin i smrsao sam 15 kila moji misle da je to radi braka i ne sumnjaju nista jer sam imao ustekanih para od posla,pa se nisam ofirao za pare.ja ne znam sta da radim i dosao sam pred slom zivaca svaki dan mi u glavi dolaze svakave misli,nikada mi nije bilo kao sada,drogirao sam se i skidao milion puta ali sada me strah svega,u mene se uvukao strah i samo mislim kako sam se ogrjesio o tu zenu i da je razlog mog vracanja na heroin upravo ona.ne znam sta da radim i ako je neko bio u slicnoj situaciji volio bi da mi pomogne.hvala puno
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: opet isto

Post by cica glisa »

Prihvati krivicu, razgovaraj sa svojima i odluci se da ponovo krenes od nule.
Od svojih najblizih boljeg prijatelja neces naci.
ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: opet isto

Post by ponovo pad »

druze sve znam i sve stoji da su mi oni najbolji prijatelji da ce mi jedino oni pomoci ali u mene se uvukao neki strah i ne mogu da podnesem vise to,ne znam sta da radim svaki dan mi je sve gore i gore bojim se za sebe kao nikada do sada,ne mogu racionalno da razmisljam.pomoc moram traziti koliko jos danas ali ne mogu da podnesem vise da pogledam majku u oci i kazem joj opet sam uzeo heroin.zelim da prestanem i samo mi je to u glavi ali ne znam kako da im to kazem jer do sada milion puta sam se skidao i pocinjao.tebi hvala druze na savjetu u svakom slucaju cu vam pisati sta se desilo.pozz i citamo se
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: opet isto

Post by cica glisa »

Majke uvek nadju razumevanja.
Skupi snagu i otvori se. Sto pre, to bolje.
ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: opet isto

Post by ponovo pad »

jutro forumasi,danas je drugi dan kako ne uzimam heroin,kupio sam sub.i s njima sam juce predeverao dan danas evo cekam da me jos zesca kriza uhvati pa da popijem kazu da tako bolje djeluje.necu vise odlucio sam definitivno da ne ide dalje ovako.sinoc nisam bas najbolje spavao ali znam da moram kroz te faze proci tako da se nisam iznenadio,kao sto sam rekao vec u prvom postu dugo sam u problemu zvanom droga,ali sada je definitivno najgore.znate onu dabogda imao pa nemao meni se to desilo,imao sam sve sada ponovo krecem od nule po kozna koji put.ali eto kazem sam sebi mozes ti to i nije sve tako crno.nadam se da ce ovo brzo da prodje jer nisam bas previse podigao toleranciju i mislim da bi me 7 dana dovelo u red mada iskreno planiram duzi period da ne izlazim,cak sta vise razmisljao sam kada se skinem da popricam onda otvoreno sa svojima i kazem im da idem u komunu.ne znam sta ce biti od toga ali znam da definitivno necu heroin uzeti to je definitivo.hvala jos jednom na podrsci i znam da je majka razumna i da ce u svemu opet gledati da mi pomogne ali pokusacu jos koji dan da joj ne kazem pa ako bas budem morao onda cu reci.hvala jos jednom pa pisem ponovo sta se desilo.
ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: opet isto

Post by ponovo pad »

jutro svima,

evo mene kao sto sam i obecao usao sam da napisem koji redak kako se odvija ova moja agonija.
za sada sam dobar extra evo 5 dana nista nisam uzeo niti pomislio sjedim u kuci i pijem sub.od 2 miligrama i on me pokrije i mogu da spavam i jedem normalno,super sam i ponovo se osjecam onako kako je bilo prije mog pada,imao sam veliku srecu sto sam priznao sam sebi da sam u raljam droge ponovo.napravio sam plan sub cu piti jos do sledeceg ponedeljka i onda cu da stanem s svim stim sto cu sub poceti od petka da polovim i da pijem samo pola tablete tj.da cuclam.kao sto vec rekoh dobar sam nemam nikakve krize samo malo jutarnja jeza i znojenje ali tusiranjem to odklonim tako da je sve ok.
pisacu vam opet sta se desava ali ako budem ovako kao sad razmisljao znam da ga vise nikada necu uzeti sigurno.sretno svima pa vam pisem ponovo. :axe:
ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: opet isto

Post by ponovo pad »

vozdrica svim bivsim i sadasnjim ovisnicima(za ove druge molim boga da se skinu i ostanu cisti zauvjek).
nisam pisao dugo jer nisam imao iskreno volje,cist sam evo mjesec dana od toga 20 bez icega (bez suba,bez lexova i ostali sranja od tableta)osjecam se dosta dobro,malo me zeza psiha jer sada je pocela savjest ponovo da radi i znam da je to normalno i da tako mora biti.zadnjih mjese dana sam se borio kao lav i jos se borim ali imam toliku volju da uz boziju pomoc slabo nece mi je niko prodrmati.sada jedno pitanje koje non stop sebi postavljam sta sada,kada sam cist i kada moram ponovo da izadjem u moj grad i sretnem se s ljudima koji su navuceni.necu vise da se prepustam tome hocu da ih zaobilazim u sirokom luku bar jos par mjeseci,razmisljam o odlasku u drugu drzavu,razmisljam o tome da se prijavim u neko udruzenje bivsih ovisnika pa s njima da se druzim.imam milion nekih ideja ali iskreno jos ne mogu da se odlucim sta da uradim,sada je ova zima i kada pogledam vani smuci mi se sve a kamo li da sada hodam ovako na staklenim nogama(jer iskreno jos sam ja frisak)razmisljam o svojoj zeni i o tome da bi mozda trebao da je nazovem i zahvalim na svemu sto je uradila za mene i da je pitam za oprost(ali oprost ljudski a ne da mi se vrati).ne znam jos uvjek ne mogu da se odlucim sta da uradim dalje ali jedno znam da hors a niti bilo koja druga tableta u mene vise nece nikada,znam ja da covjek ne treba nikada reci nikad ali ja sam definitvno pregorio i definitvno heroin u mom zivotu vise nema mjesta.pozz
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: opet isto

Post by edy »

komuna je najbolje rijesenje, al ako imas muda za ostat u komuni, a ne otic i bit 10-15 dana onda rađe nemoj ni ici
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: opet isto

Post by sanela »

Sad pročitah sve ispočetka što si napisao.
Prvo, svaka čast što si održavao apstinenciju dug period! Pad je uslijedio jer je očito bilo nekih nerazriješenih pitanja koji su doveli do tvog naglog odlaska od žene.
Super što si se ponovo izvukao, vjerujem da nije bilo lako. Mislim da bi trebao sad razgovarati sa svojima i sve im reći, i roditeljima i ženi. To je jedini ispravan put. I reći im kako se trenutno osjećaš, da te strah i da si svjež. Sad ti treba njihova podrška, biće ti puno lakše nego da si sam.
Bilo bi dobro da se povežeš s nekim udruženjima, a još bolje bi ti bilo da odeš u komunu, da stekneš neke uvide u svoja ponašanja i razmišljanja koja te dovode do vraćanja drogi.
Ako ti to posao dozvoljava, svakako bi ti koristilo da odeš. Ono što bi ti isto bilo dobro, ako ne bi mogao u komunu, da se raspitaš da li u tvom gradu ima neki dobar psihoterapeut s kojim bi mogao razgovarati.
Kako god, trebaš se pokrenuti... Nemoj stajati u mjestu. Napravio si odličnu stvar i trebaš ići naprijed - korak po korak. Sretno!
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: opet isto

Post by dina_d »

svaka cast ...bori se dan za danom ..sve je to frisko a nimalo lako ...pokusaj da radis nesto na svojoj psihi ...puno si jak i vjerujem da ces uspjeti svaki dan je uspjeh ...mislim da bih trebao da obavezno odes u komunu i ostanes tamo duze vrijeme ...sretno da ti bude ..naravno da bih trebao da priznas svojima al i taj odnos neznam kakav je ...ja sam znala nekada prije kao majka da reagujem burno i ljutito neshvatajuci i neznajuci koliki je to ustvari problem ...i onda je mom sinu bilo puno teze kad to nisam razumjela ...neznam koliko su tvoji upuceni u problem sa ovisnistvom ...i na kraju krajeva iskrenost se najvise isplati ...cuvaj se i drzi se
Post Reply