uplašena početnica

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: uplašena početnica

Post by demijan »

Navlacis se kao zmaj na hemiju...Trebalo bi odmah kako znas i umes da resavas to i da se otkacinjes toga...Depresija je ako to uopste moze da bude nesto normalno kada pocnes da se skidas ili kada apstiniras.
Vidim da mnogi klinci trose spid,travu,tablete etc...

To ti je sada cista hemija a koliko se secam i trava je i prskana hibridna svasta nesto i koliko vidim uglavnom klinci trose to i to pocinju mnogo rano.Mnogo.

Kada vidis da ti drugari uzimaju to nije dokaz da su mangupi ili face.A ti si jos manje ako uzmes zato da bi se oni druzili sa tobom...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: uplašena početnica

Post by sanela »

zagrepcanka wrote:da bi se toga rijesila...prvo moras priznati da to nikada nisi radila zbog drugih....nego iskljucivo zbog sebe..i zato jer si ti to tako htijela....
upamti...nista u zivotu ne radimo zbog drugih...sve radimo za sebe i zbog sebe...jer nam trenutno to pase i odgovara...
naravno da je bitno,da promjenis drustvo,da se druzis sa ljudima koji nisu u tom djiru...da ne dolazis u napast...a tvoja apstinencija ovisi,iskljucivo i samo o tebi...
Potpisujem :smt023
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: uplašena početnica

Post by MasacreEnElDiscoBar »

:D neboj se jer se strah boji nas :) ...radish ono shto nezelish, tjst. znash shto je dobro, a shto je loshe to je dobro!!! ali, ako ti je to fino josh, nevjerujem da che ti pomoch neke terapije... bar sam se ja do sad uvjerio da, dok ti u glavi jednostavno ne dodje do tog da jednostavno ne zelish, da takav osjechaj prirodno dostignesh, onda chesh biti okei, ali do tad zudnja je tu i preslabi smo jer znamo da nam uvjek moze biti bolje,,,hm...moze biti bolje, taj trenutak poslje samo josh gore, sad izaberi dal da se sad trenutno zadovoljish i budesh sretnija i kasnije u banani skroz ili kasnije sretnija jer nisi u banani shto nisi uzela nishta... mislim glupo je tu drobit i prichat, ali niko nemoze umjesto tebe birat, mlada si,, da sam bar ja s 22,23god. probo se rjeshit tog sveg,,, sad evo 30. bude i gledam jbte, gdje mi je 15god. zivota, kako sam zatrovo sve koji me vole, a ja njih guro od sebe jer se nisam mogo prihvatit takvog kakav jesam!!!Kad zavolish sebe onakvu kakva jesi tad chesh biti slobodna!!!! :D
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: uplašena početnica

Post by MasacreEnElDiscoBar »

:D ''slobodna'' niko nemoze da neovisi o nechem, nekom....sretna i zadovoljna je prava rijech :D
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: uplašena početnica

Post by malic »

Draga devojko,nisam procitao posle tvog posta,osim prvog Sanelinog ni jedan,ali samo mogu iz najbolje namere da ti kazem :POD HITNO NA NEKO LECENJE,ILI SI BRZO NA HEROINU! Treceg nema............

Ja ti stvarno zelim da krenes na lecenje,ako ni zbog cega onda zbog svojih godina,a po pisanju vidim da si i ......:)

Samo Toliko..shvati najozbiljnije........
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: uplašena početnica

Post by Boban »

koza wrote:stvar je u tome što to više ne radim zbog drugih.
željna sam, trpaj, trpaj, sipaj, šmrči, jedi, puši..
volela bih da je stvar samo u pijanstvu. nego što recimo, ako pojedem pečurku, doći će i ekstazi da bi rad bio bolji.
ako pojedem ekstazi, uz njega neizostavno ide i spid.
kad me lupi depresija sutradan, ja je odložim tako što se izgudriram još malo.
u krug u krug, bolesno.
nije više to studentski život i čista zajebancija.
Znas sta ne valja, a radis to jer ti se dopada.Ne postoji kalkulacija u narkomaniji.Bitna je kolicina volje koju imas da bi izasla iz sranja.Lako je pricati sta ne valja bitnije je to postaviti u delo i zavrsiti sa tim sranjem.Niko od nas ti virtuelno nemoze dati snagu,potporu ako ti sama nemas dovoljno volje.Pozdrav
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: uplašena početnica

Post by MasacreEnElDiscoBar »

kako ne!! uff vikend bio...mmm... nervozna si razdrazljiva, mozda da to isprichash svojoj dr., da ode u centar za ovisnosti natrpali bi ju tabletama i josh gore bi bila...znam da sam ja zbog cocaina i speeda moro uzimat antidepresive(mislim da sam velafax uzimo) i okei uz to sam trazio pp. apaurine il ti normabele, ako nemozesh spavat dogovorish se sve sa svojom dr. opche prakse da ti da neshto prazine, seroqvel ili shta vech....ako se zelish skinut...a, to che ti i pomoch dok se odvalish da nebudesh u banani poslje...Samo kombinirat nije pametno...U centru che te zabiljezit ko ovisnika, morat chesh dolazit na testiranja itd. itd.,,, vidi sad ja da sam na tvom mjestu probo bi tako,,,dghh meni ni s 25 nije palo na pamet da se idem skidat da mi je dosta...Ali ti si vech velik korak napravila...Mislim samo moj savjet...Ako ti dr. neche izach u susret, trazit chesh je uputnicu za psihijatra koji che te saslushat i odredit najbolju terapiju....neznam vidi shta mozesh i kako ti dr. mogu pomoch da bi sama sebi lakshe pomogla :wink:
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: uplašena početnica

Post by preispitivac »

Pu pu pu sotono, nemoj loziti ljude da se rokaju, jebes mi mater ti si mali crveni na ramenu :?
Jurim rep
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: uplašena početnica

Post by MasacreEnElDiscoBar »

a, nek vidit chesh, shta che bit nek ide u centar za ovisnosti kod psihijatra, dobit che tablete...i gotovo...malo porazgovarat,,,shto ne vrjedi jer ima josh zudnju i svidja joj se osjechaj taj... ali ga nezeli, e sad... dali to zamjeniti hrpom tableta, koje su mene dokrajchili chim sam dosho trazit pomoch...heroin me sjebo, ali ovo shta su mi oni nagurali me upropastilo skroz, a to mi je isto dosta njih posvjedochilo...mozda treba razgovor, treba nekog ko che joj dat ruke!!!!
koza
Posts: 6
Joined: Sun May 20, 2012 7:41 am

Re: uplašena početnica

Post by koza »

ne želim nikakve tablete. želim da budem strejt. potpuno.
tačno nedelju dana kako nisam uzela ništa ništa, i za tih nedelju dana se izdešavalo toliko lepih stvari, normalnih u stvari ali meni su delovale prelepo jer ih ranije nisam doživljavala. na primer sedenje u kafiću sa kolegama sa faxa, jedenje roštilja, petak veče sa roditeljima, razgovori sa prijateljima.. imam te dve drugarice kojima sam stvarno rekla sve i koje su mi velika podrška.
e, sad, problem je što i dalje većinu dana mislim o drogi. i dalje se bojim kako ću reagovati kad dođem u susret sa nečim. a doći ću, neminovno je, jer stanujem u beogradu i toga ima čak i tamo gde nikad ne bih rekla da ima. mogu da izbegavam koliko hoću, ali znam da ću doći u susret s time.
ne bojim se toga da ću ja da okrenem šemu, jer znam da neću.
ali i dalje me jako privlači kad se setim kako se osećam premoćno na dsu recimo.
ne znam da li mogu da se obratim nekom lekaru za pomoć, psihologu, nešto, ali da ne zapišu na papiru da sam narkoman?
Post Reply