"Fatajte sevapa"

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

pomanit'o oroz
Posts: 2
Joined: Tue Mar 12, 2013 3:42 am

"Fatajte sevapa"

Post by pomanit'o oroz »

Poštovani,
Na nesreću svih a pogotovo sebe, tražio bih od vas koji ovo čitate ukoliko možete, udjelite koji savjet, adolescentu od 17 ljeta, iz bosanskog raja za poroke. Poslije čitanja par potresnih ispovjesti roditelja na forumu, te igre slučaja u prethodnom periodu svoga života, što se škole tiče, roditelja ili društva, zahtjevao bih od vas par kvalitetnih savjeta za SKIDANJE OD VUTRE.
Uvod u svoj "nesrećni splet situacija", ja bi počeo ovako...
Prvu džoju sam zapalio kad sam im'o 13 i po, u prvih godinu i po nisam bio "redovan", srećom rijetko kad bi mi se potrefilo da imam tu "privilegiju". Nekad u 15-oj, nit znam kad, nit znam što, al desilo se nešto što je kod mene i mojih par havera probilo led, ka redovnoj konzumaciji trave. Pušenja su postajala sve češća, krug pušača se širio a mi ko grupica smo se izolirali, kol'ko tol'ko... Nakon nekog vremena "upali" smo kod starijih travara u ekipicu, većina njih je bila odana i drugim drogama.
Kako je vrijeme prolazilo, mi smo postajali sve "profesionalniji" travari, mnogi su uključujući i mene probali i nešto jače srećom u nesreći nije se nastavilo.. il' se bar još za neke ne zna. "Zajebancija" je s' vremenom počela postajati lijepa i prijatna navika, počeo sam uviđati da je fazon koji furam "niđe veze" al' ništa se značajno nije desilo osim što mi je navika postala neprijatna, al' recimo opsesivna. Dešavalo mi se u zadnjih par mjeseci i to vrlo često da ne mogu noćima zaspat bez džoje, da konstantno bogaram i da sam neurotičan, sve mi smeta, i tako na tu temu.. i naravno, moram "završit cenku" pod svaku cijenu.
Što se i podrazumjeva došlo je do promjene ponašanja, normalniji sam bio prije, i sad što tražim od nekog ko je proš'o kroz sličan problem, to jeste da mi olakša, i recimo da mi da uputsva za stvaranje novih navika umjesto ove, preporuka kako se lakše distancirati od biljke, karaktnerna sam osoba pravo inače, al' ne da mi đavo mira s' ovim. Depresivan sam u zadnje vrijeme veoma često, postajem profesionalan teoretičar zavjere, čak mi se znalo desit, taj "trip", trnu mi prsti na nogama, imam "šokove" (doduše to je odavno) - ono ko kad si pjan i leg'o si da spavas pa te "zabacuje" unazad, samo prijatnije :Đ.. i ono najgore, tripujem se da imam kontrolu nad očima totalnu, dok za ostatak tijela ne mogu garantovat, e baš to, ne mogu garantovat buduće "poteze" ostatka tijela, a nekad mi i stvari izgledaju kao da brže prolaze ili obrnuto. Skeptičan sam u svakoj mogućoj situaciji, i sve bi ovo trebalo bit normalno, da meni nije 17 godina, da ne živim u Bosni i da mi ne stavljaju drogu u travu.
Ukoliko ne možete "pomoć" nemojte ni odmoć... Dosta mi je više ovog đubreta, pamtim ko ribica a da ne pominjem ostale "tripove", ne mogu više 'vako a sam se jednostavno ne znam snać jer sam nekako zbunjen, zato fatajte sevapa, spriječite narkomana da to postane.
Pozdrav i sve najbolje!!
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Re: "Fatajte sevapa"

Post by LuLu »

<pamtim ko ribica> hahahah scena. Pa ako zelis prestat onda moras na suho. Ja jos nisam cula da je neko zbog vutre isao u detox. Ja sam pusila isto tako od 14 godine i onda mi jednog dana sine u glavu da ja ustvari ne volim taj trip vutre. I onda sam odlucila da prestanem. Bilo je tesko prvu nedelju dana, sto se navike tice, ono iz navike bih rado bila povukla dim dva, tek toliko, jer mi i sestra i decko jos uvijek puse vutru dnevno. Tako da sam ja stalno u dodiru sa vutrom ali eto od tog dana nisam vise dotakla. I nisam imala neke crnjake fizicke, jedino to sto ti kazem, navika .... Al vutra je za mene bila najmanji problem, elem...
Tako da imam osjecaj, kad ti sine iz dupeta u glavu da hoces da prestanes bice ti lako, a do tad, uzivaj... sta da ti kazem. Ne moze tebe niko da nagovori na ono sto ti neces!! Kuzis?! Mora sve to doci od tebe. Prvi da ce biti uzas, a poslije toga je lako.

Sa srecom
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: "Fatajte sevapa"

Post by Lujka »

Orozu, drago dijete, od srca ti želim da ti je ovo najveća frka po potanju "skidanja" u životu, a kada se otkačiš, NIKADA nemoj probati nešto žešće, jer ako tebi vutra ovo radi, ti ziher ne bi preživio pravu apstinencijsku krizu.
Zaboravi ovu fazu u životu i samo naprijed, cijeli život je još pred tobom :)
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: "Fatajte sevapa"

Post by preispitivac »

Ja sam lepo govorio da ove nove trave nisu sto su bile pre i da ce se pojavljivati sve vise klinaca koji zajebano voze travu, to jest, ne ide im. A tesko i prestati. Doduse, cela filozofija je da ne pusis, koliko je god to banalno kad se tako kaze, ali sve anksioznosti i neuroze od vutre su trip, nastavak tripa, ludji covek kad je strejt nego kad je naduvan.

Ti Oroze me bukvalno shvati. Moras da radis nesto drugo da ispunis dan, i kad prodje prva dva tri, smorices se kao dupe. Neces znati gde ces, sta ces, i tad je vazno da radis nesto na silu. Idi trci, idi na fudbal, basket, radi sklekove, igraj igrice, ili nesto slicno. Jebes mi mater, bolje da pletes sa babom nego da ne radis nista. Nemoj zvati istu ekipu da visite, skloni se malo, neko vreme 15-20 dana, jer cete se lako prevariti, neko ce da baci crva i onda gotovo, crv postane jebeni zmaj i dovidjenja. Anksioznost te iscepa tad, ali ako to ne izdrzis, onda nisi za prestajanje jos, jer imas u glavi problem sa prestajanjem.
Da ti pocrtam, ako sedis i hvatas zjala i cekas da ti dani prodju, varices konstantno. Ja sam prosao sve te tvoje fore puta 50, i tacno znam o cemu ti pricas, a znam i sta ti ja pricam. Pitanje da li te mrzi ili te ne mrzi. Nije do trave, do tebe je. Simple as that.
Jurim rep
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: "Fatajte sevapa"

Post by Param-parcad »

Reče preispitivač i zapali bong :lol:
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: "Fatajte sevapa"

Post by preispitivac »

Istina, ali opet nisam nista pogresno rekao. Doduse nem' bong :lol:
Jurim rep
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: "Fatajte sevapa"

Post by Lujka »

Pa luda sam ko kupus, još da se ostavim i biljke, vozila bi bicikl cijeli dan i noć, skaču mi udovi nekontrolirano na sve strane, biljka smiruje...ali to je moje mišljenje, ja nikada nisam vutru ni smatrala nekom frkom, ali ponavljam, to je moje mišljenje :shock:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: "Fatajte sevapa"

Post by preispitivac »

Nije frka popusiti dzoint, frka je kad provalis da radis samo to, godinama. A nije tesko naci se u toj situaciji, ako volis da planes
Jurim rep
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: "Fatajte sevapa"

Post by Param-parcad »

Ni ja nisam smatrao vutru kao neku drogu sve dok nisam i nju ukinuo pre mesec i po dana...Ladno nisam mogao da se sastavim,spavam dobro,pritisak mi je skočio...Pomislio sam da zaglupeo,što nije daleko od istine al' hajde sad...Šta je tu je.Tek sad shvatam u kojoj sam izmaglici i bezvoljnosti živeo.
Naravno da mi se moralo desiti nešto prosvetljujuće da bih je prestao koristiti,neki haos,da ne ispadne da sam karakterom i voljom svojom to uradio ali o tome nekom drugom prilikom.Enivej,otkako ne pušim i ne pijem,tj,otkad sam potpuno suv,mogu da kažem da sam čist samo mesec i po dana...Tek sad vidim,gde sam,ko sam i šta sam(ovo zadnje je zvučalo kao Radašin iz selo gori a baba češlja piz...)
Da skratim,u poslednjih par dana se osećam fenomenalno,slažu mi se kockice,raste koncentrejšn i konačno imam volje za bilo šta..Mada vežbanje volje se mora nastaviti.
Zaključak:trava jeste droga nimalo laka,preispitivač je u pravu,to što ga malo tu i tamo zavučem je da mi ne bidne dosadno.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: "Fatajte sevapa"

Post by bojanol »

Pa kako nije droga, na travi otkidam na Bolji život :-D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5rTq_UFwJig[/youtube]
Post Reply