Resio sam da batalim

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Micko82
Posts: 5
Joined: Wed Dec 05, 2012 10:10 am

Re: Resio sam da batalim

Post by Micko82 »

U pravu je kolega. Dok god budem imao gde da nabavim mene ce da vuce da odem. Pre neki mesec nije imalo mesec dana pa sam pregurao krizu mnogo lakse jer znam da nema pa i da ocu NEMA, mada sam na par dana proveravao dal ima. Ovako kad je samo do mene cepam se na delove. A sta ce mi doktor? Fizicku krizu sam skoro pregurao. Preksinoc sam zveknuo 50mg Diazepama. Spavao sam ko zaklan.(ostao od pokojne bake, :D taman ima rok vaznosti do ove godine) Danas sam ok, al crv me rovari strashno!!! Ne znam ni sto se vama zalim al mi je nekako lakse.
Una87
Posts: 23
Joined: Wed Dec 05, 2012 10:27 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by Una87 »

Dr ti upravo i treba zbog psihicke krize odnosno "crva" i ne samo dr nego multidisciplinarni tim strucnjaka kojeg kod ovakve bolesti cine: psihijatar,psiholog,socijalni radnik,medicinski tehnicar i radni terapeut.Naravno uz to je neizostavna tvoja jaka volja i bezrezervna podrska porodice.
Una87
Posts: 23
Joined: Wed Dec 05, 2012 10:27 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by Una87 »

I jos nesto,samo ti pisi, olaksaj dusu,a vidjeces jos kad ubrzo krene replika i drvena filosofija ima da ti bude cak i zanimljivo koliko je smijesno.Pozdravljam te!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by nanii »

Joj Una čuj multidisciplinirani tim doktora.............vidiš meni takav tim nikad nije uspjeo pomoći a čak ni većini ljudi koje poznajem...........ko zna možda mu baš neko sa ovog foruma pomogne.........neznam odakle ti takvi naredbodavni isključivi prijedlozi............
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Una87
Posts: 23
Joined: Wed Dec 05, 2012 10:27 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by Una87 »

Joj Nani nije multidisciplinarni tim doktora nego strucnjaka!Ako si ti mjerodavna i reper za zalijeciti bolest zavisnosti i ako ti kao sto kazes, za to nije trebala pomoc dr,onda unovci svoje znanje i umijece primjenjujci vlastita iskstva,cuda ces da napravis.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by nanii »

Pravo da ti kažem Una, nisam ti nešto za unovčavanje niti tvrdim da sam mjerodavna i reper za liječenje bolesti zavisnosti za razliku od tebe koja si se pojavila kao jedina Bogom dana sa ispravnim savjetom o traženju multidiscipliniranog tima doktora uh pardon stručnjaka( skup izraz, ovaj ti barem stoju vrijedi ) koji je meni blago rečeno smiješan.......čuj multidisciplinirani tim stručnjaka.........pa gdje si ti bila do sad.......+ što ni neznam gdje pronaći takavslaboefektnimultidiscipliniranitimdoktora ups pardon stručnjaka, (opet ja tz tz tz stvarnoooooooooooooo) bez izletanja nekekvalitetneuzaludnopotrošene sume. By the way da nisi ti član tog nekog multidiscipliniranog tima doktora............(jooooooooooooooooojjjjjjjjj stručnjaka nanii, stručnjaka) iz ove klinike dr.Vorobjev ili tako nešto?
a ti Mićko samo piši kad ti Una kaže al bjež' po tim doktora prvo...........stručnjaka mislim
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Una87
Posts: 23
Joined: Wed Dec 05, 2012 10:27 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by Una87 »

Micko,druze sta ti rekoh,sega i sala,supljak do supljaka.E moja Nanii nije ni tebi lako...
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by nanii »

A ne vala, biće da mi treba neki multidisciplinirani tim stručnjaka..............
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by nanii »

Ali evo da ne bude da samo šupljiram (sorry Sanela).........Mićko, koliko će kriza trajati, neznam, čula sam od nekih ljudi da zna biti gora čak i od heroinske mada nimalo ne vjerujem u to.........u svemu tome možeš da napraviš tri stvari:
1. da pokušaš da se skineš sam ako vjeruješ da možeš.......ima i takvih ljudi
2. da potražiš pomoć stručnjaka (tim ili ne, neznam da ga je baš lako pronaći ali savjet možda i nije toliko loš ako zanemarimo omalovažavanje ostalih postova i ljudi)
3. ako ništa od gore navedenog ne uspije najpametnije ti je da odeš u komunu. žrtvuješ malo vremena i truda za rad na sebi i potencijalno bolju budućnost (svaka je bolja od zavisničke). Inače mislim da je to najbolje rješenje ali teško da se neko odluči na ovaj korak ukoliko više puta nije pokušao sa prva dva.
Valjalo bi ti potražiti neku pomoć od ljudi koji su prošli kroz slične stvari i pri tome imaju razumijevanje i iskustvo koje ti može pomoći pri tome mislim na neka udruženja tipa anonimni narkomani i sl. tu možeš naći i neke nove prijatelje i podršku i to možeš napraviti svejedno prije ili poslije bilo kojeg koraka ka izlječenju za koji se odlučiš.
Mada 90% svega je do tebe.
Pozdrav............i bori se
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Resio sam da batalim

Post by zeleni »

Una87 wrote:sega i sala,supljak do supljaka
jeste, una, šuplji smo, ne znamo gde smo šuplji :P
samo, otkud ti onda ovde s nama?
aj polako, niko te ne napada
rekoh ti ja, opušti se


p.s.
pozz, nani, družeee
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply