IN POT WE TRUST

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: IN POT WE TRUST

Post by dete svemira »

E,Sanela moja...ovo se zove sprdnja...

Mozda da otvoris posebnu temu za nikotince,da nam ne diraju nasu lepu narkomaniju!!!!

Zalosno....
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by demijan »

dete svemira wrote:E,Sanela moja...ovo se zove sprdnja...

Mozda da otvoris posebnu temu za nikotince,da nam ne diraju nasu lepu narkomaniju!!!!

Zalosno....
Nisam siguran da se sprda...Video sam ljude koji su u zestokom problemu a ovako se ponasaju i pricaju...Obrati paznju na to da svaki odgovor koji da u naslovu napise nesto sto je alegorija u stvari tog sto je napisao ma kakva da je nebuloza u pitanju...Momak ima zestoke psihicke probleme i ovo fino neobavezno ponasanje mu je maska izgledami...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: IN POT WE TRUST

Post by dete svemira »

demijan...u meni je problem.

covek ima prava da pise na svojoj temi sta hoce.Mozda bi stvaro trebalo da se napravi jedan odeljak za nikotinske zavisnike i da svako-iz svog iskustva isprica pricu sa cigaretama.

Moj razlog prisustva ovom forumu jeste da napisem da sam cista od heroina,lekova i alkohola i kako se osecam danas,posle 6 godina.
Verujem da postoje ljudi koji su ostavili nikotin i koji bi mozda bili voljni da podele svoje iskstvo na tu temu.

Ja sam isto zavisnik od cigareta VELIKI i prijalo bi mi da npr procitam price vezano za tu temu-jer mi to zaista jeste problem.
Isti problem sam imala sa alkoholom-tj sa ljudima koji su mi gurali flasu piva,rakije,vina ispred nosa govoreci-ali to je ,,ok,,
NIJE OK.
Nije ok apsolutno ni jedna supstanca.

Necu da ulazim u njegovo stanje(popaja)-omasila ime :( ,samo kazem sta mislim.
Last edited by dete svemira on Mon Sep 17, 2012 9:58 am, edited 1 time in total.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by demijan »

Necu da ulazim u njegovo stanje(ivicino),samo kazem sta mislim.
Ivicino? :?:
demijan...u meni je problem.
U svima nama je neki problem.Nekom veci nekom manji ali samim tim sto priznajemo i shvatamo da imamo problem je jedan ogroman plus u eliminaciji problema...
covek ima prava da pise na svojoj temi sta hoce.Mozda bi stvaro trebalo da se napravi jedan odeljak za nikotinske zavisnike i da svako-iz svog iskustva isprica pricu sa cigaretama.
Slazem se...Mada moras priznati da je nikotinska zavisnost mnogo laksa od ove druge...Vecina ljudi koje znam da su zaista ostavili cigarete je to uradila zbog finansija...
Moj razlog prisustva ovom forumu jeste da napisem da sam cista od heroina,lekova i alkohola i kako se osecam danas,posle 6 godina.
Moje postovanje zbog toga...
Ja sam isto zavisnik od cigareta VELIKI i prijalo bi mi da npr procitam price vezano za tu temu-jer mi to zaista jeste problem.
To je vise stvar navike...Ustani jedno jutro i cvrsto kazi sebi STOP i za nedelju dana ces prevazici taj problem.ja sam svojevremeno kada sam ostavio cigarete prestao bio i kafu da pijem i jedino sam cajeve konzumirao.Kao neki ritual,zamena jedne navike drugom.Pio sam po litar caja dnevno...Nadji svoj nacin ali to je moje iskustvo bilo tada,mozda nekom drugom ne odgovara...
NIJE OK.
Nije ok apsolutno ni jedna supstanca.
Istina...osim ako moras da je pijes po savetu lekara...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by preispitivac »

Ljudi, covek je na dopu, metaforise.
Jurim rep
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by demijan »

Ukapirao sam odavno...sta reci...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by pop@j »

dete svemira wrote:E,Sanela moja...ovo se zove sprdnja...

Mozda da otvoris posebnu temu za nikotince,da nam ne diraju nasu lepu narkomaniju!!!!

Zalosno....
slažem se,
da nije žalosno bilo bi smiješno....
Sanela, hvala za forum !
i lijepo od tebe što si nam pokazala te divne plave okice 8)
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by pop@j »

demijan wrote: Nisam siguran da se sprda...Video sam ljude koji su u zestokom problemu a ovako se ponasaju i pricaju...Obrati paznju na to da svaki odgovor koji da u naslovu napise nesto sto je alegorija u stvari tog sto je napisao ma kakva da je nebuloza u pitanju...Momak ima zestoke psihicke probleme i ovo fino neobavezno ponasanje mu je maska izgledami...
demijane ne bi se složio da imam baš žestoke psihičke probleme. al' ako ti tako misliš, to je tvoja stvar ili kako već kažu: tvoje mišljenje.
kao "certificirana budala" ( zvanićno: doživotni ovisnik o svim drogama ili tako nekako:) sigurno imam neke psihičke probleme, što potvrđuje i moje prisustvo na ovom forumu.
kad si već spomenuo moje fino i ne obavezno ponašanje; moglo bi biti stvar kućnog odgoja, i/ili želje da budem čovjek kulturan i fin :D
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by demijan »

kao "certificirana budala" ( zvanićno: doživotni ovisnik o svim drogama ili tako nekako:
To ti je to.zestoki psihicki problemi,bolest i nisi jedini samo sto meni barem nisu dijagnozirali to dozivotni :-D
E sada sto si fin i kulturan ti je veliki plus tako da cu i ja naravno biti fin i kulturan mada ni do sada nisam bio nepristojan...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re:De gustibus (et coloribus) non est disputandum

Post by pop@j »

dete svemira wrote:demijan...u meni je problem.

covek ima prava da pise na svojoj temi sta hoce.Mozda bi stvaro trebalo da se napravi jedan odeljak za nikotinske zavisnike i da svako-iz svog iskustva isprica pricu sa cigaretama.

Moj razlog prisustva ovom forumu jeste da napisem da sam cista od heroina,lekova i alkohola i kako se osecam danas,posle 6 godina.
Verujem da postoje ljudi koji su ostavili nikotin i koji bi mozda bili voljni da podele svoje iskstvo na tu temu.

Ja sam isto zavisnik od cigareta VELIKI i prijalo bi mi da npr procitam price vezano za tu temu-jer mi to zaista jeste problem.
Isti problem sam imala sa alkoholom-tj sa ljudima koji su mi gurali flasu piva,rakije,vina ispred nosa govoreci-ali to je ,,ok,,
NIJE OK.
Nije ok apsolutno ni jedna supstanca.

Necu da ulazim u njegovo stanje(popaja)-omasila ime :( ,samo kazem sta mislim.
@ dete svemirsko, moj razlog prisustva na ovom nije da pišem o svojoj čistoći od heroina ,supstituta, kokaina, spida, kocke... nije to neka nauka, kao što neko reče :dovoljno je reći: NE i ostalo je individualna stvar :)
tu sam jer je došlo vrijeme da se pozabavim svojom ovisnošću o ?( zar je bitno ali nažalost izgleda da Vama ipak jest)
kako svako rješavanje ovisnosti zahtjeva "radikalne" promjene u razmišljanju i ponašanju.
LIJEPO SE PODSJETIT DA JA ŽELIM I MOGU AKO HOĆU !!
Ovisnost wrote:Prema definiciji Svjetske zdravstvene organizacije ovisnost je duševno, a ponekad i tjelesno stanje koje nastaje međudjelovanjem živog organizma i sredstva ovisnosti. Obilježavaju ga ponašanje i drugi duševni procesi koji uvijek uključuju prisilu za povremenim ili redovitim uzimanjem sredstva ovisnosti u namjeri da se doživi njegov učinak na duševne procese ili da se izbjegne nelagoda zbog odsutnosti takvog sredstva.
u mom gradu nema grupne terpije nikotinaca ( postoje grupe anonimnih alkoholičara i narkomana u kojim dio članstva "puši k'o Turci." ) iako zvanična institucija zadužena za primarnu zdravstvenu zaštitu grupnu terapiju preporučuje kao vrlo efikasnu u borbi protiv ovisnosti o nikotinu.
helem nejse, fakat nemam namjeru da vam kvarim vašu "lijepu" narkomaniju. ba
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
Post Reply