Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by nenormalan-a-lud »

samo napred druze,drz se!!!!!
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
arijana
Posts: 7
Joined: Sat Aug 12, 2006 7:35 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by arijana »

Maxx, Sarajlijo moj! :-)
Ja sam takodje iz Sa, 79. godiste, ali otisla sa 13 godina. Zivim u Bg. Tvoju sam pricu procitala od pocetka do kraja. Nisam do sada pisala na ovom forumu, ali sam citala ispovjesti i mnogo puta prozivjela tuđe sudbine u sebi, koliko se to može, ovako čitajući na netu.
Sa drogama sam imala eksperimenata, sve probala par puta, osim trave koja je duže bila prisutna, ali nisam imala probleme i nikada nisam bila zavisna...
Zato nisam ni pisala ovde. Ali, pored ostalih, tvoja priča me je posebno pogodila...
Šta si ti sve preživio u Sarajevu i koliko ti je taj grad uzimao, ali i davao. Kada pišeš o dileru i njegovom riječniku, o tom načinu govora, kao da ga gledam...Ti jarani, haveri, sa onim tankim, ušećerenim glasićima...
Hvala Bogu pa nisi više na dnu!
Ne znam šta bih napisala, ovo je samo potreba da pružim podršku nekome ko je iz Sarajeva, da se pomolim Bogu da sve bude super, da njegov sin raste sa tatom koji sve zna, može i umije, da nikada, nikada njegova mala duša ne bude povrijeđena. A ti...da budeš srećan, da imaš mnogo ljubavi, nikada se ne zna, možda i sa bivšom ženom...:-)
P.S. Šta se desilo sa djevojkom koja se vratila iz Amerike?
Pozdravi mi Sarajevo, i udahni punim plućima malo onog vazduha kraj Miljacke za mene...
arijana
Posts: 7
Joined: Sat Aug 12, 2006 7:35 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by arijana »

Da, i koliko god si ti samokritičan, koliko god preispituješ sebe i kriviš sebe za mnoge stvari, iz tvojih postova se osjeća da si jedan veliki lik, i da si prvenstveno dobar TATA, a sigurno i dobar muž. Ali zlo je zlo, i kad uzme pod svoje....
Zato se sada ne daj, istraj, a daće Bog da imaš još djece. Ne znam kakva je situacija, ali ja bih strašno voljela da se ti i žena na kraju pomirite i da rodite batu ili seku tom malenom anđelu...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by demijan »

Pomirili se nepomirili se zena ima koliko hoces a deca su tvoja pa skojom god bio...ne vredi sastavljati razbijen krcag...bolje uzeti nov ali pre toga covek mora dovesti sebe u red jer u protivnom onda opet jovo nanovo moze da bude jednog dana...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
postrockjedisamurai
Posts: 1
Joined: Mon Aug 27, 2012 2:21 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by postrockjedisamurai »

Naletio sam na ovaj forum već dva puta, jednom slučajno, drugi put iz vlastite znatiželje, neki istraživački duh valjda, i registrovao sam se na forum samo da bih mogao ovo napisati

MaXX, čovječe, svaka čast prvenstveno na iskrenosti i na nevjerovatno dobrim pripovjedačkim sposobnostima! A da ne govorim koliko ti se divim, jer, iako te ne poznajem, mogu zaključiti da si stvarno jedan velik i dobrodušan čovjek, i uz to sve snažan i odlučan! Čestitam ti na svemu dobrom što si postigao, i držim fige da tako i nastaviš, mislim da si i više nego dokazao da si spreman nastaviti dalje, jednim boljim i sretnijim putem! Čitao sam zadnjih sat-sat i po ovu tvoju priču bez prestanka, i sve mi djeluje tako nenormalno filmski! Čovječe ti možeš knjigu cijelu napisati o svim sranjima s kojima si se suočio!
Kako god, želim tebi, tvom sinu i svim tvojim voljenim osobama sve najljepše u životu! Mir, ljubav i razumijevanje!! Cheers! :wink:
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

arijana wrote:Maxx, Sarajlijo moj! :-)
Ja sam takodje iz Sa, 79. godiste, ali otisla sa 13 godina. Zivim u Bg. Tvoju sam pricu procitala od pocetka do kraja. Nisam do sada pisala na ovom forumu, ali sam citala ispovjesti i mnogo puta prozivjela tuđe sudbine u sebi, koliko se to može, ovako čitajući na netu.
Sa drogama sam imala eksperimenata, sve probala par puta, osim trave koja je duže bila prisutna, ali nisam imala probleme i nikada nisam bila zavisna...
Zato nisam ni pisala ovde. Ali, pored ostalih, tvoja priča me je posebno pogodila...
Šta si ti sve preživio u Sarajevu i koliko ti je taj grad uzimao, ali i davao. Kada pišeš o dileru i njegovom riječniku, o tom načinu govora, kao da ga gledam...Ti jarani, haveri, sa onim tankim, ušećerenim glasićima...
Hvala Bogu pa nisi više na dnu!
Ne znam šta bih napisala, ovo je samo potreba da pružim podršku nekome ko je iz Sarajeva, da se pomolim Bogu da sve bude super, da njegov sin raste sa tatom koji sve zna, može i umije, da nikada, nikada njegova mala duša ne bude povrijeđena. A ti...da budeš srećan, da imaš mnogo ljubavi, nikada se ne zna, možda i sa bivšom ženom...:-)
P.S. Šta se desilo sa djevojkom koja se vratila iz Amerike?
Pozdravi mi Sarajevo, i udahni punim plućima malo onog vazduha kraj Miljacke za mene...
Pozz :)
Prije svega hvala ti na lijepim rijecima i podrsci!Znas...prilicno veliko je ovako javiti se i prilicno vidno "iz srca" napisati ovako nesto.Cijenim to,ma koliko otrcano da zvuci to "cijenim"-ali istina je i hvala ti,fakat!
Djevojka iz Amerike je imala nekih milion pokusaja da se ocisti,bila je vani opet (to sam cuo,ne znam ni gdje,ni kada),zadnji put sam je vidio prije 5 godina u jako jako losem stanju u Sarajevu ovdje.Ne znam ni da li je ziva vise i kako li je uopste - moguce da je i citalac foruma,znas to mi je palo na pamet kad sam pisao i zato nisam htio da iznosim bas previse detalja o njoj.Nadam se da je ziva prije svega-a onda i da se sredila,oporavila i da je jos uvijek ona dobra dusa koja je bila prije,mnogo mnogo prije....
Pozdrav iz suncanog Sarajeva i hvala ti jos jednom!
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

arijana wrote:Da, i koliko god si ti samokritičan, koliko god preispituješ sebe i kriviš sebe za mnoge stvari, iz tvojih postova se osjeća da si jedan veliki lik, i da si prvenstveno dobar TATA, a sigurno i dobar muž. Ali zlo je zlo, i kad uzme pod svoje....
Zato se sada ne daj, istraj, a daće Bog da imaš još djece. Ne znam kakva je situacija, ali ja bih strašno voljela da se ti i žena na kraju pomirite i da rodite batu ili seku tom malenom anđelu...
Hvala!
Tesko da cemo se pomiriti,otislo je to predaleko,zavrsili smo vec i sa pravne strane stvari-ona je tako zelila,jto je njen stav,misljenje,zelja i volja - ja to uistinu postujem,bilo mi je strasno tesko naravno ali treba biti posten pa reci da je bilo i njoj,cak i svo ono vrijeme dok sam "bio odsutan"
Ali za moje malo pilence-e tu tek pocinjemo,to je moja najsjajnija zvijezdica i kad on zasija-ja ne vidim ostale probleme :)
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

postrockjedisamurai wrote:Naletio sam na ovaj forum već dva puta, jednom slučajno, drugi put iz vlastite znatiželje, neki istraživački duh valjda, i registrovao sam se na forum samo da bih mogao ovo napisati

MaXX, čovječe, svaka čast prvenstveno na iskrenosti i na nevjerovatno dobrim pripovjedačkim sposobnostima! A da ne govorim koliko ti se divim, jer, iako te ne poznajem, mogu zaključiti da si stvarno jedan velik i dobrodušan čovjek, i uz to sve snažan i odlučan! Čestitam ti na svemu dobrom što si postigao, i držim fige da tako i nastaviš, mislim da si i više nego dokazao da si spreman nastaviti dalje, jednim boljim i sretnijim putem! Čitao sam zadnjih sat-sat i po ovu tvoju priču bez prestanka, i sve mi djeluje tako nenormalno filmski! Čovječe ti možeš knjigu cijelu napisati o svim sranjima s kojima si se suočio!
Kako god, želim tebi, tvom sinu i svim tvojim voljenim osobama sve najljepše u životu! Mir, ljubav i razumijevanje!! Cheers! :wink:
Puno ti hvala!!!
Sve najbolje i tebi ,zdravlje ono prije svega,a sve ostalo ce nekako vec doci na svoje...
:)
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

E sad vezano za proces lijecenja,zivot,da azuriram malo pricu:
-Imao sam nedavno jednu saobracajnu nezgodicu,pa sam neko vrijeme proveo u bolnici,hvala Bogu nije nista previse ozbiljno i dobro sam vec dosao na staro.Nisam radio i to mi je nekako pravo tesko padalo,navikao sam da imam te neke obaveze i da sam prilicno uvijek okupiran sa necim-ali kad lezis u bolnici imas plafon,zidove i pod.Imao sam i cimera koji je vise vremena proveo u komi ili spavajuci,nisam uspio skontati da li je takav zato sto ga kljukaju lijekovima ili je nesto drugo u pitanju,ono sto sam nacuo je da je covjek imao suicidne tendencije pa je svasta moguce...
Sa suboxonom se jos druzim,dozu sam povecao na 8 mg!U stvari nisam ja povecao,povecali su mi ljekari jer mi je pocinjalo biti lose u popodnevnim i vecernjim satima.To lose nije ni priblizno onom metadonskom ili heroinskom smislu rijeci "lose",jezenje,zijevanje,nervoza,znojenje i blaga mucnina su simptomi i onda eto,kao da se ne bi patio bar dok ne izadjem iz bolnice i budem kuci "za posve" da se pokrijem lijekovima..I OK,sad cemo nekad opet u skidanje doze,smanjivanje.
Ali ne znam sad vise sta mi je ciniti,evo zasto i o cemu se radi:puno sam citao,istrazivao,kako nisam sta imao raditi morao sam se okupirati sa necim i kako stvari stoje(tj kako nauka kaze) ispada da je ovisnost TRAJNA bolest i da je neizljeciva,ispada da kako ne mozes zaboraviti da vozis biciklo kad jednom naucis-e pa navodno ne mozes ni ovo,mozes kao ti biti cist godinama(ili na substituciji) ali medicina kaze da sam trajni bolesnik.I kaze da se moja ovisnost tretira,da je kao i mnoge druge bolesti koje se tretiraju i ne lijece,recimo secer,astma i niz drugih bolesti sa kojima covjek u stvari zivi.Masa je slucajeva i studija koje sam analizirao,istrazivanja po cijeloj planeti prakticno i manje vise sve se svodi na isto-preporuka je drzi se lijekova,u sto minimalnijim kolicinama ali se drzi njih,tako uglavnom medicinari kazu da imaju iole neku sigurnost da nece doci recidiv.Ne znam koliko je to tacno,koliko je stvar medicinske industrije,ipak ne mozemo zanemariti cinjenicu da je ova substitucija ipak prilican biznis prije svega i da se ogromna lova tu uzima.To onda pokrece pitanje i valjanosti tj ispravnosti svih studija,analiza po kojima nekih 70 % ljudi u nekom periodu svog zivota (a kad prije ovako zaglavi kao ja sto sam) napravi recidiv.
Daleko meni strasno izgleda taj recidiv,odprilike sam onog misljenja kao "meni se to ne moze desiti" - ali istini za volju takav sam bio i prije nego sto sam "pao".U stvari svi budu prilicno sigurni da su OK i da su zavrsili sa tim,zar ne?
Kontam da cu biti prije svega oprezan,necu se tako lako rjesavati lijekova i obavicu sada cijeli ovaj proces polako i sa puno kontrole,preispitivanjima sebe i svojih mogucnosti,ali realno.Iskoristicu svo vrijeme ovog svijeta da isplaniram svaki korak prema smanjivanju doze i eventualnom i ako Bog da sretnom skidanju sa lijekova-ali kako rekoh,krajnje polako i takticki.Puno mogu izgubiti.Toga se bojim.Strasno se bojim recidiva!
Sina sam pozeliooooooooo,ma ne opisivo-jako kratko smo se vidjali dok nisam zavrsio sa ovim bolnicama,odprilike ja bih pobjegao odozgo na svoju ruku da ga vidim i tako....nazalost to je bila jedina opcija-tako da cu sada da se naoruzam auticima,loptom nekom finom jer to voli i idem malo u setnju po prodavnicama da vidim sta jos ima za njega.Divno je sto raste i svaki dan se mijenja,ali nikako da prestanem da ga gledam kao onu malu bebu koja veze nema sa zivotom.Vec ga nerviram i osjetim to,sad on uveliko sam hoda,trci,skace-a ja sve oko njega plaseci se da ne padne,da se ne udari,da ovo,da ono....prva stvar koju tecno progovori bice "popustime me stari zivota ti..." :)
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
Dedal
Posts: 133
Joined: Thu May 13, 2010 11:49 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by Dedal »

MaXX wrote:E sad vezano za proces lijecenja,zivot,da azuriram malo pricu:.......
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UL-cPBhoIVk[/youtube]
Post Reply