Resio sam da batalim

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Resio sam da batalim

Post by zeleni »

onda, šta bi s tvojom kratkom pričom o iskustvima vezanim za narkomaniju?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by nanii »

Una87 wrote:E ovako,htjedoh pisati o svojim iskustvima kroz prizmu nekakvog znanja koje stekoh kroz nekakve skole jer ja jesam dio tima i radim sa ljudima koji imaju problem sa zavisnoscu
Pa što odmah ne reče............
velkam tu forum :D
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Una87
Posts: 23
Joined: Wed Dec 05, 2012 10:27 pm

Re: Resio sam da batalim

Post by Una87 »

Hvala Nanii!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Resio sam da batalim

Post by sanela »

Una87 wrote:E ovako,htjedoh pisati o svojim iskustvima kroz prizmu nekakvog znanja koje stekoh kroz nekakve skole jer ja jesam dio tima i radim sa ljudima koji imaju problem sa zavisnoscu.Medjutim kako vidim puno mi je bolje da se povucem kako ne bih bila okarakterisana kao kreten i sl.Naucila sam da nista ne moze i ne treba posto- poto.Svima od srca zelim sve najbolje,nedajte se,cuvajte se,branite se , borite se da uspijete i istrajete u toj borbi koja traje cijeli zivot.Ja cu citati postove,ponekad nesto mozda i prokomentarisati,ali bilo sta savjetovati, to vise ne.Ukoliko neko ima bilo kakvo pitanje neka pise na pp.Pozdrav
Zdravo @Una87, dobrodošla na forum. Pretpostavljam da si čitala forum prije nego što si se registrovala i počela pisati, ali bez obzira na to, ja ću ti reći da sam i ja dio multidisciplinarnog tima i radim u komuni više od pet godina. Razumijem tvoju potrebu da uputiš ljude i da im ukažeš na greške koje prave u nošenju sa svojim problemom ovisnosti. Ja sam socijalna radnica po struci.
Međutim, ako radiš s ovisnicima (ili si u procesu edukacije za takav rad) trebala bi znati da se uvijek prvo trebaš predstaviti, uspostaviti kontakt i stvoriti povjerenje prije nego što počneš sa bilo kakvim upućivanjem. Znam da je ovo forum i sve je malo drugačije nego in the real life, ali ipak ima neki Etiquette koji bi se trebao poštovati. U protivnom se desi ovo što se tebi desilo. Ljudi te dočekaju "na nož". Ti si ovdje novi kolačić. Neće te niko ni pokušati shvatiti prije nego što se predstaviš...

Predlažem ti da otvoriš svoju temu i ispričaš svoj put do dolaska na forum...

I vjeruj, da sam i ja osjetila bahatost u tvojim postovima, iako, vjerujem da su pisani iz najbolje namjere...
Lijep pozdrav i nadam se da ćemo se ubuduće više posvetiti Mićku na ovoj temi.

@Mićko, brate, nemoj se zavaravati da ćeš se moći vikendaški gudrirati... To je najveća obmana svakog ovisnika. Kakogod, piši nam šta se dešava i kako ide...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Resio sam da batalim

Post by zeleni »

sanela wrote: i ja dio multidisciplinarnog tima
i mi smo deo multidisciplinarnog tima - ima duvača, ima pucača, ima žvakača tableta... :-D

nego una, čekamo tvoj storiiii
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Djomlanija
Posts: 84
Joined: Mon Jan 04, 2010 1:45 am

Re: Resio sam da batalim

Post by Djomlanija »

...sta bi camile kako ide?
Micko82
Posts: 5
Joined: Wed Dec 05, 2012 10:10 am

Re: Resio sam da batalim

Post by Micko82 »

Mrka kapa! Cepam ponovo. Iskopao sam neki morfijum za pice. Moze li on da mi posluzi cisto da se liznem sa 10mg pred spavanje kad danas ponovo prekinem da uzimam trodone. Da ne bi imao besanu noc, posto Diazepami slabo probijaju krizu, ili mu na isto dodje kao kad bi uzeo Trodon?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Resio sam da batalim

Post by sanela »

Il se liječiš il se drogiraš. Odluči šta ćeš. Nema između.
User avatar
Djomlanija
Posts: 84
Joined: Mon Jan 04, 2010 1:45 am

Re: Resio sam da batalim

Post by Djomlanija »

imas varijantu da se drogiras heroinom a lecis se trodonima,sta znam ti vidi sta ti odgovara,a kakav ti je to morfijum za pice aj? Jel bolji od djonova :?:
Post Reply