pitanje o heroinu

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: pitanje o heroinu

Post by ziki »

Ti vredjas sopstvenu intelegenciju i to javno...pricas o heroinu kao o maloj avanturici koju bi htela da probas.
Pazi samo da ti to nebude i prvi poslednji put da ga probas posto heroin zna da ubije, a ako ne bude ni prvi ni poslednji onda znaci da ces da se navuces i upropastis se za ceo zivot.
A svojim razmisljanjem stvarno naginjes da postanes potencijalni heroinski zavisnik.
...
User avatar
hiperaktivnasanjarka
Posts: 7
Joined: Wed Oct 24, 2012 12:34 pm

Re: pitanje o heroinu

Post by hiperaktivnasanjarka »

Iluzija O Istini wrote:nIsam ni mislila da se neće naći i onih koji će biti uvjereni da "vrijeđam njihov karakter", e da bih uzdigla sebe. :?
da je tako, ne bih ni došla ovdje at first place. samo su me zanimala mišljenja neutralnih ljudi koje ne poznajem i koji ne poznaju mene, budući da ljudi s kojima sam osobno o tome imala prilike razgovarati ne vide mnogo toga lošeg u tome da zadovoljim svoju znatiželju. na droge nekako gledam kao na svoj hobi, koliko god to komično zvučalo.

sad, potpuno sam svjesna rizika koji prvi šut donosi. a onda opet, samim time što sam postavila ovo pitanje, možda sama sebi sugeriram da mi to ipak nije potrebno. inače vjerojatno bih, glavom bez obzira.

anyway, hvala :)
Možda sam bila malo preiskrena u komentaru na tvoj post ..(smajl što se češe )
Ajd ako ti nije problem napiši ,šta očekuješ od tog osjećaja kad probaš ? sve vodi znatiželja,ali šta ti misliš kako će to izgledat??
I da ,ja izrađujem nakit za bor pa ako ti je do hobija :-D ,šala mala
Negrickaj kao miš dane....
Iluzija O Istini
Posts: 3
Joined: Tue Oct 23, 2012 9:28 pm

Re: pitanje o heroinu

Post by Iluzija O Istini »

Netko je pitao, imam 23 godine.
Inače studiram, skoro sam pri kraju faksa i iz Zg sam.
Također, kao što je netko pronicljivo primijetio, svjesna sam toga da očito imam u sebi crtu potencijalnog ovisnika, u kojoj god sferi života se radilo, iako se to nikad nije realiziralo kako je moglo. Tipa, čak ni cigarete ni kava mi nisu neophodne u životu. Jedino što imam tu "manu", ajmo tako reć, a to je nevjerojatna znatiželja i hedonizam..

Što očekujem od prvog/posljednjeg šuta? Pa, vjerojatno ono što i svi - barem koliko o tome znam iz priča iz prve ruke, knjiga, medija općenito...

Kako sam već napomenula u početku, dosta toga sam probala (većinu toga samo jednom ili dvaput, čista znatiželja), i nekako sam s vremenom došla i na pomisao o h-u. Dugo sam odbacivala svako ozbiljno razmišljanje o tome i sama sebi obećala da ću, ako to ikad učinim, to učiniti tek "kad budem stara i kad ne budem imala toliko toga za izgubit, možda na samrti", no evo, sad više nisam toliko sigurna.

Odatle proizlazi i ova moja tema. Možda i da samu sebe uvjerim kako je to grozno i potpuno zaboravim na fiks-ideju. Polisemija,lol.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: pitanje o heroinu

Post by preispitivac »

Iluzija O Istini wrote:Jedino što imam tu "manu", ajmo tako reć, a to je nevjerojatna znatiželja i hedonizam..
'De me nadje...
Jurim rep
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: pitanje o heroinu

Post by komendija »

zamisli koji bi car bila, kada bi poslušala sugestiju koja glasi : NE, nikako..eroin izuzima hedonizam, ikakav.
spada u mazohizam, pre.
imaš 23 god i studiraš..hajde da te ne iskritikujem na temu hobija već samo da se zadržim kod tvog pitanja : ako želiš 33 godinu da dočekaš sa osmehom na licu - a ti nemoj.
ako te toliko ko što sama veliš intresuje i privlači, al misliš naravno kako si pametna, posebna, snažna te možeš kontrolisati svoje 'želje' - i ako uzmeš....samo gledaj kako će stvari vrlo neprimetno početi da se menjaju. ništa ne biva odmah, to upamti. a upamti i ovo što ti komendija veli - u 33ćoj ćeš već biti polu - olupina (imaj ovo na umu stalno, dakle - dalekosežna prognoza je bitna, a ove priče šta će biti nakon (potencijalnog) prvog uzimanja - skoro pa zanemari.
menjaj hobi, devojko, alo. nema tu ničeg lepog, zabavnog, glamuroznog, naprotiv.
pamet u glavu
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: pitanje o heroinu

Post by ziki »

A i taj prvi put ce ti biti odvratan, bice ti muka mozda i povratis...
A mozda bude neka cista roba pa je budes konzumirala sa iskusnim zavisnikom koji je navikao, pa slucajno uzmes preveliku dozu i desi ti se nesto mnogo gore od avanture...
Heroin je sranje neces nista propustiti ako ga nikad ne probas, naprotiv bices u velikom plusu kao osoba koja ima karakter.
Samo pogledaj nekog dugogodisnjeg zavisnika nasta lici, pogledaj ga kako po ulici svaki dan vitla drogu onako preznojen, neokupan i u ritama jer je sve lepo sto je imao prodao pa sad tako juri samo sa jednim ciljom, da namiri svoju smrdljivu guzicu koja ga boli da nemoze ni da sedi ni da lezi sa mirom.
Heroin ubija sve ljudsko u coveku, covek postaje rob a telo postaje prazna ljustura koja postaje teret.
Covek sam sebi postane najveci teret i muka.
Znaci Heroin NE, nikad ni jednom ni pomalo...
...
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: pitanje o heroinu

Post by Missy »

Pročitavši tvoj prvi post,ostadoh zapanjena! Doći na forum za PODRŠKU U OPORAVKU da pitaš za savet da li da probaš heroin je,u najmanju ruku,suludo. Sam naziv foruma lepo kaže.. Ovde su ljudi koji pokušavaju da se otrgnu iz kandži (koliko god ovo otrcano zvučalo,veruj ni malo nije preterano) zla zvanog droge. Nije mi jasno šta si mogla da očekuješ da ćeš dobiti kao odgovor. Ili si pak toliko rešena da probaš.ali znajući ishod strah te je,pa ti je potrbno još malo ubeđivanja da se ne hvataš u to kolo,odnosno svesna si i sama da ne treba,ali daj nek mi to kažu i nek probaju da me uvere ovi što su od istog najebali.
Vidi,ako ga ne probaš,propustićeš mnogo! Propustićeš da doživiš bedu,baciš godine u nepovrat,izgubiš prijatelje,rodbinu.. propustićeš da vidiš kakav je osećaj kad na tebe gledaju kao na zadnji šljam,neko sa sažaljenjem,a neko sa pljuvanjem,dok će biti i onih koji te neće ni udostojiti pogleda. Propustićeš ljubav svog života,propustićeš diplomu fakulteta,posao u struci,lep i miran život pun raznih divnih zadovoljstava koja bi mogla da ispune tvoju hedonističku crtu. Jedino čime ćeš biti ispunjena je heroin,a njega neće uvek biti onoliko koliko i kad ti treba,a samim tim ni ti nećeš biti zadovoljna koliko bi želela..Nikad! Propustićeš divna letovanja,izležavanja u ležaljci na plaži uz koktelčić,brćkanje u đakuziju,đuskanje po klubovima..iz prostog razloga jer će te boleti uvo za sve te hedonističke zajebancije jer će ti samo jedno i jedino biti na pameti...Kako do heroina!

Dakle,moj savet ti je da se združiš s dopom pod hitno,jer drugačije nikada nećeš moći da doživiš najcrnji jad i bedu od života,a to ne može svako... Samo one budale koje imaju tu želju da od najboljeg traže još bolje,ne verujući da ne postoji i da su toliko moćni da u plesu s đavolom oni mogu biti ti koji vode igru. Zaista bi bilo greota da to ne doživiš!


(I ja još uvek ne mogu da verujem šta sam pročitala..)
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
hiperaktivnasanjarka
Posts: 7
Joined: Wed Oct 24, 2012 12:34 pm

Re: pitanje o heroinu

Post by hiperaktivnasanjarka »

Missy,potpisujem sve što si napisala...
Čitajući ovaj forum ponekad imam osjećaj kao da postoje dvije strane na forumu,a to je :
onaj dio ljudi koji zaista traži podršku ,riječi utjehe,poriv za izlječenje,
oni koji traže da im neki stari ( po stažu ) ex narkić objasni kako bi se legalno drogirao ( terapijom,neodnosi se na one kojima je to zaista neophodno za kvalitetniji život ) )
i ljudi kojima je dosadno pa neznaju kako bi upotpunili svoje vrijeme pa eto da se malo zdroksaju da vide kako to ide....
Jučer sam razmišljala malo o djevojci koja je otvorila temu ,čak joj i predložila moj hobi :lol: ,mogu shvatiti da želiš probati jedino ako si neki ludi znanstvenik koji smišlja novu kemiju.... :mrgreen:
Negrickaj kao miš dane....
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: pitanje o heroinu

Post by Missy »

Upravo tako TurboSanjalice i taj utisak te ni malo ne vara,rekla bih. Čuj,droge su mi hobi?!?! Da je neka balavica od 15-16g pa i da razumem,ali eeej..pa ja sam samo godinu starija od nje već bila majka. Da,sa već nekim stažom iza sebe,ali ipak uspela da se isqliram u trudnoći. I kad sam već sve znala,što sam ponovo nastavila,a? E ako je baš zanima odgovor,neka proba,ali podpisujem da će tu radoznalost proklinjati doživotno!
Još pamtim svoju izjavu sa početka druženja sa dopom.."Ko,ja da se navučem?!Ma daaaj,nema šanse!Pa toliko vas poznajem,vidim kako ste usrali živote,nisam toliko glupa,a i jaka sam ja!",kao i odgovor mog tadašnjeg dečka,budućeg supruga,tada već ogrezlog zavisnika "M.,dobro me šlušaj.. To zlo ne bira žrtve!Nema razlike da li si pametna,jaka,bogata..kad tad postaješ žrtva." I ja.tako pametna,nisam poslušala,jer sam mislila da sam mnogo pametnija nego što stvarno jesam,pogotovo kad sam urađena!

Šta reći..?!
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: pitanje o heroinu

Post by Fela Kuti »

Počeo sam da pišem ali mrzi me. Gubljenje vremena. Sve se zna.
Samo nemojte više napadati devojku. Došla, predstavila se i kulturno postavila pitanje.
Nemojte joj ni pokušavati ogaditi priču o pajdu jer ni kod nas to nije prošlo, a nije ni kod drugih.
Želja i dilema spakovane zajedno. Zahebana stvar. I život sa njima. Takodjer.
Ako se ta dilema odmah u startu ne odbaci, znamo gde prevagne.
Zato curo moja, ili se oslobodi i same pomisli na to, ili ti naši saveti neće ni biti potrebni.
Probaćeš, a niko ne zna nikog ko je samo probao. Možda dva puta? Tri puta?
Ali to više nije proba, već put. Put kroz koji prodju svi koji probaju. Neki teži, neki lakši,
neki duži, neki kraći, ali sličan put. Ove što tu probu odvozaju do kraja da ne spominjem.
Ti vidi šta ćeš jer si na tački preloma bez obzira šta ti misliš. Javljaj nam se obavezno
s vremena na vreme. Šta ima i tako to. Da ne brinemo. :-D








A možda da ipak? Samo jednom. Jednom-dvaput. Šta mi može biti? :P
Post Reply