uplašena početnica

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: uplašena početnica

Post by preispitivac »

koza wrote: ne bojim se toga da ću ja da okrenem šemu, jer znam da neću.
Devojko, ovo ti je prva greska. Cuvena viteska - ne podcenjuj neprijatelja. Neces okrenuti semu dok se osecas ovako, ali mozes da upadnes u razne faze, povezu ti se dva losa dana, promeni se mozak. To se desi u minut. Bilo bi dobro da imas neku podrsku, nekoga da te odvrati kad ti je frka.
Jurim rep
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: uplašena početnica

Post by sanela »

koza wrote: ne znam da li mogu da se obratim nekom lekaru za pomoć, psihologu, nešto, ali da ne zapišu na papiru da sam narkoman?
Hej draga, u BG imaš dosta privatnih psihoterapijskih klinika. U suštini, tebi ne trebaju nikakvi lijekovi, treba ti podrška, smjernice, a to ti može pružiti psihoterapeut, znači psiholog, koji ne propisuje lijekove, nego ti pomaže kroz razgovor.

Oni vode svoju internu evidenciju, tako da te neće nigdje registrovati....
Sretno i samo naprijed... i potraži pomoć sa strane obavezno, biće ti lakše.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: uplašena početnica

Post by demijan »

i za tih nedelju dana se izdešavalo toliko lepih stvari, normalnih u stvari ali meni su delovale prelepo
Da me ne shvatis pogresno ali mislim da je nedelju dana suvise kratak period da bi smela da se opustis.
Veliko plus ti je to sto ne zelis vise tablete,dalje najvise zavisi od tebe i toga da tako rovita ne uletis u ekipu koja trosi...
To sto mislis o tome po ceo dan nije nista cudno.Meni je trebalo vise meseci da samo smanjim misli o tome ali sam istovremeno napravio gresku jer sam se okruzio ljudima koji su svi u problemu a tada jedino o tome i razmisljas po ceo dan.Ne znam ni sam kako sam uspeo da izbegnem i ne uzmem i ja kada su se radili pored mene...kosmar...
Inace i ja sam trenutno u velikom gradu ali izbegavam maksimalno mesta,ljude koji imaju veze sa tim.Dobro ne mogu u potpunosti jer ipak je to deo mog zivota ali trudim se.Imas dosta lekara sa kojima mozes da stupis u kontakt.Ako ti jedan ne odgovara ili te brzinski i sa nerazumevanjem slusa menjaj ga odmah.samo ti trebaju losi saveti i terapije u tom stanju...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: uplašena početnica

Post by demijan »

preispitivac wrote:
koza wrote: ne bojim se toga da ću ja da okrenem šemu, jer znam da neću.
Devojko, ovo ti je prva greska. Cuvena viteska - ne podcenjuj neprijatelja. Neces okrenuti semu dok se osecas ovako, ali mozes da upadnes u razne faze, povezu ti se dva losa dana, promeni se mozak. To se desi u minut. Bilo bi dobro da imas neku podrsku, nekoga da te odvrati kad ti je frka.
Istina.Sekunda opustanja,nepaznje je dovoljna...Nikada ne potcenjuj neprijatelja i pacov je najopasniji kada ga sateras u ugao i mislis da je gotov...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: uplašena početnica

Post by MasacreEnElDiscoBar »

nema tu razgovor to i ona zna i ptice na grani nema veze, nego ta zudnja dok te ulovi i dok si blizu tog, neche bjezat psihologu na razgovor?? A, smjernice zna, zna da nesmije i da nije dobro shto che joj i psiholog rech :D....Mozda kod svoje dr.opche prakse neki lijek antidepresiv, zbog tvog problema bi ti pomogo da ti pomogne i da shta ti fali a, opet da ne postanesh ovisna...Sad vidi,,,ja sam zbog speeda i kokaina, uzimo antidepresive 6mj, pa pauza poshto djeluju tek nakon 2-3tjedna. da povrate taj serotin koji je davao speed i bjelo...Onda sam vidio dali trebam dalje ili ne....Ja nisam trebo, osho sam za dopom...Razgovor, ajme,,, ja sam vishe psihologici pomago nego je ona meni :D
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: uplašena početnica

Post by sanela »

MasacreEnElDiscoBar wrote:nema tu razgovor to i ona zna i ptice na grani nema veze, nego ta zudnja dok te ulovi i dok si blizu tog, neche bjezat psihologu na razgovor?? A, smjernice zna, zna da nesmije i da nije dobro shto che joj i psiholog rech :D....Mozda kod svoje dr.opche prakse neki lijek antidepresiv, zbog tvog problema bi ti pomogo da ti pomogne i da shta ti fali a, opet da ne postanesh ovisna...Sad vidi,,,ja sam zbog speeda i kokaina, uzimo antidepresive 6mj, pa pauza poshto djeluju tek nakon 2-3tjedna. da povrate taj serotin koji je davao speed i bjelo...Onda sam vidio dali trebam dalje ili ne....Ja nisam trebo, osho sam za dopom...Razgovor, ajme,,, ja sam vishe psihologici pomago nego je ona meni :D
Pa trebali bi tebi Masacre odmah diplomu dati kad tako spremno pomažeš psiholozima... ali, čekaj, ti još uvijek sebi nisi pomogao... da sačekamo onda malo s tom diplomom...

Psiholog je tu da pomogne osobi da nauči tehnike i vještine prevladavanja žudnje, da joj pomogne da prepozna poteškoće u funkcionisanju, te da je usmjeri na koji način da se suočava sa postojećim poteškoćama. Rad je individualan i prilagođen potrebama klijenta. Ono što je ključno jeste da se izgradi dobar, podržavajući i povjerljiv odnos između klijenta i psihologa. Te da je klijent spreman da se mijenja i da uloži napor kako bi primijenio tehnike koje mu se predlože. Antidepresivi mogu, a i ne moraju biti sastavni dio liječenja, jer će se serotonin aktivirati i sam od sebe nakon nekog vremena. Treba biti strpljiv, spreman za promjenu i primjenjivati nova ponašanja. Nije lako, ali nije ni nemoguće.

Kako god, sretno!!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: uplašena početnica

Post by ivica »

sanela wrote: Antidepresivi mogu, a i ne moraju biti sastavni dio liječenja, jer će se serotonin aktivirati i sam od sebe nakon nekog vremena.
I neko meni govori eno ga poblesavio. A viš da e tako!
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: uplašena početnica

Post by sanela »

ivica wrote:
sanela wrote: Antidepresivi mogu, a i ne moraju biti sastavni dio liječenja, jer će se serotonin aktivirati i sam od sebe nakon nekog vremena.
I neko meni govori eno ga poblesavio. A viš da e tako!
Jesam li nesto pogresno napisala? Il se to ti i ja slazemo u necemu? ;)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: uplašena početnica

Post by ziki »

[quote="sanela"] Antidepresivi mogu, a i ne moraju biti sastavni dio liječenja, jer će se serotonin aktivirati i sam od sebe nakon nekog vremena.

Sanela govori pametno i tacno, ovo nije slihtanje vec stvarno antidepresivi mogu da se prepisu ako je potrebno ali i nemoraju jer se i serotonin a ja bih dodao i dopamin aktiviraju vremenom sami koliko je potrebno.
Ti procesi u mozgu i uopste u organizmu su komplikovani ali ono sto je opste poznato je da se organizam sam bori sa bolestima, poremecajima itd..To je kao kad rana zarasta ili nesto drugo sta god.
Neke stvari treba pustiti prirodno da se srede a, psiholog u svakom slucaju je potreban i to nije sramota.
Covek koliko god misli da moze sve sam da resi nije bas tako, za neke stvari je itekako potrebna pomoc i saveti. Cak je i otvoreni razgovor sa bliskim osobama takodje jedna vrsta terapije i pomaze.

Znaci Sanela pametno zbori..
A i simpaticna mi je malo..
Podseca me na jednu moju bosancicu... PDT_Love_11
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: uplašena početnica

Post by ivica »

Eto ga. Šta god bilo zaspat ćeš. Šta god bilo oporavit češ se. Takvo je mene razmišljanje i vodilo kada sam otišao na liječenje. Upravo takvo. Definirat jednostavnost :-P E a viš ja sam svjestan koliko sam blesav. Ja sam veseo početnik!
ignorance is bliss!
Post Reply