Bice bolje...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Sizif
Posts: 16
Joined: Sat Apr 20, 2013 12:23 pm

Re: Bice bolje...

Post by Sizif »

Uh Lujka, tebi je teze nego meni. Ako si toliko dugo izgurala, svaki naredni dan ti je kapital za dalje i jedna stepenica ka poboljsanju. Taj odvratni "miris krize" osjecam i ja stalno, mada cesto idem pod vreo tus da me malo trgne. Kada sam prvi put otisao ovom svom doktoru on mi je za bolove u unutrasnjim organima i nemir prepisao BUSCOPAN 3x1, KATENU 3x1 i LIORESAL 3x1\2, a za spavanje TRITICO 1\3 uvece ili vise po potrebi. Ovaj KSALOL koji sad pijem mi malo pomaze, a doktorove rijeci su da XEROXAT pomaze oko crva prilicno-mada ja to bas i nisam osjetio.
U pravu ste svi koji ste rekli da od rada nema nista, nesposoban sam da mislim, a kamoli da uradim nesto kreativno (sve sto sam uspio uraditi za dva dana je 10-tak linija programskog koda i to loseg). Nocas sam zvao klijente i pomjerio rokove pod izgovorom jake stomacne infekcije zbog koje moram biti kuci jedno vrijeme u krevetu i niko nije pravio problem, na srecu.
Pokusavao sam i ja nebrojeno puta da se skinem sam, ali ipak kad te neko profesionalno prati i daje ti savjete malo je lakse i dobro se sjecam sto mi je ovaj doktor prvo rekao "To sto si do sada sam, na svoju ruku, radio to je mili moj trpljenje, ovo sada je lijecenje i to shvati ozbiljno!". Mozda bi bilo dobro da i ti Lujka popricas sa nekim bar da ti da neku blagu terapiju, nista hevy.
Drzi se i ti Lujka, nekako osjecam da si jaka osoba, pa hajde da za koji mjesec zajedno mozemo reci UH JES BILO ZAJEBANO, AL VRIJEDI. Sretno i tebi i ne posustaj niposto!!!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Bice bolje...

Post by nanii »

Ma dajte ljudi, vi sami sebi još goru frku stvarate tim nabijanjem pritiska: Joj jest mi loše, jest mi teško. Mislim naravno da jeste.I ja sam se skidala i sa metadona i sa horsa. Što se tiče heroinske krize, meni nikad nije trajala 7 dana kao što kažu, već po jedno 20-ak do mjesec dana. Bilo je trenutaka ludila, skidanja na suvo kad ne bi spavala po mjesec dana, čini mi se. I uvijek bi mi trebalo jedno 10 dana da mi metadon pokrije ovu heronsku krizu. A zadnji put, kad sam se skinula ono "for good", prvo sam prestala sa horsom pa sa tabletama i onda sam sedmično spuštala po tabletu metadona. I kad sam došla na nulu, bilo je gadno jer dosta dugo traje pa dosadi, ali nakon par sedmica je prošlo. E, sad, vjerovatno se ne može porediti sa nekim ko je godinama bio na metadonu, jer ja sam bila par puta po 6 mjeseci (nekako ga nisam voljela nikako), ali mislim da je sad nakon 3-4 mjeseca vrijeme da se trgneš nekako psihički (@ Lujka) i da natjeraš samu sebe da se nekako izvučeš iz tog stanja u koje si upala (duvanje, stan i drama u tijelu i glavi) i kao da ne možeš da se izvučeš. Ja vjerujem da vutra doprinosi tome što se ne izvlačiš iz toga. Probaj, ako ništa, da se povežeš sa nekim ljudima koji su prošli slično (tipa AN, neko udruženje i sl.). Otiđi na neki sastanak, upoznaj nove ljude koji te mogu razumjeti........to pomaže.
Čini mi se da si upala u nekakvo stanje iz kojeg ti treba nečija pomoć da izađeš...........pokušaj, šta te košta.

drži se i sve najbolje

@ Sizif

Ja ako sam dobro razumjela, ti se skidaš sa horsa nakon što si zaglavio nekih mjesec dana, jel? Pa to ne može da se poredi sa Lujkinim stanjem i ako si odlučio da se skidaš sad i pregurao par dana, ti si na konju. Preguraj još par i gotovo.....mada onda slijedi teži dio - Ostati čist. E što se toga tiče, preporučujem isto što i Lujki: da potražiš neke nove ljude i neke nove priče koje će ti pomoći da uspiješ u tome. Ja radim u jednom udruženju koje se bavi resocijalizacijom bivših ovisnika, i što sam više tu, sve više shvatam koliko je to bitan dio, ako nije i najbitniji.
Ja sam se drogirala neki 14 - 15 godina, počela sam sa nekih 15 ak, i skidala sam se milion puta, više ni sama neznam.....a bila sam dobrooooo ali baš dobro nakačena. I bilo je tih trenutaka kad bi pregurala tu fizičku krizu po bolnicama ili šta ti ja znam.........i onda bi izašla sa sestrom ili nekim ko se ne drogira i situacija otprilike: sjedimo u kafiću, ja se ne drogiram, osobe koje su sa mnom se ne drogiraju........meni se čini da svi gledaju u mene i da je sve što kažem glupo....ja zapravo nemam ni o čemu da pričam sa tim ljudima, jer ja samo znam da je roba dobra kod Ćele, da je Koca šmeker i da je Haris pao...znam i kojim ključem i alatom se može slomiti brava i koliko košta polutka u RS-u.......drugim riječima : osjećam se ko krme u Teheranu......
I šta da radim nego da se vratim a ono što jedino znam, gdje se kako tako osjećam normalno, gdje znam šta da kažem i o čemu da pričam.......
E zato je bitno naći ljude koji te razumiju, koji su prošli isto i koji će ti pomoći da se malo pomalo uključiš u normalu....
pozdrav i sve najbolje
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Bice bolje...

Post by demijan »

Sizif wrote:Jos uvijek nisam posustao, a i dalje me zovu i salju poruke, najgore mi je to sto ne mogu ni da iskljucim telefon ni da bacim karticu jer mi je broj vezan uz posao. Ako neko ima savjet kako da sredim psihu neka napise,.
uhh da to ti je to.super prijatelji koji kao lesinari kruze oko tebe i cekaju da pokazes slabost.cim malo pognes glavu i kleknes tu su da te bace u rupu i zatrpaju...
potrebno je puno vremena da se psiha koliko toliko pocne sredjivati...bez obzira na posao koji trenutno radis moj ti je savet da odes u komunu.Sam tesko.Mnogo tesko.svaka cast svakom ko je sve izgurao sam...
sve najbolje
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Sizif
Posts: 16
Joined: Sat Apr 20, 2013 12:23 pm

Re: Bice bolje...

Post by Sizif »

Hvala puno svima na savjetima, nadam se da vas nisam smorio sa kukanjem ovih par zadnjih postova. Ja sam se vratio na NALOREX, fizicka kriza je skoro pa prosla, jedino me psiha ubija (nista novo).
Konstantno sam kuci i planiram da jos jedno 7 dana nigdje ne izlazim, nadam se da cu u tim danima uspjeti da nadjem volje da opisem svoj zivot i kako je sve za mene pocelo.
Puno pozdrava za sve, do sledeceg pisanja.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Bice bolje...

Post by dina_d »

sve najbolje ...dobar si ..dobro rezonujes i borac si veliki ..plako ..sve ce doci na svoje ..treba vremena ..interesuju me ti blokatori ...jeli dole na balkanu mogu da s ekupe u apoteci i kao oni djeluju ...mislim mozda sam mogla to da nabavim sinu ? unaprijed hvala ...
Sizif
Posts: 16
Joined: Sat Apr 20, 2013 12:23 pm

Re: Bice bolje...

Post by Sizif »

@dina_d
Sto se tice NALOREX blokatora, reci cu ti iz licnog iskustva. Prvo moraju se uzeti tek nakon sto si 7-10 dana cist (ja sam uzeo prije i imao sam bolove u stomaku, znojenje i isao sam na WC cesto tako da to nikome ne preporucujem). Uzimaju se na svaka 2 dana po 1 tableta, djelovanje im je do 72 sata nakon uzimanja, u tom periodu blokiraju receptore tako da ne osjetis rad droge, ja nisam cak ni miris osjecao. Obavezno se uzimaju u prisustvu druge osobe da ne bi doslo do stavljanja pod jezik ili povracanja tablete odmah nakon uzimanja (ja sam to radio, pa sam napravio recidiv). Mogu se naci u apotekama, ali JAKO tesko i za njih ne treba recept, a kostaju oko 45 eura po kutiji od 14 tableta.

Veliki pozdrav za sve na forumu!!!
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Bice bolje...

Post by Lujka »

Sizife, junače, sapatniče...ne daj se...idemo dalje :!:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Bice bolje...

Post by dina_d »

hvala na odgovoru ..znaci mogu se kupiti bez recepta .dobro je da znam u slucaju kad bih trebalao ..malo je lose to sto od njih boli stomak jer mog sina boli stomak extra vise radi bolesti koju ima ..al pak hvala ti i drzi se ...
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Bice bolje...

Post by majka NS »

Sizif wrote:(ja sam uzeo prije i imao sam bolove u stomaku, znojenje i isao sam na WC cesto tako da to nikome ne preporucujem)
dina_d wrote:..znaci mogu se kupiti bez recepta .dobro je da znam u slucaju kad bih trebalao ..malo je lose to sto od njih boli stomak jer mog sina boli stomak extra vise radi bolesti koju ima ..
Od blokatora ne boli stomak ... ... ...
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Bice bolje...

Post by majka NS »

Sizife - pozdrav,
Ovo kako ti radiš skidanje i uzimanje blokatora ... :)
Uzimaš svaki drugi dan po 1 tabletu, pretpostavljam da tako radiš u dogovoru sa dr. ili je to tvoja verzija...
u zavisnosti od dosta toga, može i drugačije. Da li privatno ideš kod nekog dr. ili sada primenjuješ svoje iskustvo od ranije...
Pozdrav, i piši nam kako prolaze dani, pozdravljam tvoju odluku ..., i želim ti da uspeš...
Post Reply