uplašena početnica

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

koza
Posts: 6
Joined: Sun May 20, 2012 7:41 am

uplašena početnica

Post by koza »

pismeno izražavanje mi uglavnom ide od ruke. ali sad i ne znam kako bih počela, znam samo da sam prvi put u životu lupila glavom o zid i izgubila se. ili sam još uvek u procesu gubljenja. u svakom slučaju, sjebana sam.
još sinoć mi ne bi palo na pamet da otvoreno priznam da zaista imam mnogo veći problem od obične griže savesti što lažem porodicu, prijatelje...zato što lažem sebe.
čitam ovde šta ste kuckali i vidim da mnogo ljudi ima problem sa heroinom. i mislim: "nikad ne bih mogla ni da pomislim da probam to sranje." međutim, setim se sebe u drugom srednje kada sam još uvek govorila kako nikad neću ni da dunem, a kamoli nešto drugo. setim se sebe pre samo godinu dana, kada još uvek nisam povukla ni tu prvu lajnu spida, a kamoli nešto drugo.
plaši me upravo to što se sve dešava vrtoglavo. postala sam alava. i evo noćas sam se prvi put zapitala dokle tako.
ali hajde da krenem od nekog početka.
kao što rekoh, u drugom srednje sam poduvala prvih nekoliko sprava. nakon pola godine počela da duvam kad god sam u mogućnosti, dakle skoro svaki dan. mada, sad kad razmislim, retko kad, skoro nikad, se nije dešavalo da zapravo odbijem džoint, ili sad kasnije, bilo šta drugo. tako da i taj početak sa umerenim duvkanjem ne mogu pripisati svom karakteru nego tome što jednostavno ranije nisam bila u prilici da je trava u blizini toliko često. vremenom je počela da mi smeta, baca u depresiju, bezvoljnost, sjebava mi memoriju. napravila sam pauzu od par meseci i osećala se odlično. dok mi jedne večeri nije došlo da se ponovo naduvam, i od tada, jovo-nanovo.
da skratim priču, sada imam 22 godine. i kao što rekoh, do pre godinu dana nisam radila ništa osim vutre.
i ne pišem ovo zbog problema sa vutrom, ona je u celoj priči postala sporedna i apsolutno nebitna.
počelo je sa spidom. jedna lajna, posle par meseci druga lajna, ništa strašno, fino mi bilo, mogu da se kontrolišem, što da ne, pa koliko ljudi znam koji su vukli ds pa prestali kao od šale. i onda dođe kraj jeseni, početak zime. u društvu droge koliko hoćeš. ajde probam mdma u kristalu, to je nešto neverovatno i treba probati. i jeste mi bilo neverovatno. narednih par meseci raspadanje od spida. oni maratoni od po nekoliko dana. pa rehabilitacija kod kuće, pa opet. pa ispitni rok, pa i tu malo spida, pa da proslavim položene ispite, opet malo spida. pa se raspadnem od pada imuniteta, nedelju dana ne ustanem iz kreveta, pa da proslavim ozdravljenje, opet malo spida. i depresije posle spida, naravno. u međuvremenu i ekstazi kad se nađe, i mjau-mjau (to je neko novo govno, prvih pola sata najdivnije euforije na svetu, a posle isto kao spid).
i tu sam već bila unezverena, izgubljena, ubijala me je griža savesti, moji misle da sam na studijama, a meni studije samo paravan iza koga je šmrkanje, duvanje i alkoholisanje.
i tako sa manjim ili većim pauzama. zavisi od toga koliko dugo traju depresije. čim prođu, ja se izdrogiram ponovo i sve ispočetka.
međutim, tek dolazim do najvećeg problema, ili možda i nije najveći, a više ni sama ne znam.
halucinogen. pre dva meseca sam pojela prvu porciju pečurki. i od tada, više ni ne znam koliko toga, a upadne tu i koji lsd. minimum jednom nedeljno ja haluciniram.
i vidim da počinje da mi se menja način mišljenja, i plašim se toga. vidim da sam depresivna, i plašim se toga. plašim se i stvari koje sam radila nadrogirana (razne kombinacije amfetamina, mdme i halucinogena, šta mi daš, uzeću) i za koje ne znam da li sam stvarno želela, a sve će biti da nisam. počela sam da verujem u to da je ono što osetim na drogama stvarno, te sam tako izneverila neke jako bliske ljude, i činila jako ružne stvari.
šta me je navelo da ovo napišem?
juče sam dobila neki novac.
i, naravno počela da razmišljam šta da uradim s njim.
kao, lsd i pečurke neću jer sam preterala i plašim se još jednog lošeg tripa. bliže se ispiti a ja ionako nemam koncentraciju i usrala sam se jer moram da ih položim (a nije kao da radim nešto po tom pitanju), pa bi gram ili dva spida bilo baš super. ali i ekseri su tako fini, možda ih čak i najviše volim, pa i to dolazi u obzir. pa i neka garderoba pada na pamet, ali već sad znam da od garderobe neće biti ništa i znam na šta će pare da odu.
a plašim se toga, i pitam se dokle, i pitam se šta da radim.
problem je što ne mogu da se odvojim od ljudi koje volim a koji uzimaju drogu, a mislim da nisam karakter da provodim vreme sa njima a odbijam gudru kad je izvade na sto...ili na ogledalo...ili na lavabo klonje u nekom raspalom trenserskom klubu.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: uplašena početnica

Post by sanela »

koza wrote: a plašim se toga, i pitam se dokle, i pitam se šta da radim.
problem je što ne mogu da se odvojim od ljudi koje volim a koji uzimaju drogu, a mislim da nisam karakter da provodim vreme sa njima a odbijam gudru kad je izvade na sto...
Draga, dobrodošla na forum...
Pročitah što si napisala, pa samo da prokomentarišem ovo zadnje. Pitaš - dokle? Dok sama ne odlučiš da tako više ne možeš/ ne želiš da živiš. Dok ne priznaš sebi i bliskim ljudima kojima je stalo do tebe, a ne narko ekipi, šta radiš i dok ne zatražiš da ti pomognu. Pisanjem na ovom forumu napravila si prvi korak. Svaka čast! Vjerujem da nije bilo lako. A sada ti odlučuješ hoće li slijedeći korak biti heroin ili traženje pomoći.

Slijedeći korak će biti heroin ukoliko se ne odvojiš od ekipe koja uzima drogu.

TI odlučuješ šta ćeš s lovom i svojim životom. Ako ništa, punoljetna si, idi u neki centar za liječenje ovisnika, idi na sastanak Anonimnih Narkomana... pomozi sebi.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: uplašena početnica

Post by preispitivac »

Zajebana faza kad osecas da ne mozes da prestanes. Nesto sam hteo da kazem, ali u stvari nemam sta... Nem' pojma. Samo znam da moras tih ljudi da se okanes, to je sigurno, a to je jebeno. To ces ti racionalizovati ili naci neko solomonsko resenje ali ce te to vuci, eto to znam.
Jurim rep
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: uplašena početnica

Post by demijan »

Nezgodan period studiranje.Daj samo malo da se opustim pa cu sutra da ucim i to.Secam se da smo se jedno vece napusili i napili toliko da smo isli peske od zvezdare do mostara da bi tek onda skapirali da niko od nas ne stanuje tu...od ispita naravno nista nismo ni davali samo smo blejali i isli od jednog do drugog gde ima da se hasa ili izvari nesto ili se skupljali kod nekih tzv muzicara koji su znali da odsviraju par melodija na prastarim izandjalim gitarama...Svaka cast ko moze da postigne i da daje ispite i da uziva.Taj moj eksperimenat je trajao nekih godinu dana i za to vreme sam jedva uspeo da dam 2 ispita...
To su me uvukli neki drugari sa elektrotehnickog a kod njih ti je bio fazon duga masna kosa,gitara u jednoj i vutra u drugoj ruci...okruzenje bas zna da povuce posebno kada se ne otimas previse :D
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
koza
Posts: 6
Joined: Sun May 20, 2012 7:41 am

Re: uplašena početnica

Post by koza »

rešila sam da je to dokle, do sad.
nedostajem sama sebi.
ranije sam bila srećna.
sada sam konstantno sjebana. sjebana kad nema droge, sjebana i kad sam drogirana.
zapostavljam sebe, zapostavljam ljude koje zaista volim, zapostavljam školu, zapostavljam život.
e pa više neću tako da se igram.
želim da budem ponovo srećna.
razgovarala sam sa jednom osobom koja me podržava i osećam se lakše.
i dalje sjebano, i dalje uplašeno, ali rešena da vratim sebe sebi.
koza
Posts: 6
Joined: Sun May 20, 2012 7:41 am

Re: uplašena početnica

Post by koza »

uhvatila sam sebe na žurci kako pizdim jer nisam odvaljena kako treba. u prevodu, i dalje sam znala gde se nalazim. pa sam htela još. pa sam pizdela jer su već sve pojeli. pa sam se zato napila toliko da sam pala u nesvest.
FUJ!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: uplašena početnica

Post by demijan »

Los trip kada se to radi najvise zbog drugih.Ja sam par puta tako zaspao u 10 uvece za novu godinu i propustao zezanje i provod zato sto sam hteo da se sto pre uradim.Sada recimo ne pijem ni alkohol niti izlazim nesto uvece upravo zbog toga sto je izgledami svrha igre postala samo da se onesvestis a i mnogo,mnogo para treba za to.
sada sam konstantno sjebana. sjebana kad nema droge, sjebana i kad sam drogirana.
zapostavljam sebe, zapostavljam ljude koje zaista volim, zapostavljam školu, zapostavljam život.
Dobro jos si u fazonu nekog mladalackog ludila nije strasno ali samo pazi da se ne probudis za jedno 10 godina sa istim razmisljanjima.To ce tek biti gadno...
Skola ti je najbitnija sada.Treba da gradis buducnost.Meni je sve drugo bilo bitno osim toga.Ziveo sam brzo ali necu biti lep les :) .
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: uplašena početnica

Post by zagrepcanka »

koza wrote:rešila sam da je to dokle, do sad.
nedostajem sama sebi.
ranije sam bila srećna.
sada sam konstantno sjebana. sjebana kad nema droge, sjebana i kad sam drogirana.
zapostavljam sebe, zapostavljam ljude koje zaista volim, zapostavljam školu, zapostavljam život.
e pa više neću tako da se igram.
želim da budem ponovo srećna.
razgovarala sam sa jednom osobom koja me podržava i osećam se lakše.
i dalje sjebano, i dalje uplašeno, ali rešena da vratim sebe sebi.
samo da se drzis toga sto si odlucila...sto nije nimalo lako,kako se meni cini...
javi se za koji tjedan...da vidimo kako ti ide...
svakako sretno...
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
koza
Posts: 6
Joined: Sun May 20, 2012 7:41 am

Re: uplašena početnica

Post by koza »

stvar je u tome što to više ne radim zbog drugih.
željna sam, trpaj, trpaj, sipaj, šmrči, jedi, puši..
volela bih da je stvar samo u pijanstvu. nego što recimo, ako pojedem pečurku, doći će i ekstazi da bi rad bio bolji.
ako pojedem ekstazi, uz njega neizostavno ide i spid.
kad me lupi depresija sutradan, ja je odložim tako što se izgudriram još malo.
u krug u krug, bolesno.
nije više to studentski život i čista zajebancija.
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: uplašena početnica

Post by zagrepcanka »

da bi se toga rijesila...prvo moras priznati da to nikada nisi radila zbog drugih....nego iskljucivo zbog sebe..i zato jer si ti to tako htijela....
upamti...nista u zivotu ne radimo zbog drugih...sve radimo za sebe i zbog sebe...jer nam trenutno to pase i odgovara...
naravno da je bitno,da promjenis drustvo,da se druzis sa ljudima koji nisu u tom djiru...da ne dolazis u napast...a tvoja apstinencija ovisi,iskljucivo i samo o tebi...
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
Post Reply