Novi zivot...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Novi zivot...

Post by demijan »

unique_ wrote:
Kolonije mrava su po mojoj glavi...Jos,ja nikada nisam bila iz neke siromasne porodice...a desilo mi se prije mjesec dana da sam dobila jednu vecu svotu povodom odstete...bukvalno me ljudi,narkomani,dileri,zaustavljaju,konstantno zovu da mi nude ovo ili ono...za ne povjerovati,mislila sam da me nikada diler nece nazvati i nuditi dop,specijalan za mene-ma kako da ne.....i kako tu ostati normalan,strpljiv???...KAKO?Skoro pa nemoguce ne nepraviti recidive,pa onda kada ih se nakupi vise-da to sve preraste u jednu novu ovisnost... :|
vecina pravih momaka koji rade taj posao koje poznajem gledaju to kao novac i svaki klijent koji je finansijski stabilan im je bitan.Cak znam i za slucajeve gde je dolazilo do sukoba oko takvih musterija...Predstavi ti se kao najbolji prijatelj,uvek je tu,zanima ih sve sto ti se desava ali to je cisti interes da bi znali sve podatke o tebi...Veruj mi da primete kada nabavis novu majcu a kamoli nesto tako...I zvace te non stop i nuditi sve ekstra cak cete navlaciti sa niskom cenom za pocetak...Klasika...Masa ljudi se tako upeca.Skinu se, finansijski stabilizuju i onda se stari "prijatelji" ponovo jave i zovu na "kafu"...ne nasedaj,budi jaka,nema nista vrednije od slobode i normalnog zivota...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: Novi zivot...

Post by Triton »

Morao bih se složiti sa Pepeljugom, prica je prosto ne verovatna i čudna. Ja sam substitute tipa sub, bup.. upoznao skoro pošto sam se radio heroinom poslednjih tri meseca, sada sam mesec na 1-2 mg bupa i nije to bas tek tako iskulirati. Bas bih voleo da vidim nekog na 32 mg subotexa, max sto sam video je 24mg bupa i lik nije znao gde je u bukvalnoma smislu te reči. Rekao mi je da je "slučajno" uzeo tri 8-ice umesto tri 2-ce. Ali ti si verovatno fenomen sa 32mg na 0,5mg očas posla. Nisam stigao da pročitam sve postove na ovu temu. Samo bih jos rekao da na mene suboxon deluje jos jače nego bup. Ako je sve tako kako si napisala stvarno si UNIQUE. Ali da si USPELA baš i nisi. Ja 7 god nisam video heroin, pa evo me opet u problemu.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Novi zivot...

Post by demijan »

Triton wrote: Ja 7 god nisam video heroin, pa evo me opet u problemu.
U tvom prvom postu ne navodis sta,kako si ponovo poceo,ako nije navalentno voleo bih da cujem sta te je to da kazem prevarilo da ponovo pocnes....
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: Novi zivot...

Post by Triton »

Pred kraj prošle godine uzeo sam 4-5 puta čaj od maka, pošto ga nisam nikada probao. I onda sa tim momcima uzeo par puta trodone, benke... Pa iskulirao par meseci, onda u vreme one naj jače zime mi je bio trip da uzmem dop i uzeo sam nekoliko puta u periodu od 2-3 meseca. Opet kulirao, vario, blejao po kraju, radio-standardno. Krajem proleća počeo sam da pakujem robu drugu iz kraja, koji mi je branio da uzimam ali sam ga smorio i čovek popustio. Prilikom pakovanja sam se ubijao, 1-2 puta nedeljno. Posle po nekad završim lutku za 500 din i tako. Vratio sam se u to neko društvo sa kojim nisam bio u kontaktu godinama. uzmem na probu, završim, pakujem i u problemu sam se našao brzo. Sad sam na 1 mg bupa, nekads i preskočim dan. Nekad odem da pakujem, lik mi sredi 2mg i bacam se na posao. Uzeo sam pdo pre 10-ak dana a bio sam na bupu, desetkovao sam se ali sam imao neki čudno-ružan osećaj. Kako najlakše prestati sa bupom? Baš me smorio, spava mi se na njemu
zooost
Posts: 3
Joined: Mon Nov 05, 2012 10:19 am

Re: Novi zivot...

Post by zooost »

Svaka cast na skidanju prva stvar a druga ako su ti pravi prijatelji onda ce to prihvatit kao tvoju proslost kao sta si je i ti prihvatila i ostavila iza sebe. Ja san na 1 mg buprenorfina vec duze vrime i skidan ga sa catapresanom on je super za skidanje sa suba ili bupa svejedno ja pijem samo njega bez ikakvih drugih tableta i pomaze uskoro idem na nulu i bez njega bi bilo vrlo gadno bar mi je bilo prosli put zato ako ides na nulu uzmi u svog doktora recept za catapresan samo neznan u kojeg doktora si ja san bija na odjelu kod Sakomana i on mi je prepisa taj ljek tako ako si iz zg-a mozes otic kod njega i trazit recept


puno srice za dalje
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Novi zivot...

Post by zeleni »

tritone, ne izmišljaj toplu vodu.
ako ćeš da se skidaš, moraš da se makneš od ekipe koja petlja s tim. retki su koji uspeju u takvom okruženju, na nivou statističke greške, a svi tripujemo da smo ti likovi.

sa bupom kao i sa svim drugim, nema lako. spusti dokle god možeš sam, deli tu dvojku na komadiće, pa se prijavi u drajzerovu da te oni skinu. nećeš osetiti. kućne varijante? kako je to davno rekao aristotel:

sve se može i sve se plaća
gajbi nema skidanja
bez usranih gaća
:mrgreen:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Novi zivot...

Post by demijan »

Triton wrote:Pred kraj prošle godine uzeo sam 4-5 puta čaj od maka, pošto ga nisam nikada probao. I onda sa tim momcima uzeo par puta trodone, benke... Pa iskulirao par meseci, onda u vreme one naj jače zime mi je bio trip da uzmem dop i uzeo sam nekoliko puta u periodu od 2-3 meseca. Opet kulirao, vario, blejao po kraju, radio-standardno. Krajem proleća počeo sam da pakujem robu drugu iz kraja, koji mi je branio da uzimam ali sam ga smorio i čovek popustio. Prilikom pakovanja sam se ubijao, 1-2 puta nedeljno. Posle po nekad završim lutku za 500 din i tako. Vratio sam se u to neko društvo sa kojim nisam bio u kontaktu godinama. uzmem na probu, završim, pakujem i u problemu sam se našao brzo. Sad sam na 1 mg bupa, nekads i preskočim dan. Nekad odem da pakujem, lik mi sredi 2mg i bacam se na posao. Uzeo sam pdo pre 10-ak dana a bio sam na bupu, desetkovao sam se ali sam imao neki čudno-ružan osećaj. Kako najlakše prestati sa bupom? Baš me smorio, spava mi se na njemu
E moj druze beogradski...kako ide ona pesma...Mali nisi,godine imas sta ti je trebalo da se petljas u pakovanje i to kao pomaganje????Sta je bilo bilo je sada si opet u problemu zato sto si potcenio "protivnika"...Otimaj se vadi se i bori se ali svaki put kada ponovo upadnes u problem sve teze i teze...
Vec sam ti rekao...Nijedan lerdi,diler etc nikada nije zaista prijatelj sa klijentima...Voli da zna sve o tebi,saslusace te ali to je interes i problem kad tad u najavi...
I vrlo vazna stvar takodjer...dok mentalno ne ojacas potpuno begaj od tih ekipa...Nije sramota skloniti se i pobeci od toga...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Novi zivot...

Post by MaXX »

unique_ wrote: Bas je mom prijatelju koji redovno dobiva terapiju pokazao kako NOVIH prijavljenih narkomana koji cekaju na razgovor kod njega (u samo jednoj sedmici) ima 120...Pa da li se stvarno ovaj svijet toliko poceo drogirati,ili sta....???? :? pola ih je umisljenih narkomana,ili jednostavno lazova,i onda mi koji stvarno imamo potrebu za tim lijekom ne mozemo doci na red..sramota...
Ono sto je fakat je da toga ima bar duplo u gradu,ako ne i vise,kazu da na svakog registrovanog narkomana dodje bar jos jedan koji nije registrovan-e sad je pitanje kako se gleda na to,ako gledamo da je narkoman i onaj koji duva-onda idu i 4-5 na jednog registrovanog.(bar ovdje u SA)
Ima raznih likova,ja vjeruj mi i ne volim otici gore,vecinom je takva nervoza (kod pacijenata),masa ih se zali na nesto,ne mogu cekati 10 minuta dok ne dodju na red da popiju metadon,bez ikakvog razloga psuju,lupaju,ponasaju se prema ljekarima kao kreteni-a ne shvataju uopste da im ljudi zivot spasavaju i koliko ovise od te doze sto cekaju da popiju.Uostalom znas i sama kako je...
Zgade mi i zivot i terapiju,naslusam se samo gluposti koje uopste ne zelim da cujem,ko se navukao,ko se ubio,kako metadon nije isti(sta god to znacilo),kako im kradu metadon,svaki 10-ti ce bombu baciti radi necega,onda lazi raznorazne....
Ne branim doktore-ali njima gore na crnom se divim,ja ne bih mogao dan jedan raditi sa takvim tipovima ljudi i takvim pacijentima,premali je broj onih koji stvarno gledaju svoja posla i dolaze kao civilizovana bica trazeci pomoc.Tu se najbolje vidi koliko ta droga u stvari unisti mozak,razum,sve dodire sa stvarnosti.
Najvise bih volio otici gore jednom mjesecno,to bi bilo idealno-ali tako se ostavlja prostor za razne gluposti i prilicno sam siguran da to nikada nece biti tako....steta... :)
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Novi zivot...

Post by sanela »

MaXX wrote: Ono sto je fakat je da toga ima bar duplo u gradu,ako ne i vise,kazu da na svakog registrovanog narkomana dodje bar jos jedan koji nije registrovan-e sad je pitanje kako se gleda na to,ako gledamo da je narkoman i onaj koji duva-onda idu i 4-5 na jednog registrovanog.
Na jednog registrovanog ide 4-7 neregistrovanih ovisnika.
Post Reply