potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO)

Post by besantesteras »

Hvala Vam na savetima svima...
imam problem što se tiče ponovnog vraćanja na posao...moja doktorka iz drajz mi je napisala ok otpusnu listu i na kraju otpusne liste napisala podvučeno:
SPOSOBAN ZA POSAO
Ja sam posle toga, uredno, uzeo doznake, izašao na lekarsku komisiju pošto je prošlo više od 30 dana bolovanja, koja mi je takođe zaključila bolovanje i napisala sposoban za rad...ali mi sa posla ''direktorka'' poručuje da još (po njenom mišljenju moram da budem na bolovanju), kada sam ja rekao mojoj gl sestri da sam zaključio bolovanje i da sam išao na lekarsku komisiju i da mi u otpusnoj listi sa PIN-a (inače leči me dr Drašković, koja je po meni odličan stručnjak, ali daje samo jednu šansu...baš ono što je meni trebalo) PIŠE SPOSOBAN ZA RAD !!!
p.s. ja sam se javio gl sestri ( radim u zdravstvu ), i ovo mi nije prvo lečenje, jedino lečenje koje sam imao pruženo od strane moje opštine i moje bolnice (u kojoj radim je bilo održavanje metadonom OPM), koje je, posle dva meseca rezltiralo iccterusom i ostalim komplikacijama, pa me je firma poslala u Drajz da me vade iz mrtvih, tj da im ne umrem na poslu :rock: ...
u otpusnoj listi lepo piše na dan prijema pacijent negativan na opijate, što kaže ''direktorka'' nije tačno, jer ruku na srce, radili su mi test u Metadonskom centru u okviru bolnice i bio sam pozitivan na AMP i THC, ali je taj test završio u kanti pred mojim očima...(a za sud je potrebna i zapečaćena krv itd)
dr Silvela Drašković mi je rekla da mi je ovo zadnja šansa, da mi na poslu ništa ne mogu i da idem bespokojno da radim, ako treba i da idem na procenu radne sposobnosti (to prolazim sada sigurno, nešto poput pregleda za vojsku ili jošbolje ko je pokušavao vojnu gimnaziju ili vojnu akademiju da upiše, seća se ovakvog testa :drinkers: ), ali mene zabrinjava ''direktorka'', koja mi je preko šefa i gl sestre poručila da ja, PO NJENOM, ne mogu još da počnem da radim, a ako mi nije jasno ko će mi otvoriti bolovanje (jer sam ja, POBOGU LJUDI !!! :rolleyes: , beogradski osiguranik, a radim u gradu 100km od BG) da dođem kod nje i da će mi sve biti jasno (''pretnja'')...XEEEYYY ljudi :cry: ,
pakuju mi otkaz...
ŠTA DA RADIM?
...OVI IZ DRAJZ MI KAŽU DA SAM KOREKTAN PACIJENT, DA SU RECIDIVI SASTAVNA STVAR OVE BOLESTI, DA JE OVO ZADNJE LEČENJE URODILO PLODOM I PRVI PUT (OD 11-12 OTPUSNIH LISTI) mi piše SPOSOBAN ZA RAD na lisit a i psiholog mi je radio procenu kognitivnih sposobnosti - sve je ok i IQ TEST - 128 (džaba tolika inteligencija kada sam za neke stvari glup ko q...!!!),
ako izuzmem lečenje u Palmotićevoj kod dr Nastasića, kada sam bio klinac i gutao Trodone...
Šta da radim ako mi ona kaže (''direktorka'') : Ti još nisi sposoban za rad! Idi još mesec dana na bolovanje!!!,...
a meni nema ko da mi otvori bolovanje - zaključio sam ga danas na komisiji u BG (NITI ŽELIM DA IDEM NA BOLOVANJE VIŠE, OSEĆAM SE SPOSOBNIM ZA RAD) i spoje mi tri radna dana bez pokrića i otkaz...
Dr Drašković mi je rekla da idem na posao i da mi ništa ne mogu, preko njihovih izveštaja, da eventualno mogu da me pošalju na procenu radne sposobnosti u IZMR?
Usrao sam se? :butthead:
Da li se neko razume u prava i kolektivni ugovor i prava nas pacijenata koji smo radno sposobni i radimo?
Ja sam potpisao poseban ugovor gde piše da ne smem biti nikada pozitivan ''na opijate'' na radnom mestu i da to može izazvati momentalni otkaz bez objašnjenja, ali čak i ako računaju taj zadnji test, pre slanja u Drajz, ja sam bio pozitivan na AMP i THC i oba nisu opijati (to bi ih sjebalo na sudu npr...), test je radjen 09. a ja sam 10. primljen u Drajz i nalaz na opijate - NEGATIVAN
takođe na otp lisiti piše: Nakon prethodne hospitalizacije pacijent primljen na MPO u svojoj ustanovi gde i radi ((napominjem, za taj program nisam imao ni adekvatan uput, jer sam BG osiguranik, BG kaže da ima u BG dosta Metadonskih centara i da ne moram da budem lečen u drugom gradu, znači za to lečenje nisam imao nijedan jedini uput, niti sam igde zaveden u bilo kom kartonu ?! da, da :?:
...nekoliko puta sam bio testiran - sve ok, sem zadnji put,
- kada bi i moja baba videla i rekla : Sinko pa ti na nogama živ umireš?! :vom: )) dalje na otp listi piše: ALI ZBOG ''NEADEKVATNE TERAPIJE I PERZISTIRANJA PSIHIČKIH TEGOBA (tražio sam nekoliko razgovora u MTD centru kod psihijatra, nijednom nisam primljen, nije mi prepisana nikakva th, izuzev MTD...OZBILJNO LJUDI !!!)...dalje piše u otp listi: PACIJENT NIJE ISPOŠTOVAO PROTOKOL LEČENJA TE UPUĆEN PONOVO U NAŠU USTANOVU RADI DALJEG LEČENJA...slede analize i virusološki nalazi: NEGATIVAN NA SVE :finga:
Na kraju otp liste piše: PACIJENT SE OTPUŠTA SA ODELJENJA U STABILIZOVANOM STANJU, SA USPOSTAVLJENOM APSTINENCIJOM I UVEDENIM BUPRENORPHINOM U DOZI 06+04mg KOJI SE UZIMA POD KONTROLOM SARADNIKA U LEČENJU. NEOPHODNE KONTROLE U DISPANZERU NAŠE USTANOVE JEDNOM MESEČNO KADA SE RADE DTK ANALIZE I DAJE RECEPT ZA MESEČNO SLEDOVANJE BUPRENORPHINA UKOLIKO JE NEGATIVAN NALAZ ZA OPIJATE I DRUGE SUPSTANCE
PACIJENT RADNO SPOSOBAN !!!

p.s. molim za savete...ukoliko je NEKO :? online...toliko sam razočaran sada...sve je išlo kako treba i šta ako mi sutra kažu pedala i sudjenje sa firmom?!
P.S. MOGU DA DIGNEM TOLIKI ALARM PO MEDIJIMA JER ZNAM I IMAM SNIMKE ŠTA SE SVE RADI U TOJ BOLNICI (pogotovo u MTD centru, kada, umesto da ''poje'' svoju th oni pune ganove na foru, ZNAM DA JE:
OKO 15% RADNIKA U OVOM MOMENTU POZITIVNO NA NEKU OD PAS, pogotovo ovi duvači i pečurkari, koji nemaju pojma da se THC vezuje za holesterol i da i posle jednog duvanja može ostati i do 25 dana, a posle kontinuiranog uzimanja THC i do dva meseca se može naći u urinu
ZNAČI 15% RADNIKA JE POZITIVNO NA OZBILJNE PAS, tipa THC AMP MDMA (ima čak i dvoje na PCP)
OKO 30 % JE POZITIVNO NA BENZODIJAZEPINE I BARBITURATE
OKO 3% IMA STALNO PRISUTAN ALKOHOL U KRVI, više od 1,5promila
OKO 5% JE NA TCA - TRICIKLIČNI ANTIDEPRESIVI
A OKO 15 % je pozitivno na SSRI ANTIDEPRESIVE...napominjem...svi oni piju to na svoju ruku ili po savetu nekog od kolega, znači niko nema to u redovnoj th niti boluje od F32 F31 i sl...
a pogotovo što sam, sasvim slučajno provalio, gde odlazi MTD, tj velike količine njega ( litarska pakovanja Alkaloid Skoplje :butthead: )...
p.s. ja nisam konfliktna osoba i ne želim da pretim da se sudim :D ...želim samo još jednu šansu i ponizno molim za nju (tako ću i sutra reći ''direktorki'''), mada ona ako je ok raspoložena - sve je ok, ako je nadrkana - izbaciće me napolje iz kanc, reći : Idi na bolovanje, otvaraj - ne znam kako, ne možeš takav da počneš da radiš, pa vidiš kakav si, kako ti se ruke tresu i ostale psih fore...
...inače iz pouzdanih izvora čujem da su jako besni što je ovog puta stala Drajz iza mene i što mi pruža punu podršku i to dr Raičević, dr Drašković, dr Kavarić, dr Sbutega, dr Stanković, dr Plašić i dr Novaković...i da su i zbog toga jako i besni, jer su ovoga puta hteli da mi daju otkaz (verovatno imaju spremnog kandidata sa kupljenom srednjom mecinskom školom..
ah da :idea: ,to sam zaboravio :idea:, sedmoro njih je uhvaćeno da su kupili falsifikovane diplome srednje medicinske škole, i svi rade i dalje, ali kao bolničari, a lik koji im je prodavao DIPLOME i odrađivao sav posao, upravo radi u MTD centru i što bi rekla dr Razumenić: To je belosvetski kriminalac i preprodavac lekova (inače po nacionalnosti : bugarin-makedonac...odatle veza za Alkaloid)
LJudi ja bi najradije da me svi naguze ako treba :butthead: , ni sa kim da se ne zameram i da nastavim da radim, jer ako me udalji sa posla, biće cirkus...imam sreće, pa i moja mama radi u istoj ustanovi i cenjeni je radnik, nema ni jednu fleku u svojoj karijeri,...ni ja nemam nikakvih gluposti sem što sam se drogirao (ne na poslu) i sam odlazio na lečenje kad ne mogu više, apstinirao po 3 ili 6 meseci, dva puta po 2 godine, kada sam kontrolisano pio blokatore i kada sam imao implante...
Šta da radim???
Ima li koga budnog???
p.s. večerašnji razgovor me je dotukao, sve ok, završim sve u jednom danu u BG :axe: , i otpusnu listu, kontrolu, DTK, dom zdravlja, komisiju, zaključivanje bolovanja, davanje ženi potpisa da izvadi klincu pasoš i saglasnost da može da ga vodi u inostranstvo bez mene...
:twisted: da bih stigao na stanicu i video da sam zaboravio celu kesu sa svim dokumentima, otp listom, fotokopijama, potvrdi o bup-u, doznakama, izveštaj komisije, uput za komisiju i NOVČANIK deo grada Žarkovo, da bih u Kneza miloša video da mi nema kese i vraćaj se nazad...
drhtao sam da li ću je naći jer mi je tu i knjižica i LK i sve živo...vratim se i nađem kesu za istim stolom, sve je bilo unutra, osim novca...imao sam oko 15000 dinara za kartu nazad i klopu...ostadoh bez para...moje ne mogu da zovem da im to kažem,...reći će lažeš, potrošio si na drogu, na dugove narkomanske, na kamatare,...
sedeo sam blizu jednog mosta u BG i tonuo u depr... trgoh se,...probah foru, udjem u bus i kažem kondukteru : opeljašili me u BG, čekaće me žena na stanici u mom gradu (mislio sam na bivšu ženu i stvarno sam mislio da će doći) i čovek, tj mladić me primi, stigosmo u moj grad, bivša žena kaže: :oops: Ne dam ti 700 din za kartu, iako zna dih joj ujutru vratio na poslu (i ona radi u toj zdravstvenoj ustanovi... :rolleyes: )...
jako mi je žao što sam izjebao konduktera i odneću mu ujutru pare, tj kada završim na poslu... pomolio sam se Bogu da mi oprosti greh :roll: , ali imam utisak da će me sutra terati maler zbog toga...
samo da nastavim da radim...
da me ne pošalju na bolovanje i sl...,
jer sve sam ostalo sredio, čak u sredu ulazim u svoj stan (kirija) ali moj mir, 40m2 u novoj zgradi, uvučena lamela, u centru grada...za mene vrh,...ima sve što mi treba, komp, LED TV, SANYO projektor, JBL 5.1 komplet zvučnika, A/V recevier, krevet, stočić, fotelje, kuhinju sa trp stolom, kupatilo, pretsoblje sa ugradnim plakarima i špajz i šta će mi više sem ženske ruke...samo da se stabilizujem...
čak sam danas i sa ženom razgovaro lepo i vidim da i dalje oseća nešto prema meni, ali je to mnogo manjeg inteziteta i sve manje i manje, ali bilo nam je jako lepo zajedno, ali po meni je tu kraj sve bliži što nikako ne mogu da prihvatim...
Šta ću ljudi za ujutru??? :shock:
odem pola sata ranije na posao, da svi vide da sam došao na vreme, ne mora baš pola, ali 20 min pre 7, obučem se u ispeglanu belu uniformu, namirišem, i krenem da radim, sve dok šef ne dođe u 8h i kaže mi: Morash da se javis direktorki, ne možeš ti da radiš...
ne bih konflikte, medije, ne bih da se na meni slome kola i sve sam to rekao već šefu, ali oni imaju svoj dogovor, jer znaju: jebaćemo ga sa bolovanjem i uraditi mu nakon 2-3 meseca iznenadni test i ja bi bio pozitivan,...taj posao mi mnogo znači...stalan...u državnoj službi...
Šta da radim?
da verujem ovima iz Drajz?
Da uzimam advokata?
Da molim i preklinjem ( što mi je najodvratnije ) ?
Da pretim za sranja koja ja znam i koja su krupna?
Mediji?
Sindikat?
POMOĆ LJUDI MOJI... :?: :?: :?:
Aleksandar
Posts: 26
Joined: Thu Jun 28, 2012 7:21 pm

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by Aleksandar »

Testerasu, ti ces uvek biti guzena strana. Za kolege, direktorku i okolinu, ti si narkoman. Jos jedna stvar, u ugovoru pise da ce ako budes pozitivan na opijate, popiti otkaz. Leba ti, sta ti mislis da je sub? Moj savet ti je da probas da budes fin, kako bi mozda imao neku sansu. Inace, letis sigurno...
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by edy »

pa kud ces bolje nego da narkoman radi u bolnici..ima svega, jos da hoce da uvedu i drzavni gan ludilooo..

e care ne ide ta kombinacija skupa
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by Vivaldi82 »

pa nije onh jedini narkoman u bolnici ,jbg jesu bas njega provalili dok se ostalih 20 % tajno necim rade ,medicinski sluzbenici su izlozeni pritisku zbgog stalnog kontakta sa drogama pa cesto se desi da neki pokleknu i uzmu ,treba im pruziti pomoc i (ako se pokazu dobri radnici i naravno trude izleciti) treba im dati sansu za ponovnu reintegraciju na posao ,jer ako bi poceli da rade urine svima iznenadno ,otpustili bi cetvrtinu medicinskih sluzbenika ,sto im naravno im ne ide na ruku pa te testove tako ne rade ,nego na koga posumnjaju njega maltretiraju da bude primer za sve ostale...ako imas para uzmi advokata ,ako ne ,nek ti doktor napise certifikat tj potvrdu i s tim otidji direktorki ,aL ja neznam sta ti pise u ugovoru za posao ,precizno ,tako da bez toga ne mogu dati neki precizan praktican savet ..Poznajem druge ljude sa istim tvojim problemom ,i vecinu njih sumnjaju al ih ne diraju posto su na poslu savesni i streght ...zavisi i od rukovodstva bolnice ...
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by edy »

je jedini koji ima 11-12 otpusnih listi, iskreno se cudim da uopce jos i radi???
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by besantesteras »

nebitnan je broj, bitno je da su moji recidivi bili krtakotrajni i da sam ja sam i[ao na le;enje, dobrovoljno, nikada nisam bio ucenjivan i tako to, sem zadnjeg puta,...moji recidivi su bili kratkotrajni, imao sam dve duge apstinencije, nebitno...sada me je po prvi put uzela ozbiljna doktorka kao svog pacijenta, dr Drašković, i kada ona vidi progres i želju u meni (ona se ne može isfolirati), to je tako...sve je išlo ok do juče
ali ako te to čini srećnim druže EDY
uskoro ću da letim jer mi se sprema soška,
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by besantesteras »

Vivaldi82 wrote:pa nije onh jedini narkoman u bolnici ,jbg jesu bas njega provalili dok se ostalih 20 % tajno necim rade ,medicinski sluzbenici su izlozeni pritisku zbgog stalnog kontakta sa drogama pa cesto se desi da neki pokleknu i uzmu ,treba im pruziti pomoc i (ako se pokazu dobri radnici i naravno trude izleciti) treba im dati sansu za ponovnu reintegraciju na posao ,jer ako bi poceli da rade urine svima iznenadno ,otpustili bi cetvrtinu medicinskih sluzbenika ,sto im naravno im ne ide na ruku pa te testove tako ne rade ,nego na koga posumnjaju njega maltretiraju da bude primer za sve ostale...ako imas para uzmi advokata ,ako ne ,nek ti doktor napise certifikat tj potvrdu i s tim otidji direktorki ,aL ja neznam sta ti pise u ugovoru za posao ,precizno ,tako da bez toga ne mogu dati neki precizan praktican savet ..Poznajem druge ljude sa istim tvojim problemom ,i vecinu njih sumnjaju al ih ne diraju posto su na poslu savesni i streght ...zavisi i od rukovodstva bolnice ...
POTPUNO SI U PRAVU I HVALA NA PODRŠCI...
ALI NEĆE SE KOLA SLOMITI NA MENI, sigurno,
IMA TU SVEGA SEM PAS, ali neću o tome...verujem da će direktorka održati reč i da ću biti poslat na procenu radne sposobnosti, pa kako oni kažu, ali mi sve miriše na nameštaljku, ja imam visok socijalni IQ, i kada sam str8 umem da čitam ljude...
slomiće se kola na meni i to je to...
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by besantesteras »

Aleksandar wrote:Testerasu, ti ces uvek biti guzena strana. Za kolege, direktorku i okolinu, ti si narkoman. Jos jedna stvar, u ugovoru pise da ce ako budes pozitivan na opijate, popiti otkaz. Leba ti, sta ti mislis da je sub? Moj savet ti je da probas da budes fin, kako bi mozda imao neku sansu. Inace, letis sigurno...
bio sam fin, ja sam ok lik, nisam kriminogeni narkoman, nemam veze sa kriminalom, NISAM JEDINI U TOJ BOLNICI ( pa šta treba da leti još njih 20 zbog mene? ), neće, ja nisam takav...
imam dogovor da idem na procenu radne sposobnosti, pa šta oni kažu, ali msm kao i ti...
u svakom slučaju hvala ti Aleksandre
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by nepopravljiv »

i ja se cudim da jos radis,vjerovatno ih koci nesto u tom ugovoru za posao pa nemogu da ti dadnu otkaz neko je gore napisao da ces vazada biti guzena strana ja sam osjetio na svojoj kozi.salecace te sa svih strana da te zajebu nesto da dobijes otkaz ljudi su u sustini magarad.bori se kolko mozes i sa cim mozes da te ne isceraju i budi bezobrazan i proracunat do bola jer nema fer igre sa gamadima.jer im neodgovaras takav za njih si narkoman jebe se njima sto si ti cist i oces da budes ok.zajebi ih prvi.i to je tacno ko zna kolko ima ljudi jos sto rade u zdrastvu a da se sibikaju ko zna cim ja ih u moj grad znam 4 funkcjonisu vec duze tako. a do kad?
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by edy »

pa druze pogresno si ti mene svatio..

zasto bi mene cinilo sretnim da ti izgubis pos'o, pa ako nista onda smo svi ovdje braca po patnji jbg

ali samo realno gledam jer radit u medicini, a pritom bit ovisnik je kombinacija koja ne ide, pa 12 puta si se lijecio jbt na zapadu bi ti vjerojatno vec daavno bio zabranjen pristup toj struci, al eto da ne bude da sam ti hasum nek ti je sa srecom :)
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
Post Reply