Doktorite vo Makedonija! Zaostanati !

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
LordCalipso
Posts: 16
Joined: Fri Nov 20, 2009 6:33 pm

Doktorite vo Makedonija! Zaostanati !

Post by LordCalipso »

Se trgam od Heroin, zemav na svoja raka eden kup Heptanon sto go nabaviv na crno za da si gi smiruvam krizite.Pobarav mislenje na ovoj forum kako da go koristam i mi kazavte najdobro e da se konsultiram so strucno lice.Poslusav otidov prvo kaj mojot maticen lekar na kogo koga mu kazav se zbrka ne znaese sto da odgovori tuku taka me ostavi i vednas mi dade upat vo Metadonski Centar ejj covece ne me ni doslusa da mu do objasnam deka ne sakam da se lecam so Heptanon tuku mi objasni deka heroinot bil teska bolest i deka zivotot mi e vo rizik.Me prati kaj eden psihijatar koj mi prepisa Helex za da ne sum pagjal vo depresija i toj pod itno mi rece da pocnam da koristam Heptanon! Ejjj covece ne sum do tolku otiden imam samo 23god i dozata mi e 0.5g dnevno nikogas so igla ne sum koristel nema vrska isto sranje e.Poima nemam sto da pravam ne se prijavuvam na Metadonska terapija za ziva glava,komuna edna ima vo Makedonija kako sto treba NARCONON ali e premnogu skapa.Ne znam kade ke mozam da se trgnam od ova cudo pod itno mi e potreben nekoj dobar psihijatar od Makedonija ili pak Srbija ? Se nadevam deka ke mi pomognete.
Post Reply