sta raditi?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
skroz.ok.da.
Posts: 1
Joined: Tue Oct 09, 2012 12:07 am

sta raditi?

Post by skroz.ok.da. »

provodim vec neko vreme citajuci tudje ispovesti i odlucio sam da i ja napisem moju pricu.Imam 19godina a prvi kontakt sa psihoaktivnim supstancama sam imao jos sa tako recimo 15godina.tada sam polako poceo biti zainteresovan za svime sto je zabranjeno,tada sam krenuo da pusim cigare,pijem alkohol i radim stvari kao i sva ostala normalna deca,jedino sto se kod mene na tome nije zavrsilo.prva drogiranja/prve popusene dzointe pamtim kao senzaciju,kao nesto sto se cele nedelje iscekuje da bi petkom uvece popusio polutku se jos 4 ortaka a sada nmg da zamislim dan a da ne popusim minimum 4-5 punih stotki ,prvi odma pri ustajanju negde a poslednji kasno uvece pred spavanje,duvanje lepka da ne govorimo,1 i 2 srednje je prosao uz to,onda tako tokom raspusta se desavalo zgutamo se lorazepama/bensedina/bromazepama/xalola ja i 2 ortaka svako po bar 13-14 tableta popusimo buksnu i odemo u grad na pivo i sedimo u kaficu i krivimo se bukvalno i na sve to gledamo kao na neku zajebanciju neko ubijanje dosade neki ''kvalitetan program''.3 i 4 srednje tu je vec krenulo po spidu da se roka,skupi se nas 5 muskih gajbi kod nekog kupimo puno vodke i energetskih onih sranja,resi se 10grama spida i presmrkavanje poslednji paket zavrsavamo u 10ujutro i krojimo do podneva ja vec paranojisem u 11ujutro da ce srce da mi iskoci iz grudi koliko kuca nmg vise da podnesem tu krecem da paranojisem pa kao odem da spavam pa lezim 3 sata u krevetu od toga 10min mozda spavam pa ustanem pa od 6posle podne se dalje rokamo opet do 6ujutro kokom i tek onda normalan san i tako poslednjih pola godine ja necu bukvalno da izdjem u grad ako znam da nece biti niceg osim alkohola jer tada vec u pola jedan gledam svakih 5minuta na sat,minut mi prolazi kao pola h i smorim se u izlasku a cim se nesto ukombinuje mogu da skacem do sutra do podneva bez ikakvih problema.eksere da ne spominjem,to mi je nesto najlepse sto sam ikada uzeo i stvarno mi nije zao sto sam tu drogu probao,koka isto,sa kokom sam se na primer za maturu svoju ubijao sa jos par drugara iz razreda,od 10 uvece do 10ujutro nismo prestajali,nekako kad pogledam na sebe i na sve te stvari imam osecaj da ja jos uvek nemam neke vece posledice,neke probleme vezane za narkomaniju,s obzirom kakve ovde sve ispovesti citam i vidim ali me i dalje nekako polako pocinje zabrinjavati cinjenica da meni izlazak nije izlazak a da se ne zgutam kao zver bar 2 bombone ili spida ili jos bolje ako je drustvo pri lovi bijelo da se resi znaci samo da nismo strejt,naravno uz to ide i alkohol ali me zabrinjava to sto mi sam po sebi alkohol nije interesantan a i kada nema nista drugo onda se od toga odvalim kao konj.ipak najzabrinjavajuce od svega pomenutog je to sto sam svestan da sam zavistan od marihuane,i svi momci iz mog drustva takodje,mi tokom zimskih i letnjih raspusta kada ceo dan blejimo zajedno znaci kako smo se nasli prvo pitanje je ko koliko ima para da vidimo koliko ce se resiti,ko ce da se zalera ako nemamo para,a ako nista ne iskrsne,ako slucajno jednom u 10dana ne moze onda ce se neko ili potuci ili cemo se svi posle sat vremena rastati i otici kuci smoreni ili cemo da krademo od kuce po 200din da bi stavili na rulet da okockamo pa da daj boze izvadimo da bi mogli restiti,znaci ponasamo se kao teski zavisnici po pitanju marihuane,eto ne mogu da se setim sta bih jos mogao dodati,ako neko ima neki savet nesto ovako sa strane kao neko ko me ne zna da kaze objektivno na sta mu lici moja situacija i sta misli bio bih zahvalan.hvala :D
inace da dodam sada krecem na fakultet,pao sam na testu dns keva me testirala jutros,i sad moji hoce da idem u onu kao komunu ili sta je na one razgovore anonimne par puta nedeljno,treba na faks da krenem da pocnem ozbiljno da ucim,ali dobro sto se ucenja tice ne sumnjam da cu uciti,ali opet u slobodno vreme ne znam da li cu moci da se oduprem svemu tome jer nije prvi put da sam pozitivan na testu i da obecajem mojima kako nikada vise necu bla bla znate vec te price
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: sta raditi?

Post by Vuk »

Dobro došao na forum, mada kako kažeš čitaš već neko vreme super da si odlučio da nešto i napišeš.
Ja sam se godinama zamajavao da ću paralelno studirati i drogirati se. Što je najgore sve vreme sam bio ubeđen da će mi možda i uspeti, a ipak nije. Jbg. Mislio sam čak i da je dovoljno "samo" da prestanem da uzimam bilo šta pa da će biti bolje, ali me i to zajebalo. Svaki put kada sam prestajao sa idejom da će sad biti do jaja i da mogu da se usredsredim na učenje ili posao vrlo brzo skontam da to i nije život kakav želim, tj da ja bre želim da se radim pa to ti je.
Nije baš imao ko da me tera da se lečim pa sam malo duže čekao da probam i to, da ozbiljno prestanem da se radim i poradim na sebi malo. Jedino što i tad nisam bio siguran kako. Malo vremena mi je trebalo, dosta pisanja ovde, dosta druženja s ljudima koji su prošli tu priču i isplivali pa da sve ipak krene onako kako sam hteo da ide još pre 10ak godina. Jbg da sam ranije bio pametniji ne bih ni bio zavisnik, sve mi se čini da nisam ni mogao da biram da budem pametan. To sam jednostavno ja.
Pokušaj sa nekim vidom pomoći, na kraju krajeva neće ti biti gore, a možda uspe i možda se iskobeljaš mnogo ranije nego što bi se to desilo ako ne pokušaš ništa ili ako pokušavaš sam svaki put. Svakome legne nešto. Mnogi su bili u komunama i kažu da pomažu, ja sam pokušavao sa Drajzerovom nekoliko puta, ali nije uspelo. Ili mi nije bilo vreme, ili oni ne valjaju ili ja nisam bio spreman da mi se pomogne, kako god gulio sam par godina u prazno pokušavajući ponovo sam da prestanem i nekako sakupim te parčiće života koji su mi preostali. Na kraju sam ovde čuo za anonimne pa banuo tamo. Dobro mi je došlo, a i trenutak je izgleda bio pravi za to.
Kako god se odlučiš ako ništa ne preduzmeš ništa se i neće promeniti, osim što ćeš možda izgubiti koju godinu (i ne mislim samo na godinu faxa :D ).
Pozdrav i nastavi da pišeš, možda i sam sebi odgovoriš na neka pitanja za koja tražiš odgovor od drugih. Znam da je meni pisanje pomoglo puno.
Moon child
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: sta raditi?

Post by Triton »

Toliki teket, u dve tri rečenice? Gde krećeš na višu poslovnu- viša poslovna-lakša nego osnovna. To svaštarenje jako često vodi ka heroinu, toga treba da se plašiš, da iskuliraš dok još nisi u problemu. Ti si još uvek oduševljen narkoticima i želiš sve da probaš. To se odlično vidi u tvom postu, i dok god tako razmišljaš nećeš biti strejt. Iskuliraj malo, svari se s vremena na vreme to nije strašno-to je moje mišljenje. A što se hemije tiče to je najgore sranje koje možeš uneti u organizam. Mlad si, lud si, verovatno podvodljiv, čuvaj se. Ne popujem ti, ni ja nisam bio bolji od tebe.
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: sta raditi?

Post by nenormalan-a-lud »

ti si vidjeni pajdoman,citao si price ovde i sve su sa pocetkom kao tvoja,samo ti fali da probas dop i prestaces sa svim ostalim,nece ti biti potrebno nista osim njega i onda ces biti bas u problemu,bolje resavaj sad dok nisi upao u veci problem
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: sta raditi?

Post by preispitivac »

Bezi brate od cele te fore i tog ritma dok jos ikako mozes, inace ode ti zivot u parcice.
Jurim rep
Post Reply