Bice bolje...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Sizif
Posts: 16
Joined: Sat Apr 20, 2013 12:23 pm

Bice bolje...

Post by Sizif »

Nemam puno vremena da pisem u jednom "dahu", ali ispricacu sto mi se desava u poslednje vrijeme, a onda cu naci vremena i da pisem o pocecima mojih problema.
Vise od 10 godina sam zavisnik, sve je pocelo travom, a zavrsilo se heroinom i bezbrojnim pokusajima ostavljanja i ponovnog vracanja istom zlu.
Prije cetiri godine opoznao sam svoju sadasnju zenu, tada sam radio kao IT menadzer u jednoj velikoj Ruskoj kompaniji, u to vrijeme uzimao sam povremeno, ali kada sam shvatio da je volim prestao sam i bio cist jedno duze vrijeme. Naravno ona o tome nije nista znala (radio sam se uvijek na nos, nikad venski), pa sam se i skinuo dok je ona bila na fakultetu.
Prije tacno godinu dana poceli su planovi za svadbu i renoviranje kuce, a ja sam u medjuvremenu zapoceo samostalan posao takodje u IT struci. Tada je sve pocelo ponovo, ali sada u mnogo jacem tempu. Posla je bilo mnogo, bilo je i novca koji se lako "gubio", a ja sam svakog dana bio odvaljen kao som pod izgovorom velikog umora i mnogo posla. Ovdje moram da napomenem da zivim u relativno malom mjestu gdje su se ljudi relativno rijetko susretali sa heroinskim zavisnicima pa me bas nisu ni provaljivali (ili je to samo moja percepcija), a i ja sam se u tim periodima odvajao od drustva i povlacio u samocu tako da se skoro i nisam vidjao sa standardnom ekipom vec samo sa dilerima. Promjene u mom ponasanju su bile uzasne, svadje konstantne, izlivi bjesa redovna pojava, jednom rjecju postao sam nepodnosliv sebi i svima oko sebe.
Pokusao sam da se skinem SUBOTEX-om sam, naravno cim ga je nestalo vratio sam se na zuto, pa opet SUB pa zuto i tako nekoliko puta, dok se nisam potpuno psihicki polomio i otisao kod specijaliste za narkomaniju u susjednom gradu. Covjek je uspio da me ocisti i stavi na blokatore NALOREX koje sam pio svaki drugi dan po jednu tabletu od 50mg. Prije cetiri sedmice nisam nasao NALOREX na vrijeme i opet sam se navukao na zuto. Uskoro poslije toga sam bio provaljen i opet otisao na proceduru DETOX-a da bih se vratio na NALOREX, medjutim i za vrijeme DETOX-a sam par puta uzeo zuto dok se nije desilo nesto o cemu cu kasnije pisati sto me je trgnulo i dalo novu snagu i zelju da se izvucem. Sada ne uzimam vec 4 dana tesko mi je do bola jer sam u konstanom dodiru sa ljudima van tog svijeta, a dileri sa kojima sam bukvalno odrstao mi bacaju takve rovce da mi mozak pomjeraju, bas juce i prije pola sata dobijam SMS-ove o novoj bomba robi koju ne smijem da propustim itd... Potrudicu se da me boli uvo za poruke i da predjem preko svega toga bar za "zeru" jaci i spremniji da budem cist. Jebiga tesko je, ali trpim i nekako guram...
Pozdrav i do sledeceg pisanja...
Sizif
Posts: 16
Joined: Sat Apr 20, 2013 12:23 pm

Re: Bice bolje...

Post by Sizif »

Jos uvijek nisam posustao, a i dalje me zovu i salju poruke, najgore mi je to sto ne mogu ni da iskljucim telefon ni da bacim karticu jer mi je broj vezan uz posao. Ako neko ima savjet kako da sredim psihu neka napise, inace trenutno pijem Ksalol 0.5 3 puta dnevno i Xeroxat 1/2 tablete ujutro. Cini mi se da Ksalol prlicno pomaze (mislim da je to Xanax), ovaj drugi je antidepresiv (kao Prozak mislim) i treba mu par sedmica da se osjeti poboljsanje.
Sizif
Posts: 16
Joined: Sat Apr 20, 2013 12:23 pm

Re: Bice bolje...

Post by Sizif »

Lomio sam se pola dana, da li da uzmem "jos ovaj put" da se opustim i zaboravim na realnost makar na par sati, pa da jos jednom pocnem zacarani krug iscrtan zutim.
NISAM, na svoju ruku uzeo sam pola tablete NALOREXA. Drzao sam je u ruci par minuta, lomio sam se po ko zna koji put, jer sam po promuklom glasu dilera koji me zvao osjetio da je dobio nesto sto se kod nas vrlo rijetko nalazi, rekao sam sebi neces ovaj put i progutao polovinu tablete.
Sad sam kao OK, znam da sam pod blokadom pa i ne mislim o dopu, jedino me malo vise stomak boli i zari, ali bar nisam uzeo i dobro se osjecam u vezi toga. Sutra ujutro cu popiti drugu polovinu, a u srijedu imam test i vracanje na standardnu terapiju NALOREXOM pod uslovom da budem cist, a mislim da hocu jer ce to biti vec skoro 7. dan da ne uzimam nista, pored toga svako jutro primam DETOX koktel.
Nadam se da ce sve biti kako treba i da cu polako poceti da vracam zivot u svoje ruke.
ves123
Posts: 17
Joined: Sun Apr 07, 2013 5:38 pm

Re: Bice bolje...

Post by ves123 »

ŽELIM TI SVE NAJBOLJE! DRŽI SE I NE POSUSTAJ!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Bice bolje...

Post by nanii »

Počeo si, a to je dobro..................izdrži. Pozdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Bice bolje...

Post by Lujka »

Sizife, jebao si ježa..ne bi da te "ubijam u pojam", ali kako si ti to zamislio da se skineš i da pri tome radiš...
Ma zaboravi, u startu ti to kažem....
Evo me, "totalno čista" 3 mjeseca i 3 dana, raspadam se doslovce, dođe mi da se bacim preko balkona i jednom za sva vremena završim sa svim tim sranjima...umorna sam od dizanja i padanja...umorna sam od svega :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Sizif
Posts: 16
Joined: Sat Apr 20, 2013 12:23 pm

Re: Bice bolje...

Post by Sizif »

Imao sam srecu u nesreci da ovoj zadnji recidiv nije dugo trajao (3-4 sedmice otprilike) i da roba koju sam zavrsavao nije bila ni za K.... (bio sam provaljen onog dana kad sam uzeo nesto dobro i poceo da kljucam za medalju, ali bukvalno za medalju), ali valjda sam toliko puta isao gore-dolje da me i to dobro nagrdilo.
Ovo sto sada radim je da sjedim vecinom za kompom i radim neke baze podataka za ljude koji su ih narucili od prije. Ne da mi nije lako nego se osjecam kao izduvan balon, pa se vise mucim i prevrcem nego sto radim, ali opet i to malo sto uradim u toku dana daje mi neku satisfakciju (kao radna terapija jbg.).
E da i da kazem da sam i danas popio pola NALOREXA pa mi rovac manje radi, ali opet... Razmisljao sam da poduvam joint da me kao malo zablesavi, ali sam ukapirao da mi tek to ne treba i da necu da se drogom skidam sa droge.
Za sada je dobro, napolju je lijep dan, a ja zavidim normalnima sto mogu da uzivaju u njemu onako kako treba, a ne da se pate i znoje, ali jebiga "sam pao sam se ubio" sto kazu. Najvise mi je krivo i baca me u depresiju to sto sam do prije mjesec dana bio potpuno OK, cak sam se i u teretanu vratio i nastavio da treniram i to bogami lijepo, a sada nista od toga.
Pozdrav i hvala na podrsci, zaista mi puno znaci!!!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Bice bolje...

Post by zeleni »

čekaj, majstore, popio si peti dan krize blokator i kao kul si sve ti je ok, sediš za kompom i šljakaš...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Sizif
Posts: 16
Joined: Sat Apr 20, 2013 12:23 pm

Re: Bice bolje...

Post by Sizif »

Daleko od toga da sam cool i daleko od toga da radim, popio sam blokator jer nisam mogao da podnesem rovca, a posto sam bio na DETOX-u racunao sam da cu tako da izbacim crva iz glave i popio sam ga. Naravno da sam imao odmah nuspojave (proliv, znojenje, bol u stomaku, ...), ali nisam znao sta drugo da uradim. Opet kazem zadnji recidiv je trajao relativno kratko i roba je bila nikakva pa samim tim i fizicka kriza nije toliko jaka, koliko me psiha ubija.
Inace da slikovito opisem stanje u kome sam. Lezim u dnevnoj sobi konstantno, a radim i pisem na laptopu jer je to jedino sto mi se radi, uhvatim mozda 30min da uradim nesto za posao i narednih 6 sati sam out, pa opet tako. Svako jutro me voze do susjednog grada da primim DETOX koktel, pa me vracaju kuci na istu poziciju. Forum mi je konstantno upaljen, jer mi mnogo olaksava psihicku krizu.
Kapiram da ti je cudno sto LEZIM sa kompom (u proslom postu sam napisao da sjedim, moja greska, izvinjavam se), ali kompjuteri su moj zivot i bar malo me razonode, a kao sto si i mogao procitati NAPOLJU JE LIJEP DAN a ja sam u j...... kuci i nigdje ne mogu.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Bice bolje...

Post by Lujka »

Kažeš Sizife da je vani lijep dan, a ti nigdje ne možeš :shock:

Ja sa prozora vidim more, ljudi šetaju, 25 celzija je, a ja kao šišmiš zbunkerirana u stanu...i tako već više od 4,5 mjeseci....3 mjeseca sam čista totalno, ali onih 1,5 mjeseci sam smanjivala metadon, 15 dana sam bila na qoteru pilsa, samo da ne tresnem o beton na suvo....

Jedva sam prije par dana očistila jednu prostoriju u stanu, nemam snage da se pomaknem, i dalje smrdim na onaj odvratni Meleril (to sam najvjerojatnije umislila), ali smrdim, ne mogu oprati sa sebe onaj specifični smrad koji dobiješ kada kriziraš, proljev 1,5 mjesec, bubrezi, jetra...ma da ni ne nabrajam, čini mi se da se raspadam...o crvu u glavi nema potrebe da pričam.

Ne bih da ti stvaram frku, ali uzimaj bolovanje ili godišnji...dobro je kod tebe to što ne ulaziš u avanturu zvanu skidanje sam kao što sam ja napravila, ipak ideš doktoru po taj detox coctel, nemoj misliti da to možeš sam, ja mudrica ne vjerujem nikome osim sebi, pa evo me, završila par puta na Hitnoj radi dehidriranja i šetanja bubrega...

Drži se druže po muci, ako ja žena, sama, mogu, a valjda ćeš moći i ti junače...SRETNO!!!
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Post Reply