Marihuana

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Srce
Posts: 24
Joined: Wed Oct 26, 2011 9:21 pm
Location: Germany

Re: Marihuana

Post by Srce »

Muci me jedna stvar...Vec dugo mi se motaju misli po glavi koju sliku da stvorim o sebi..... Ovako kao sad,u zadnjih 16 meseci nisam nikad bila.Odmah posle porodjaja sam opet krenula sa duvanjem.Ali ovako nikad nije bilo.Sada se srecem sa starim drustvom iskljucivo da bi duvali i nikad nemamo nekih aktivnosti a da nismo high. Hocu da zakljucim,da li cu ja moci NEKAD da smanjim na jednom mesecno? Nikad,ali nikad ne duvam kada mi je dete tu,uvek dodje moja majka bude sa njim,ili on ode kod jnje za vikend...Muz radi,nema pojma da sam ikad posle porodjaja opet pocinjala.... Mi se pitamo svi i svih nas iz drustva muci isto pitanje-da li je ovo uzelo maha?Inace funkcionisemo svi cetvoro sasvim normalno-ja sam porodicna zena,moja sestra uspesna u svom poslu,kao i druga drugarica i nas drug... Ja znam i sigurna sam da niko od nas ne bi NIKAD uzeo nesto jace od hasisa,tu nema dileme.Ali ovo sto smo poceli svakog treceg dana....i vise ne odradimo dva za vece,nego po 4-5 .... Kako vi,koji to radite ovoliko cesto pa mozda i svaki dan,gledate na vase zuivotno stanje?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Marihuana

Post by sanela »

Srce wrote:,da li cu ja moci NEKAD da smanjim na jednom mesecno?
Nećeš NIKAD.

Tvoje pitanje:
Mi se pitamo svi i svih nas iz drustva muci isto pitanje-da li je ovo uzelo maha?
Tvoj odgovor:
Ali ovo sto smo poceli svakog treceg dana....i vise ne odradimo dva za vece,nego po 4-5 ....
Kako vi,koji to radite ovoliko cesto pa mozda i svaki dan,gledate na vase zuivotno stanje?
Na ovo pitanje ti neko drugi može dati odgovor. Ja ću ti reći da pušenje trave, osim što je ilegalno, negativno utječe na kvalitet života. Negativno utječe tako što se vremenom sve tvoje aktivnosti i obaveze stavljaju u drugi plan i pušenje trave dobija centralnu ulogu u tvom životu. Želiš li da ti se život svede samo na vaša okupljanja, pušenja i zapravo bijeg od života?

Nemoj zaboraviti da si ti odgovorna za svoj život sada, ali ćeš sutra biti uzor svom djetetu. Želiš li ga zanemariti i staviti u drugi plan? Želiš li da ono u tebi vidi uzora i da budeš model - OK je bježati od života uz pušenje trave? Želiš li da takvu poruku šalješ svom djetetu?

Ti trebaš donijeti neke odluke o svom životu SADA. Čim se pitaš je li to ok što radiš, onda pretpostavljaš da se nešto dešava što nisi očekivala i željela. Jesi li razmišljala da se odvojiš od sestre i prijatelja jedno vrijeme i da se ne viđate? Da uspostaviš kontrolu nad svojim životom.

Sretno!
Post Reply