topli pozdrav svima

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Boki jbg
Posts: 4
Joined: Tue Jun 02, 2015 5:02 am

Re: topli pozdrav svima

Post by Boki jbg »

Pozz, vidim da je stara tema ali može nekome valjati, a i ako se neko nađe da mi odg kul... Ja sam imao isti problem kao i ti, doduše još uvjek ga imam: Skino sam se sa pajda 2010, uz pomoć ljekara i neke terapije, antidepresivi itd itd... Uglavnom 4 god budem čist i prošle god negdje od jula počnem bzv da mrljam jebeni subutex (ili suboxon kad subutex ne mogu nabaviti mada mrzim onaj šmek) i to na nos, postepeno skraćivao vrijeme između uzimanja doze (uvjek bi to bila šestina tablete od 8 mg, dakle oko 1,3 mg) ali dozu nisam nikad povećavao... Sad evo ima nekih 80-ak sati otkako sam zadnji put uzeo i ono sjeb mi je bio do pre nekih sat vremena (bol u nogama jeza i tako to) - uglavnom nađem negdje u fioci od kolege kafetin, popijem ga i evo me vilenim ovdje na posao kao da sam se klepio nekom malom dozom suba... Jebeno kul :) ali bojim se da je to možda sad i da sjutra-prekosjutra neće funkcionisat... Dobro, vjerujem da mi je ovaj vrh osjećaj neki placebo ili reakcija psihe na prestanak bolova ali počelo bukvalno par min nakon što sam uzeo kafetin, tako da sam zbunjen. Moram da napomenem da znam o kafetinu i kodeinu sve, pročitah s neta... ali zainteresovalo me ovo gore pomenuto izvlačenje kodeina iz kafetina... ne bi da pijem bez potrebne sastojke a tablete s više kodeina se teško nabavljaju. Nije mi cilj da se nešto radim nekim nenormalnim količinama ali eto kontam da mi sjutra i u narednih par dana može biti frka pa bi smrvio po 2-3 kafetina i to odradio ako bude potrebe i ako je moguće to izvesti... hvala pozzz
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: topli pozdrav svima

Post by sanela »

Boki, jarane, jel ti hoćeš da se skineš sa suba ili bi da se nastaviš drogirati? I to kafetinom :shock:
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: topli pozdrav svima

Post by Hemfri »

Hajd i Ja da nešto napišem kad već spominjete KAFETIN,
naime,zbog prokleto jakih migrena+zubobolja...ja kafetin koristim već,brat bratu oko dve decenije-na žalost,kad god sam imao priliku da negde putujem van zemlje,OBAVEZNI deo putnog prtljaga je bio i kafetin i to u toliko velikim količinama da su me par puta pomerali na aerodromu da me pitaju zašto nosim TOOOLIKO tog nekog leka,"srećom"pa IMAM medicinsku dokumentaciju u kojoj piše da sam probao sve i svašta i da mi sem kafetina ništa ne rešava pomenute bolove,pod JEDAN te ne podnošljive migrene.
Ali ,evo od skora,sam prenuo da ga pijem,jer ne mogu da čitav život zavisim od kafetina,a da ,za one koj nisu upućeni u moj "slučaj",ja sam na supstitucijskom programu održavanja Buprenorfinom (Sub),tako da su moji svakodnevni lekovi činili mix 1-Buprenorfin,2-Bensedin,3-Kafetin,i 4-Zoloft....e sad...PRVO sam pre nekih skoro godinu dana prekinuo sa uzimanjem Zolofta,i mogu da kažem da se MNOGO bolje osećam sad nego li kad sam bio natopljen tim antiDepresivom koji je ,bar u mom slučaju manifestovao VIŠE loših,nus pojava ,neke ste pomenuli,neke ne,,,,ali meni je prestanak korišćenja zolofta mnogo značio-i znači mi i dalje i NIKADA ga više ne bih uzimao,cenim da pravi više štete nego koristi,dalje,Sub,ili u srbiji Buprenorfin,koristim i dalje,ali u mizerno malim dozama i na nekoliko dana a ne svaki dan i puno kao mnogi,kao i ja ranije,ostali su Bensedin i Kafetin,koji sam naglo prekinuo da uzimam istrpeo sam jedan period glavobolja,jedno tri nedelje i polako su te migrene počele da jenjavaju da bi sad potpuno prestale,tako da sad više ne uzimam kafetin,ostao je Bensedin,koj sam isto smanjio dozu koju uzimam,praktično ga pijem po potrebi+nešto malo Buprenorfina-koji opet,da naglasim,ne uzimam zbog bolova i jeza,već ISKLJUČIVO kad osetim "rovca"i da se javlja želja za uzimanjem opijata,ali primećujem da se i ta "potreba+rovac"sve više smanjuju...
Ono što je,bar po MENI,GLAVNO-jeste okolina,podrška i stav okoline u kojoj si,društveni kvalitet života,...pišem ovo jer sam provereno uvideo da je NEPRIKOSNOVENA I MAGIČNA STAVKA za svaki oblik apstiniranja,da si fizički aktivan,da nađeš ljude sa kojima možeš da se zdravo družiš,i naravno,emotivna ispunjenost-kad god sam imao tu emotivnu podršku,razumevanje,nisam imao nikakve rovce ni potrebe za hemijom,naj kraće-drogiranje životom nema zamene,kao ni pravi trenutci koji te čine da se dobro osećaš,tvrdim da ako nEMA nikakve podrške,nema emotivne povezanosti i razumevanja,ako si SAM u svemu,nemaš niti malo mira,oko tebe su samo svađe,konflikti,problemi,nedaće...teeeško da će ti IŠTA pomoći,ma ni ta hemija,koja god ona bila-jer je sve to hemijsko kratkog daha...
Eto,dovoljno sam napisao,pa ko kapira,kapira,srećno i napred u borbu sa hemijskim demonima,ja sam trenutno u OZBILNOM DEFICITU SVIH POMENUTIH STAVKI i na žalost ,itekako se to sve sad odražava na moje "apstiniranje"...da,..posrćem...a toliko želim makar malo samo podrške i razumevanja,čak je i moj lekar iz drajza zamolio moje za to ali nema rezultata...imam jako komplikovane odnose u porodici gde su SVI resursi (kojih je jaako malo)divertovani na moju sestru koja se posvađala sa celim svetom,mužem,poslom-dobila otkaz jer se i tamo stalno svađala i isterivala neke svoje bubice i tripove,i sad kao rezultat,mene ko J...SAM nadničim,šta god mi se ukaže za lekove da imam,a za nešto više,jok,tu sam sad ostao POTPUNO SAAM,i bojim se da neću još dugo imati snage za borbu protiv vetrenjača...stvari postaju uzaludne....izvinjavam se što sam sad ovde o svojoj lošoj situaciji ali ,razumite me,boli me sve to,jer sam taman počeo da dajem rezultate u ostavljanju opijata,i okretanju ka nekom zdravom načinu ponašanja i gledanja na život,gledanja da sam uvek negde angažovan-društveno radno,a zbog sestrinog iživljavanja i krajnje sebičnosti gde do maksimuma zloupotrebljava slabost roditelja ka njoj,na štetu mene,hrana,san,mir...i tako,,,,aj nema veze,biće kaok bude,ima tu i malo neke sudbine,akd nešto neće pa neće a ti se trudiš i trudiš i pokušavaš a ono se ne da pa ne da da jednostavno nemožeš a da se ne zapitaš je li to neki usud kad svi pokušaji se završavaju ne uspehom i kad stvari samo idu iz već lošeg u još gore,,i tako sve jače,više,progresivnije...šta da kažem kad mi je i sam lekar rekao "nek ti je bog u pomoći"....ništa ,ja toliko i neću više o sebi,uostalom ko me j...gledajte VI koji IKAKO IMALO imate prostora da se izvučete-to i radite,i da prihvatate svaki oblik podrške okoline,porodice,ma SVakoga ko vam misli dobro,eto,sve najbolje.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Boki jbg
Posts: 4
Joined: Tue Jun 02, 2015 5:02 am

Re: topli pozdrav svima

Post by Boki jbg »

Mislim da sam jasno napisao šta sam hteo jaranice, u svakom sl našao sam bio ta uputstva koja su mi trebala i koristio to dva puta i sad sam već par dana ok bez ičeg.
Hemfri, znam totalno šta oćeš da kažeš... držim ti palčeve i želim sve najbolje...
gonzo88
Posts: 11
Joined: Tue Jun 09, 2015 3:24 pm

Re: topli pozdrav svima

Post by gonzo88 »

hemfri citam tvoj post i ne mogu da vjerujem da je takva tvoja sestra,obicno su sestre i vise nego dobre prema bratu ta ljubav ne postoji kao ljubav sestre prema bratu,ja imam sestru i zna to a i ko god ima sestru isto kaze.rjetki su slucajvi kao tvoji.zelim samo da ti kazem svaka tebi cast brate i samo naprijed i izletice nesto za tebe ako bog da.samo ti gledaj da ostanes cist od opijata a nesto mora da se desi gdje ces moci da ufatis svoj voz i pobjegnes iz toga jer ocito te to sputava u svemu tj.vraca te na najgore..stos e tice depresije to je nesto najgore sto covjek moze da ima,meni se u zadnje vrjeme vraca depra,dugo sam cist od horsa,depru isto nisam duog imao a nisam nikada ni uzimao neke tablete protiv iste..ne volim jednostavno tablete i akda sams e pucao uzimao sam samo tablete koje su mi skidale krizu tipa metadon,hep i sub,rjetko kad i tramale nisam ih gotivio..zelim ti brate sve najbolje i nadam se da ce uskoro da naleti nesto i da ces moci da pobjegnes iz tog zacaranog kruga jer je zeznuta situacija i vjerujem da ti nije ni malo lako jer najgore sto se moze desiti da se nedaj boze vratis starim porocima a to ti nikako ne zelim..poz i sve najbolje ti zelim
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: topli pozdrav svima

Post by Hemfri »

Boki Jbg i gonzo88 ,...
Hvala Vam na podršci,iako se ne znamo ,verujte da mi to vaše PUNO znači,jer sam SAM u svemu.....ali dok sam na nogama i dok dišem,boriću se,nisam od onih koji samo kukaju nad svojom zlom i teškom sudbinom a samo sede i očekuju da se stvari same od sebe dese-ne,NISAM takav,niti ću biti,znam da mi nema druge sem da ili uspem u toj borbi za dobro ili ću propasti u pokušavanjima,u svakom slučaju,boriću se do poslednjeg atoma snage,pa kako mi se bude dalo!

Još jednom SVIMA ovde Hvala i cenite male stvari koje vas iole oplemenjuju na bilo koji način,cenite život,roditelje,prijatelje,komšije,..gledajte da svakom kome je pomoć potrebna a možete da je date,to i uradite,ima ona čuvena"da bi zlo trijumfovalo-dovoljno je da dobri ljudi ne urade ništa" ....
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
wosa88wosa
Posts: 7
Joined: Tue Jul 16, 2013 6:30 pm

Re: topli pozdrav svima

Post by wosa88wosa »

Tema i dalje zivi,a i ja cim pisem ovo...Naime i dalje muku mucim sa suboxonom...Ne znam sta su stavili u njega ali ovo je surovo koliko dugo traje ziza..Ni sam ne znam koliko meseci,smanjivao sam doze,sada pijem svaki dan po pola cetvrtine osmice 8mg...1 mg dakle..po nekad i manje
Nije jaka kao kod pda,nekako je razvodenjena ali traje,najvise me kolje bol u nogama.oni zmarci,jeza...Jedino sto mi pomaze je trcanje,vutra,plivanje i navece lorazepam i po nekad flormidal..Najgore je ujutru kad se probudim odmah krece ta prokleta jeza,ali prezivecu,kad sam preziveo i pregurao
teze stvari,pobedicu i ovu prokletu zizu..
Pozdrav svima,budite jaki i istrajte u svojim odlukama!!
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: topli pozdrav svima

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Pa skinuo si se 2014. i, nakon cele pređene golgote, ponovo to isto počneš i sad uzimaš više nego tad?

Ja samo ne kapiram taj trenutak u kome odlučiš da ponovo zaređaš sa nečim što u suštini ne gotiviš.

Ja razumem recidiv, rovca, izgubljenu bitku sa sobom, ali za nešto što voliš... ali za "cedevitu" ne razumem. (tvoj izraz)
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: topli pozdrav svima

Post by zeleni »

da, djankiji i recidiv. zaista nestvatljiva situacija. :mrgreen:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: topli pozdrav svima

Post by yasujirozu »

Heroin Rehab 4 YU wrote: Ja samo ne kapiram taj trenutak u kome odlučiš da ponovo zaređaš sa nečim što u suštini ne gotiviš.
pa gotiviš, jebem mu slaninu; GOTIVIŠ DO JAJA, i tu je siže&poenta problema: znaš kak je ZLO, al se ne možeš iskobeljat/preurjedit/preobrazit... jerbo si suviše dugo u svemu tome - poremjetio se, nepopravno, mozak/um...

za vas nekoliko koji ste uspjeli, kapa dole
Post Reply