sve sami pokušaji

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sve sami pokušaji

Post by sanela »

Obrati se za pomoc ljudima u stvarnom svijetu. Kontaktiraj nanii s foruma.
nadja96
Posts: 8
Joined: Wed Aug 07, 2013 1:37 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by nadja96 »

Mislim da bismo trebali malo vise da hrabrimo clanove ovog foruma...
Nikad nisam bila u takvoj situaciji..Jedino priblizno tome je kad me mama provali da sam uzela nesto,a ja je ubedjujem da nisam,da sam popila samo jedno pice pa mi je lose,i sve ostane na tome da cu da idem da vadim nalaz krvi...I onda se to zaboravi..Tako da nikada nije bila poptuno sigurna,mozda se i sama plasi da shvati da joj je cerka narkomanka.A i ja sama pozelim da me provali,i onda bi mi sve bilo lakse,jer nema nista gore nego obmanjivati najblize...
Nego da se vratim na tvoju temu..Sama ideja da priznas roditeljima,devojci i prijateljima da uzimas heroin zahteva mnogo hrabrosti...Naravno,na tebi je da odlucis da li ces da se skines sam(da oni ne znaju,pa da se vratis) ili da im sve priznas,i da zajedno predjete preko toga. Mislim da je mnogo bolja ova druga opcija.. Roditelji ce sigurno biti uz tebe,kakvi god da su,to ti garantujem :) Secam se koliko je mom drugu trebalo hrabrosti da prizna majci da je na koksu,pa je to uradio..Njegova mama se sokirala,nije mogla da veruje,vristala je,nije joj bilo dobro...I znas sta je uradila? Poslala je sina na lecenje u London. Vratio se posle godinu dana. Cist je vec 4 godine,ima predivnu zenu i dobio je sina nedavno :) Dakle,mozes da ocekujes bilo kakvu reakciju svojih roditelja,ali oni ce dati sve za tebe,i uz njih ces lakse sve to da prebrodis. Osim toga zar se osecas gore dok si pred njima ''uzoran'' sin, a ustvari vodis dvostruki zivot? Bolje je da izdrzis njihovu reakciju,nego da ih obmanjujes.
Sto se tice tvoje devojke,ako te voli ostace uz tebe kad ti je najgore,i to ti isto garantujem. A,ako ne ostane,barem ces shvatiti da te nije vredna.Sve se desava sa razlogom,i svako lose ima svoje dobro.
Prijatelji,pravi prijatelji ce biti uz tebe,i oni ti mogu cak najvise pomoci da prestanes sa tim. Neverovatno je koliko necija podrska i hrabrenje moze da nam pomogne,videces..
Nadam se da sam te barem malo oraspolozila,i da ces da doneses pravu odluku,a na tom si putu. Samo ne razmisljaj unapred,sve ce biti kako treba..tvoje zdravlje je u ovoj situaciji najbitnije,i nemoj da ga zrtvujes zbog manje bitnih stvari. Pisi nam kako stoje stvari.Ne postoji problem koji ne mozes da resis ;)
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: sve sami pokušaji

Post by nenormalan-a-lud »

da li je moguce da je nadja 96to god,tako mlada a vec na ovom forumu,kuda ide danasnja omladina cccc
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: sve sami pokušaji

Post by nepopravljiv »

omladino,omladino nema djeca se uce od malena grana se savija dok je mlada to jest trava se savija, :D :D :D
nadja96
Posts: 8
Joined: Wed Aug 07, 2013 1:37 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by nadja96 »

nenormalan-a-lud wrote:da li je moguce da je nadja 96to god,tako mlada a vec na ovom forumu,kuda ide danasnja omladina cccc
Haos,e paa Nadja je pocela sa brzim hodom,zdravom ishranom,i ne uzima nista ;) vec 7 dana
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: sve sami pokušaji

Post by nenormalan-a-lud »

7 dana cak,u jbte svaka cast,koliki str8,ne znam kako si uspela,uzasno ti zavidim :)
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
PunimPlućima
Posts: 9
Joined: Thu Aug 08, 2013 10:41 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by PunimPlućima »

7 dana Je Početak. Ali bitan. Samo guraj u pozitivnim pravcima.
wtf
Posts: 7
Joined: Mon Mar 18, 2013 12:42 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by wtf »

vidim da ima ovdje dosta tekstova i o terapijskim zajednicama, razna iskustva, price, al tesko mi da iscitam sve pa da dodjem do odgovora na neka pitanja koja me zanimaju.. pa da hipoteticki postavim situaciju: odlucim narednu sedmicu uci u program neke TZ.. koju izabrati (iz sarajeva sam)? odakle poceti? kome se obratiti prvo? znam ja nesto otprilike, al situacije neke gdje se ceka neki red, termin, itd.. sta ja znam hocu li biti motivisan za dva mjeseca kad me kaci neki termin? ako sam motivisan sad i zelim sad to koji je najkraci put, koja TZ i kome se obratiti?! s tim da bih volio i neku pomoc za detox, malo mi crnjak na suho da me obradjuju... zvuci kao da postavljam uvjete, al nikome se ne dopada ideja skidacine na suho.. izuzev ako bas nije nuzno da bude tako...

druga opcija, jel ima neka privatna klinika u sarajevu ili blizu sarajeva? znam da je nekad bila la vita, al toga vise nema..

trece pitanje, koliko love treba izborajat za Ruse u Bgd? Oni se hvale velikim procentom uspjesnosti, nesto sam malo gledao na youtube kanalima, al cijena se bas nigdje ne pominje..

ne osjecam se dobro, grize me savjest, razmisljam mnogo, bojim se da cu sebi da naudim (vec sam sebi naudio) ako ne napravim krupan korak naprijed? jel to uobicajen osjecaj kod narkomana ili samo ja imam neke grize savjesti i samoubilacke misli ponekad? ako i drugim nije tako kao meni, onda mogu da zakljucim da imam puno veci problem od narkomanije.. nekad umjesto da kljucam, spavam, odmaram i "uzivam", ja se bacim u misli jel moralo to tako, kako ispravit, jel smrt mozda izlaz (malo kukavicki, al tako nekad razmisljam).. a s druge strane onda procitam, bas na ovom forumu, da ima ljudi koji su uspjeli, da su cisti, da su izljeceni / zaljeceni, da im je zivot poboljsan, pa vidim da izlaz negdje postoji, samo ga treba naci..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sve sami pokušaji

Post by sanela »

A da odeš na detox u Zavod za narkomaniju na Koševu prvo?
wtf
Posts: 7
Joined: Mon Mar 18, 2013 12:42 pm

Re: sve sami pokušaji

Post by wtf »

sanela wrote:A da odeš na detox u Zavod za narkomaniju na Koševu prvo?


i koliko dugo traje detox, jel 21 dan kao sto sam ja cuo? mada nebitno, dan dva gore dole.. kljuccno pitanje je:< sta poslije detoxa>..... ponovo kuci i u istu sredinu, sa istim drrugovima, ili eventualno rade supstituciju sa subom illi flasterima morfijuma.. ako je detox samo skidanje bez cilja, tesko da moze na dobro izaci
, bar sto se tice iskustva drugih ljudi, pa cak i onog sto sam citao na ovom forrumu, forrumima iz susjeddnih drzava... strahujem izlaska iz bolnice, strahujem da necu biti fino raspolozen, spavati fino i onda poseegnuti za bar pola dana odmora... i sve iz pocetka... uglavnom znam za mnogo ljudi koji su bli na detoxu i koji nisu dugo poslijee detoxa ostali cisti.... a ja zelim da ostanem cist, zauvijek... bez obzira na sredstva kojima doci do ciljja...
Post Reply