Marihuana

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Damage.inc
Posts: 2
Joined: Sun May 20, 2012 8:46 pm

Marihuana

Post by Damage.inc »

Pozdrav svima.
Iako je moj problem vjerovatno puno manji od većine ovdje,htio bih ga podijeliti s vama. Nadam se samo kako nisam fulao.
Naime,nikada u životu nisam probao ništa jače od marihuane (niti sam imao neku jaču želju,to mi je bilo odbojno)
I sada ima već godina dana kako ju redovito konzumiram,par puta tjedno i ne osjećam nekakvu veću ovisnost,iako zapravo ni ne mogu pričati o tome jer još nisam niti pokušao prestati.
Imam posljedice koje su mi dogodile,a ne znam jeli to zbog trave. Dakle,totalno sam depresivan,nemam volje za ničim i mjenjam često raspoloženja,nemam motivacije,posao jedva radim,osjećam se zaboravan,glup i nemam koncentracije... No da napomenem kako sam i imao i neke osobne probleme u tome razdoblju,dosta tih privatnih problema,pa ne znam točno što je uzrok ovakvome osjećaju kojega mi je stvarno više pun kurac,da oprostite.

Jedina stvar koja me stvarno veže za marihanu je to što mi pomaže da se opustim..
Inače ne pušim,ne pijem i ne znam što bih radio petkom ili subotom uvečer da ne zapalim joint. Alkohol osobno ne podnosim i trava zapravo predstavlja najveći izvor zabave u mome životu.

Sada me zanima dali je ono gore što sam nabrojao posljedica konzumiranja trave ili možda samo reakcija na stres i slično.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Marihuana

Post by preispitivac »

Ti prestani pa vidi. "Prestani" znaci nekoliko meseci, pola godine minimum. Ali, mislim da znas odgovor.
Jurim rep
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Marihuana

Post by demijan »

Poznajem starije momke koji se skupe jednom nedeljno izvare po koji djoint i mirni su sledece nedelje ali njima je to neki ritual sta li.Nikad ne trose nesto jace i iskljucivo vare domacice a ne ove nove vrste,hibride i skank.sta znam njima to tako pase.Isto znam i ljude koji nisu bili karakter pa su poceli sa travom a sada ne biraju sta uzimaju.
Sta snam dosta faktora utice.Ako te hvata depresija to nije dobro.Vrlo lako mozes da se prebacis na nesto jace a onda...krah sistema...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Damage.inc
Posts: 2
Joined: Sun May 20, 2012 8:46 pm

Re: Marihuana

Post by Damage.inc »

Ma čuj brate,ne bojim se ja da ću na nešto jače preći.
Jedini mi je bed da ću izgleda morati prestati,a tako sam bio uvjeren da je to što radim bezazleno.
User avatar
Dr Zuk
Posts: 2
Joined: Tue May 22, 2012 6:54 pm

Re: Marihuana

Post by Dr Zuk »

ja sam takodje na marihuani, i nista drugo nisam ni probao, niti bih
i duvam vec 15-ak godina, a poslednjih godina bas intenzivno
danas je prvi dan bez vutre, a da sam resio da dilera vise ne zovem
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Marihuana

Post by sanela »

Dr Zuk wrote: danas je prvi dan bez vutre, a da sam resio da dilera vise ne zovem
cool :smt023
koza
Posts: 6
Joined: Sun May 20, 2012 7:41 am

Re: Marihuana

Post by koza »

da, to su sve posledice marihuane.
ne kažem da je lako prestati, pa i sama imam već godinama istih problema, koje sam sad još i umnožila sa 300 drugih sranja, ali mogu ti reći da sam u poslednjih 6 godina najsrećnija bila u jednom polugodišnjem periodu kada nisam povukla ni dim marihuane.
življa, zainteresovanija za sve oko sebe, disala punim plućima, bila opuštena, smejala se iskreno, bolje pamtila, ma svesvesve! :)
tako da, moj savet ti je da batališ to.
evo ja sam rešila da batalim neke mnogo zajebanije stvari.
želim STVARNO da doživljavam svet, muka mi je od lažne sreće koja je u stvari samo depresija, bezvoljnost, mrtvilo.
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: Marihuana

Post by cibukarda »

Često dolazim u sukob mislim verbalni sa narkomanima koji koriste marihuanu i koji su ubeđeni da je to bezazleno.
Ali evo jedna priča pa razmislite.
Istinita je samo imena ne mogu pisati.
Moji prijatelji koji su malo mlađi ali dovoljno stari da imaju buljuk dece mislim više od dva su po mom mišljenju dugogodišnji narkomani koji koriste samo marihuanu.
Oni sami su uspešni u poslu koji rade i mislim da su natprosečno inteligentni ali da su imali lošu sreću da ih zlo zvano marihuana uzme u svoju vlast.
Prvo kad sam nekad išao u njihov novi dom iznenadio sam se koliko su zapustili higijenu da je bilo nemoguće da popijem kafu a da su me ponudili da ručam mislim da bih bio neprijatno iskren i rekao ono što bih morao.
Deca su im lepa i pametna.
Sada često vidim jedno koje je u srednjoj školi koje je kulturno pametno rekao bih ekspert za neke stvari (oprostite što ne mogu više detalja da pišem)to jest ekspert za dve stvari i znanje u tim oblastima mu se može porediti sa visoko obrazovanim ljudima.
Ali dete ide kao zombi što me dovodi u sumnju da i samo uzima sa roditeljima marihuanu ili da je posledica njihovo uzimanje marihuane njegovo stanje sada.
Da li trenutak nekakvog lažnog zadovoljstva vredi svega što su izgubili i gube meni dragi prijatelji.
Svaki komentar na ovo moje zapažanje je suvišan jer nisam napisao da menjam nečije mišljenje nego samo da razmisle oni koji još imaju šansu da nešto promene.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Marihuana

Post by preispitivac »

cibukarda wrote:Često dolazim u sukob mislim verbalni
Bolje da ih tuces, ili bar udaras klempe :-D
Jurim rep
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Marihuana

Post by ziki »

Od marihuane stradaju sive celije, malo ti se izbrise pamcenje i oslabi memorija.
Pogotovo ako si redovan, a izaziva i depresiju i nervozu kad ne pusis.
Meni je bilo lepo prvih par meseci pravi dozivljaj, pojacaju ti se osecanja i cula do maksimuma.
Cujes na dva kilometra nekog da razgovara, kad pustis dobar film ili muziku ono te zalepi za ekran.
I jedes kao lud , sutradan kad te ono pusti stomak kao balon.
Posle postane obicno, radi te ali nije to to..
...
Post Reply