IZMEDJU 2.ZLA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

IZMEDJU 2.ZLA

Post by winston85 »

Dragi prijatelji, imam temu istog naziva na temi alkosa, no' da predjem na stvar.
Umesto 2.godine konzumiranja heroina sa nedefinisanom cistocom za te godine, ja sam upao u jos veci problem. Navukao sam se na alkohol. Necu kriviti moje drugare dugogodisnje pijandure, sa njima sam se skidao sa dopa. Trajalo je to, dugo za mene, za nekog je 2.god nista, 12.08.2008 ce biti 4.god kako nisam pipnuo to smece od dopa, nije istana, imao sam par recidiva. Ali ne to je nista u odnosu na moju volju.
Dakle ja imam problem sa alkoholom.
Najduza pauza(apst.) od moje 17.e god. do sada 27.me god bila je 3.meseca. Razloga je mnogo, od toga, zasto ne bih popio sa drugarima pivo, ali to se tu ne zavrsava, ide se dalje i dalje, do kraja.
Ajde bivsi zavisnici od alkohola recite neki savet. Znam ih ja mnogo ali sa vama mi je to lakse podeliti.
Bio sam i u ludari, nakljukal me antipsihoticimai hipnoticima tako da ne budem ni za sta posle terapiej jutarnje.
@Sale, jel u retu mora da se moli tim evangelistima ili mogu ja svog Sveca da molim za ozdravljenje....
Veliki pozdrav od winstona....
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by ivica »

winston85 wrote: @Sale, jel u retu mora da se moli tim evangelistima ili mogu ja svog Sveca da molim za ozdravljenje....
Veliki pozdrav od winstona....
E pa sad to ti je...
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by zeleni »

winstone, pa i evangelisti su rišćani, jebem li mu sunac.
a "ti evangelisti" su ti luka, jovan, marko i matej. pisci jevandjelja :D
konačno, tačno da te pleme zulu leči tu nema dilema jer ideš sebi da pomogneš.
je l se ti to premišljaš o komuni?


p.s. i tvoji su preci izdali veru svojih predaka kad su prešli na rišćanstvo. tradicija je samo stvar perspektive. :D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by selma »

winston85 wrote: @Sale, jel u retu mora da se moli tim evangelistima ili mogu ja svog Sveca da molim za ozdravljenje....
Veliki pozdrav od winstona....
pa Vins brate ti bi isao da se lijecis..a to da li ces da se molis ili neces ces sam da odlucis,nece te tamo niko lopatom po guzici ne brini...
mada kontam da neki vise vole lopatu...
neki,opet,jedino i jesu za lopatu :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by winston85 »

Nemam ja puno vremena da idem u reto ili neki manastir. Moram da nadjem neki posao, kontam da bi mi sve islo mnogo lakse tako... A nemam pojma.
Hvala drugari.
Ipak picim ja esperale...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by ivica »

winston85 wrote:@Sale, jel u retu mora da se moli tim evangelistima ili mogu ja svog Sveca da molim za ozdravljenje.... Veliki pozdrav od winstona....
Aj vidim da neznaš. Ovako: To je zajednica sa njih cca 30 ljudi. Nemaju nikakav program samo su usmjereni na bibliju i nastoje svakoga ko im se obrati za pomoć usmjeriti prema istom pravcu. To se sprovodi tako da je svaka knjiga, svaka glazba, svaki javni medij zabranjen osim knjiga kršćanskog karaktera. Nikakvo drugo štivo nije "primjereno" . Tu moram dodat da ukoliko netko od "vodećih" zapazi da si sa nekim od štićenika započeo raspravljat na bilo kakvu temu van kršćanskog okvira, tada vas dvojicu stavljaju na različite zadatke. Čuj tamo postoji sam jedan pravac. Dakle imaš kraj kreveta bibliju i nju nosiš sa sobom svako jutro prije kave i klope na jutarnji "sastanak" di svi koliko ih god ima sjede i u miru i tišini pola sata čitaju svaki za sebe svoju biblijicu (mala plava gideonka)a pored toga održavaju i ono što (hrvati,srbi,bosanci...)"nazivaju isto sastanak",a španjolci "kulto". Ti si OBAVEZAN prisustvovat takvim sastancima (NEMA IZNIMKI,treba poštovat) gdje jedan od vodećih ljudi oko pola sata pripivjeda na način da interepretira ulomke iz biblije sa primjerima iz tvog najčešće teškog ovisničkog života. Zatim predstoji pjevanje kršćanskih pjesama ,repertorar 10tak pjesama (akustična gitara,mali bubanj) dok je u pauzama mali žamor u kojem svaki drugi treći izgovara poluglasno molitvu (iz biblije), "spasi me isuse, ti si jedini bog..."...itd Nakon toga se opet vrati ovaj što je otvorio sastanak i još malo propovjeda i nakon sat-dva si "slobodan". Takve seanse se održavaju četvrtkom i nedjeljom. Dakle tjedno 4-5 sati takvog "programa" ovdje sam naveo postupak u centru "remar" jer sam tamo bio 3 mjeseca dok je u centru "reto" "program" još naglašeniji, jači, više se moli,pjeva,pleše...(ima i toga kad se netko zanese).

Takva kuća je otvorena za svakoga. Ono na što se oni fu... ono prema čemu su usmjereni je samo BIBLIJA , zapravo su evanđelisti ili protestanti ili kršćani .što za sobom povlači nepriznavanje katoličke crkve, kipova, ikona, svetaca (osim božića naravno).
Zanimljivo je to što svi naglašuju da se ne trebaš molit....e pa viš ja bi tu rado dao svoj komentar ,ali ... dosta sam objasnio, je tako sanelo :oops:
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by ivica »

P.S.: U bibliji i stvarno nema kipova,ikona, svetaca,krunica ...stvarno nije nigdje rečeno. A poglavito izgled isusa ,pogledaj u knjigi.Meni sve to povlači za sobom pitanje - kako to da jedna tako važna ličnost poput isusa nije opisana,nigdje nema opis lica,tijela.... A već bi se mogao nazirat i odgovor jedni logički a to je - zato što ga nitko od ovih što su pisali o njemu nije nikada vidio,prvo evenđelje napisano 66 u rimu ...
a ko a taj a kako a ovako....ccc
Ima negdje vjerski forum? :lol: :lol:
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by zeleni »

a jebote, ivice, zapenio si brate... pa nije vera tuberkuloza da se prenosi dodirom.
ko je pelcovan, pelcovan je, ostale pusti da veruju ako im to pomaže. šta ti smeta?

on topic,
winse, esperal + alc je nou gud. jetra vrišti.
te fore sa šljakom su prvenstveno sebe da lažeš. proći će dve godine, a ti ćeš se i dalje vrteti oko istog repa. eno ti ona zajednica susret se zove, meščini, u rvackoj, oni nisu verska komuna. ceo program traje godinu dana, a ima i pljuga. :D

uradi bilo šta, idi kod doca. neće svet propasti. naš kako kažu - napravi pauzu, lakše se diše :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by selma »

Ivice ti se dječko kreten, sta si bolestan ili sta?

Umjesto da mu pomognes da se odluci na lijeci ti nemas drugog posla osim da kakiš po retu, remaru i vjeri u Boga...sem toga sta ti radis u zivotu, naravno osim toga sto tu blejiš dan-noć..?

Bas me nekako to zanima i sve hocu da ze pitam jer skontah neki dan, s obzirom da imamo rodjendan na isti dan, da imaš 36 god u guzici pa sad onako razmizmišljam kako čovjek tih godina bi bar kolko-tolko trebo bit normalan u mozak...prošo remar, sve vidio i sve zna i sam sebi pomog'o brateeeeeeee...
No...daj molim te reci tvoj eliksir? Kkao život?
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: IZMEDJU 2.ZLA

Post by winston85 »

Ej hvala drugari.
@zeleni, necu kod doca, oni ce me nakljukati kojekavim naftalinom i sranjima za mozak. Iovako sam postao senilan, zaboravljam, a u mom poslu kuvarstvu, toga nema da se nesto zaboravi. Da idem u neke centre, sta ja znam, komfuzan sam jako. Pokusacu ovako, pa ako upali super, ako ne, jbm li ga, videcemo sta ce biti.
Pozdrav za raju!!!
Sanela, molim te zakljucaj ovu temu.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply