KOCKAR U DUSI

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by nanii »

Uuuuuuuuuuuuuuu jaraneeeeeeeeee, nisam baš detaljno pročitala tvoju ispovjest ali me dotakao onaj opois mirisa hljeba iz pekare, a ti gladan, a stid te da uđeš i da tražiš pola hljeba.........poznat mi je taj osjećaj, uh Hvala Bogu pa sam se gudre riješila.
Samo, ta kocka...............pa ja neznam šta je gore, moj muž je volio da kocka pretjerano, odma se sjetim slike, On za aparatom, gubi već ko zna koji put po 1000 eura ili koliko već, i govori: e sad će mi dati aparat, ko provalio je on aparat...........a ja luda, ne mogu da vjerujem: Čuj, daće mu aparat. I on to vjeruje, pa kad je kome aparat išta dao, mislim možda ti da malo radi navlakuše, ali ti aparati, kockarnice su napravljene zato da ti uzmu lovu, a ne da ti je daju.............ne razumijem kako neko može očekivati da će dobiti nešto na aparatu. Ma to je igra u kojoj možeš samo da izgubiš.
Ludjela sam od aparata, ovisnost grozna, onaj sjaj u očima, pio 10 sati na aparatima i čekanje da ti da 5 istih il flash royal......uh. i ja sam voljela kockati, ali rekreacije radi, u razumnim količinama, čisto radi igre, do 50-100 km maksimalno, pa ako dobijem super, a ako ne, nema veze, ali kad se čovjek navuče, on stvarno počne vjerovati da će dobiti, da je provalio aparat. Ne razumijem, kako nakon što se to nikako nikada nikom ne dešava, ljudi i dalje vjeruju u to. Bolest i po, katastrofa. Smučila mi se kocka i rekreativno.
I tako bi ja sjela na glavu mom mužu, da ustane sa tih aparata dok nije sve izgubio, on, naravno ne bi ustao dok ne bi sve izgubio i još bi mu na kraju bila ja kriva jer sam mu izbaksuzirala da izgubi sa svojom pričom. Pa da ga ubiješ..........ni dan danas neznam kako se nisam razvela tada....

Ovisnost, ako ne i gora ili barem jednako loša, koja ti uništi život kad uzme maha. Prijatelju u tebi je vatra koja tinja i pitanje je vremena kad će da bukne i opet ti upropasti to malo što si se sastavio sa životom.
Tebi treba pomoć, to što sad kockaš pomalo ti je samo zavaravanje, treba ti nešto puno snažnije da te izvuče iz toga.
Bori se, potraži pomoć.............kakav je to život.............
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by demijan »

Nisam hteo previse da popujem ali kockari su mi u nekim segmentima bili isti kao narkomani po tome sta su sve u stanju da urade da bi dosli do novca a posebno sto sam snao puno njih koji su uzimali belo ili pili dosta alkohol
Zato sam i dao predlog da potrazis profesionalnu pomoc jer jos uvek si mlad i imas vremena.
Gledao sam ne samo kada igraju aparate i elektronski rulet jos je gore kada igraju poker i jos neke igre gde se igra oci u oci...Drugar je pre par godina za dva dana i dve noci neprestane igre dobio bio ogromne pare.Preko 100.000 evra je uzeo bio tada.Kada sam ga video posle par dana nije imao za kiflu.Objasnjenje mu je bilo kako doslo tako i otislo...Evo ga sada ga jedu crvi...Sta reci imas vremena da stanes i izlecis se
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: KOCKAR U DUSI

Post by nenormalan-a-lud »

kocka je mozda i gora od gudre,jer ne postoje te pare koje mozes potrositi,citaj izgubiti na kocki,dok sa gudrom je malo drugacije,tako da sto se tice finansija kocka je uzas,jedino sto niko nije umro od kocke,ako ga nisu ubili zelenasi i sl,dok je kod gudre drugacije,tako da isti k... drugo pakovanje,razumem te potpuno i ja sam se kockao,ali nikad str8,i tesko mi je bilo da razumem likove poput tebe,da ciste svesti to rade,ali zavisnost je zavisnost,drz se,pozzz
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
demino
Posts: 19
Joined: Wed May 09, 2012 9:47 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by demino »

joooooj majkoooooooooooooo.........
DAJ LJUDI SPASAVAJTE AKO BOGA ZNATE.....
nemogu vise ovako da zivim,hocu da prestanem ovo sve da radim pod hitno,totalno ludim od ovoga...
ima li na ovom forumu iko ziv iz Banjaluke da je spreman pomoci covjeku u nevolji,bar rijecima,neko ko je prosao nesto ovako slicno ili neko koje prevazisao bilo kakvu ovisnost....
3 dana sam trpio da ne kockam,a juce otisao i sreca prokockam samo 20km i tu se zaustavim,danas 10...nije mi zbog para,nego necu uopste da kockam...ajd ako ima iko ziv a da hoce pomoci i saslusati nek se javi na PP :roll:
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: KOCKAR U DUSI

Post by Šmizla »

Od moje kume muž se prije neke 2 godine pokušao ubiti zbog kocke. Uvalio se u dugove a žena nije ništa znala, a on se bojao da joj kaže da nebi izgubio nju i djete. Poslije toga je dugo išao na razgovore na psihijatriju i sad je ok (tačno se sad bojim da ga ne ureknem). Inače je i on iz Banja Luke.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KOCKAR U DUSI

Post by ivica »

Šmizla wrote:Od moje kume muž se prije neke 2 godine pokušao ubiti zbog kocke. Uvalio se u dugove a žena nije ništa znala, a on se bojao da joj kaže da nebi izgubio nju i djete. Poslije toga je dugo išao na razgovore na psihijatriju i sad je ok (tačno se sad bojim da ga ne ureknem). Inače je i on iz Banja Luke.
Razgovori su bili sve što je njemu trebalo. Jer njegov pokušaj suicida nije bio ništa drugo nego vapaj za pomoći i razumijevanjem. Da najprije razumije sam sebe u potpunosti prije svega, a tek poslije da ga skuže drugi.
Svačiji vapaj se ogleda na drugačiji način i jedno je sigurno - nitko ne može sam.
ignorance is bliss!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by demijan »

demino wrote:joooooj majkoooooooooooooo.........
DAJ LJUDI SPASAVAJTE AKO BOGA ZNATE.....
nemogu vise ovako da zivim,hocu da prestanem ovo sve da radim pod hitno,totalno ludim od ovoga...
ima li na ovom forumu iko ziv iz Banjaluke da je spreman pomoci covjeku u nevolji,bar rijecima,neko ko je prosao nesto ovako slicno ili neko koje prevazisao bilo kakvu ovisnost....
3 dana sam trpio da ne kockam,a juce otisao i sreca prokockam samo 20km i tu se zaustavim,danas 10...nije mi zbog para,nego necu uopste da kockam...ajd ako ima iko ziv a da hoce pomoci i saslusati nek se javi na PP :roll:
Zamoli roditelje da ti pomognu.Nadji pravu profesionalnu pomoc,koliko sam razumeo imas tu mogucnost.Pusti ti bivse i sadasnje narkomane i kockare.Ko zna na kakvu minu tu mozes da naidjes.
Sve najbolje...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: KOCKAR U DUSI

Post by Šmizla »

ivica wrote: Razgovori su bili sve što je njemu trebalo. Jer njegov pokušaj suicida nije bio ništa drugo nego vapaj za pomoći i razumijevanjem. Da najprije razumije sam sebe u potpunosti prije svega, a tek poslije da ga skuže drugi.
Svačiji vapaj se ogleda na drugačiji način i jedno je sigurno - nitko ne može sam.
Znam da je pričao o tome i na tv-u, pisao i neku vrstu dnevnika kod njih na psihijatriji, uglavnom sarađivao je sa doktorima što je jako bitno. Dugo poslije toga nije radio i imao dodira sa novcem, čuvao je djete. Problem je što njegova žena i dan danas živi u tom strahu i ne vjeruje mu. Ono što je dobro što je on svjestan da joj on mora vratiti povjerenje svojim postupcima. Ne buni se kad ga provjerava. Svjestan je svoje greške. Radi već par mjeseci i nadam se da je to iza njih za sva vremena.

Probaj i ti da potražiš stručnu pomoć, nemoj da te bude stid.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
demino
Posts: 19
Joined: Wed May 09, 2012 9:47 pm

Re: KOCKAR U DUSI

Post by demino »

ma nije me sramota....cak sta vise,bilo bi mi drago da ima neka ustanova da se obrtim,ali po netu sam gledao sve u hrvatskoj,medjugorju,i to nista nije ya kockare,nego nesto univerzalno...
uglavnom trenutno nisam toliko kritican ...NADAM SE DA CU NACI NEKO RIJESENJE,a sto se tice staraca,oni su me cupali 1000 puta i nece vise ni da uju,stari mi je dao posao,a pare neda za dugove,imam platu pa nekako se borim... :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: KOCKAR U DUSI

Post by ivica »

Šmizla wrote: Probaj i ti da potražiš stručnu pomoć, nemoj da te bude stid.
Ko ? `el ja?
ignorance is bliss!
Post Reply