opet isto

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: opet isto

Post by sanela »

Strucna osoba bi ti mogla dati smjernice kako da se lakse nosis s nekim stanjima, kako da prepoznas neka ponasanja koja te mogu vratiti u recidiv i kako da ih promijenis. Neko ko ima iskustva ti moze olaksati put oporavka, jer neke stvari trebas mijenjati. Da ih sam mozes vidjeti sigurno bi ih davno promijenio i ne bi ni napravio recidiv. Super sto imas sestrinu podrsku, samo ona te voli i neke stvari ni ona ne vidi i ne moze te uputiti. A svakako da si ti taj koji se treba mijenjati. To stoji 100%.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: opet isto

Post by davor »

sanela wrote:Jesi razmisljao o tome da s nekim raxgovaras?
Da ne pametujem puno ,razgovaraj sa nekim.uzasno je tesko sam kroz sve to ponovo prolaziti..Vozdrica
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: opet isto

Post by ponovo pad »

vozdra svima,samo da kazem da sam hvala bogu iz dana u dan sve bolji.
Davore prije svega hvala na komentaru i znam da je tesko druze svaki put je sve teze i teze ali davore mislim tj tako se trenutno osjecam da u moj organizam nikada vise nece heroin,znam da ima ona nikad ne reci nikad i mali milion puta sam se u to uvjerio ali nemam ja vise 18 niti 20 godina moj zivot se sada srozao skroz,izgubio sam sve sto sam imao u zivotu ponovo po kozna koji put ali za materijalnim ne patim jer sve se to nadoknadi,patim samo za svojima sto sam ponovo bio i vise nego bezobrazan i poslje svega sto sam im priredio a oni oprostili ja ponovo pokazao drugu stranu svog lica.ovaj zadnji put sam majku postedio toga jer stvarno nisam imao ni srca ni duse da je vise gledam kako radi svog sina (u kojeg je zadnjih par godina imala toliko povjerenje jer sam bio kako vec rekoh vise nego dobar i svo povjerenje sam vratio)ponovo roni suze i ne moze nocima da spava,zao mi je i moje sestre koja je radi mene sve ostavila po strani i ponovo stala na moju stranu,bojim se da nikada ali nikada to necu moci da im vratim.opet kazem trenutno sam i vise nego dobar i vise nego ikada imam zelju da sve ostavim iza sebe i evo hvala bogu uspijevam,izadjem s vremena na vrjeme sam ili sa sestrom jer sam telefon iskljucio i ne planiram bar jos 4 ili 5 mjeseci da ga palim,ne izlazim niti trazim nekoga od mojih"drugova"koji su navuceni jer znam da im ne mogu pomoci a oni bi me vratili isti dan na hors jer mi se i to desavalo hiljadu puta kao necu ja da budem p...da ih zaobilazim pa samo sebe s..bem i ispadnem i vise nego p...,nikoga nikada pa ni sada ne krivim jer kao sto reko imam ja i iskustva i godina tako da me niko ne moze navuci ako ja to ne zelim ali znate da mi citav zivot hodamo na staklenim nogama i da ce mo do kraja zivota na njima biti pa onda kako to vec znam necu da mi te staklene noge ponvo puknu i da padnem po ko zna koji put,eto nadam se da ste mi svi dobro i zelim vam svima svu srecu ovog svijeta i da Sanela hvala i tebi jos jednom na iskrenosti i podrsci jer ja te znam licno i znam da si ti takva iskrena i dobra dusa.pozz
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: opet isto

Post by sanela »

ponovo pad wrote:,izadjem s vremena na vrjeme sam ili sa sestrom jer sam telefon iskljucio i ne planiram bar jos 4 ili 5 mjeseci da ga palim,ne izlazim niti trazim nekoga od mojih"drugova"koji su navuceni jer znam da im ne mogu pomoci a oni bi me vratili isti dan na hors jer mi se i to desavalo hiljadu puta kao necu ja da budem p...da ih zaobilazim pa samo sebe s..bem i ispadnem i vise nego p...,
Drago mi je pročitati da si bolje. Najbolje bi bilo da baciš staru karticu i kupiš novi broj. Super je što zaobilaziš staro "društvo" i što si sam skontao da to nije znak slabosti, nego želje da živiš jedan novi, drugačiji život! Samo naprijed!
eto nadam se da ste mi svi dobro i zelim vam svima svu srecu ovog svijeta i da Sanela hvala i tebi jos jednom na iskrenosti i podrsci jer ja te znam licno i znam da si ti takva iskrena i dobra dusa.pozz
Hvala na lijepim riječima. :oops: Ja se ne mogu sjetiti ko stoji iza ovog nicka, a da ne bi radoznalost ubila mačku :wink: neću insistirati da saznam. Pošto me znaš, onda znaš da ti zaista želim sve najbolje... Javi se na forum ponekad. Sretno!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: opet isto

Post by davor »

Drzi se drug :thumbsup: .Puno pozdrava
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: opet isto

Post by ponovo pad »

davor wrote:Drzi se drug :thumbsup: .Puno pozdrava
vozdra davore i hvala na podrsci,
dobar sam hvala bogu i sve ide po planu,kuci sam citam,trazim posao apliciram na sve moguce poslove i uporedo trazim da se doskolujem,zavrsio sam inace srednju skolu 4 stepen ali posto njemacka trazi medicinsko osoblje trazim neku skolu gdje cu moci vandredno zavrsiti i to pa da se palim za svabiju jer gore imam sestru koja ce mi pomoci dok se nesnadjem,eto takav mi je sada plan pa ako bog da nadam se da ce i uspjeti.bitno mi je da sam trenutno jako pozitivan i da gledam naprijed i mislim samo na pozitivne stvari..
hvala svima jos jednom pa pisem opet..pozz
ponovo pad
Posts: 23
Joined: Tue Oct 29, 2013 6:32 pm

Re: opet isto

Post by ponovo pad »

pozdrav svima,
samo da se tuspasim i bjezim ..dobro sam hvala bogu nista ne uzimam i extra se osjecam,nadam se da ce ovako ostati tj.radim punom parom na tome..pozdrav veliki jos jednom za sve i svim forumasima katolicke vjeroispovjesti zelim sretan praznik(neka oproste sto je s malim zakasnjenjem)od srca..pozz
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: opet isto

Post by davor »

Pozdrav druze :D Samo naprijed!
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: opet isto

Post by poison »

Moras biti cvrst momchino,jer ne mozes uvek "zaobilaziti"pajdomane,oni kao da padaju sa neba,recimo kod mene,zivim na raskrsnici,s jedne strane su zgrade,a u zgradama :shock: ,i non stop imaju rutu pored mene,ne mogu zabaraniti nekom kuda ce ici,super je sto imas sestru koja te razume i tu ti je kao drustvo podrska i sve na svetu :D ,nego probaj naci angazman negde preko otidji i nemoj se vracati,ja recimo u zadnje vreme pre pocetka bupa,isao sam kod metadonaca,i raznih ludaka,i dok sam na Bup-u,isao sam u razne jazbine,imam ja i drugara koji nisu u tome,i neznaju za moj problem,jer me sramota,i nemogu ici kod nekog svaki dan da budem naporan,tako da sam nekad primoran,da odem u jazbinu,i da par puta stignem bas u vreme kad oni odlepe,digli terapiju,traze se u preponu ,gace dole,talamasa mi kobaja...ja samo sednem u neki ugao i udjem u neki vakum,kao da nisam tu,kad oni izresavaju i popune svoje rupe,oni tek budu svesni posle 10-15min da sam uopste tu.Ja jednostavno mogu da iskuliram,i da nemam rovac kad se zadesim u tim situacijama sigurno jer me drzi Bup,e sad ja sam ja i 100 ljudi,100 cudi,HOCU DA KAZEM KOLIKO GOD IH ZAOBILAZISH NEKI CE DA "PADNE" ispred tebe kao mali vrabac iz gnezda,i samo pozitivno razmisljaj,pokussaj uvek,ali uvek,da budes u drustvu sestre,i odjebi ih na finjaka,ako moze,ako ne icepaj mu vuglu, i rcalaprca,svaka ti cast sto si uopste uspeo da ostanes suv,nabavi psa,kreni u teretanu,i imaces obaveze i od teretane,ako se isprimas zesce
bices onaj stari kao da nisi nikad koristio,ali je vrlo bitno da vezbas nekoliko meseci i primetis napredak na svom telu,bice ti jasno onda sve,msm mnogo mi cudno da si toliko rovit,i da moze da te pomuti,sam pogled na nekog utackanog.Ja sam silom obaveza morao na odeljenje u utorak,uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,koji pakao,od 10.30 do nekih 11.15-30,mi sto cekamo na tim i uzimamo Bup,kao imamo neku pricu,imam jednog malog frenda koji non stop trazi moju mokracu,ako dodje do testa posto se cacka,a njegov Cale ej jbt cale mu je lerdi,jednom sam proveo preko 20min u wc-u pokusavajuci da se izmokrim,i nisam mogao ,i rekoh mu ne vredi necu moci ni za sebe ako zatraze test,zadnji put,pre 3dana u utorak,videh njega i on odmah ej odoh da kupim neku vodu ili kolu,a taj tim se oduzio,nikako da pocne,i mene prozvase,ja udjoh i zavrsih svoje odoh,neznam sta bi , i poenta price da ne palamudim vise je dda moras napraviti neku vrstu imunosti na djankije,i nadji neki vid zabave i posla u isto vreme SPORT SAMO SPORT,promeni sim card,baci staru uzmi novu,zabodi se kuci i samo nastavi kako radis i bice dobro znas i sam ali ti je ptreban boost psihicki,ja sam sam,i nekad sam ceo dan kuci,ti bar imas SESTRU kao ispomoc,drzi se cvrsto,i svaka ti cast,i bice ti nick Ponovo Uspon :P

EDIT: probacu da nadjem motivacioni video o muay thai sampionu sveta,koji je pao na dno,i ponovo se vratio :twisted:
Image
Image






User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: opet isto

Post by poison »

Image
Image






Post Reply